Mamų patirtis: seksas po gimdymo - kada ir koks jis?

 (42)
Dažniausiai apie tai niekas nekalba ir garsiai patirtimi nesidalija. Ginekologai mylėtis po gimdymo paprastai rekomenduoja praėjus ne mažiau kaip 6 ar 8 savaitėms. Tačiau kiekviena moteris sprendimą priima labai individualiai. Keturios mamos dalijasi savo patirtimi apie pirmąjį kartą su vyru po gimdymo.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Augustė, 2 metų mergaitės mama:

„Trečią nėštumo trimestrą su vyru jau nesimylėjome. Grėsė priešlaikinis gimdymas. Labai sunku susilaikyti nebuvo, nors kaip ir daugelį nėščiųjų kamavo erotiniai sapnai. Su vyru juokavome, kad jei vaikutis užtruks ateiti į šį pasaulį, tai kokią 41 savaitę pagaliau pasimylėsime. Deja, vaikutis neužtruko, kaip tik buvo labai nekantrus.

Po gimdymo minčių apie seksą tikrai nebuvo. Pirmas dvi savaites viską skaudėjo, nors gimdžiau natūraliai ir tarpvietė neplyšo, jos nereikėjo kirpti. Skausmai ir kraujavimas baigėsi per mėnesį, dar po trijų savaičių vyrui pasiūliau pasimylėti. Po gimdymo jau buvo praėjusios 7 savaitės. Žinojau, kad šiaip rekomenduojama prieš tai pasirodyti ginekologui, bet nusprendžiau, kad ir taip viskas gerai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
4 didžiausios krizės, kurios užklumpa vaikus nuo gimimo iki mokyklos
Iki pat mirties vyras abejojo, ar vaikas jo

Pirmasis kartas po gimdymo buvo labai keistas – tarsi antrą kartą prarastum nekaltybę. Buvo baisu: ar neskaudės ir kaip į pasikeitusį kūną reaguos vyras. Pats pirmas kartas nebuvo labai malonus – iš pradžių šiek tiek skaudėjo, nors vyras buvo labai švelnus ir kantrus, naudojom įvairias priemones. Tačiau po šito pasimylėjimo aš atsigavau – tarsi būtų praskaidrėjusios akys.“

Lina, 1,5 metukų mergaitės mama:

„Mano dukrytei jau beveik pusantrų metukų ir aš vis dar pati ją maitinu. Su vyru nesimylėjau beveik 2 metus. Kai sužinojau kad laukiuosi, negalėjau psichologiškai – buvo nepriimtina iš esmės. Atrodė, kad gali atsitikti kažkas bloga.

Pagimdžius taip pat tokios minties net neturėjau: kūdikis dažnai verkė, neišsimiegodavau, dažnai maitinau. Buvo užklupusi ir pogimdyvinė depresija – pasaulis atrodė juodas. Nuo pat gimimo miegu kartu su dukrele. Vyras kitame kambaryje.

Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo bandėme suartėti, tačiau visą laiką buvau įsitempusi, nepatiko kad liečia krūtis – jos juk maitinimui, tad atidėjome vėlesniam laikui. Šiuo metu po truputį bandome įpūsti ugnelės ir į mūsų santykius. Daugiau vyro iniciatyva. Aš taip pat dabar jaučiuosi kur kas labiau pasirengusi: sugrįžo senos kūno linijos, pagaliau susidorojau su pogimdyvine depresija.“

Eglė, 1 metukų berniuko mama:

„Gimdžiau natūraliai, tačiau teko kirpti tarpvietę. Be to, atsirado didelių bėdų su šlapimo nelaikymu. Todėl tikrai negalvojau apie tai, kada jau galėsiu pasimylėti su savo vyru. Lengviau tapo tik po dviejų mėnesių. Tada pradėjau regzti mintį, kad visai gerai būtų prie to pačio vargo ir antras vaikutis. Su vyrų pradėjome mylėtis praėjus trims mėnesiams po gimdymo. Tada jau buvo stipriai susitvarkiusios bėdos dėl šlapimo nelaikymo, vėl pasitikėjau savimi.

Kaip ir po ilgesnės pertraukos buvo šiek tiek nedrąsu. Tarsi su nauju vyru. Ir pačioje pradžioje nebuvo labai malonu – maudė randą. Tačiau jau antras kartas buvo kaip diena ir naktis – gerokai sklandesnis. Iškart pradėjome mylėtis be apsaugos – planavome antrąjį vaikutį. Tačiau, matyt todėl, kad pati maitinu ne rečiau kaip kas keturias valandas, kol kas jokio rezultato.“

Rasa, 4 metų mergaitės ir 1 metų berniuko mama:

„Su vyru mylėjomės beveik iki pirmojo ir antrojo vaikučių gimimų. Pagimdžiau abu kartus labai lengvai. Atgavau jėgas taip pat labai greitai. Manau, kad moters ir vyro santykiuose intymioji pusė turi labai daug įtakos. Todėl pirmas kartas buvo po pirmojo gimdymo praėjus gal penkioms savaitėms, po antrojo – panašus laiko tarpas.

Po pirmojo vaiko bandėme mylėtis praėjus vos trims savaitėms, bet buvo pakankamai skausminga, todėl po antrojo vaiko jau neeksperimentavome. Nors tie pirmieji kartai nėra labai malonūs, tačiau sustiprina vyro ir moters ryšį. Žinau, kad ginekologai pataria taip anksti nepradėti mylėtis, bet man nieko blogo nenutiko. Aišku, jei gimdymai būtų sunkūs, gal elgčiausi visai kitaip.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.