Mamos atvirauja: ką daryti, vaikas užtiko mus mylintis?

 (13)
Nemalonu, jei kas aptinka pačiame aistros sūkuryje. Tačiau tikra katastrofa atrodo, jei jus užklumpa jūsų vaikai. Ką daryti ir kaip vaikui paaiškinti, ką jis matė? Kelios mamos sutiko pasidalinti savo gana nemalonia patirtimi.
Mama ir tėtis bučiuojasi
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Dovilė:

„Gyvename dviejų kambarių bute ir su vyru miegame pereinamame kambaryje. Devynmetis sūnus naktį kartais eina į tualetą. Taip vieną naktį mus ir užtiko besimylinčius. Buvome apsikloję, bet, matyt, vaizdas vistiek buvo ne koks, nes sūnus pradėjo verkti. Vos tik jį pastebėjome iškart liovėmės, žaibo greitumu vis dar lindėdami po antklode apsivilkome pižamas.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Atviras Ramūno Vyšniausko interviu: vaikai išgelbėjo nuo depresijos
Kaip atpažinti, kad vaikui gresia depresija

Iššokau iš lovos, bandžiau vaiką nuraminti, kiek įmanoma ramesniu balsu stengiausi paaiškinti, kad kai suaugusieji myli viens kitą jie stipriai glaudžiasi vienas prie kito, apsikabina ir bučiuojasi. Maniau, kad tai padėjo ir jis nurimo. Bet jau kitą dieną jis buvo piktas ant tėčio ir pradėdavo verkti vos tik jis bandydavo mane apkabinti ar pabučiuoti. Tai kartojosi dar kelias dienas. Bandžiau pasikalbėti su sūnumi, bet jis pratylėdavo ir niekaip negalėjau jo prakalbinti. Tada liepiau vyrui su juo pašnekėti ir išsiaiškinti kas nutiko.

Žinau, kad jam tai buvo vienas sunkiausių pokalbių, kokius tik yra turėjęs. Vėliau pasakojo, kad sūnus buvo įsitikinęs, kad tėtis mane skriaudė. Gerai, kad vyrui pavyko pakeisti jo nuomonę. Užrakinti vaiko kambario negalime, bet įsigijome kilnojamą pertvarą ir užrašėme sūnų į šeštadieninę sporto mokyklėlę.“

Justina:

„Besimylinčių mūsų neužtiko, visada užsirakiname kambario duris ir stengiamės kuo tyliau. Tačiau mano penkiametė karta aptiko naktinio staliuko stalčiuje neatsargiai padėtus prezervatyvus. Aišku, pradėjo klausinėti, kas čia ir kam skirta. Greitai surezgiau istoriją, kad čia guminiai antpirščiai, kurių prireikia, kai stipriai susižeidi pirštą, jį apibintuoji ir nenori, kad žaizda sušlaptų plaunant rankas.

Net sugalvojau logišką paaiškinimą, kodėl jis toks platus – juk apibintuotas pirštas tampa labai storas. Atrodo išsisukau, prezervatyvus paslėpiau geriau ir tikiuosi, kad užsigavusi pirštą dukra nepareikalaus guminio antpirščio.“

Almantė:

„Su vyru apsidžiaugėme, kad vaikai nuėjo anksčiau miegoti – pagaliau turime vakarą tik sau. Vaikai sumigo, mes greitai susitvarkėme virtuvę ir pradėjome miegamajame džiaugtis vienas kitu. Jau buvome beveik įpusėję, kai į kambarį įsiveržė mūsų keturmetis – jis išsigando griaustinio. Tikrai netriukšmavome – jau išmokome mylėtis be jokio garso, bet kaip tyčia pasitaikė lietus su nedideliu griaustiniu. Kaip nuplikyti su vyru atšokome vienas nuo kito. Jis dar spėjo per sekundę užsimauti apatinius, aš tik susisukau į antklodę.

Vaikas žiūrėjo akis išpūtęs ir tylėjo. Mano galvoje sukosi tūkstantis minčių. Nutaisiau nerūpestingą balsą ir pasakiau, kad su tėveliu kutenomės. Sūnus paklausė, kodėl be pižamų. Atsakiau, kad taip geriau jaučiasi kutenimas. Tada jau mano vyras pabandė nukreipti dėmesį, uždavė klausimą apie griaustinį. Manau, visai neblogai išsisukome: sūnus dar mažas ir jam pakako tokio paaiškinimo.“

Rima:

„Mūsų trejų metų dukrytė savaitgalį nuėjo pietų miego, o mes su vyru naudojomės proga. Mes smagiai ritinėjomės lovoje ir staiga kaip uraganas įsiveržė dukra, nes prabudo gerokai anksčiau ir tiesiai atbėgo pas mus. Gerai, kad neišsigando, tik paklausė, ką čia veikiam. Pasakiau, kad žaidžiam tokį suaugusiųjų žaidimą, kurį galima žaisti tik kai sueina 20 metų, o jei kas žaidžia anksčiau, suserga. Gal ir nelabai protingas paaiškinimas, bet toks pirmas atėjo į galvą ir jai tokio pakako. Nuo to karto, kai mylimės, visada rakiname duris, net ir naktį.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (6)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (1)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (170)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.