Lietuvės gimdymas Anglijoje: medikų aplaidumas ir per anksti gimęs vaikas

 (30)
Didžiojoje Britanijoje gyvenanti lietuvė gimdyti pradėjo 27 nėštumo savaitę. Savo laiške moteris pasakoja apie aplaidų medikų darbą ir savo jausmus susilaukus ankstuko.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Man visi sakydavo: „Turi du berniukus, tai tau reikia dukrytės". O aš juokaudavau, kad jei iki 35 metų nepagimdysiu, tai ir nebus daugiau vaikų.

Pasijutusi nėščia, truputį supanikavau. Draugas apsidžiaugė. Mes gyvename Didžiojoje Britanijoje. Kai nėštumui buvo septynios savaitės, pastebėjau kraują, tad susiskambinau su gydytoja lietuve ir užsirašiau konsultacijai. Gydytoja patvirtino, kad laukiuosi, pasveikino, o kraujavimo priežastis liko neaiški.

Po to pradėjau lankytis pas nėštumą prižiūrinčią akušerę (midwife). Truputį buvo neramu, nes šįkart nėštumas buvo visai kitoks, nei pirmi du. Nuolat kraujuodavau, tačiau anglų medikams tai atrodė normalu.

27 nėštumo savaitę pasijutau blogai, ir vėl stipriai kraujavau. Paguldė į ligoninę, o kitą dieną atėjęs gydytojas liepė atlikti man tyrimus. Visą dieną nesulaukiau jokių tyrimų. Vakare ėjom pas gydytoją klausti, kodėl man nedaro jokių tyrimų. Ji pasiteisino, kad turi daug darbo, čia visi labai užimti. „Tuoj padarysim tau ultragarso tyrimą ir suleisim vaistų, brandinančių kūdikio plaučius", - pasakė.

Pagaliau padarė man ultragarso tyrimą ir po penkių minučių nubėgo vaisiaus vandenys. Mane ištiko šokas. Juk dar tik 27 nėštumo savaitė!..

Mane greitai nugabena į gimdyklą. Paaiškėja, kad vaikutis gimdoje netaisyklingoje padėtyje, ir man reikia atlikti cezario pjūvio operaciją. Sužinau, kad po jos vaiką teks gabenti į kitą ligoninę, nes šioje nėra reikiamos įrangos per anksti gimusiems naujagimiams.

Staiga prasidėjo gausus kraujavimas ir mane skubiai išgabeno į operacinę. Pabudau palatoje iš skausmo. Klausiu draugo, kas gimė, kaip vaikutis. Berniukas, sveria 1200 gramų ir jį dabar ruošia išgabenti į kitą ligoninę.

Po kelių valandų įvežė man į palatą parodyti sūnelį. Apsiverkiau, nes niekada nebuvau mačiusi tokio mažo bejėgio kūdikėlio. Jis visas buvo apraizgytas laidukais. Po 5 minučių jį išgabeno į kitą miestą ir kitą ligoninę.

Po dviejų parų mane išrašė iš ligoninės ir mes su draugu tiesiai išvažiavome pas vaiką. Pamačiusi mažuliuką, nesulaikiau ašarų, jos riedėjo upeliais. Pati jaučiausi taip, lyg sapnuočiau košmarą, iš kurio niekaip negaliu pabusti...

Kasdien lankėme sūnų, jam sekėsi nelengvai - labai neaugo svoris, teko perpilti kraują. Ligoninėje Dominykas prabuvo 2 mėnesius ir 2 savaites. Kai svėrė 2400 gramų, pagaliau išleido į namus.

Lietuvės gimdymas Anglijoje: medikų aplaidumas ir per anksti gimęs vaikas
© Asmeninio albumo nuotr.

Dabar jam greitai bus trys mėnesiai. Gimė jis rugsėjo 12 dieną, o mano gimtadienis - rugsėjo 20 dieną. Ir man tą dieną sukako... 35 metai. Dominykas - tai dovana man jubiliejaus proga. Daugiau niekada nejuokausiu garsiai, nes svajonės pildosi.

Jeigu norite papasakoti savąją gimdymo istoriją, rašykite mums el.p. tavovaikas@delfi.lt.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.