N-18: kaip susilaukus vaikų neprarasti aistros

Pozityviosios tėvystės lektorės Vaivos Juškienės pamąstymai apie seksą šeimoje, kuri susilaukia vaikų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Straipsnis įkvėptas seksologės Laurie Watson, parašiusios knygą „Wanting Sex Again - How to Rediscover Desire and Heal a Sexless Marriage", pasisakymus ir straipsnius.

Nemažai mūsų, tėvų, tiksliai žinome TĄ kartą kai padarėme savo pirmagimį.  Kito TO karto nežino, bet prisimena aistrą, nerūpestingumą, laisvę, šypsenas ir nuostabius santykius.

Pagamintas su aistra naujasis mažasis pilietis ją ima ir vienu akimirksniu sugriauna. Mažylis verkia, nori valgyti, pasituština ar kažko užsimano kiekvieną kartą tėvams susiruošus drauge sėsti prie stalo, išgerti puodelį arbatos ar žiūrėti filmą. Visi namų kampai ir lentynos užpildomi mažojo žaislais ir įvairiausiu kitu jam reikalingu inventoriumi. Ant lentynos, kur laikėte savo poros angelą sargą ir kvapnią žvakę puikuojasi kaladėlių rinkinys, traukinukas ir lėlė... Vonioje, kur mėgdavote drauge pagulėti, dabar įgrūsta kūdikio vonelė ir pakuotė sauskelnių. Maža to, neilgai trukus namuose atsiranda dar vienas ar net keli papildomi kūdikiai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ieva Mackevičienė: mamos nenustoja niekada galvoti apie vaikus
Atvirai: ką reiškia sapnuoti nėštumą, gimdymą, vaikus

Tokiomis sąlygomis joks spontaniškas seksas čia ir dabar užėjus aistrai neįmanomas. Koks seksas? Būna dienų kai dušas neįmanomas!

Dauguma mūsų norime savo vaikams geresnės ir gausesnės (visom prasmėm) vaikystės, nei turėjome patys. Tai reikalauja begalinių mamos, ir tėčio pastangų nuo pat nėštumo pradžios. Tėvai, ypač tėčiai, nerimauja dėl šeimos finansinės padėties, stengiasi užtikrinti, jog vieni patys reikalui esant galėtų pilnai finansiškai aprūpinti žmoną ir vaikus. Iki atsirandant vaikų buvęs požiūris į finansus visuomet sugriežtėja (nesvarbu ar buvo lengvabūdiškas ar konservatyvus, vis tiek sugriežtėja) - tėvai stengiasi užtikrinti stabilumą ir saugumą. Neretai poroms tenka gyvenimo būdą keisti iš nerūpestingo ir kupino nuotykių į saugų, patogų ir stabilų.

Didelė dalis porų galvoja, kad viskas, su seksu baigta – niekada nebus taip, kaip būdavo. Niekada nebebus tos aistros, kuri šeimą, t.y. vaikus, pradėjo.

Laimingai santuokai būtina suderinti malonumus ir saugumo/stabilumo siekį. Seksologė Laurie sako, kad tai pasiekti įmanoma.

Visi sutinkame, kad kiekvienam vaikui tam, jog jis augtų darniai ir laimingai, būtina darbo/mokslo ir žaidimų pusiausvyra. Lygiai taip laimingai santuokai būtina darbo/rūpesčio ir žaidimų/malonumų pusiausvyra. Deja nemažai tėvų visas jėgas atiduoda namų, jų jaukumo, aplinkos kūrimui, dirba daug ir sunkiai tam, jog šeimai finansiškai nieko netrūktų, tam, jog vaikai turėtų geresnę vaikystę ir daugiau galimybių nei turėjome mes, jų tėvai. Savo vaikams siekiame daugiau ne tik materialine, bet ir emocine prasme. Atiduodame emocijas jiems, pritrūkstame sutuoktiniui.

Koks viso to rezultatas?

Nedarydami to, ką pora sutverta daryti, tėvai netenka daug džiaugsmo, tarpusavio artumo, sutarimo, meilės, švelnumo vienas kitam. Neturėdami šių dalykų sau, niekaip negali jų duoti vaikams (negali duoti ko neturi). Laikui bėgant iš buvusios poros lieka du daugiau ar mažiau atskiri žmonės, o taip būti neturėtų.

Seksas yra šeimos klijai Seksas patenkina primityvius, bet būtinus kiekvieno poreikius, šis poreikis tolygus poreikiui valgyti. Galiausiai nedemonstruodami glaudžių ir intymių tarpusavio santykių vaikams, siunčiame jiems žinią, kad jų tokių ir neturi būti...

Ką daryti? Kaip susigrąžinti seksą?

1. Pirmenybę skirkite santuokai, o ne vaikams. Ne, nereikia suprasti pažodžiui.

- Skirstant šeimos mėnesio biudžetą dings išlaidų eilutė pavadinimu „Vaikui pirkti būtinai naujausią žaislo modelį, įmantriausią kuprinę, madingiausią paltuką ar batus + šeštą kepurę“ ir atsiras eilutė pavadinimu. „Tėvų pasimatymas“. Pasimatymas reiškia arba vaikų arba tėvų išvykimą iš namų. Taip pat svarbu nuolat atnaujinti ir puošti ne tik vaikų kambarius, bet ir tėvų miegamąjį.

- Organizuokite vaikų ėjimą miegoti taip, kad jiems sumigus liktų laiko suaugusiems. Įpratus mažuosius suguldyti 21 - 21.30 val. tėvai turės porą valandų pabūti dviese.

- Jei ūgtelėję vaikai Jūsų lovoje miega kartais ar ateina paryčiais – nieko tokio. Tačiau jei darželinukai nuolat miega tėvų lovoje – situaciją derėtų keisti.

2. Susiplanuokite nors šiek tiek laiko pabūti po vieną. Žmonėms susitikti turi būti įdomu. Nors ir trumpai pabuvęs vienas kiekvienas kažką pamato, sužino, o susitikęs nori dalintis, pasakoti, tokiu būdu bendrauti tampa įdomu. Seksologė Laurie pataria: „Kiekvieną šeštadienį 4 valandos jai, 4 valandos jam, o vakare pasimatymas. Sekmadienis – visos šeimos diena.“

3. Pirma seksas, paskui pasimatymas. Prieš kažkur išeinant dviese, tegu ateina auklė ar močiutė ir išsiveda vaikus į parką ar McDonald's tam, jog galėtumėte ramiai pasiruošti išeiti, t.y. tam, jog galėtumėte prieš išeidami užsiimti seksu. Šitaip pradėję pasimatymą visą vakarą būsite vienas kitam mieli ir jautrūs, o atidėdami reikalą vakarui, greičiausiai ir vėl būsite nuvargę bei irzlūs.

4. Kasdienes pabodusias ir neįdomias namų pareigas dalinkitės per pusę. Jausmas, jog viskas padalinta neteisingai ir nesąžiningai griauna tarpusavio santykius. Taigi, vardan širdies ramybės ir teisybės galima sudaryti darbų/reikalų sąrašą, kurį pasidalinsite sąžiningai ir po lygiai.

Gražių ir romantiškų Jums santykių, ir, žinoma, sekso!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.