Kodėl mes ryžtamės turėti vaikų?

 (2)
Yra vienas klausimas, į kurį net ir pasirodžius Augustui nesugebu surasti tinkamo, aiškaus, teisingo atsakymo: "Kodėl pasirenkame turėti vaikų?"
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pripažinkime, juk didžioji dauguma tokio pasirinkimo priežasčių - tik grįsti egoizmu.

Niekad nebuvau vaikų mėgėja, iki kol apie juos nepradėjome kalbėti su Vytu.

Ir tas noras jų turėti su laiku tik didėjo. Priežasčių atsirasti trečiam žmogui taip pat daugėjo. Visos jos - gan banalios: svajonės apie krykštaujantį mažylį, nauju amplua stebinantį vyrą, vakarus su žaidimais ar nuoširdžius besąlygiškus "myliu".

Gal priežasčių čia ir nederėtų ieškoti - juk natūralu, kad po santuoka paženklintos draugystės turi atsirasti ir vaikai. Ir tai tik laiko klausimas. Dalykas, kuriam nereikalingos papildomos diskusijos. Pasakyta, ir taškas – reikia.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Idealus amžiaus skirtumas tarp vaikų
Pasiilgusiems Kalėdų: TOP 8 filmai, kuriuos verta pamatyti su vaikais

Bet vis dėlto, atsakymo į klausimą KAM labai reikia. Kiekvienam, net ir nedrįstančiam ginčytis, kad šeima be vaikų – ne šeima.

Juk taip dažnai po altruistišku siekiu "suteikti gyvybę" slepiasi itin žemiški tokio pasirinkimo tikslai: noriu "sulipdyti" santykius su vyru, kurį laiką pailsėti nuo nuobodaus darbo ar tiesiog "pakentėti kelis metus" tam, kad būtų kas senatvėje pastato vandens stiklinę prie lovos. Noriu mažo krykštaujančio angeliuko. Ar užsiauginti draugą. Noriu gausaus Kalėdų stalo, aplink kurį bėgiotų būrys anūkų.

Noriu.

Taip, nei viena šių priežasčių jei ir netampa pagrindine, tačiau visas jų komplektas jau užkrauna negimusiam vaikeliui lūkesčių naštą - nors šie iš pirmo žvilgsnio ir atrodo nekalti, ar tiesiog savaime suprantami.

O vaikai gimsta, ir tie lūkesčiai - kaip muilo burbulai.

Nes jei jis ir mažas krykštaujantis angeliukas– tai dažniausiai tik trumpą dienos dalį. Santykiai su vyru eina ne geryn, o visu pagreičiu žemyn. Ir dėl tos stiklinės: ar tikrai ją kada nors, kai reikės, išties rasiu šalia lovos?

Ir labiausiai čia kenčia ne mama ("nuolat pavargusi, dėl vaiko besiaukojanti"), ne tėtis ("grįžtantis vėlyvais vakarais - sunkiai dirbantis dėl šeimos"), o tas trečias žmogus. Į pasaulį atėjęs su krūva mamos ir tėčio kadaise sugalvotų priežasčių ir lūkesčių.

Šios mintys gimė iš kadaise skaityto Beatos Tiškevič Hasanovos teksto. Apie vaikus, bet ne iš mamos lūpų. Greičiau ji - tas pats vaikas, kalbantis apie vis dar ją pasivejančius lūkesčius.

Štai ką ji sako: "Ir tik dabar, sulaukusi 24-erių, aš išdrįsau pasakyti "stop!" ir pati savęs paklausti, tai kokia aš vis dėlto esu? Ir po truputį pradedu žengti pirmuosius gyvenimo žingsnius, taip kaip norisi man, o ne jiems, būti tokiai, kokia esu, o ne tokia, kokią mane norėtų matyti, siekti to, ko aš noriu siekti, o ne to, ko jiems nepavyko."

Vaikai - ne kažkokiam tikslui. Tikslui, tačiau ne mūsų suręstam. Vaikai atsiranda ir gyvena ne dėl mūsų. Tai mes dėl jų.

***

Ir vis dėlto, kaip dėl tų priežasčių?

Vieną - kodėl man reikia vaikų - vis dėlto turiu. Taip, ir ji egoistinė.

Pasirodžius Augustui supratau, kad vaikai - visa ko mokytojai, ir man garbė turėti vieną jų šalia savęs. Gebantį naujai formuoti ne tik mane, verčiantį permąstyti santykius su artimiausiais žmonėmis, visu pasauliu, raginantį siekti, ieškoti ir nebeklysti.

Manau, jei tai ne geriausia, bet tinkama priežastis norėti būti mama.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.