Kuo rizikuoja mamos skubėdamos mesti svorį po gimdymo

 (10)
Britų ekspertai perspėja jaunas mamytes, kad skubėdamos kuo greičiau po gimdymo įsisprausti į aptemptus džinsus, jos rizikuoja ir savo, ir vaiko sveikata.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Besilaukiančios motinos jaučia spaudimą po gimdymo numesti svorį taip pat greit, kaip įžymybės, tad vos per šešias savaites prieina išsekimo ribą, įspėja jie.

Vyriausybės užsakytame tyrime akušerės raginamos rodyti jaunosioms mamytėms stambesnių moterų nuotraukas – pavyzdžiui, JAV komikės Mo’Nique, kad jos matytų skirtingų formų ir dydžių pavyzdžius.

Oficialiame pranešime akušerės taip pat įspėjamos tokių maisto produktų, kaip, pvz., sausainiai nevadinti „nuodėmingu maistu“, kad mamos nejaustų spaudimo kuo greičiau atsikratyti nėštumo metu priaugtų kilogramų.

Kai šie nurodymai buvo paskelbti, Moterų reikalų ir lygių galimybių ministrė Jenny Willot pasakė, kad moterys turėtų mėgautis motinyste, o ne kovoti su kilogramais.

Pasak jos, visos moterys – ir žinomos, ir ne, jaučia neatslūgstantį spaudimą būti visą laiką vienodai lieknomis. Tyrimai rodo, kad motina, kuri yra itin susirūpinusi kūno įvaizdžiu, kenkia ne tik savo pačios kūnui, bet šią neigiamą nuostatą gali perduoti ir savo vaikams.

„Liūdna, kad moterys spaudžiamos numesti svorį iškart po gimdymo, tai tikrai nėra sveika“, - mano ministrė.

Viena iš garsių mamyčių, po gimdymo labai greit atgavusių buvusias formas, yra Victoria Beckham. Ji į 6 dydžio drabužius galėjo įsisprausti praėjus vos kelioms savaitėms po dukros Harper gimimo 2011 m.

Modelis Miranda Kerr ir TV laidų vedėja Myleene Klass taip pat nufotografuotos aptemptais drabužiais praktiškai iškart po gimdymo.

Psichoterapeutė Susie Orbach ir kūno įvaizdžio specialistė Holli Ruben mano, kad tarp moterų siaučia valgymo sutrikimų epidemija, ir kad motinos gali savo nerimą ir su mityba susijusias problemas perduoti savo vaikams, ypač jei tai dukterys.

Pasak jų, jei motina jaučiasi nesaugiai savo kūne ir jaučia su juo chaotišką ryšį, pavyzdžiui, kemša maistą kelias dienas iš eilės, o po to kelias dienas atgailauja ir nevalgo, kūdikis gali pajusti jos kūno įtampą ir pasąmoningai ją imituoti.

Specialistės perspėja apie įtampą, kuri skatina nėščias moteris riboti maistą tam, kad po gimdymo būtų kuo mažiau atliekamų kilogramų, kuriuos reikėtų numesti. Kita vertus, būsimos motinos skatinamos nėštumo metu neriboti savęs.

Galiausiai moterys labiau susikoncentruoja į save, o ne į būsimą kūdikį, ir joms, deja, rūpi ne sveikata, o galimybė įsisprausti į aptemptus džinsus iškart po gimdymo.

Specialistės perspėja, kad nuotraukos, išaukštinančios vaikų susilaukusias garsenybes, kurios praėjus šešioms savaitėms po gimdymo pasiekia išsekimo būseną, nukreipia dėmesį nuo motinos ir vaiko ryšio ir bendro ritmo formavimosi pogimdyminiu laikotarpiu.

Moteris patiria kultūrinį spaudimą fiziškai atrodyti taip, lyg toks svarbus dalykas, kaip vaiko išnešiojimas ir gimdymas neturėtų jokio poveikio jos išvaizdai ir savijautai. Šioms išvadoms pritaria ir svorio ekspertai.

Tamas Fry iš „National Obesity Forum“ sako, kad gresia didelė rizika, jog moteris padarys emocinę žalą kūdikiui.

Jo teigimu, normalu, kai nėštumo metu priaugti kilogramai ištirpsta praėjus šešiems–devyniems mėnesiams po gimdymo. Jis taip pat mano, kad moterys patiria didelį spaudimą būti lieknos visą laiką, ir tai labai žaloja jų psichiką. Jo teigimu, nevertėtų pamiršti, kad per devynis nėštumo mėnesius kūne įvyksta didžiuliai pokyčiai. Jis drąsina moteris nepasiduoti visuomenės spaudimui, reaguoti į jį ramiai. Jis pridūrė, kad reta moteris pagalbos kreipiasi į profesionalius trenerius.

Karališkasis akušerių koledžas pareiškė, kad dėl spaudimo numesti svorį po gimdymo, kurį patiria jaunos mamos, jos jaučiasi nevykėlės ir jaučia gėdą.

Parengta pagal britų dienraštį „The Daily Mail“.

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Tavo vaikas“ prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (6)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.