Kokia dovana labiausiai nudžiugintų Motinos dienos proga

 (1)
Artėjanti Motinos diena – viena gražiausių švenčių, kuriai ruošiasi ir dovanų mamoms ieško tiek vaikai, tiek suaugę.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaikams augant ir bėgant metams, atvirukus bei piešinius keičia praktiški daiktai, staigmenos ir kelionės. Kas lemia dovanų mamoms pasirinkimą ir kokias tendencijas įžvelgia ekspertai?

Pasak Vilniaus privačios gimnazijos psichologės Jolantos Karvelienės, pagal amžių dažniausiai galima išskirti tris etapus, kuomet keičiasi dovanojimo įpročiai renkant dovanas Motinos dienos proga. Pirmasis šių etapų – vaikystė, antrasis – paauglystė, o į trečiąjį vaikai įžengia, kai suauga.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Atviras psichologės laiškas visoms Lietuvos mamoms ir tėčiams
VIDEO: tėvų susilaukę tėvai iškrėtė neįtikėtiną pokštą

Dovanų platinimo bendrovės „Gera dovana" rinkodaros vadovė Oksana Rokaševič sako pastebinti, kad pastaruoju metu apskritai tiek jaunimas, tiek suaugę žmonės vis labiau linksta mamoms dovanoti įvairias įspūdžio dovanas ar pramogas, o ne daiktus.

„Vis daugiau žmonių Motinos dieną suvokia kaip laiko praleidimo kartu galimybę, todėl dažnai dovanų perka pramogas, kurios tiesiog leidžia turiningai kartu praleisti laiką. Žinoma, dovanos išskirtinai moterims, kaip masažai, manikiūras ir pedikiūras, taip pat labai populiarios. Dovanų pasirinkimas šiais laikais labai platus, todėl kiekvienas žmogus jas gali rinktis pagal savo pajamas ar šeimos pomėgius“, – teigia O. Rokaševič.

J. Karvelienė komentuoja, ką reiškia ir kokias emocijas perteikia skirtingais vaiko amžiaus etapais mamai dovanojamos dovanos.

Vaikystė. Šiuo laikotarpiu dėmesį mamoms vaikai bando išreikšti pačių pagamintomis dovanomis. Nuoširdžius vaikų šedevrus, nuo ranka pieštų atvirukų iki skulptūrėlių iš plastilino, mamos dažnai saugo dar daug metų.

„Paprastai vaikų emocijos būna stipresnės, įspūdžiai gilesni, vidinis pasaulis sodresnis bei tyresnis. Tokio amžiaus vaikams būdingas didelis prisirišimas prie tėvų. Todėl į dovanas jie perkelia visą save. Šio laikotarpio dovanas pavadinčiau aukščiausia meilės išraiška", – teigia J. Karvelienė.

Paauglystė. Nors paaugliai dažnai nesusimąsto apie buvimą kartu su šeima, Motinos dienos proga jie visgi nepamiršta įrašyti mėgstamos muzikos kompaktinio disko ar už mamą nudirbti namų ruošos darbų, kurie tampa vertingomis dovanomis. Maištavimo laikotarpiu vaikai nori jaustis suaugę ir „vaikiškus" piešinius keičia praktiškesnėmis dovanomis. Todėl šiuo laikotarpiu populiarėja vakarienių kuponai, bilietai į renginius.

„Paauglystėje dovana įgauna kitokią vertę. Vis labiau išryškėja naudingumo, funkcionalumo, praktiškumo elementai. Dovanodami dovaną mamai paaugliai sprendžia dilemą: vis mažiau noriu dovanoti rankų darbo kūrinius, bet tuo pačiu dar neturiu pinigų dovanai nupirkti. Būtent todėl šiuo gyvenimo laikotarpiu labai svarbu su paaugliu pakalbėti apie dovanos esmę ir prasmę", – pastebi psichologė.

Suaugę vaikai. Turėdami pastovias pajamas, vaikai šiame etape ima rinktis brangesnes dovanas. Norint praleisti laiką kartu ir suteikti mamai įspūdžių, negailima pinigų įvairioms kelionėms, masažams ar vandens pramogoms.

„Jei suaugęs vaikas paklaustų mamos, kokia dovana ją pradžiugintų, daugelis mamų atsakytų, kad laikas, praleistas kartu. Tai, kas iš tiesų mamai leidžia jaustis mylimai, yra vaikų dėmesys. Svarbiausia leidžiant laiką kartu yra tai, kad kažką veikiate būdami drauge, dalijatės mintimis ir jausmais.

Profesorius Ross Campbell knygoje „Penkios vaikų meilės kalbos" yra pasakęs: „Vaikai niekada neišaugs poreikio rimtai pasikalbėti su tėvais. Dalijimasis mintimis ir jausmais yra audinys, iš kurio padaromas gyvenimas", – teigia J. Karvelienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (6)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (1)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (170)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.