Reklama

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tik grįžus su naujagimiu iš ligoninės, užgriūna pirmieji rūpesčiai, nemigo naktys. Kai kurios mamos nemeluodamos pasakys, kad pirmuosius mėnesius sunkiai rasdavo laiko nusiprausti ir pavalgyti, o kavą, kurią užsipildavo ryte, išgerdavo tik vakare.

Apsipratus su pokyčiais ir nauju gyventoju namuose, mamos pradeda ieškoti būdų, kaip to laiko sau atrasti kuo daugiau. Vienos klauso mamų ar draugių patarimų, kitos labiau atsipalaiduoja ir dalį pareigų perleidžia vyrui ar pasinaudoja močiučių bei draugų pagalba. Visgi, didžiąją dalį laiko namuose ji praleidžia viena su kūdikių, todėl būtina pasinaudoti keliomis gudrybėmis, kurios padės mažyliui savarankiškai užsiimti, o mamai – atrasti laiko sau.

Keliauti su mažyliu po visus namus

Daugelis mamų sutiks, kad iki pirmojo kūdikio pusmečio nepakeičiamas daiktas yra gultukas. Rinkitės tokį, kuris atitiktų visus saugumo reikalavimus ir būtų pritaikytas dar nesėdinčiam ir galvos nelaikančiam mažyliui. Vieni populiariausių pasaulyje, kuriuos pamėgo ir Lietuvos mamos – „BabyBjorn" gultukai. Jie ne tik labai stilingo dizaino, tačiau yra itin lengvi (mama viena ranka gali po namus nešioti gultuką su vaiku), reguliuojamo aukščio pagal mažylio svorį ir itin lengvai sulankstomi, todėl patogu jais naudotis tiek namuose, tiek pasiimti kartu į keliones ar einant į svečius. Namuose jame mažylis smagiai leis laiką, kol jūs valgysite ar maudysitės duše – gultuką visur galėsite su savimi nešiotis, o kūdikis tikrai bus saugus. „BabyBjorn" gultukus šiuo metu su 20 proc. nuolaida galima įsigyti „Baby City", „Mothercare", „Kidzone" ir Kotryna" parduotuvėse.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
© Gamintojo archyvas

Vaiką raminančios gudrybės

Jei kūdikiai iki mėnesio dažniausiai tik miega bei valgo (dalis dar ir daug verkia dėl pilvo dieglių ar pūtimo), tai kelių mėnesių mažyliui darosi vis įdomiau stebėti jį supančią aplinką. Kūdikiams labai smalsu žiūrėti į juodus ir baltus paveikslėlius, šių spalvų figūras, ornamentus. Galite įsigyti taip margintų žaislų, medžiagines knygeles ar karuseles virš lovytės. Tėveliai, kurie mano, kad visą laiką reikia būti su kūdikiu – klysta, jam būtina šiek tiek laiko praleisti vienam, išmokti būdrauti. Vienas geriausių būdų, kuris padeda mažyliui nukreipti dėmesį – grojantys ar kitus garsus skleidžiantys daiktai. Tai gali būti barškučiai, minkšti žaislai, karuselės.

Jei jūsų kūdikį pirmaisiais mėnesiais kankina pilvo diegliai, tikru išsigelbėjimu taps „baltąjį triukšmą" skleidžiantis žaislas-migdukas „My Hummy", kurį galima rasti „Baby City", „Kidzone" parduotuvėse. Bėgančio vandens, lietaus ir kiti garsai kūdikiams primena „triukšmą", kurį girdėjo mamos pilvelyje devynis mėnesius, todėl jie nusiramina, jaučiasi saugesni ir lengviau užmiega.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
© Gamintojo archyvas

Dėmesiui nukreipti ir lavinti

Net keliais kūdikio raidos etapais (mokantis laikyti galvą, vartytis, ropoti ir sėdėti) jam bus reikalingas lavinamasis veiklos kilimėlis. Pirmiausia, mažyliui įdomu virš jo galvos kabantys žaislai, kurie jo smalsumą žadina dėl skirtingų formų, spalvų, skleidžiamų garsų. Jis bando juos sučiupti rankomis, prisitraukti prie savęs ar bent paliesti. Ši veikla labai naudinga jo stambiosios motorikos lavinimui. Ant tokio kilimėlio vaikas yra visiškai saugus, jam nėra šalta, o tėveliai gali būti ramūs, jog jis nenukris, neužsigaus. Kasdien bent kelis kartus po pusvalandį leiskite mažyliui pasportuoti ant veiklos kilimėlio, pamatysite, kad ne tik jūs taip rasite laiko atsigerti kavos, tačiau ir jam tai bus naudinga.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
© Adobe Stock

Be režimo – nė iš vietos

Sunku patikėti, bet režimas ir dienotvarkė – nepaprastai naudingi tiek kūdikiui, tiek paaugusiam vaikui. Ką tai reiškia? Sudėliokite mažylio valgymo, miegojimo ir aktyvios veiklos tvarkaraštį. Kasdien jis šiuos dalykus turėtų daryti panašiu laiku. Neatidėliokite nakties miego laiko. Sakoma, kad kiekviena valanda iki vidurnakčio yra dvigubai naudingesnė nei valanda po jo. Vaikai iki vienerių metų turėtų eiti miegoti apie 19–20 val. Norėdami, kad mažylis būtų nurimęs ir atsipalaidavęs, prieš tai jį išmaudykite, pamasažuokite, padainuokite lopšinę, pamaitinkite. Dienos metu taip pat stenkitės, kad miegas būtų reguliarus. Visi puikiai žino auksinę taisyklę: gerai išsimiegojęs vaikas – ramus ir laimingas.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
© Gamintojo archyvas

Nebijokite pasinaudoti artimųjų pagalba

Pirmojo vaikelio susilaukusios mamos kartais taip pasineria į naują gyvenimą ir rūpestį mažyliu, kad visai užmiršta save bei santykius su vyru. Kasdienybė tikrai keičiasi, kai šeimoje atsiranda trečias, tačiau daugelis psichologų pataria – nesiaukokite arba nevaidinkite aukos, tai nebus naudinga nei kūdikiui, nei jums, nei visai šeimai. Pasikliaukite jus supančiais žmonėmis, pasinaudokite jų pagalba ir skirkite laiko tik sau. Tegul tėtis turi savo tradicijas ir įpročius su vaiku, pavyzdžiui, sekmadienio išvykas į parką, kol jūs pasimėgausite grožio procedūromis ar susitiksite su draugėmis. Seneliai – puikūs pagalbininkai, kurie tikrai gali kelioms valandoms jus su vyru išleisti pavakarieniauti ar į teatrą. Viskas priklauso nuo pačios mamos požiūrio – jei ji norės ir pasistengs, laisvo laiko tikrai atsiras.

Užsakymo nr.: PT_75439515

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.