Kuo rizikuoja mamos skubėdamos mesti svorį po gimdymo

 (10)
Britų ekspertai perspėja jaunas mamytes, kad skubėdamos kuo greičiau po gimdymo įsisprausti į aptemptus džinsus, jos rizikuoja ir savo, ir vaiko sveikata.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Besilaukiančios motinos jaučia spaudimą po gimdymo numesti svorį taip pat greit, kaip įžymybės, tad vos per šešias savaites prieina išsekimo ribą, įspėja jie.

Vyriausybės užsakytame tyrime akušerės raginamos rodyti jaunosioms mamytėms stambesnių moterų nuotraukas – pavyzdžiui, JAV komikės Mo’Nique, kad jos matytų skirtingų formų ir dydžių pavyzdžius.

Oficialiame pranešime akušerės taip pat įspėjamos tokių maisto produktų, kaip, pvz., sausainiai nevadinti „nuodėmingu maistu“, kad mamos nejaustų spaudimo kuo greičiau atsikratyti nėštumo metu priaugtų kilogramų.

Kai šie nurodymai buvo paskelbti, Moterų reikalų ir lygių galimybių ministrė Jenny Willot pasakė, kad moterys turėtų mėgautis motinyste, o ne kovoti su kilogramais.

Pasak jos, visos moterys – ir žinomos, ir ne, jaučia neatslūgstantį spaudimą būti visą laiką vienodai lieknomis. Tyrimai rodo, kad motina, kuri yra itin susirūpinusi kūno įvaizdžiu, kenkia ne tik savo pačios kūnui, bet šią neigiamą nuostatą gali perduoti ir savo vaikams.

„Liūdna, kad moterys spaudžiamos numesti svorį iškart po gimdymo, tai tikrai nėra sveika“, - mano ministrė.

Viena iš garsių mamyčių, po gimdymo labai greit atgavusių buvusias formas, yra Victoria Beckham. Ji į 6 dydžio drabužius galėjo įsisprausti praėjus vos kelioms savaitėms po dukros Harper gimimo 2011 m.

Modelis Miranda Kerr ir TV laidų vedėja Myleene Klass taip pat nufotografuotos aptemptais drabužiais praktiškai iškart po gimdymo.

Psichoterapeutė Susie Orbach ir kūno įvaizdžio specialistė Holli Ruben mano, kad tarp moterų siaučia valgymo sutrikimų epidemija, ir kad motinos gali savo nerimą ir su mityba susijusias problemas perduoti savo vaikams, ypač jei tai dukterys.

Pasak jų, jei motina jaučiasi nesaugiai savo kūne ir jaučia su juo chaotišką ryšį, pavyzdžiui, kemša maistą kelias dienas iš eilės, o po to kelias dienas atgailauja ir nevalgo, kūdikis gali pajusti jos kūno įtampą ir pasąmoningai ją imituoti.

Specialistės perspėja apie įtampą, kuri skatina nėščias moteris riboti maistą tam, kad po gimdymo būtų kuo mažiau atliekamų kilogramų, kuriuos reikėtų numesti. Kita vertus, būsimos motinos skatinamos nėštumo metu neriboti savęs.

Galiausiai moterys labiau susikoncentruoja į save, o ne į būsimą kūdikį, ir joms, deja, rūpi ne sveikata, o galimybė įsisprausti į aptemptus džinsus iškart po gimdymo.

Specialistės perspėja, kad nuotraukos, išaukštinančios vaikų susilaukusias garsenybes, kurios praėjus šešioms savaitėms po gimdymo pasiekia išsekimo būseną, nukreipia dėmesį nuo motinos ir vaiko ryšio ir bendro ritmo formavimosi pogimdyminiu laikotarpiu.

Moteris patiria kultūrinį spaudimą fiziškai atrodyti taip, lyg toks svarbus dalykas, kaip vaiko išnešiojimas ir gimdymas neturėtų jokio poveikio jos išvaizdai ir savijautai. Šioms išvadoms pritaria ir svorio ekspertai.

Tamas Fry iš „National Obesity Forum“ sako, kad gresia didelė rizika, jog moteris padarys emocinę žalą kūdikiui.

Jo teigimu, normalu, kai nėštumo metu priaugti kilogramai ištirpsta praėjus šešiems–devyniems mėnesiams po gimdymo. Jis taip pat mano, kad moterys patiria didelį spaudimą būti lieknos visą laiką, ir tai labai žaloja jų psichiką. Jo teigimu, nevertėtų pamiršti, kad per devynis nėštumo mėnesius kūne įvyksta didžiuliai pokyčiai. Jis drąsina moteris nepasiduoti visuomenės spaudimui, reaguoti į jį ramiai. Jis pridūrė, kad reta moteris pagalbos kreipiasi į profesionalius trenerius.

Karališkasis akušerių koledžas pareiškė, kad dėl spaudimo numesti svorį po gimdymo, kurį patiria jaunos mamos, jos jaučiasi nevykėlės ir jaučia gėdą.

Parengta pagal britų dienraštį „The Daily Mail“.

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Tavo vaikas“ prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.