Mamos nuomonė: kaip po gimdymo išlikti patrauklia žmona

 (20)
Buvo laikotarpis, kai iš vyro komplimentus turėjau tiesiog iškaulyti. Žinoma, visą kaltę verčiau tik jam.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Maniškis - mažakalbis, tad išsiaiškinti, kodėl tas visas komplimentų vandenynas (kuris, maniau, neišseks iki gyvenimo galo) ėmė ir taip greit nuslūgo, buvo kone neįmanoma. Tik kartą netyčia tarstelėjo: na kokie "gražiai atrodai", kai tave matau tik įsisupusią į treningus.

Aš, kiek prijaučianti feministinėms idėjoms, pasiutau - na, kuo čia dėti treningai? Prie altoriaus juk žadėjome – „ir džiaugsme, ir bėdoje“, ir kunigas, maniau, linkėjo žvelgti į vienas kitą nepaisant su treningais, ar su vakarine suknele.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Paskutiniame viešame pasirodyme prieš gimdymą Kate Middleton tiesiog švytėjo
Be pagražinimų: 10 faktų apie lieknėjimą po gimdymo

Įniršiui atslūgus pagalvojau – joks čia ne seksizmas. Kiek jam pabodę treningai, tiek mane pačią erzina prairusios kojinės ar šlepetės, nuplyšusiais padais. Ir jis rytais su kostiumu kur kas simpatiškesnis nei vakarais prie televizoriaus, pasidabinęs antikvariniais drabužiais.

Ir čia ne tik apie treningus. Gyvenimas dviese užliūliuoja, rutinoje paskęsta ne tik aistra ir romantika, bet ir kadaise puoselėtos svajonės ar kalnus verčiantis užsispyrimas.

Pamiršti stengtis dėl savęs, dėl jo, dėl rytojaus. Darbai, namai, vakarienė ir žaidimai su vaikais - viskas, kas terūpi.

Rutina gali greitai nužudyti net ir karščiausius jausmus, didžiausias svajones. Kaip ir metai ar dveji su vaiku simpatišką merginą paversti nykia tetule. Juk žinai, apie ką kalbu: jei tu, kaip ir aš, pasirinkai kelis metus skirti tik vaikelio auginimui, kartą kitą išsigąsti, pažiūrėjusi į veidrodį, kuriame - kone nusivylusi, nei savimi, nei gyvenimu nepatenkinta namų šeimininkė.

Kad ir koks būtų nuostabus laikas su vaikais, ne į naudą visą jį paskirti tik jiems. Sakau: laiminga mama, laimingas vaikas. Kasdieniuose motinystės rūpesčiuose nedera pamiršti, kad mama visų pirmiausia – moteris, žmona ar tiesiog žmogus, su savo norais ir aistromis.

Tad čia apačioje - sąrašas paprastų patarimų, gelbėjančių mane tuomet, kai veidrodyje išvystu tą pačią nusivylusią tetulytę, kiek primiršusią pačią save. Gal jie padės ir tau?

Treningų namuose vis dėlto atsisakiau, o vietoj jų susiradau patogesnių sijonų, kelnių, palaidinių, vietoj šlepečių pasirinkau lengvus batelius. Atrodo, na, ir koks čia stebuklas. Bet kasryt save išvysti veidrodyje kiek dailiau pasipuošusią ir pasitempusią kur kas maloniau. Ir bet koks sijonas kur kas gražiau net už dailiausius treningus!

Nusipirk raudoną lūpdažį! Jei tavo rankinėje - tik vazelinas ir bespalvis lūpų blizgesys, išdrįsk kartą kitą papuošti lūpas kuo nors ryškiu. Pasiūlymas, pritariu - banalus, bet koks efektas! Praėjo nemažai laiko, kol prisijaukinau ryškias spalvas, ir dar dabar ne kas dieną išdrįstu jomis teptis. Nes kartu su raudonomis lūpomis privalu pasitikėjimas savimi, kiek atidesnis dėmesys išvaizdai ir, žinoma, koketiška šypsena. O tada jau nori ar nenori, tiesiog privalai jaustis pačia gražiausia.

Buvo ir man - vos sužinojau, kad esu nėščia, dar tą pačią dieną lėkiau į knygyną pirkti knygų - pradedant nėštumo chronologija, baigiant ikimokykliniu vaikų ugdymu. Skaityti apie tai smagu, tačiau galiausiai su vaikų neturinčiais draugais nebeturi apie ką kalbėti, o jiems, sutik, nuolatiniai aikčiojimai apie savuosius angelėlius juk nusibosta. Knygos - ne tik vaistas nuo bet kokių ligų, bet ir gera pradžia naujiems, įkvepiantiems pokalbiams su antrąja puse.

Sako, moterys keičia šukuosenas kaskart, kai jų gyvenime pasikeičia vyras šalia. Ar įvykus bet kokioms kitoms gyvenimiškoms kataklizmoms. Radikalių pasikeitimų kirpykloje pati skaičiuoju vos du, bet dar po kelias savaites po jų skraidžiau lyg ant sparnų! Tikrai taip, pirmi kirpčiukai ar pirmąkart per 27-erius gyvenimo metus nurėžti plaukai džiaugsmo ir pasitikėjimo savimi prideda beprotiškai daug. O kartu - ryžto naujiems iššūkiams, kiek rimtesniems už pokyčius kirpėjos kėdėje.

Jei esi viena tų, užsimojusių dėl savo angelėlio visus darbus pastumti šalin metams ar dviems, sutik, pamiršti savo asmeninius norus, svajones ir pomėgius labai lengva. Pasiteisini - nėra laiko, trūksta galimybių. Tačiau kelios valandos per savaitę vien sau yra labai daug! Aš atradau piešimą - 4 valandas per savaitę stoviu prie molberto. Šis laikas man - aukso vertės, o tėčiui ir sūnui - tos retos valandos tik dviese.

Kuomet namuose praleidi bene visą savo laiką, juk nori, kad šie blizgėtų. Tačiau iki liguisto perfekcionizmo - vos mažas žingsnis. Bent taip atsitiko man: vieną dieną supratau, kad dulkės lentynose tapo vienu iš pagrindinių kasdienių interesų, o Augusto išmėtytų žaislų rinkimas tęsdavosi nuo ryto iki vakaro. Supratau - reikia atsipalaiduoti. Tvarkymui paskyriau kelias valandas laiko per savaitę, ne daugiau. Ir jei šiandien namuose idealia tvarka nežiba, kiek laiko liko visai kitai veiklai!

Sportuok! Nėštumas pakoreguoja dažnos figūrą, na, bent jau aš skaičiavau dviženklį skaičių papildomų kilogramų. Ir kaip pykau ant vyro, kai šis, praėjus vos kelioms savaitėms po gimdymo mane kas vakarą vertė daryt atsilenkimus! Teisinausi - sunku, nėra jėgų, o juk ir tu privalai mane mylėti tokią, kad ir su keliais dydžiais didesniais drabužiais! Tačiau po mėnesio vakarinių mankštelių jau įsigijau sportinius batus, ir nors asfaltą dar dengė ledas, bėgdavau į stadioną. Į naudą ne tik figūrai, bet ir savijautai - kiekvienas nubėgtas kilometras grįždavo bumerangu: naujų jėgų, geros nuotaikos, idėjų ir įkvėpimo. O geriausia - vėl spindinčios antrosios pusės akys ir krūvos komplimentų!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (4)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai (1)

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai
Vieną dieną kalbėjausi su drauge apie vaikus ir nejučia kalba pakrypo apie meilę jiems. Ji prasitarė: „Gal aš ir baisi mama, bet mažąjį myliu labiau..." Susimąsčiau: deklaruojame, kad visus savo mažylius mylime vienodai, bet ar tikrai? Kelios mamos atvirai pasakoja apie meilę savo vaikams (vardai jų prašymu pakeisti).

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?