Krūtų implantai ir žindymas: svarbu žinoti

 (2)
Šiais laikais nieko nebestebina krūtinės didinimo operacijos, kurios atliekamos įvairioms moterims - ir jau susilaukusioms vaikų, ir dar negimdžiusioms. Pastarosios turi baimę - ar krūtų implantai netrukdys žindyti vaikelio?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Mamos pienas - geriausias maistas ir vaistas naujagimiui. Tai, kad žindyti kūdikį yra geriausias pasirinkimas, žino, ko gero, kiekviena moteris. Tačiau moterys, kurios norėtų pasididinti krūtinę, dažnai baiminasi, ar krūtų implantai joms nesutrukdys žindyti vaikelio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mama iš didžiosios raidės: Sigita augina 9 vaikus, iš jų pagimdė 2
Mama su kūdikiu išmesta iš autobuso dėl netikėtos priežasties

Plastikos chirurgai teigia, kad jei moteris norės žindyti ir dės tam pastangas, ji galės tai daryti - su krūtų implantais ar be jų. Medicinos literatūroje nurodoma, kad krūtų implantai nėra kliūtis žindyti, ir tai patvirtina ne viena garsi moteris, neslepianti, kad naudojosi plastikos chirurgų paslaugomis, o po gimdymo sėkmingai žindė kūdikį.

Ar moteris gali žindyti, priklauso nuo fiziologinių organizmo savybių, taip pat - nuo psichologinio moters nusiteikimo. Per krūtų didinimo operacijas dažniausiai implantai talpinami po raumenimis. Taip implantai "nesusisiekia" su pieno liaukomis ir nepažeidžia pieno latakų.

Teorinė galimybė, kad moteris negalės kūdikio maitinti krūtimi po krūtų didinimo operacijos išlieka tik tuo atveju, jei pjūvis atliekamas areolės srityje (kitaip vadinama „per spenelį"). Atliekant areolės pjūvį gali būti susilpninami nerviniai impulsai (spenelių jautrumas) bei dalinai pažeidžiami pieno latakėliai, per kuriuos išsiskiria pienas. Siekiant to išvengti, pjūvis dažniausiai atliekamas po krūtimi.

Žindymo statistika Lietuvoje

prieš kurį laiką Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos tyrimų instituto atliktas tyrimas atskleidė, kad Lietuvoje gimus naujagimiui, gimdymo namuose žindyti pradeda 98 proc. moterų, keturis mėnesius žindo 43,4 proc. mamų.

Žindymo iki 6 mėn. trukmės rodikliai mūsų šalyje gerokai atsilieka nuo Europos, ypač Šiaurės šalių, rodiklių. Iki pusės metų Lietuvoje žindo 30,5 proc., tuo tarpu Norvegijoje - 84 proc., Švedijoje - 72 proc., Danijoje - 52 proc. moterų.

Tyrimo rezultatai parodė, kad pirmą kartą gimdžiusios moterys rečiau teigė, jog žindys savo kūdikį, lyginant su pakartotinai gimdžiusiomis (atitinkamai, 84,1 proc. ir 92,1 proc.). Apsisprendimui žindyti buvo svarbus mamų amžius: nusprendusios nežindyti dažniau buvo jaunesnės nei 20 metų.

Tokie tyrimo rezultatai gauti Kauno miesto gimdymo įstaigose atlikus anonimines moterų apklausas. Pirmą - septintą parą po gimdymo apklaustos 284 moterys. Tyrime dalyvavo 55,6 proc. pirmą kartą ir 44,4 proc. pakartotinai gimdančių moterų.

Kodėl verta žindyti kūdikį?

Motinos piene yra antikūnių ir unikalių medžiagų, padedančių kūdikiui kovoti su bakterinėmis ir virusinėmis infekcijomis. Kūdikiai, maitinami tik motinos pienu, rečiau serga infekcinėmis ausų, kvėpavimo takų ir virškinamojo trakto bei žarnyno ligomis.

Be to, tyrimai parodo, kad kūdikiai, maitinti karvės pienu pagrindu pagamintais mišiniais, daug labiau linkę į alergijas vaikystėje ir kai suauga. Motinos pienas lengviau virškinamas, jis apsaugo žarnyną nuo uždegimų, tokiu būdu neleisdamas nesuvirškintiems baltymams sukelti alerginių reakcijų. Be to, įrodyta, kad krūtimi maitinti vaikai rečiau serga astma.

Maitinimas krūtimi turi teigiamą poveikį ir motinai, ir vaikui. Žindymo metu motinos organizme išsiskiria hormonai, kurie mažina stresą ir padeda jausti atsipalaidavimą. Kūdikiui yra ypač svarbus artimas fizinis kontaktas. Kai kuriais atvejais žindymas net gali padėti motinai įveikti pogimdyminę depresiją.

Vienas iš maitinimo krūtimi privalumų, kuris dažnai nėra svarstomas - jis nemokamas. Maitinant kūdikius dirbtinai, tenka pirkti ne tik mišinukus, kurie yra brangūs, bet ir buteliukus bei čiulptukus. Skubančioms motinoms maitinimas krūtimi yra tikras išsigelbėjimas, nes jis nereikalauja papildomo laiko - nereikia matuoti ir maišyti miltelių, plauti buteliukų, šildyti mišinukų prieš maitinant vaiką.

Amerikos pediatrijos akademijos duomenimis, žindyti kūdikiai mažiau linkę į nutukimą. Statistiškai, mišinukais maitinti kūdikiai greičiau priauga svorio ir dažniau turi antsvorio vėliau.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.