Nusivylusi jauna mama: mane erzina viskas, kas susiję su vaiku

 (8)
Pavargusi ir motinyste nusivylusi mama klausia, kaip gali sau padėti. Ji neseniai persikraustė į naują miestelį ir mano, kad jos nepasitenkinimo priežastis būtent tai
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iš mamos Jolitos laiško:

"Auginame 1,5 metų mergytę, vyras dirba, o aš būnu namie su mažąja. Prieš susilaukiant mažylės gyvenau kitame mieste, o prieš nėštumą persikrausčiau pas vyrą. 

Čia neturiu nei draugių, nei pažįstamų ir šiaip nelabai galima ką nuveikti mažame miestelyje, kuriame dabar gyvenu. Taigi, visą laiką būnu namie ir bendrauju arba su vaiku, arba su vyru.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Berniuko meilė neįgaliam broliui sujaudino daugelį 
Kodėl verta vaiką žindyti kuo ilgiau?

Pastebėjau, kad pastaruoju metu viskas, kas susiję su vaiku, pradėjo erzinti ir pykdyti. Kas man darosi ir kaip galiu sau padėti?"

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Vilma Jazgevičiūtė. 

Pabandykime, Jolita, kartu suvokti, kas vyksta šiuo metu jumyse. Suprantu, kad per pastaruosius keletą metų, jūsų gyvenime vyko daug permainų: nauja vieta, naujas būstas, nėštumas ir vaiko gimimas, sumažėjęs bendravimas su draugais ir pažįstamais, prasidėjęs šeimyninis gyvenimas ir pati motinystė. 

Tai turėjo pareikalauti nemažai jūsų jėgų: tiek fizinių, tiek emocinių. Tikėtina, kad prieš šį naują gyvenimo etapą, turėjote ir gražių lūkesčių, kuriuos realybė neretai pakoreguoja; ypač jei neturime patirties ir darome dalykus pirmą kartą. Todėl neatliepti lūkesčiai taip pat gali kelti pyktį. O jūsų dukrytė yra tarsi priminimas, ko jūs turėjote atsisakyti ir kiek jėgų atidavėte per šiuos pasikeitimus. 

Savo žinutėje jūs netgi tarsi sakote, kad dauguma pasikeitimų vyko tik dėl gimstančio vaiko. Tikėtina, kad visgi tas pyktis yra daugiau apie situaciją (nei apie dukrą), kurioje jūs jaučiatės pavargusi, nusivylusi ir įstrigusi. 

Pastebėkite save, kas konkrečiai jus erzina, ar tikrai "viskas, kas susijęs su vaiku", ar visgi konkretūs dalykai, veiksmai. Supratusi, iš kur tas erzelis ir pyktis, galėsite sau atsakyti, kas jums šiuo metu ir esamomis aplinkybėmis labiausiai reikalinga: poilsis, vyro dėmesys, pagalba prižiūrint vaiką, nauji įspūdžiai, veikla, bendravimas ir pan. 

Net mažas pasikeitimas išorėje, gali sukelti ryškius pokyčius jūsų viduje. Dabar tas laikas, kai jūs intensyviai augate kartu su vaiku, kiekvienas individualiai ir kaip viena šeima; kviečiu, būkite atvira natūraliam, pilnaverčiam augimui, su visokiais jausmais.

Ir patikėkite, jūs pati, o ne vien miesto dydis ar draugai apsprendžia, kaip jūs gyvenate ir jaučiatės.

Daugiau klausimų ir psichologų atsakymų rasite portalo skiltyje "Klausk psichologo". Užduokite savo klausimą ir Jūs!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.