Neringa: po gimdymo buvau tapusi stora drimba

 (3)
Laukiame jūsų istorijų mūsų istorijų konkurse „Kaip aš sulieknėjau po gimdymo". Pasidalinkite savo patirtimi ir įkvėpkite kitas jaunas mamas, kurios šiandien sprendžia „sumažėjusių rūbų problemą". Juk kas geriau gali suprasti, negu mama - mamą. O dabar perduodame žodį mums parašiusiai Neringai.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Svarbiausia taisyklė - kantrybė

Geriausias būdas atsikratyti svorio, tai apie tai negalvoti, o jei jau galvoji, tai - turėti kantrybės, o ne pulti iškart po gimdymo „kūdintis". Juk svarbiausia yra vaikas.

Aišku, neneigsiu, labai pergyvenau, nes nėštumo metu priaugau daugiau kaip 20 kg, iš lieknos panelės tapau stora drimba. Bet kažkodėl pirmus tris mėnesius po gimdymo man tai nerūpėjo. Tik vaikučiui paaugus, vėliau, pradėjau gėdintis.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tiesa ir mitai apie žindymą
6 namuose pagaminti gėrimai, kurie atgaivins ir pamaitins

Deja, nieko nedariau, nes girdėjau, kuo ilgiau maitini mamos pienu, tuo krenta svoris. Tai taip dariau ir laukiau. Maitinu ir iki dabar (jau 2 metai), ir jau 10 mėnesį po gimdymo viskas grįžo į vėžes. Be to, su kūdikiu labai sportavau: tai ant kojų sūpuodavau, tai kilnodavau labai dažnai, ir tai man padėjo sustiprėti. Tiesiog reikia kantrybės.

Mitybos planas

Atvirai pasakius, nieko neatsisakiau, jokių produktų, nes esu iš tų, kur neturi valios... Na, aišku, dėl žindymo pirmas dvi savaites vengiau aštresnių maisto produktų, kad nepūstų vaikučiui pilvuko. O taip valgiau visko, na, gal tik šiek tiek atsisakydavau riebesnio maisto.

Kai suėjo vaikui metai, pradėjau truputį reguliuoti savo maistą, bet, kaip minėjau, esu silpnavalė, ir nieko daug nedariau. Kažkaip svoris pats krito, ir pilvukas pagražėjo. Dabar valgau tik du kartus per dieną, pavalgau sočiai ir ką noriu, ir tai labai padeda. Pripratau prie tokio grafiko.

Žindymo stažas - dveji metai

Vaikutį dar maitinu savo pienu, jam neseniai suėjo 2 metai. Kai pagimdžiau, buvau nusistačiusi, kad iki metų tik maitinsiu, paskui pradėjau internete skaityti, domėtis ir įsitikinau, jog geriausia žindyti iki 3 metų. Su keliais daktarais kalbėjau, jie tą patį pasakė.

Tik jaučiau aplinkinių smerkimą, todėl dabar visi galvoja, kad nebemaitinu, o vyras mane palaiko ir sako, kad kai vaikas pats norės, tai ir atsisakys krūties. Bet aš taip ilgai nebegaliu, dabar mano vaikas valgo mano pieną kartą per dieną ir mąstau iki žiemos nustoti maitinti, nes jau pavargau.

Prieš gimdymą svėriau 48 kg, nėštumo metu - 72kg. Na, tikrai, kažkokių dietų nesilaikiau, tik labai sportavau su vaiku ir žindžiau jį. Kai vaikui suėjo 10 mėnesių, nusprendžiau pasisverti - svėriau 50 kg, ir jau įtilpau į visus senus rūbus.

Neringa

NAUJAS KONKURSAS!

Kviečiame dalyvauti naujame istorijų konkurse "Kaip aš atsikračiau svorio po gimdymo" ir laimėti šaunių Mary Kay prizų!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (39)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras (18)

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės komentaras apie intymų šeimos gyvenimo susilaukus vaikų.

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau (1)

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau
Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų.

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias? (12)

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias?
Kaip ir kiekvieną mėnesį – mamų nuomonė. Pametinukai, keleri metai ar daug daugiau – koks vaikų metų skirtumas geriausias? Ir geriausias kam – vaikams ar tėvams?..

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis (4)

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis
Šių dienų medicina tvirtina, kad sėkmingai savo kūdikį žindyti gali bene visos moterys. Deja, didelė dalis, nesulaukusios kvalifikuotos pagalbos, pasinaudodamos klaidingais patarimais ar tiesiog nežinodamos, ką daryti, nutraukia natūralų vaiko maitinimą.

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikas, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta.

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (8)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (4)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.