N-18: kaip susilaukus vaikų neprarasti aistros

Pozityviosios tėvystės lektorės Vaivos Juškienės pamąstymai apie seksą šeimoje, kuri susilaukia vaikų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Straipsnis įkvėptas seksologės Laurie Watson, parašiusios knygą „Wanting Sex Again - How to Rediscover Desire and Heal a Sexless Marriage", pasisakymus ir straipsnius.

Nemažai mūsų, tėvų, tiksliai žinome TĄ kartą kai padarėme savo pirmagimį.  Kito TO karto nežino, bet prisimena aistrą, nerūpestingumą, laisvę, šypsenas ir nuostabius santykius.

Pagamintas su aistra naujasis mažasis pilietis ją ima ir vienu akimirksniu sugriauna. Mažylis verkia, nori valgyti, pasituština ar kažko užsimano kiekvieną kartą tėvams susiruošus drauge sėsti prie stalo, išgerti puodelį arbatos ar žiūrėti filmą. Visi namų kampai ir lentynos užpildomi mažojo žaislais ir įvairiausiu kitu jam reikalingu inventoriumi. Ant lentynos, kur laikėte savo poros angelą sargą ir kvapnią žvakę puikuojasi kaladėlių rinkinys, traukinukas ir lėlė... Vonioje, kur mėgdavote drauge pagulėti, dabar įgrūsta kūdikio vonelė ir pakuotė sauskelnių. Maža to, neilgai trukus namuose atsiranda dar vienas ar net keli papildomi kūdikiai.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ieva Mackevičienė: mamos nenustoja niekada galvoti apie vaikus
Atvirai: ką reiškia sapnuoti nėštumą, gimdymą, vaikus

Tokiomis sąlygomis joks spontaniškas seksas čia ir dabar užėjus aistrai neįmanomas. Koks seksas? Būna dienų kai dušas neįmanomas!

Dauguma mūsų norime savo vaikams geresnės ir gausesnės (visom prasmėm) vaikystės, nei turėjome patys. Tai reikalauja begalinių mamos, ir tėčio pastangų nuo pat nėštumo pradžios. Tėvai, ypač tėčiai, nerimauja dėl šeimos finansinės padėties, stengiasi užtikrinti, jog vieni patys reikalui esant galėtų pilnai finansiškai aprūpinti žmoną ir vaikus. Iki atsirandant vaikų buvęs požiūris į finansus visuomet sugriežtėja (nesvarbu ar buvo lengvabūdiškas ar konservatyvus, vis tiek sugriežtėja) - tėvai stengiasi užtikrinti stabilumą ir saugumą. Neretai poroms tenka gyvenimo būdą keisti iš nerūpestingo ir kupino nuotykių į saugų, patogų ir stabilų.

Didelė dalis porų galvoja, kad viskas, su seksu baigta – niekada nebus taip, kaip būdavo. Niekada nebebus tos aistros, kuri šeimą, t.y. vaikus, pradėjo.

Laimingai santuokai būtina suderinti malonumus ir saugumo/stabilumo siekį. Seksologė Laurie sako, kad tai pasiekti įmanoma.

Visi sutinkame, kad kiekvienam vaikui tam, jog jis augtų darniai ir laimingai, būtina darbo/mokslo ir žaidimų pusiausvyra. Lygiai taip laimingai santuokai būtina darbo/rūpesčio ir žaidimų/malonumų pusiausvyra. Deja nemažai tėvų visas jėgas atiduoda namų, jų jaukumo, aplinkos kūrimui, dirba daug ir sunkiai tam, jog šeimai finansiškai nieko netrūktų, tam, jog vaikai turėtų geresnę vaikystę ir daugiau galimybių nei turėjome mes, jų tėvai. Savo vaikams siekiame daugiau ne tik materialine, bet ir emocine prasme. Atiduodame emocijas jiems, pritrūkstame sutuoktiniui.

Koks viso to rezultatas?

Nedarydami to, ką pora sutverta daryti, tėvai netenka daug džiaugsmo, tarpusavio artumo, sutarimo, meilės, švelnumo vienas kitam. Neturėdami šių dalykų sau, niekaip negali jų duoti vaikams (negali duoti ko neturi). Laikui bėgant iš buvusios poros lieka du daugiau ar mažiau atskiri žmonės, o taip būti neturėtų.

Seksas yra šeimos klijai Seksas patenkina primityvius, bet būtinus kiekvieno poreikius, šis poreikis tolygus poreikiui valgyti. Galiausiai nedemonstruodami glaudžių ir intymių tarpusavio santykių vaikams, siunčiame jiems žinią, kad jų tokių ir neturi būti...

Ką daryti? Kaip susigrąžinti seksą?

1. Pirmenybę skirkite santuokai, o ne vaikams. Ne, nereikia suprasti pažodžiui.

- Skirstant šeimos mėnesio biudžetą dings išlaidų eilutė pavadinimu „Vaikui pirkti būtinai naujausią žaislo modelį, įmantriausią kuprinę, madingiausią paltuką ar batus + šeštą kepurę“ ir atsiras eilutė pavadinimu. „Tėvų pasimatymas“. Pasimatymas reiškia arba vaikų arba tėvų išvykimą iš namų. Taip pat svarbu nuolat atnaujinti ir puošti ne tik vaikų kambarius, bet ir tėvų miegamąjį.

- Organizuokite vaikų ėjimą miegoti taip, kad jiems sumigus liktų laiko suaugusiems. Įpratus mažuosius suguldyti 21 - 21.30 val. tėvai turės porą valandų pabūti dviese.

- Jei ūgtelėję vaikai Jūsų lovoje miega kartais ar ateina paryčiais – nieko tokio. Tačiau jei darželinukai nuolat miega tėvų lovoje – situaciją derėtų keisti.

2. Susiplanuokite nors šiek tiek laiko pabūti po vieną. Žmonėms susitikti turi būti įdomu. Nors ir trumpai pabuvęs vienas kiekvienas kažką pamato, sužino, o susitikęs nori dalintis, pasakoti, tokiu būdu bendrauti tampa įdomu. Seksologė Laurie pataria: „Kiekvieną šeštadienį 4 valandos jai, 4 valandos jam, o vakare pasimatymas. Sekmadienis – visos šeimos diena.“

3. Pirma seksas, paskui pasimatymas. Prieš kažkur išeinant dviese, tegu ateina auklė ar močiutė ir išsiveda vaikus į parką ar McDonald's tam, jog galėtumėte ramiai pasiruošti išeiti, t.y. tam, jog galėtumėte prieš išeidami užsiimti seksu. Šitaip pradėję pasimatymą visą vakarą būsite vienas kitam mieli ir jautrūs, o atidėdami reikalą vakarui, greičiausiai ir vėl būsite nuvargę bei irzlūs.

4. Kasdienes pabodusias ir neįdomias namų pareigas dalinkitės per pusę. Jausmas, jog viskas padalinta neteisingai ir nesąžiningai griauna tarpusavio santykius. Taigi, vardan širdies ramybės ir teisybės galima sudaryti darbų/reikalų sąrašą, kurį pasidalinsite sąžiningai ir po lygiai.

Gražių ir romantiškų Jums santykių, ir, žinoma, sekso!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai (1)

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai
Vieną dieną kalbėjausi su drauge apie vaikus ir nejučia kalba pakrypo apie meilę jiems. Ji prasitarė: „Gal aš ir baisi mama, bet mažąjį myliu labiau..." Susimąsčiau: deklaruojame, kad visus savo mažylius mylime vienodai, bet ar tikrai? Kelios mamos atvirai pasakoja apie meilę savo vaikams (vardai jų prašymu pakeisti).

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.