Mamos atvirauja: ką ir už kiek dovanos vaikams per Kalėdas?

 (2)
Rimto veido finansų patarėjai moko kalėdinėmis dovanomis pasirūpinti iš anksto, kad vėliau būtų mažiau streso ir išlaidų. Kalėdų dar teks laukti ilgiau nei mėnesį, bet mamos jau ima galvoti, ką padovanoti savo mažiesiems džiaugsmams. Nupirkti brangų ir madingą žaislą ar pačiai numegzti lėlę, padovanoti lavinamąjį žaidimą ar tai ko vaikas paprašė laiške Kalėdų seneliui?
Kalėdos
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Rita, 6 mėn. berniuko mama:

„Gerai suprantu, kad mano kūdikis dar nesuvokia nei švenčių, nei dovanų, bet davanėles vis tiek esu numačiusi palikti po eglute. Tai bus naujas barškantis žaislas ir ryški knygelė kūdikiui – medžiaginė, čežanti. Šventėms atvyks ir seneliai, žinau, kad ir jie atveš dovanėlių. Žaisliukui ir knygelei planuoju išleisti ne daugiau nei 50 litų. Tiesa, dar žadu nupirkti kalėdinės eglutės žaisliuką su užrašu „Mano pirmosios Kalėdos“, bet čia labiau dovana man, nei vaikui.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdingas eksperimentas: vyrų reakcija pajutus gimdymo skausmus
Ar tikrai gimus vaikui, giminėje kažkas miršta?

Dovilė, 3 ir 5 metų mergaičių mama:

„Žinau, kad abi labai nori dviračių. Apie juos abi šneka nuo vasaros ir tikrai žinau, kad jų prašys Kalėdų senelio. Pasitarėme su vyru, kad nors ir brangus pirkinys, bet tikrai vertas visų pinigų – juo važinės bent kelis metus. Be to, mindamos dviračius ir pasportuos, ir lauke pabus.“

Eglė, 5 metų mergaitės mama:

„Mano mažoji jau gerą mėnesį garsiai svajoja apie dar vieną lėlę monstrę, šuniuką ir mobilųjį telefoną. Tikių, kad tuos norus surašys ir Kalėdų seneliui. Lėlę monstrę tikrai nupirksime, o šuniukui ir mobiliam telefonui ji dar per maža. Vietoj jų ketinu nupirkti gražių segtuku plaukams ir kartoninį lėlių namelį. Tikiuosi tilpti į 150 litų sumą. Savo vaikui norisi padaryti šventę ir kiekvienoms Kalėdoms sukurti nedidelę pasaką.“

Raminta, 3 metų berniuko mama:

„Kol kas laiško Kalėdų seneliui dar nerašė, buvo per mažas, tačiau šiais metais pamėginsiu šią naują tradiciją. Jam patinka mašinėlės ir konstruktoriai. Manau, kad tikrai apsidžiaugs gavęs medinį traukinį, bėgius ir naują lego konstruktorių. Kol kas planuoju sūnaus dovanoms išleisti iki 200 litų.“

Aušra, 2 metų mergaitės mama:

„Tai bus pirmos Kalėdos, kai dukrytė jau supras, kad yra šventė. Jau esu nupirkusi mažų medžiaginių lėlyčių. Buvo akcija ir jos kainavo vos po 5 litus. Taip pat planuoju dar nupirkti bent vieną knygelę – ji labai mėgsta vartyti spalvotas vaikiškas knygas. Visoms jos dovanoms išleisiu apie 50 ar 60 litų. Manau, brangios vaikiškos dovanos labiau skirtos tėvams, o vaikai dažnai labiau džiaugiasi smulkmenomis.“

Lina, 4 metų mergaitės ir 7 metų berniuko mama:

„Visada šventėms stengiuosi nupirkti tokias dovanas, kurių nori vaikai. Aišku, kartais jų norai viršija finansines galimybes, bet stengiuosi išsisukti. Pavyzdžiui, mano dukrytė labai nori lėlių namo, kokį matė pas draugę, bet jis kainuoja kelis šimtus. Tai planuoju pati iš popieriaus padaryti lėlių namą dar gruodžio pradžioje, o per Kalėdas padovanoti naują lėlytę su keliais drabužėliais. Sūnus labai nori radijo bangomis valdomos mašinos. Yra modelių, kainuojančių ir tūkstantį, o yra iki 50 litų. Du vaikai, todėl skirsiu kiekvieno dovanai iki 100 litų.“

Vilma, 6 metų mergaitės mama:

"Pernai maniškė gavo dvi brangias lėles, vieną nuo mūsų šeimos Kalėdų senelio, kitą tokią pačią - nuo savo senelių Kalėdų senelio. Todėl šiemet su seneliais pasitarėme iš anksto, ką pirksime, kad nesusidubliuotume. Laiške duktė prašys išmaniojo telefono, tačiau nežadam jo pirkti, dar per maža. Žadam pirkti kūrybinį rinkinuką (plastilino) ir knygą, mano manymu, tai vertingiausia dovana. Išleisti tam planuoju apie 50 litų. Būtų daugiau, bet visada perku dovanas tada, kai prekybos centruose būna nuolaida žaislams - taip gerokai sutaupau".

Saulė, 4 metukų dvynių mama

"Šiemet suplanavome pasielgti netradiciškai - per Kalėdas važiuosime su šeima į Laplandiją, pas Kalėdų senelį. Aš jau seniai apie tai svajojau, bet berniukai dar buvo per maži. Keturių asmenų šeimai kelionė kainuos apie 5000 litų, tai ir bus mūsų su vyru dovana vaikams. Pagalvojom, kad taip ir šventę švęsim prasmingai, ir pasidovanosim neeilinę dovaną - įspūdžius".

Vilija, 5 metų berniuko mama

"Dovanosiu planšetę. Labai jau jis jos nori, svajoja beveik nuo praėjusių Kalėdų. Seneliai pritarė ir prižadėjo prisidėti prie dovanos - taip sūnus gaus vieną, brangesnę, bet tokią dovaną, apie kokią svajoja. Visada stengiuosi pirkti tai, ko jis paprašo, tai vienas kartas metuose, kai norai privalo būti pildomi. Man gaila vaikų, kurie prašo šautuvo, o tėvai perka knygą, arba tokių, kurie svajoja apie robotuką, o tėvai nuperka mikroskopą ar kitą, jų manymu, lavinamąjį žaislą. Tegul jie sau ir dovanoja, tai ką nori, o vaikas turi gauti tai, ko jis nori".

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir lapkričio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.