Mamų patirtis: seksas po gimdymo - kada ir koks jis?

 (42)
Dažniausiai apie tai niekas nekalba ir garsiai patirtimi nesidalija. Ginekologai mylėtis po gimdymo paprastai rekomenduoja praėjus ne mažiau kaip 6 ar 8 savaitėms. Tačiau kiekviena moteris sprendimą priima labai individualiai. Keturios mamos dalijasi savo patirtimi apie pirmąjį kartą su vyru po gimdymo.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Augustė, 2 metų mergaitės mama:

„Trečią nėštumo trimestrą su vyru jau nesimylėjome. Grėsė priešlaikinis gimdymas. Labai sunku susilaikyti nebuvo, nors kaip ir daugelį nėščiųjų kamavo erotiniai sapnai. Su vyru juokavome, kad jei vaikutis užtruks ateiti į šį pasaulį, tai kokią 41 savaitę pagaliau pasimylėsime. Deja, vaikutis neužtruko, kaip tik buvo labai nekantrus.

Po gimdymo minčių apie seksą tikrai nebuvo. Pirmas dvi savaites viską skaudėjo, nors gimdžiau natūraliai ir tarpvietė neplyšo, jos nereikėjo kirpti. Skausmai ir kraujavimas baigėsi per mėnesį, dar po trijų savaičių vyrui pasiūliau pasimylėti. Po gimdymo jau buvo praėjusios 7 savaitės. Žinojau, kad šiaip rekomenduojama prieš tai pasirodyti ginekologui, bet nusprendžiau, kad ir taip viskas gerai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
4 didžiausios krizės, kurios užklumpa vaikus nuo gimimo iki mokyklos
Iki pat mirties vyras abejojo, ar vaikas jo

Pirmasis kartas po gimdymo buvo labai keistas – tarsi antrą kartą prarastum nekaltybę. Buvo baisu: ar neskaudės ir kaip į pasikeitusį kūną reaguos vyras. Pats pirmas kartas nebuvo labai malonus – iš pradžių šiek tiek skaudėjo, nors vyras buvo labai švelnus ir kantrus, naudojom įvairias priemones. Tačiau po šito pasimylėjimo aš atsigavau – tarsi būtų praskaidrėjusios akys.“

Lina, 1,5 metukų mergaitės mama:

„Mano dukrytei jau beveik pusantrų metukų ir aš vis dar pati ją maitinu. Su vyru nesimylėjau beveik 2 metus. Kai sužinojau kad laukiuosi, negalėjau psichologiškai – buvo nepriimtina iš esmės. Atrodė, kad gali atsitikti kažkas bloga.

Pagimdžius taip pat tokios minties net neturėjau: kūdikis dažnai verkė, neišsimiegodavau, dažnai maitinau. Buvo užklupusi ir pogimdyvinė depresija – pasaulis atrodė juodas. Nuo pat gimimo miegu kartu su dukrele. Vyras kitame kambaryje.

Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo bandėme suartėti, tačiau visą laiką buvau įsitempusi, nepatiko kad liečia krūtis – jos juk maitinimui, tad atidėjome vėlesniam laikui. Šiuo metu po truputį bandome įpūsti ugnelės ir į mūsų santykius. Daugiau vyro iniciatyva. Aš taip pat dabar jaučiuosi kur kas labiau pasirengusi: sugrįžo senos kūno linijos, pagaliau susidorojau su pogimdyvine depresija.“

Eglė, 1 metukų berniuko mama:

„Gimdžiau natūraliai, tačiau teko kirpti tarpvietę. Be to, atsirado didelių bėdų su šlapimo nelaikymu. Todėl tikrai negalvojau apie tai, kada jau galėsiu pasimylėti su savo vyru. Lengviau tapo tik po dviejų mėnesių. Tada pradėjau regzti mintį, kad visai gerai būtų prie to pačio vargo ir antras vaikutis. Su vyrų pradėjome mylėtis praėjus trims mėnesiams po gimdymo. Tada jau buvo stipriai susitvarkiusios bėdos dėl šlapimo nelaikymo, vėl pasitikėjau savimi.

Kaip ir po ilgesnės pertraukos buvo šiek tiek nedrąsu. Tarsi su nauju vyru. Ir pačioje pradžioje nebuvo labai malonu – maudė randą. Tačiau jau antras kartas buvo kaip diena ir naktis – gerokai sklandesnis. Iškart pradėjome mylėtis be apsaugos – planavome antrąjį vaikutį. Tačiau, matyt todėl, kad pati maitinu ne rečiau kaip kas keturias valandas, kol kas jokio rezultato.“

Rasa, 4 metų mergaitės ir 1 metų berniuko mama:

„Su vyru mylėjomės beveik iki pirmojo ir antrojo vaikučių gimimų. Pagimdžiau abu kartus labai lengvai. Atgavau jėgas taip pat labai greitai. Manau, kad moters ir vyro santykiuose intymioji pusė turi labai daug įtakos. Todėl pirmas kartas buvo po pirmojo gimdymo praėjus gal penkioms savaitėms, po antrojo – panašus laiko tarpas.

Po pirmojo vaiko bandėme mylėtis praėjus vos trims savaitėms, bet buvo pakankamai skausminga, todėl po antrojo vaiko jau neeksperimentavome. Nors tie pirmieji kartai nėra labai malonūs, tačiau sustiprina vyro ir moters ryšį. Žinau, kad ginekologai pataria taip anksti nepradėti mylėtis, bet man nieko blogo nenutiko. Aišku, jei gimdymai būtų sunkūs, gal elgčiausi visai kitaip.“

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (39)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras (18)

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės komentaras apie intymų šeimos gyvenimo susilaukus vaikų.

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau (1)

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau
Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų.

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias? (12)

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias?
Kaip ir kiekvieną mėnesį – mamų nuomonė. Pametinukai, keleri metai ar daug daugiau – koks vaikų metų skirtumas geriausias? Ir geriausias kam – vaikams ar tėvams?..

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis (4)

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis
Šių dienų medicina tvirtina, kad sėkmingai savo kūdikį žindyti gali bene visos moterys. Deja, didelė dalis, nesulaukusios kvalifikuotos pagalbos, pasinaudodamos klaidingais patarimais ar tiesiog nežinodamos, ką daryti, nutraukia natūralų vaiko maitinimą.

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikas, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta.

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (8)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (4)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.