Kokia dovana labiausiai nudžiugintų Motinos dienos proga

 (1)
Artėjanti Motinos diena – viena gražiausių švenčių, kuriai ruošiasi ir dovanų mamoms ieško tiek vaikai, tiek suaugę.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaikams augant ir bėgant metams, atvirukus bei piešinius keičia praktiški daiktai, staigmenos ir kelionės. Kas lemia dovanų mamoms pasirinkimą ir kokias tendencijas įžvelgia ekspertai?

Pasak Vilniaus privačios gimnazijos psichologės Jolantos Karvelienės, pagal amžių dažniausiai galima išskirti tris etapus, kuomet keičiasi dovanojimo įpročiai renkant dovanas Motinos dienos proga. Pirmasis šių etapų – vaikystė, antrasis – paauglystė, o į trečiąjį vaikai įžengia, kai suauga.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Atviras psichologės laiškas visoms Lietuvos mamoms ir tėčiams
VIDEO: tėvų susilaukę tėvai iškrėtė neįtikėtiną pokštą

Dovanų platinimo bendrovės „Gera dovana" rinkodaros vadovė Oksana Rokaševič sako pastebinti, kad pastaruoju metu apskritai tiek jaunimas, tiek suaugę žmonės vis labiau linksta mamoms dovanoti įvairias įspūdžio dovanas ar pramogas, o ne daiktus.

„Vis daugiau žmonių Motinos dieną suvokia kaip laiko praleidimo kartu galimybę, todėl dažnai dovanų perka pramogas, kurios tiesiog leidžia turiningai kartu praleisti laiką. Žinoma, dovanos išskirtinai moterims, kaip masažai, manikiūras ir pedikiūras, taip pat labai populiarios. Dovanų pasirinkimas šiais laikais labai platus, todėl kiekvienas žmogus jas gali rinktis pagal savo pajamas ar šeimos pomėgius“, – teigia O. Rokaševič.

J. Karvelienė komentuoja, ką reiškia ir kokias emocijas perteikia skirtingais vaiko amžiaus etapais mamai dovanojamos dovanos.

Vaikystė. Šiuo laikotarpiu dėmesį mamoms vaikai bando išreikšti pačių pagamintomis dovanomis. Nuoširdžius vaikų šedevrus, nuo ranka pieštų atvirukų iki skulptūrėlių iš plastilino, mamos dažnai saugo dar daug metų.

„Paprastai vaikų emocijos būna stipresnės, įspūdžiai gilesni, vidinis pasaulis sodresnis bei tyresnis. Tokio amžiaus vaikams būdingas didelis prisirišimas prie tėvų. Todėl į dovanas jie perkelia visą save. Šio laikotarpio dovanas pavadinčiau aukščiausia meilės išraiška", – teigia J. Karvelienė.

Paauglystė. Nors paaugliai dažnai nesusimąsto apie buvimą kartu su šeima, Motinos dienos proga jie visgi nepamiršta įrašyti mėgstamos muzikos kompaktinio disko ar už mamą nudirbti namų ruošos darbų, kurie tampa vertingomis dovanomis. Maištavimo laikotarpiu vaikai nori jaustis suaugę ir „vaikiškus" piešinius keičia praktiškesnėmis dovanomis. Todėl šiuo laikotarpiu populiarėja vakarienių kuponai, bilietai į renginius.

„Paauglystėje dovana įgauna kitokią vertę. Vis labiau išryškėja naudingumo, funkcionalumo, praktiškumo elementai. Dovanodami dovaną mamai paaugliai sprendžia dilemą: vis mažiau noriu dovanoti rankų darbo kūrinius, bet tuo pačiu dar neturiu pinigų dovanai nupirkti. Būtent todėl šiuo gyvenimo laikotarpiu labai svarbu su paaugliu pakalbėti apie dovanos esmę ir prasmę", – pastebi psichologė.

Suaugę vaikai. Turėdami pastovias pajamas, vaikai šiame etape ima rinktis brangesnes dovanas. Norint praleisti laiką kartu ir suteikti mamai įspūdžių, negailima pinigų įvairioms kelionėms, masažams ar vandens pramogoms.

„Jei suaugęs vaikas paklaustų mamos, kokia dovana ją pradžiugintų, daugelis mamų atsakytų, kad laikas, praleistas kartu. Tai, kas iš tiesų mamai leidžia jaustis mylimai, yra vaikų dėmesys. Svarbiausia leidžiant laiką kartu yra tai, kad kažką veikiate būdami drauge, dalijatės mintimis ir jausmais.

Profesorius Ross Campbell knygoje „Penkios vaikų meilės kalbos" yra pasakęs: „Vaikai niekada neišaugs poreikio rimtai pasikalbėti su tėvais. Dalijimasis mintimis ir jausmais yra audinys, iš kurio padaromas gyvenimas", – teigia J. Karvelienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.