Mamos atvirauja: ką ir už kiek dovanos vaikams per Kalėdas?

 (2)
Rimto veido finansų patarėjai moko kalėdinėmis dovanomis pasirūpinti iš anksto, kad vėliau būtų mažiau streso ir išlaidų. Kalėdų dar teks laukti ilgiau nei mėnesį, bet mamos jau ima galvoti, ką padovanoti savo mažiesiems džiaugsmams. Nupirkti brangų ir madingą žaislą ar pačiai numegzti lėlę, padovanoti lavinamąjį žaidimą ar tai ko vaikas paprašė laiške Kalėdų seneliui?
Kalėdos
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Rita, 6 mėn. berniuko mama:

„Gerai suprantu, kad mano kūdikis dar nesuvokia nei švenčių, nei dovanų, bet davanėles vis tiek esu numačiusi palikti po eglute. Tai bus naujas barškantis žaislas ir ryški knygelė kūdikiui – medžiaginė, čežanti. Šventėms atvyks ir seneliai, žinau, kad ir jie atveš dovanėlių. Žaisliukui ir knygelei planuoju išleisti ne daugiau nei 50 litų. Tiesa, dar žadu nupirkti kalėdinės eglutės žaisliuką su užrašu „Mano pirmosios Kalėdos“, bet čia labiau dovana man, nei vaikui.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
Įspūdingas eksperimentas: vyrų reakcija pajutus gimdymo skausmus
Ar tikrai gimus vaikui, giminėje kažkas miršta?

Dovilė, 3 ir 5 metų mergaičių mama:

„Žinau, kad abi labai nori dviračių. Apie juos abi šneka nuo vasaros ir tikrai žinau, kad jų prašys Kalėdų senelio. Pasitarėme su vyru, kad nors ir brangus pirkinys, bet tikrai vertas visų pinigų – juo važinės bent kelis metus. Be to, mindamos dviračius ir pasportuos, ir lauke pabus.“

Eglė, 5 metų mergaitės mama:

„Mano mažoji jau gerą mėnesį garsiai svajoja apie dar vieną lėlę monstrę, šuniuką ir mobilųjį telefoną. Tikių, kad tuos norus surašys ir Kalėdų seneliui. Lėlę monstrę tikrai nupirksime, o šuniukui ir mobiliam telefonui ji dar per maža. Vietoj jų ketinu nupirkti gražių segtuku plaukams ir kartoninį lėlių namelį. Tikiuosi tilpti į 150 litų sumą. Savo vaikui norisi padaryti šventę ir kiekvienoms Kalėdoms sukurti nedidelę pasaką.“

Raminta, 3 metų berniuko mama:

„Kol kas laiško Kalėdų seneliui dar nerašė, buvo per mažas, tačiau šiais metais pamėginsiu šią naują tradiciją. Jam patinka mašinėlės ir konstruktoriai. Manau, kad tikrai apsidžiaugs gavęs medinį traukinį, bėgius ir naują lego konstruktorių. Kol kas planuoju sūnaus dovanoms išleisti iki 200 litų.“

Aušra, 2 metų mergaitės mama:

„Tai bus pirmos Kalėdos, kai dukrytė jau supras, kad yra šventė. Jau esu nupirkusi mažų medžiaginių lėlyčių. Buvo akcija ir jos kainavo vos po 5 litus. Taip pat planuoju dar nupirkti bent vieną knygelę – ji labai mėgsta vartyti spalvotas vaikiškas knygas. Visoms jos dovanoms išleisiu apie 50 ar 60 litų. Manau, brangios vaikiškos dovanos labiau skirtos tėvams, o vaikai dažnai labiau džiaugiasi smulkmenomis.“

Lina, 4 metų mergaitės ir 7 metų berniuko mama:

„Visada šventėms stengiuosi nupirkti tokias dovanas, kurių nori vaikai. Aišku, kartais jų norai viršija finansines galimybes, bet stengiuosi išsisukti. Pavyzdžiui, mano dukrytė labai nori lėlių namo, kokį matė pas draugę, bet jis kainuoja kelis šimtus. Tai planuoju pati iš popieriaus padaryti lėlių namą dar gruodžio pradžioje, o per Kalėdas padovanoti naują lėlytę su keliais drabužėliais. Sūnus labai nori radijo bangomis valdomos mašinos. Yra modelių, kainuojančių ir tūkstantį, o yra iki 50 litų. Du vaikai, todėl skirsiu kiekvieno dovanai iki 100 litų.“

Vilma, 6 metų mergaitės mama:

"Pernai maniškė gavo dvi brangias lėles, vieną nuo mūsų šeimos Kalėdų senelio, kitą tokią pačią - nuo savo senelių Kalėdų senelio. Todėl šiemet su seneliais pasitarėme iš anksto, ką pirksime, kad nesusidubliuotume. Laiške duktė prašys išmaniojo telefono, tačiau nežadam jo pirkti, dar per maža. Žadam pirkti kūrybinį rinkinuką (plastilino) ir knygą, mano manymu, tai vertingiausia dovana. Išleisti tam planuoju apie 50 litų. Būtų daugiau, bet visada perku dovanas tada, kai prekybos centruose būna nuolaida žaislams - taip gerokai sutaupau".

Saulė, 4 metukų dvynių mama

"Šiemet suplanavome pasielgti netradiciškai - per Kalėdas važiuosime su šeima į Laplandiją, pas Kalėdų senelį. Aš jau seniai apie tai svajojau, bet berniukai dar buvo per maži. Keturių asmenų šeimai kelionė kainuos apie 5000 litų, tai ir bus mūsų su vyru dovana vaikams. Pagalvojom, kad taip ir šventę švęsim prasmingai, ir pasidovanosim neeilinę dovaną - įspūdžius".

Vilija, 5 metų berniuko mama

"Dovanosiu planšetę. Labai jau jis jos nori, svajoja beveik nuo praėjusių Kalėdų. Seneliai pritarė ir prižadėjo prisidėti prie dovanos - taip sūnus gaus vieną, brangesnę, bet tokią dovaną, apie kokią svajoja. Visada stengiuosi pirkti tai, ko jis paprašo, tai vienas kartas metuose, kai norai privalo būti pildomi. Man gaila vaikų, kurie prašo šautuvo, o tėvai perka knygą, arba tokių, kurie svajoja apie robotuką, o tėvai nuperka mikroskopą ar kitą, jų manymu, lavinamąjį žaislą. Tegul jie sau ir dovanoja, tai ką nori, o vaikas turi gauti tai, ko jis nori".

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir lapkričio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.