Kodėl mes ryžtamės turėti vaikų?

 (2)
Yra vienas klausimas, į kurį net ir pasirodžius Augustui nesugebu surasti tinkamo, aiškaus, teisingo atsakymo: "Kodėl pasirenkame turėti vaikų?"
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Pripažinkime, juk didžioji dauguma tokio pasirinkimo priežasčių - tik grįsti egoizmu.

Niekad nebuvau vaikų mėgėja, iki kol apie juos nepradėjome kalbėti su Vytu.

Ir tas noras jų turėti su laiku tik didėjo. Priežasčių atsirasti trečiam žmogui taip pat daugėjo. Visos jos - gan banalios: svajonės apie krykštaujantį mažylį, nauju amplua stebinantį vyrą, vakarus su žaidimais ar nuoširdžius besąlygiškus "myliu".

Gal priežasčių čia ir nederėtų ieškoti - juk natūralu, kad po santuoka paženklintos draugystės turi atsirasti ir vaikai. Ir tai tik laiko klausimas. Dalykas, kuriam nereikalingos papildomos diskusijos. Pasakyta, ir taškas – reikia.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Idealus amžiaus skirtumas tarp vaikų
Pasiilgusiems Kalėdų: TOP 8 filmai, kuriuos verta pamatyti su vaikais

Bet vis dėlto, atsakymo į klausimą KAM labai reikia. Kiekvienam, net ir nedrįstančiam ginčytis, kad šeima be vaikų – ne šeima.

Juk taip dažnai po altruistišku siekiu "suteikti gyvybę" slepiasi itin žemiški tokio pasirinkimo tikslai: noriu "sulipdyti" santykius su vyru, kurį laiką pailsėti nuo nuobodaus darbo ar tiesiog "pakentėti kelis metus" tam, kad būtų kas senatvėje pastato vandens stiklinę prie lovos. Noriu mažo krykštaujančio angeliuko. Ar užsiauginti draugą. Noriu gausaus Kalėdų stalo, aplink kurį bėgiotų būrys anūkų.

Noriu.

Taip, nei viena šių priežasčių jei ir netampa pagrindine, tačiau visas jų komplektas jau užkrauna negimusiam vaikeliui lūkesčių naštą - nors šie iš pirmo žvilgsnio ir atrodo nekalti, ar tiesiog savaime suprantami.

O vaikai gimsta, ir tie lūkesčiai - kaip muilo burbulai.

Nes jei jis ir mažas krykštaujantis angeliukas– tai dažniausiai tik trumpą dienos dalį. Santykiai su vyru eina ne geryn, o visu pagreičiu žemyn. Ir dėl tos stiklinės: ar tikrai ją kada nors, kai reikės, išties rasiu šalia lovos?

Ir labiausiai čia kenčia ne mama ("nuolat pavargusi, dėl vaiko besiaukojanti"), ne tėtis ("grįžtantis vėlyvais vakarais - sunkiai dirbantis dėl šeimos"), o tas trečias žmogus. Į pasaulį atėjęs su krūva mamos ir tėčio kadaise sugalvotų priežasčių ir lūkesčių.

Šios mintys gimė iš kadaise skaityto Beatos Tiškevič Hasanovos teksto. Apie vaikus, bet ne iš mamos lūpų. Greičiau ji - tas pats vaikas, kalbantis apie vis dar ją pasivejančius lūkesčius.

Štai ką ji sako: "Ir tik dabar, sulaukusi 24-erių, aš išdrįsau pasakyti "stop!" ir pati savęs paklausti, tai kokia aš vis dėlto esu? Ir po truputį pradedu žengti pirmuosius gyvenimo žingsnius, taip kaip norisi man, o ne jiems, būti tokiai, kokia esu, o ne tokia, kokią mane norėtų matyti, siekti to, ko aš noriu siekti, o ne to, ko jiems nepavyko."

Vaikai - ne kažkokiam tikslui. Tikslui, tačiau ne mūsų suręstam. Vaikai atsiranda ir gyvena ne dėl mūsų. Tai mes dėl jų.

***

Ir vis dėlto, kaip dėl tų priežasčių?

Vieną - kodėl man reikia vaikų - vis dėlto turiu. Taip, ir ji egoistinė.

Pasirodžius Augustui supratau, kad vaikai - visa ko mokytojai, ir man garbė turėti vieną jų šalia savęs. Gebantį naujai formuoti ne tik mane, verčiantį permąstyti santykius su artimiausiais žmonėmis, visu pasauliu, raginantį siekti, ieškoti ir nebeklysti.

Manau, jei tai ne geriausia, bet tinkama priežastis norėti būti mama.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (6)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (1)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (170)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.