Kuo rizikuoja mamos skubėdamos mesti svorį po gimdymo

 (10)
Britų ekspertai perspėja jaunas mamytes, kad skubėdamos kuo greičiau po gimdymo įsisprausti į aptemptus džinsus, jos rizikuoja ir savo, ir vaiko sveikata.
© Shutterstock nuotr.

Besilaukiančios motinos jaučia spaudimą po gimdymo numesti svorį taip pat greit, kaip įžymybės, tad vos per šešias savaites prieina išsekimo ribą, įspėja jie.

Vyriausybės užsakytame tyrime akušerės raginamos rodyti jaunosioms mamytėms stambesnių moterų nuotraukas – pavyzdžiui, JAV komikės Mo’Nique, kad jos matytų skirtingų formų ir dydžių pavyzdžius.

Oficialiame pranešime akušerės taip pat įspėjamos tokių maisto produktų, kaip, pvz., sausainiai nevadinti „nuodėmingu maistu“, kad mamos nejaustų spaudimo kuo greičiau atsikratyti nėštumo metu priaugtų kilogramų.

Kai šie nurodymai buvo paskelbti, Moterų reikalų ir lygių galimybių ministrė Jenny Willot pasakė, kad moterys turėtų mėgautis motinyste, o ne kovoti su kilogramais.

Pasak jos, visos moterys – ir žinomos, ir ne, jaučia neatslūgstantį spaudimą būti visą laiką vienodai lieknomis. Tyrimai rodo, kad motina, kuri yra itin susirūpinusi kūno įvaizdžiu, kenkia ne tik savo pačios kūnui, bet šią neigiamą nuostatą gali perduoti ir savo vaikams.

„Liūdna, kad moterys spaudžiamos numesti svorį iškart po gimdymo, tai tikrai nėra sveika“, - mano ministrė.

Viena iš garsių mamyčių, po gimdymo labai greit atgavusių buvusias formas, yra Victoria Beckham. Ji į 6 dydžio drabužius galėjo įsisprausti praėjus vos kelioms savaitėms po dukros Harper gimimo 2011 m.

Modelis Miranda Kerr ir TV laidų vedėja Myleene Klass taip pat nufotografuotos aptemptais drabužiais praktiškai iškart po gimdymo.

Psichoterapeutė Susie Orbach ir kūno įvaizdžio specialistė Holli Ruben mano, kad tarp moterų siaučia valgymo sutrikimų epidemija, ir kad motinos gali savo nerimą ir su mityba susijusias problemas perduoti savo vaikams, ypač jei tai dukterys.

Pasak jų, jei motina jaučiasi nesaugiai savo kūne ir jaučia su juo chaotišką ryšį, pavyzdžiui, kemša maistą kelias dienas iš eilės, o po to kelias dienas atgailauja ir nevalgo, kūdikis gali pajusti jos kūno įtampą ir pasąmoningai ją imituoti.

Specialistės perspėja apie įtampą, kuri skatina nėščias moteris riboti maistą tam, kad po gimdymo būtų kuo mažiau atliekamų kilogramų, kuriuos reikėtų numesti. Kita vertus, būsimos motinos skatinamos nėštumo metu neriboti savęs.

Galiausiai moterys labiau susikoncentruoja į save, o ne į būsimą kūdikį, ir joms, deja, rūpi ne sveikata, o galimybė įsisprausti į aptemptus džinsus iškart po gimdymo.

Specialistės perspėja, kad nuotraukos, išaukštinančios vaikų susilaukusias garsenybes, kurios praėjus šešioms savaitėms po gimdymo pasiekia išsekimo būseną, nukreipia dėmesį nuo motinos ir vaiko ryšio ir bendro ritmo formavimosi pogimdyminiu laikotarpiu.

Moteris patiria kultūrinį spaudimą fiziškai atrodyti taip, lyg toks svarbus dalykas, kaip vaiko išnešiojimas ir gimdymas neturėtų jokio poveikio jos išvaizdai ir savijautai. Šioms išvadoms pritaria ir svorio ekspertai.

Tamas Fry iš „National Obesity Forum“ sako, kad gresia didelė rizika, jog moteris padarys emocinę žalą kūdikiui.

Jo teigimu, normalu, kai nėštumo metu priaugti kilogramai ištirpsta praėjus šešiems–devyniems mėnesiams po gimdymo. Jis taip pat mano, kad moterys patiria didelį spaudimą būti lieknos visą laiką, ir tai labai žaloja jų psichiką. Jo teigimu, nevertėtų pamiršti, kad per devynis nėštumo mėnesius kūne įvyksta didžiuliai pokyčiai. Jis drąsina moteris nepasiduoti visuomenės spaudimui, reaguoti į jį ramiai. Jis pridūrė, kad reta moteris pagalbos kreipiasi į profesionalius trenerius.

Karališkasis akušerių koledžas pareiškė, kad dėl spaudimo numesti svorį po gimdymo, kurį patiria jaunos mamos, jos jaučiasi nevykėlės ir jaučia gėdą.

Parengta pagal britų dienraštį „The Daily Mail“.

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Tavo vaikas“ prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (3)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras (1)

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras
Lietuvoje vaiko auginimo atostogos yra vienos ilgiausių Europoje. Tačiau neretai pasitaiko, kad į darbą grįžti moteris nusprendžia praėjus vos keliems mėnesiams po gimdymo. Psichologės Karolinos Gurskienės įžvalgos apie motinystės ir karjeros suderinimą bei tai lydintį kaltės jausmą.

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui (42)

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui
Gimus vaikui, jis reikalauja didžiausios dalies mamos ir tėčio dėmesio bei laiko. Dažna moteris savo poreikius atideda „geresniems laikams“. Ar tai teisinga?

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą (18)

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą
Nors kūdikio gimimas dažniausiai yra labai džiuginantis ir laukiamas įvykis, kartais nutinka visiškai priešingai. Ką svarbu žinoti apie pogimdyvinę depresiją?

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas – itin nemalonus sutrikimas, apie kurį vengiama kalbėti. Tačiau skaičiuojama, jog maždaug trečdalis moterų ir apie 20 proc. vyrų kenčia fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl šlapimo nelaikymo.

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras (15)

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras
Gražus motinystės paveikslas, kai viskas nupiešta šviesioms ir ramiomis spalvomis, nėra teisingas jaunų mamų atžvilgiu.

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą (2)

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą
Siekis krūtimi maitinti kūdikį vertas pastangų, nes motinos pienas – geriausias maistas, idealiai tinkantis vaikui pirmaisiais gyvenimo metais.

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui (3)

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui
Dažniausiai kūdikio gimimas yra labai lauktas ir džiaugsmingas įvykis, kurio laukia ne tik būsima mama ir tėtis, bet ir visi aplinkui.

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį
Tėveliai žino, kad pakeisti sauskelnes ne namuose gali būti ne taip jau ir paprasta: tam reikia ne tik patogios vietos, bet ir ne vienos priemonės.

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną
BABY CITY/TOY CITY gimtadienio šventėje surinktos lėšos paaukotos Mamų unijai.

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima (1)

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima
Visi pirmi kartai mus šiek tiek gąsdina. Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo – ne išimtis. Žinojimas, ko galima tikėtis ir kam nusiteikti, padės jaustis ramiau.

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias (2)

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia net į 4 skirtingus nemokamus užsiėmimus: