Kuo rizikuoja mamos skubėdamos mesti svorį po gimdymo

 (10)
Britų ekspertai perspėja jaunas mamytes, kad skubėdamos kuo greičiau po gimdymo įsisprausti į aptemptus džinsus, jos rizikuoja ir savo, ir vaiko sveikata.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Besilaukiančios motinos jaučia spaudimą po gimdymo numesti svorį taip pat greit, kaip įžymybės, tad vos per šešias savaites prieina išsekimo ribą, įspėja jie.

Vyriausybės užsakytame tyrime akušerės raginamos rodyti jaunosioms mamytėms stambesnių moterų nuotraukas – pavyzdžiui, JAV komikės Mo’Nique, kad jos matytų skirtingų formų ir dydžių pavyzdžius.

Oficialiame pranešime akušerės taip pat įspėjamos tokių maisto produktų, kaip, pvz., sausainiai nevadinti „nuodėmingu maistu“, kad mamos nejaustų spaudimo kuo greičiau atsikratyti nėštumo metu priaugtų kilogramų.

Kai šie nurodymai buvo paskelbti, Moterų reikalų ir lygių galimybių ministrė Jenny Willot pasakė, kad moterys turėtų mėgautis motinyste, o ne kovoti su kilogramais.

Pasak jos, visos moterys – ir žinomos, ir ne, jaučia neatslūgstantį spaudimą būti visą laiką vienodai lieknomis. Tyrimai rodo, kad motina, kuri yra itin susirūpinusi kūno įvaizdžiu, kenkia ne tik savo pačios kūnui, bet šią neigiamą nuostatą gali perduoti ir savo vaikams.

„Liūdna, kad moterys spaudžiamos numesti svorį iškart po gimdymo, tai tikrai nėra sveika“, - mano ministrė.

Viena iš garsių mamyčių, po gimdymo labai greit atgavusių buvusias formas, yra Victoria Beckham. Ji į 6 dydžio drabužius galėjo įsisprausti praėjus vos kelioms savaitėms po dukros Harper gimimo 2011 m.

Modelis Miranda Kerr ir TV laidų vedėja Myleene Klass taip pat nufotografuotos aptemptais drabužiais praktiškai iškart po gimdymo.

Psichoterapeutė Susie Orbach ir kūno įvaizdžio specialistė Holli Ruben mano, kad tarp moterų siaučia valgymo sutrikimų epidemija, ir kad motinos gali savo nerimą ir su mityba susijusias problemas perduoti savo vaikams, ypač jei tai dukterys.

Pasak jų, jei motina jaučiasi nesaugiai savo kūne ir jaučia su juo chaotišką ryšį, pavyzdžiui, kemša maistą kelias dienas iš eilės, o po to kelias dienas atgailauja ir nevalgo, kūdikis gali pajusti jos kūno įtampą ir pasąmoningai ją imituoti.

Specialistės perspėja apie įtampą, kuri skatina nėščias moteris riboti maistą tam, kad po gimdymo būtų kuo mažiau atliekamų kilogramų, kuriuos reikėtų numesti. Kita vertus, būsimos motinos skatinamos nėštumo metu neriboti savęs.

Galiausiai moterys labiau susikoncentruoja į save, o ne į būsimą kūdikį, ir joms, deja, rūpi ne sveikata, o galimybė įsisprausti į aptemptus džinsus iškart po gimdymo.

Specialistės perspėja, kad nuotraukos, išaukštinančios vaikų susilaukusias garsenybes, kurios praėjus šešioms savaitėms po gimdymo pasiekia išsekimo būseną, nukreipia dėmesį nuo motinos ir vaiko ryšio ir bendro ritmo formavimosi pogimdyminiu laikotarpiu.

Moteris patiria kultūrinį spaudimą fiziškai atrodyti taip, lyg toks svarbus dalykas, kaip vaiko išnešiojimas ir gimdymas neturėtų jokio poveikio jos išvaizdai ir savijautai. Šioms išvadoms pritaria ir svorio ekspertai.

Tamas Fry iš „National Obesity Forum“ sako, kad gresia didelė rizika, jog moteris padarys emocinę žalą kūdikiui.

Jo teigimu, normalu, kai nėštumo metu priaugti kilogramai ištirpsta praėjus šešiems–devyniems mėnesiams po gimdymo. Jis taip pat mano, kad moterys patiria didelį spaudimą būti lieknos visą laiką, ir tai labai žaloja jų psichiką. Jo teigimu, nevertėtų pamiršti, kad per devynis nėštumo mėnesius kūne įvyksta didžiuliai pokyčiai. Jis drąsina moteris nepasiduoti visuomenės spaudimui, reaguoti į jį ramiai. Jis pridūrė, kad reta moteris pagalbos kreipiasi į profesionalius trenerius.

Karališkasis akušerių koledžas pareiškė, kad dėl spaudimo numesti svorį po gimdymo, kurį patiria jaunos mamos, jos jaučiasi nevykėlės ir jaučia gėdą.

Parengta pagal britų dienraštį „The Daily Mail“.

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Tavo vaikas“ prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (39)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras (18)

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės komentaras apie intymų šeimos gyvenimo susilaukus vaikų.

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau (1)

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau
Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų.

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias? (12)

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias?
Kaip ir kiekvieną mėnesį – mamų nuomonė. Pametinukai, keleri metai ar daug daugiau – koks vaikų metų skirtumas geriausias? Ir geriausias kam – vaikams ar tėvams?..

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis (4)

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis
Šių dienų medicina tvirtina, kad sėkmingai savo kūdikį žindyti gali bene visos moterys. Deja, didelė dalis, nesulaukusios kvalifikuotos pagalbos, pasinaudodamos klaidingais patarimais ar tiesiog nežinodamos, ką daryti, nutraukia natūralų vaiko maitinimą.

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikas, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta.

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (8)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (4)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.