Kokia dovana labiausiai nudžiugintų Motinos dienos proga

 (1)
Artėjanti Motinos diena – viena gražiausių švenčių, kuriai ruošiasi ir dovanų mamoms ieško tiek vaikai, tiek suaugę.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vaikams augant ir bėgant metams, atvirukus bei piešinius keičia praktiški daiktai, staigmenos ir kelionės. Kas lemia dovanų mamoms pasirinkimą ir kokias tendencijas įžvelgia ekspertai?

Pasak Vilniaus privačios gimnazijos psichologės Jolantos Karvelienės, pagal amžių dažniausiai galima išskirti tris etapus, kuomet keičiasi dovanojimo įpročiai renkant dovanas Motinos dienos proga. Pirmasis šių etapų – vaikystė, antrasis – paauglystė, o į trečiąjį vaikai įžengia, kai suauga.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Atviras psichologės laiškas visoms Lietuvos mamoms ir tėčiams
VIDEO: tėvų susilaukę tėvai iškrėtė neįtikėtiną pokštą

Dovanų platinimo bendrovės „Gera dovana" rinkodaros vadovė Oksana Rokaševič sako pastebinti, kad pastaruoju metu apskritai tiek jaunimas, tiek suaugę žmonės vis labiau linksta mamoms dovanoti įvairias įspūdžio dovanas ar pramogas, o ne daiktus.

„Vis daugiau žmonių Motinos dieną suvokia kaip laiko praleidimo kartu galimybę, todėl dažnai dovanų perka pramogas, kurios tiesiog leidžia turiningai kartu praleisti laiką. Žinoma, dovanos išskirtinai moterims, kaip masažai, manikiūras ir pedikiūras, taip pat labai populiarios. Dovanų pasirinkimas šiais laikais labai platus, todėl kiekvienas žmogus jas gali rinktis pagal savo pajamas ar šeimos pomėgius“, – teigia O. Rokaševič.

J. Karvelienė komentuoja, ką reiškia ir kokias emocijas perteikia skirtingais vaiko amžiaus etapais mamai dovanojamos dovanos.

Vaikystė. Šiuo laikotarpiu dėmesį mamoms vaikai bando išreikšti pačių pagamintomis dovanomis. Nuoširdžius vaikų šedevrus, nuo ranka pieštų atvirukų iki skulptūrėlių iš plastilino, mamos dažnai saugo dar daug metų.

„Paprastai vaikų emocijos būna stipresnės, įspūdžiai gilesni, vidinis pasaulis sodresnis bei tyresnis. Tokio amžiaus vaikams būdingas didelis prisirišimas prie tėvų. Todėl į dovanas jie perkelia visą save. Šio laikotarpio dovanas pavadinčiau aukščiausia meilės išraiška", – teigia J. Karvelienė.

Paauglystė. Nors paaugliai dažnai nesusimąsto apie buvimą kartu su šeima, Motinos dienos proga jie visgi nepamiršta įrašyti mėgstamos muzikos kompaktinio disko ar už mamą nudirbti namų ruošos darbų, kurie tampa vertingomis dovanomis. Maištavimo laikotarpiu vaikai nori jaustis suaugę ir „vaikiškus" piešinius keičia praktiškesnėmis dovanomis. Todėl šiuo laikotarpiu populiarėja vakarienių kuponai, bilietai į renginius.

„Paauglystėje dovana įgauna kitokią vertę. Vis labiau išryškėja naudingumo, funkcionalumo, praktiškumo elementai. Dovanodami dovaną mamai paaugliai sprendžia dilemą: vis mažiau noriu dovanoti rankų darbo kūrinius, bet tuo pačiu dar neturiu pinigų dovanai nupirkti. Būtent todėl šiuo gyvenimo laikotarpiu labai svarbu su paaugliu pakalbėti apie dovanos esmę ir prasmę", – pastebi psichologė.

Suaugę vaikai. Turėdami pastovias pajamas, vaikai šiame etape ima rinktis brangesnes dovanas. Norint praleisti laiką kartu ir suteikti mamai įspūdžių, negailima pinigų įvairioms kelionėms, masažams ar vandens pramogoms.

„Jei suaugęs vaikas paklaustų mamos, kokia dovana ją pradžiugintų, daugelis mamų atsakytų, kad laikas, praleistas kartu. Tai, kas iš tiesų mamai leidžia jaustis mylimai, yra vaikų dėmesys. Svarbiausia leidžiant laiką kartu yra tai, kad kažką veikiate būdami drauge, dalijatės mintimis ir jausmais.

Profesorius Ross Campbell knygoje „Penkios vaikų meilės kalbos" yra pasakęs: „Vaikai niekada neišaugs poreikio rimtai pasikalbėti su tėvais. Dalijimasis mintimis ir jausmais yra audinys, iš kurio padaromas gyvenimas", – teigia J. Karvelienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui? (2)

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui?
Gimus kūdikiui gyvenimas niekada nebebus toks kaip anksčiau. Vaikai atneša daug džiaugsmo ir atradimų, tačiau taip pat šio to reikia atsisakyti. Paklaustos mamos prisipažįsta, ko joms labiausiai trūksta atsiradus pirmagimiui.

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu
Daugiau nei trečdalis visų žindančių motinų pirmosiomis savaitėmis po gimdymo skundžiasi spenelių skausmais. Kai juos skauda, kūdikio žindymas tampa tikra kankyne.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo
Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti
Ką svarbu žinoti vaikelio susilaukusioms poroms apie intymius tarpusavio santykius? 10 dažniausiai rūpimų klausimų ir 10 atsakymų į juos.

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai
Šį klausimą uždavėme portalo TavoVaikas.lt bičiulėms ir sulaukėme pačių įdomiausių atsakymų.

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo
Po gimdymo numesti priaugtą nėštumo svorį moterims sekasi skirtingai. Žurnalas TAVO VAIKAS šįkart pakalbino dviejų vaikų mamą Simoną, kuri sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ko negalima valgyti žindančiai mamai
Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nepilnavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne
Namuose pagaliau krykščia mažylis. Tačiau širdyje apsigyvena ne džiaugsmas, o liūdesys. Dažnai rieda ašaros, moterį kankina noras būti ne čia, šalia kūdikio, o kažkur kitur... Iš kur tokios mintys?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti
Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama (2)

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama
Koks yra didžiausias jūsų „atradimas“ tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai
Lietuvoje viešėjusią Bridget Supple, pasiruošimo gimdymui lektorę, daugiau nei penkiolika metų dirbančią didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose, kalbina Lina Gabrijolavičienė.

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais
Minėdama Motinos dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kokių poreikių turi dirbantieji, norintys derinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50
Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.