Kas pasikeičia gyvenime, tapus mama

 (5)
Koks yra didžiausias jūsų "atradimas" tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Tapus mama, gyvenimas pasikeičia: imi pastebėti tai, pro ką iki šiol praeidavai, išgirsti tai, ko iki šiol ausys negirdėdavo. Savo skaitytojų paprašėme įvardinti, kas joms yra didžiausias motinystės atradimas. Jūsų dėmesiui - įdomiausieji atsakymai.

Didžiausi motinystės atradimai, kuriuos mums apsakė mūsų bičiulės mamos:

Pasirodo, galima miegoti bet kur ir bet kada, tik leiskite patogiai padėti galvą.

Per 24 valandas galima daug daugiau visko suspėti, nei anksčiau. Suspėti padaryti per 1 val tai, ką seniau galėdavau daryti 3-4 val.

Išmokau džiaugtis kiekviena akimirka, kiekviena duobute, pilna lietaus, šapeliu, kuriuo gali piešti ant smėlio, kiekvienu spalvotu lapu ir kiekviena šerkšno išdaiga.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kai skauda gerklę: 3 naminiai būdai, kaip sau padėti
Pyragėliai su obuoliais, kurie nuo stalo dingsta pirmi

Gali keltis "n" kartų per naktį ir vis tiek dieną atrodyti žvaliai.

Vėl išmokau džiaugtis mažais, kasdieniais dalykais.

Atsirado naujas jausmas - virpuliukas viduje, kai pamatai, pamyluoji mažą žmogiuką. Tokio jausmo anksčiau nejutau ir toks jausmas, manau, su niekuo nepalyginamas.

Įmanoma kažką taip stipriai ir besąlygiškai mylėti.

Vienu metu įmanoma ne vieną darbą dirbti, išnaudoti abi kojas, abi rankas, ir viska spėti.

Didžiausias atradimas - vaiko šypsena! Kažkokia panacėja, kuri panaikina pyktį, nuovargį, irzlumą, kuri paverčia niekais sujauktus kambarius, nemigos naktis, sudraskytus svarbius popierius, sudaužytus daiktus, ištaškytą košę, išpurvintus drabužius. Ji suteikia jėgų judėti į priekį ir džiaugtis kiekviena akimirka, kiekvienu mažu dalykėliu.

Para turi daugiau nei 24 valandas.

Žiūrėti ne tik po kojom, bet ir pakelti akis į dangų! Pastebėti kiekvieną smulkmeną ir labiau suprasti pasaulį nuolat sau užduodant (ir girdint) klausimą „kodėl?"

Supratau, kiek DAUG gali duoti laimės, meilės ir džiaugsmo toks mažas stebuklėlis.

Motinystės atradimas - pajausti pirmus širdutės dūžius ir pirmą spyrį.

Išmokau dalintis meile su dviems savo vaikais, kovoti dėl jų, supratau, kad jų atsiradimo mano gyvenime niekas kitas negali pakeisti.

Didžiausias atradimas buvo tai, kad pagimdžiau dukrą. Mums visą nėštumą žadėjo sūnų.

Mano didžiausias mamystės atradimas - tai suvokimas, jog vaikas auga pats. Aš jo neauginu. Aš -arba padedu, arba trukdau.

Vaiko apkabinimas ir prisiglaudimas veikia kaip vaistai nuo visų ligų.

Toks stiprus jausmas, kai mama dėl savo vaiko gali virsti negailestinga ir žiauria vilke, kovojančia dėl vaiko degančiom akim!

Tapusi mama kiekviena moteris atveria duris į nauja gyvenimo etapą, apie kurio buitį ir išgyvenimus galima kalbėti valandų valandas! Todėl mano atradimas yra narystė moterų - mamų draugijoje, kurioje mes viena kitą nuoširdžiai suprantame.

Tai toks jausmas, kad esi „superwoman" - rūpiniesi, myli, saugoji ir kartais atrodo nebelieka jėgų tiesiog pavalgyti, bet tik išgirsti, kad tavo vaikas verkia (ar kitaip reikalauja dėmesio) - ir leki pas jį pamiršusi save. Nes vaikui tu esi visas pasaulis.

Didžiausias atradimas - suvokimas, jog tavo vaikas išsivystė per tokį trumpą laiką iš mažulyčių ląstelių į savarankišką visomis prasmėmis kūną ir, jog Tavo užduotis - padėti jam išgyventi, išmokti gyventi pačiam, išmokyti doro, atsakingo gyvenimo. O dar smagiau, jog antras vaikelis - tai didžiausia dovana pirmajam.

Galima pusantrų metu apsieiti beveik be miego ir tuo pačiu visai už tai nepykti ant nemigos kaltininko.

Susilaukus vaikelio pagaliau supratau, kaip mane mylėjo ir myli mano mama, kiek ji paaukojo ir aukoja, kokia ji buvo ir yra stipri.

Svarbiausias atradimas - nereikia stengtis būti idealiu, „super" tėvu ar mama, kuriam viskas puikiai sekasi tiek darbe, tiek namuose. Būk žmogiškas, geras ir to pakaks.

Supratau, kad mano mama pati geriausia, mano vyras ištvermingiausias, mano dukrytė pati gražiausia o aš niekada nebuvau tokia laiminga.

Kiekviena diena - atradimas.

Supratau, kad vaikai mane daro geresniu žmogumi. Pastebiu paprastus dalykus aplink, kurių seniau net nepastebėjau, supratau, kad vaikas - tai didelė dovana, ir tuo reikia džiaugtis kiekvieną dieną.

Parduotuvėse pirmiausia pastebiu visas vaikų prekes, ir tik tuomet visą kitą.

Po ilgų ilgų 5 laukimo metų nepraradau vilties ir pagaliau supratau, koks nepakartojamas atradimas yra pasaulį išvydęs mano sūnus. O kartu su juo kiekviena diena vis kažkuo nauja, kupina naujų atradimų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.