Neringa: po gimdymo buvau tapusi stora drimba

 (3)
Laukiame jūsų istorijų mūsų istorijų konkurse „Kaip aš sulieknėjau po gimdymo". Pasidalinkite savo patirtimi ir įkvėpkite kitas jaunas mamas, kurios šiandien sprendžia „sumažėjusių rūbų problemą". Juk kas geriau gali suprasti, negu mama - mamą. O dabar perduodame žodį mums parašiusiai Neringai.
Neringa: po gimdymo buvau tapusi stora drimba
© Shutterstock nuotr.

Svarbiausia taisyklė - kantrybė

Geriausias būdas atsikratyti svorio, tai apie tai negalvoti, o jei jau galvoji, tai - turėti kantrybės, o ne pulti iškart po gimdymo „kūdintis". Juk svarbiausia yra vaikas.

Aišku, neneigsiu, labai pergyvenau, nes nėštumo metu priaugau daugiau kaip 20 kg, iš lieknos panelės tapau stora drimba. Bet kažkodėl pirmus tris mėnesius po gimdymo man tai nerūpėjo. Tik vaikučiui paaugus, vėliau, pradėjau gėdintis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tiesa ir mitai apie žindymą
6 namuose pagaminti gėrimai, kurie atgaivins ir pamaitins

Deja, nieko nedariau, nes girdėjau, kuo ilgiau maitini mamos pienu, tuo krenta svoris. Tai taip dariau ir laukiau. Maitinu ir iki dabar (jau 2 metai), ir jau 10 mėnesį po gimdymo viskas grįžo į vėžes. Be to, su kūdikiu labai sportavau: tai ant kojų sūpuodavau, tai kilnodavau labai dažnai, ir tai man padėjo sustiprėti. Tiesiog reikia kantrybės.

Mitybos planas

Atvirai pasakius, nieko neatsisakiau, jokių produktų, nes esu iš tų, kur neturi valios... Na, aišku, dėl žindymo pirmas dvi savaites vengiau aštresnių maisto produktų, kad nepūstų vaikučiui pilvuko. O taip valgiau visko, na, gal tik šiek tiek atsisakydavau riebesnio maisto.

Kai suėjo vaikui metai, pradėjau truputį reguliuoti savo maistą, bet, kaip minėjau, esu silpnavalė, ir nieko daug nedariau. Kažkaip svoris pats krito, ir pilvukas pagražėjo. Dabar valgau tik du kartus per dieną, pavalgau sočiai ir ką noriu, ir tai labai padeda. Pripratau prie tokio grafiko.

Žindymo stažas - dveji metai

Vaikutį dar maitinu savo pienu, jam neseniai suėjo 2 metai. Kai pagimdžiau, buvau nusistačiusi, kad iki metų tik maitinsiu, paskui pradėjau internete skaityti, domėtis ir įsitikinau, jog geriausia žindyti iki 3 metų. Su keliais daktarais kalbėjau, jie tą patį pasakė.

Tik jaučiau aplinkinių smerkimą, todėl dabar visi galvoja, kad nebemaitinu, o vyras mane palaiko ir sako, kad kai vaikas pats norės, tai ir atsisakys krūties. Bet aš taip ilgai nebegaliu, dabar mano vaikas valgo mano pieną kartą per dieną ir mąstau iki žiemos nustoti maitinti, nes jau pavargau.

Prieš gimdymą svėriau 48 kg, nėštumo metu - 72kg. Na, tikrai, kažkokių dietų nesilaikiau, tik labai sportavau su vaiku ir žindžiau jį. Kai vaikui suėjo 10 mėnesių, nusprendžiau pasisverti - svėriau 50 kg, ir jau įtilpau į visus senus rūbus.

Neringa

NAUJAS KONKURSAS!

Kviečiame dalyvauti naujame istorijų konkurse "Kaip aš atsikračiau svorio po gimdymo" ir laimėti šaunių Mary Kay prizų!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (3)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras (1)

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras
Lietuvoje vaiko auginimo atostogos yra vienos ilgiausių Europoje. Tačiau neretai pasitaiko, kad į darbą grįžti moteris nusprendžia praėjus vos keliems mėnesiams po gimdymo. Psichologės Karolinos Gurskienės įžvalgos apie motinystės ir karjeros suderinimą bei tai lydintį kaltės jausmą.

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui (42)

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui
Gimus vaikui, jis reikalauja didžiausios dalies mamos ir tėčio dėmesio bei laiko. Dažna moteris savo poreikius atideda „geresniems laikams“. Ar tai teisinga?

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą (18)

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą
Nors kūdikio gimimas dažniausiai yra labai džiuginantis ir laukiamas įvykis, kartais nutinka visiškai priešingai. Ką svarbu žinoti apie pogimdyvinę depresiją?

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas – itin nemalonus sutrikimas, apie kurį vengiama kalbėti. Tačiau skaičiuojama, jog maždaug trečdalis moterų ir apie 20 proc. vyrų kenčia fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl šlapimo nelaikymo.

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras (15)

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras
Gražus motinystės paveikslas, kai viskas nupiešta šviesioms ir ramiomis spalvomis, nėra teisingas jaunų mamų atžvilgiu.

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą (2)

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą
Siekis krūtimi maitinti kūdikį vertas pastangų, nes motinos pienas – geriausias maistas, idealiai tinkantis vaikui pirmaisiais gyvenimo metais.

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui (3)

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui
Dažniausiai kūdikio gimimas yra labai lauktas ir džiaugsmingas įvykis, kurio laukia ne tik būsima mama ir tėtis, bet ir visi aplinkui.

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį
Tėveliai žino, kad pakeisti sauskelnes ne namuose gali būti ne taip jau ir paprasta: tam reikia ne tik patogios vietos, bet ir ne vienos priemonės.

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną
BABY CITY/TOY CITY gimtadienio šventėje surinktos lėšos paaukotos Mamų unijai.

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima (1)

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima
Visi pirmi kartai mus šiek tiek gąsdina. Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo – ne išimtis. Žinojimas, ko galima tikėtis ir kam nusiteikti, padės jaustis ramiau.

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias (2)

Kviečia nemokamai mankštintis nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia net į 4 skirtingus nemokamus užsiėmimus: