Neringa: po gimdymo buvau tapusi stora drimba

 (3)
Laukiame jūsų istorijų mūsų istorijų konkurse „Kaip aš sulieknėjau po gimdymo". Pasidalinkite savo patirtimi ir įkvėpkite kitas jaunas mamas, kurios šiandien sprendžia „sumažėjusių rūbų problemą". Juk kas geriau gali suprasti, negu mama - mamą. O dabar perduodame žodį mums parašiusiai Neringai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Svarbiausia taisyklė - kantrybė

Geriausias būdas atsikratyti svorio, tai apie tai negalvoti, o jei jau galvoji, tai - turėti kantrybės, o ne pulti iškart po gimdymo „kūdintis". Juk svarbiausia yra vaikas.

Aišku, neneigsiu, labai pergyvenau, nes nėštumo metu priaugau daugiau kaip 20 kg, iš lieknos panelės tapau stora drimba. Bet kažkodėl pirmus tris mėnesius po gimdymo man tai nerūpėjo. Tik vaikučiui paaugus, vėliau, pradėjau gėdintis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tiesa ir mitai apie žindymą
6 namuose pagaminti gėrimai, kurie atgaivins ir pamaitins

Deja, nieko nedariau, nes girdėjau, kuo ilgiau maitini mamos pienu, tuo krenta svoris. Tai taip dariau ir laukiau. Maitinu ir iki dabar (jau 2 metai), ir jau 10 mėnesį po gimdymo viskas grįžo į vėžes. Be to, su kūdikiu labai sportavau: tai ant kojų sūpuodavau, tai kilnodavau labai dažnai, ir tai man padėjo sustiprėti. Tiesiog reikia kantrybės.

Mitybos planas

Atvirai pasakius, nieko neatsisakiau, jokių produktų, nes esu iš tų, kur neturi valios... Na, aišku, dėl žindymo pirmas dvi savaites vengiau aštresnių maisto produktų, kad nepūstų vaikučiui pilvuko. O taip valgiau visko, na, gal tik šiek tiek atsisakydavau riebesnio maisto.

Kai suėjo vaikui metai, pradėjau truputį reguliuoti savo maistą, bet, kaip minėjau, esu silpnavalė, ir nieko daug nedariau. Kažkaip svoris pats krito, ir pilvukas pagražėjo. Dabar valgau tik du kartus per dieną, pavalgau sočiai ir ką noriu, ir tai labai padeda. Pripratau prie tokio grafiko.

Žindymo stažas - dveji metai

Vaikutį dar maitinu savo pienu, jam neseniai suėjo 2 metai. Kai pagimdžiau, buvau nusistačiusi, kad iki metų tik maitinsiu, paskui pradėjau internete skaityti, domėtis ir įsitikinau, jog geriausia žindyti iki 3 metų. Su keliais daktarais kalbėjau, jie tą patį pasakė.

Tik jaučiau aplinkinių smerkimą, todėl dabar visi galvoja, kad nebemaitinu, o vyras mane palaiko ir sako, kad kai vaikas pats norės, tai ir atsisakys krūties. Bet aš taip ilgai nebegaliu, dabar mano vaikas valgo mano pieną kartą per dieną ir mąstau iki žiemos nustoti maitinti, nes jau pavargau.

Prieš gimdymą svėriau 48 kg, nėštumo metu - 72kg. Na, tikrai, kažkokių dietų nesilaikiau, tik labai sportavau su vaiku ir žindžiau jį. Kai vaikui suėjo 10 mėnesių, nusprendžiau pasisverti - svėriau 50 kg, ir jau įtilpau į visus senus rūbus.

Neringa

NAUJAS KONKURSAS!

Kviečiame dalyvauti naujame istorijų konkurse "Kaip aš atsikračiau svorio po gimdymo" ir laimėti šaunių Mary Kay prizų!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.