Reklama

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tik grįžus su naujagimiu iš ligoninės, užgriūna pirmieji rūpesčiai, nemigo naktys. Kai kurios mamos nemeluodamos pasakys, kad pirmuosius mėnesius sunkiai rasdavo laiko nusiprausti ir pavalgyti, o kavą, kurią užsipildavo ryte, išgerdavo tik vakare.

Apsipratus su pokyčiais ir nauju gyventoju namuose, mamos pradeda ieškoti būdų, kaip to laiko sau atrasti kuo daugiau. Vienos klauso mamų ar draugių patarimų, kitos labiau atsipalaiduoja ir dalį pareigų perleidžia vyrui ar pasinaudoja močiučių bei draugų pagalba. Visgi, didžiąją dalį laiko namuose ji praleidžia viena su kūdikių, todėl būtina pasinaudoti keliomis gudrybėmis, kurios padės mažyliui savarankiškai užsiimti, o mamai – atrasti laiko sau.

Keliauti su mažyliu po visus namus

Daugelis mamų sutiks, kad iki pirmojo kūdikio pusmečio nepakeičiamas daiktas yra gultukas. Rinkitės tokį, kuris atitiktų visus saugumo reikalavimus ir būtų pritaikytas dar nesėdinčiam ir galvos nelaikančiam mažyliui. Vieni populiariausių pasaulyje, kuriuos pamėgo ir Lietuvos mamos – „BabyBjorn" gultukai. Jie ne tik labai stilingo dizaino, tačiau yra itin lengvi (mama viena ranka gali po namus nešioti gultuką su vaiku), reguliuojamo aukščio pagal mažylio svorį ir itin lengvai sulankstomi, todėl patogu jais naudotis tiek namuose, tiek pasiimti kartu į keliones ar einant į svečius. Namuose jame mažylis smagiai leis laiką, kol jūs valgysite ar maudysitės duše – gultuką visur galėsite su savimi nešiotis, o kūdikis tikrai bus saugus. „BabyBjorn" gultukus šiuo metu su 20 proc. nuolaida galima įsigyti „Baby City", „Mothercare", „Kidzone" ir Kotryna" parduotuvėse.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
© Gamintojo archyvas

Vaiką raminančios gudrybės

Jei kūdikiai iki mėnesio dažniausiai tik miega bei valgo (dalis dar ir daug verkia dėl pilvo dieglių ar pūtimo), tai kelių mėnesių mažyliui darosi vis įdomiau stebėti jį supančią aplinką. Kūdikiams labai smalsu žiūrėti į juodus ir baltus paveikslėlius, šių spalvų figūras, ornamentus. Galite įsigyti taip margintų žaislų, medžiagines knygeles ar karuseles virš lovytės. Tėveliai, kurie mano, kad visą laiką reikia būti su kūdikiu – klysta, jam būtina šiek tiek laiko praleisti vienam, išmokti būdrauti. Vienas geriausių būdų, kuris padeda mažyliui nukreipti dėmesį – grojantys ar kitus garsus skleidžiantys daiktai. Tai gali būti barškučiai, minkšti žaislai, karuselės.

Jei jūsų kūdikį pirmaisiais mėnesiais kankina pilvo diegliai, tikru išsigelbėjimu taps „baltąjį triukšmą" skleidžiantis žaislas-migdukas „My Hummy", kurį galima rasti „Baby City", „Kidzone" parduotuvėse. Bėgančio vandens, lietaus ir kiti garsai kūdikiams primena „triukšmą", kurį girdėjo mamos pilvelyje devynis mėnesius, todėl jie nusiramina, jaučiasi saugesni ir lengviau užmiega.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
© Gamintojo archyvas

Dėmesiui nukreipti ir lavinti

Net keliais kūdikio raidos etapais (mokantis laikyti galvą, vartytis, ropoti ir sėdėti) jam bus reikalingas lavinamasis veiklos kilimėlis. Pirmiausia, mažyliui įdomu virš jo galvos kabantys žaislai, kurie jo smalsumą žadina dėl skirtingų formų, spalvų, skleidžiamų garsų. Jis bando juos sučiupti rankomis, prisitraukti prie savęs ar bent paliesti. Ši veikla labai naudinga jo stambiosios motorikos lavinimui. Ant tokio kilimėlio vaikas yra visiškai saugus, jam nėra šalta, o tėveliai gali būti ramūs, jog jis nenukris, neužsigaus. Kasdien bent kelis kartus po pusvalandį leiskite mažyliui pasportuoti ant veiklos kilimėlio, pamatysite, kad ne tik jūs taip rasite laiko atsigerti kavos, tačiau ir jam tai bus naudinga.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
© Adobe Stock

Be režimo – nė iš vietos

Sunku patikėti, bet režimas ir dienotvarkė – nepaprastai naudingi tiek kūdikiui, tiek paaugusiam vaikui. Ką tai reiškia? Sudėliokite mažylio valgymo, miegojimo ir aktyvios veiklos tvarkaraštį. Kasdien jis šiuos dalykus turėtų daryti panašiu laiku. Neatidėliokite nakties miego laiko. Sakoma, kad kiekviena valanda iki vidurnakčio yra dvigubai naudingesnė nei valanda po jo. Vaikai iki vienerių metų turėtų eiti miegoti apie 19–20 val. Norėdami, kad mažylis būtų nurimęs ir atsipalaidavęs, prieš tai jį išmaudykite, pamasažuokite, padainuokite lopšinę, pamaitinkite. Dienos metu taip pat stenkitės, kad miegas būtų reguliarus. Visi puikiai žino auksinę taisyklę: gerai išsimiegojęs vaikas – ramus ir laimingas.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
© Gamintojo archyvas

Nebijokite pasinaudoti artimųjų pagalba

Pirmojo vaikelio susilaukusios mamos kartais taip pasineria į naują gyvenimą ir rūpestį mažyliu, kad visai užmiršta save bei santykius su vyru. Kasdienybė tikrai keičiasi, kai šeimoje atsiranda trečias, tačiau daugelis psichologų pataria – nesiaukokite arba nevaidinkite aukos, tai nebus naudinga nei kūdikiui, nei jums, nei visai šeimai. Pasikliaukite jus supančiais žmonėmis, pasinaudokite jų pagalba ir skirkite laiko tik sau. Tegul tėtis turi savo tradicijas ir įpročius su vaiku, pavyzdžiui, sekmadienio išvykas į parką, kol jūs pasimėgausite grožio procedūromis ar susitiksite su draugėmis. Seneliai – puikūs pagalbininkai, kurie tikrai gali kelioms valandoms jus su vyru išleisti pavakarieniauti ar į teatrą. Viskas priklauso nuo pačios mamos požiūrio – jei ji norės ir pasistengs, laisvo laiko tikrai atsiras.

Užsakymo nr.: PT_75439515

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (2)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.