Lietuvės gimdymas Anglijoje: medikų aplaidumas ir per anksti gimęs vaikas

 (30)
Didžiojoje Britanijoje gyvenanti lietuvė gimdyti pradėjo 27 nėštumo savaitę. Savo laiške moteris pasakoja apie aplaidų medikų darbą ir savo jausmus susilaukus ankstuko.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Man visi sakydavo: „Turi du berniukus, tai tau reikia dukrytės". O aš juokaudavau, kad jei iki 35 metų nepagimdysiu, tai ir nebus daugiau vaikų.

Pasijutusi nėščia, truputį supanikavau. Draugas apsidžiaugė. Mes gyvename Didžiojoje Britanijoje. Kai nėštumui buvo septynios savaitės, pastebėjau kraują, tad susiskambinau su gydytoja lietuve ir užsirašiau konsultacijai. Gydytoja patvirtino, kad laukiuosi, pasveikino, o kraujavimo priežastis liko neaiški.

Po to pradėjau lankytis pas nėštumą prižiūrinčią akušerę (midwife). Truputį buvo neramu, nes šįkart nėštumas buvo visai kitoks, nei pirmi du. Nuolat kraujuodavau, tačiau anglų medikams tai atrodė normalu.

27 nėštumo savaitę pasijutau blogai, ir vėl stipriai kraujavau. Paguldė į ligoninę, o kitą dieną atėjęs gydytojas liepė atlikti man tyrimus. Visą dieną nesulaukiau jokių tyrimų. Vakare ėjom pas gydytoją klausti, kodėl man nedaro jokių tyrimų. Ji pasiteisino, kad turi daug darbo, čia visi labai užimti. „Tuoj padarysim tau ultragarso tyrimą ir suleisim vaistų, brandinančių kūdikio plaučius", - pasakė.

Pagaliau padarė man ultragarso tyrimą ir po penkių minučių nubėgo vaisiaus vandenys. Mane ištiko šokas. Juk dar tik 27 nėštumo savaitė!..

Mane greitai nugabena į gimdyklą. Paaiškėja, kad vaikutis gimdoje netaisyklingoje padėtyje, ir man reikia atlikti cezario pjūvio operaciją. Sužinau, kad po jos vaiką teks gabenti į kitą ligoninę, nes šioje nėra reikiamos įrangos per anksti gimusiems naujagimiams.

Staiga prasidėjo gausus kraujavimas ir mane skubiai išgabeno į operacinę. Pabudau palatoje iš skausmo. Klausiu draugo, kas gimė, kaip vaikutis. Berniukas, sveria 1200 gramų ir jį dabar ruošia išgabenti į kitą ligoninę.

Po kelių valandų įvežė man į palatą parodyti sūnelį. Apsiverkiau, nes niekada nebuvau mačiusi tokio mažo bejėgio kūdikėlio. Jis visas buvo apraizgytas laidukais. Po 5 minučių jį išgabeno į kitą miestą ir kitą ligoninę.

Po dviejų parų mane išrašė iš ligoninės ir mes su draugu tiesiai išvažiavome pas vaiką. Pamačiusi mažuliuką, nesulaikiau ašarų, jos riedėjo upeliais. Pati jaučiausi taip, lyg sapnuočiau košmarą, iš kurio niekaip negaliu pabusti...

Kasdien lankėme sūnų, jam sekėsi nelengvai - labai neaugo svoris, teko perpilti kraują. Ligoninėje Dominykas prabuvo 2 mėnesius ir 2 savaites. Kai svėrė 2400 gramų, pagaliau išleido į namus.

Lietuvės gimdymas Anglijoje: medikų aplaidumas ir per anksti gimęs vaikas
© Asmeninio albumo nuotr.

Dabar jam greitai bus trys mėnesiai. Gimė jis rugsėjo 12 dieną, o mano gimtadienis - rugsėjo 20 dieną. Ir man tą dieną sukako... 35 metai. Dominykas - tai dovana man jubiliejaus proga. Daugiau niekada nejuokausiu garsiai, nes svajonės pildosi.

Jeigu norite papasakoti savąją gimdymo istoriją, rašykite mums el.p. tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.