Mamų patirtis: seksas po gimdymo - kada ir koks jis?

 (42)
Dažniausiai apie tai niekas nekalba ir garsiai patirtimi nesidalija. Ginekologai mylėtis po gimdymo paprastai rekomenduoja praėjus ne mažiau kaip 6 ar 8 savaitėms. Tačiau kiekviena moteris sprendimą priima labai individualiai. Keturios mamos dalijasi savo patirtimi apie pirmąjį kartą su vyru po gimdymo.
© Fotolia nuotr.

Augustė, 2 metų mergaitės mama:

„Trečią nėštumo trimestrą su vyru jau nesimylėjome. Grėsė priešlaikinis gimdymas. Labai sunku susilaikyti nebuvo, nors kaip ir daugelį nėščiųjų kamavo erotiniai sapnai. Su vyru juokavome, kad jei vaikutis užtruks ateiti į šį pasaulį, tai kokią 41 savaitę pagaliau pasimylėsime. Deja, vaikutis neužtruko, kaip tik buvo labai nekantrus.

Po gimdymo minčių apie seksą tikrai nebuvo. Pirmas dvi savaites viską skaudėjo, nors gimdžiau natūraliai ir tarpvietė neplyšo, jos nereikėjo kirpti. Skausmai ir kraujavimas baigėsi per mėnesį, dar po trijų savaičių vyrui pasiūliau pasimylėti. Po gimdymo jau buvo praėjusios 7 savaitės. Žinojau, kad šiaip rekomenduojama prieš tai pasirodyti ginekologui, bet nusprendžiau, kad ir taip viskas gerai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
4 didžiausios krizės, kurios užklumpa vaikus nuo gimimo iki mokyklos
Iki pat mirties vyras abejojo, ar vaikas jo

Pirmasis kartas po gimdymo buvo labai keistas – tarsi antrą kartą prarastum nekaltybę. Buvo baisu: ar neskaudės ir kaip į pasikeitusį kūną reaguos vyras. Pats pirmas kartas nebuvo labai malonus – iš pradžių šiek tiek skaudėjo, nors vyras buvo labai švelnus ir kantrus, naudojom įvairias priemones. Tačiau po šito pasimylėjimo aš atsigavau – tarsi būtų praskaidrėjusios akys.“

Lina, 1,5 metukų mergaitės mama:

„Mano dukrytei jau beveik pusantrų metukų ir aš vis dar pati ją maitinu. Su vyru nesimylėjau beveik 2 metus. Kai sužinojau kad laukiuosi, negalėjau psichologiškai – buvo nepriimtina iš esmės. Atrodė, kad gali atsitikti kažkas bloga.

Pagimdžius taip pat tokios minties net neturėjau: kūdikis dažnai verkė, neišsimiegodavau, dažnai maitinau. Buvo užklupusi ir pogimdyvinė depresija – pasaulis atrodė juodas. Nuo pat gimimo miegu kartu su dukrele. Vyras kitame kambaryje.

Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo bandėme suartėti, tačiau visą laiką buvau įsitempusi, nepatiko kad liečia krūtis – jos juk maitinimui, tad atidėjome vėlesniam laikui. Šiuo metu po truputį bandome įpūsti ugnelės ir į mūsų santykius. Daugiau vyro iniciatyva. Aš taip pat dabar jaučiuosi kur kas labiau pasirengusi: sugrįžo senos kūno linijos, pagaliau susidorojau su pogimdyvine depresija.“

Eglė, 1 metukų berniuko mama:

„Gimdžiau natūraliai, tačiau teko kirpti tarpvietę. Be to, atsirado didelių bėdų su šlapimo nelaikymu. Todėl tikrai negalvojau apie tai, kada jau galėsiu pasimylėti su savo vyru. Lengviau tapo tik po dviejų mėnesių. Tada pradėjau regzti mintį, kad visai gerai būtų prie to pačio vargo ir antras vaikutis. Su vyrų pradėjome mylėtis praėjus trims mėnesiams po gimdymo. Tada jau buvo stipriai susitvarkiusios bėdos dėl šlapimo nelaikymo, vėl pasitikėjau savimi.

Kaip ir po ilgesnės pertraukos buvo šiek tiek nedrąsu. Tarsi su nauju vyru. Ir pačioje pradžioje nebuvo labai malonu – maudė randą. Tačiau jau antras kartas buvo kaip diena ir naktis – gerokai sklandesnis. Iškart pradėjome mylėtis be apsaugos – planavome antrąjį vaikutį. Tačiau, matyt todėl, kad pati maitinu ne rečiau kaip kas keturias valandas, kol kas jokio rezultato.“

Rasa, 4 metų mergaitės ir 1 metų berniuko mama:

„Su vyru mylėjomės beveik iki pirmojo ir antrojo vaikučių gimimų. Pagimdžiau abu kartus labai lengvai. Atgavau jėgas taip pat labai greitai. Manau, kad moters ir vyro santykiuose intymioji pusė turi labai daug įtakos. Todėl pirmas kartas buvo po pirmojo gimdymo praėjus gal penkioms savaitėms, po antrojo – panašus laiko tarpas.

Po pirmojo vaiko bandėme mylėtis praėjus vos trims savaitėms, bet buvo pakankamai skausminga, todėl po antrojo vaiko jau neeksperimentavome. Nors tie pirmieji kartai nėra labai malonūs, tačiau sustiprina vyro ir moters ryšį. Žinau, kad ginekologai pataria taip anksti nepradėti mylėtis, bet man nieko blogo nenutiko. Aišku, jei gimdymai būtų sunkūs, gal elgčiausi visai kitaip.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (3)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras (1)

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras
Lietuvoje vaiko auginimo atostogos yra vienos ilgiausių Europoje. Tačiau neretai pasitaiko, kad į darbą grįžti moteris nusprendžia praėjus vos keliems mėnesiams po gimdymo. Psichologės Karolinos Gurskienės įžvalgos apie motinystės ir karjeros suderinimą bei tai lydintį kaltės jausmą.

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui (42)

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui
Gimus vaikui, jis reikalauja didžiausios dalies mamos ir tėčio dėmesio bei laiko. Dažna moteris savo poreikius atideda „geresniems laikams“. Ar tai teisinga?

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą (18)

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą
Nors kūdikio gimimas dažniausiai yra labai džiuginantis ir laukiamas įvykis, kartais nutinka visiškai priešingai. Ką svarbu žinoti apie pogimdyvinę depresiją?

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas – itin nemalonus sutrikimas, apie kurį vengiama kalbėti. Tačiau skaičiuojama, jog maždaug trečdalis moterų ir apie 20 proc. vyrų kenčia fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl šlapimo nelaikymo.

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras (15)

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras
Gražus motinystės paveikslas, kai viskas nupiešta šviesioms ir ramiomis spalvomis, nėra teisingas jaunų mamų atžvilgiu.

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą (2)

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą
Siekis krūtimi maitinti kūdikį vertas pastangų, nes motinos pienas – geriausias maistas, idealiai tinkantis vaikui pirmaisiais gyvenimo metais.

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui (3)

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui
Dažniausiai kūdikio gimimas yra labai lauktas ir džiaugsmingas įvykis, kurio laukia ne tik būsima mama ir tėtis, bet ir visi aplinkui.

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį
Tėveliai žino, kad pakeisti sauskelnes ne namuose gali būti ne taip jau ir paprasta: tam reikia ne tik patogios vietos, bet ir ne vienos priemonės.

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną
BABY CITY/TOY CITY gimtadienio šventėje surinktos lėšos paaukotos Mamų unijai.

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima (1)

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima
Visi pirmi kartai mus šiek tiek gąsdina. Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo – ne išimtis. Žinojimas, ko galima tikėtis ir kam nusiteikti, padės jaustis ramiau.

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias (2)

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia net į 4 skirtingus nemokamus užsiėmimus: