Mamų patirtis: seksas po gimdymo - kada ir koks jis?

 (42)
Dažniausiai apie tai niekas nekalba ir garsiai patirtimi nesidalija. Ginekologai mylėtis po gimdymo paprastai rekomenduoja praėjus ne mažiau kaip 6 ar 8 savaitėms. Tačiau kiekviena moteris sprendimą priima labai individualiai. Keturios mamos dalijasi savo patirtimi apie pirmąjį kartą su vyru po gimdymo.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Augustė, 2 metų mergaitės mama:

„Trečią nėštumo trimestrą su vyru jau nesimylėjome. Grėsė priešlaikinis gimdymas. Labai sunku susilaikyti nebuvo, nors kaip ir daugelį nėščiųjų kamavo erotiniai sapnai. Su vyru juokavome, kad jei vaikutis užtruks ateiti į šį pasaulį, tai kokią 41 savaitę pagaliau pasimylėsime. Deja, vaikutis neužtruko, kaip tik buvo labai nekantrus.

Po gimdymo minčių apie seksą tikrai nebuvo. Pirmas dvi savaites viską skaudėjo, nors gimdžiau natūraliai ir tarpvietė neplyšo, jos nereikėjo kirpti. Skausmai ir kraujavimas baigėsi per mėnesį, dar po trijų savaičių vyrui pasiūliau pasimylėti. Po gimdymo jau buvo praėjusios 7 savaitės. Žinojau, kad šiaip rekomenduojama prieš tai pasirodyti ginekologui, bet nusprendžiau, kad ir taip viskas gerai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
4 didžiausios krizės, kurios užklumpa vaikus nuo gimimo iki mokyklos
Iki pat mirties vyras abejojo, ar vaikas jo

Pirmasis kartas po gimdymo buvo labai keistas – tarsi antrą kartą prarastum nekaltybę. Buvo baisu: ar neskaudės ir kaip į pasikeitusį kūną reaguos vyras. Pats pirmas kartas nebuvo labai malonus – iš pradžių šiek tiek skaudėjo, nors vyras buvo labai švelnus ir kantrus, naudojom įvairias priemones. Tačiau po šito pasimylėjimo aš atsigavau – tarsi būtų praskaidrėjusios akys.“

Lina, 1,5 metukų mergaitės mama:

„Mano dukrytei jau beveik pusantrų metukų ir aš vis dar pati ją maitinu. Su vyru nesimylėjau beveik 2 metus. Kai sužinojau kad laukiuosi, negalėjau psichologiškai – buvo nepriimtina iš esmės. Atrodė, kad gali atsitikti kažkas bloga.

Pagimdžius taip pat tokios minties net neturėjau: kūdikis dažnai verkė, neišsimiegodavau, dažnai maitinau. Buvo užklupusi ir pogimdyvinė depresija – pasaulis atrodė juodas. Nuo pat gimimo miegu kartu su dukrele. Vyras kitame kambaryje.

Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo bandėme suartėti, tačiau visą laiką buvau įsitempusi, nepatiko kad liečia krūtis – jos juk maitinimui, tad atidėjome vėlesniam laikui. Šiuo metu po truputį bandome įpūsti ugnelės ir į mūsų santykius. Daugiau vyro iniciatyva. Aš taip pat dabar jaučiuosi kur kas labiau pasirengusi: sugrįžo senos kūno linijos, pagaliau susidorojau su pogimdyvine depresija.“

Eglė, 1 metukų berniuko mama:

„Gimdžiau natūraliai, tačiau teko kirpti tarpvietę. Be to, atsirado didelių bėdų su šlapimo nelaikymu. Todėl tikrai negalvojau apie tai, kada jau galėsiu pasimylėti su savo vyru. Lengviau tapo tik po dviejų mėnesių. Tada pradėjau regzti mintį, kad visai gerai būtų prie to pačio vargo ir antras vaikutis. Su vyrų pradėjome mylėtis praėjus trims mėnesiams po gimdymo. Tada jau buvo stipriai susitvarkiusios bėdos dėl šlapimo nelaikymo, vėl pasitikėjau savimi.

Kaip ir po ilgesnės pertraukos buvo šiek tiek nedrąsu. Tarsi su nauju vyru. Ir pačioje pradžioje nebuvo labai malonu – maudė randą. Tačiau jau antras kartas buvo kaip diena ir naktis – gerokai sklandesnis. Iškart pradėjome mylėtis be apsaugos – planavome antrąjį vaikutį. Tačiau, matyt todėl, kad pati maitinu ne rečiau kaip kas keturias valandas, kol kas jokio rezultato.“

Rasa, 4 metų mergaitės ir 1 metų berniuko mama:

„Su vyru mylėjomės beveik iki pirmojo ir antrojo vaikučių gimimų. Pagimdžiau abu kartus labai lengvai. Atgavau jėgas taip pat labai greitai. Manau, kad moters ir vyro santykiuose intymioji pusė turi labai daug įtakos. Todėl pirmas kartas buvo po pirmojo gimdymo praėjus gal penkioms savaitėms, po antrojo – panašus laiko tarpas.

Po pirmojo vaiko bandėme mylėtis praėjus vos trims savaitėms, bet buvo pakankamai skausminga, todėl po antrojo vaiko jau neeksperimentavome. Nors tie pirmieji kartai nėra labai malonūs, tačiau sustiprina vyro ir moters ryšį. Žinau, kad ginekologai pataria taip anksti nepradėti mylėtis, bet man nieko blogo nenutiko. Aišku, jei gimdymai būtų sunkūs, gal elgčiausi visai kitaip.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (6)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.