Pametinukų mama Asta: kaip aš vargais negalais numečiau 20 kg

 (5)
Laukiame jūsų istorijų mūsų istorijų konkurse „Kaip aš sulieknėjau po gimdymo". Pasidalinkite savo patirtimi ir įkvėpkite kitas jaunas mamas, kurios šiandien sprendžia „sumažėjusių rūbų problemą". Dviejų vaikučių mama Asta dalijasi savo istorija, kaip numetė per du nėštumus sukauptus 20 kilogramų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Niekada nebuvau apkūni ar labai liesa. Svoris buvo normalus. Tačiau pirmagimė pridėjo 10 kilogramų, o antrasis vaikutis pametinukas dar tiek pat. Per pirmą nėštumą priaugau viso dvidešimt kilogramų. Pagimdžius per kelis mėnesius liko tik dešimt. Tačiau netrukus pastojau dar kartą, todėl apie dietas tikrai negalvojau: žindžiau ir laukiausi vienu metu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kiek miego iš tiesų reikia vaikui
2 milijonai peržiūrų: kūdikis ir šuo

Gimus antram vaikučiui per pirmus tris mėnesius dešimt kilogramų tiesiog ištirpo. Tačiau buvo likę dar dvidešimt. Tikėjausi, kad be didelių pastangų ir jie ištirps. Juk žindžiau kūdikį ir dar turėjau aktyvią pusantrų metų dukrytę. Kiekviena diena atrodė intensyvi ir kad judu labai daug. Tačiau kilogramai tarsi užstrigo – nejudėjo nei į vieną pusę.

Praėjus aštuoniems mėnesiams nutariau paskatinti lieknėjimo procesą. Nusipirkau specialios arbatos lieknėjimui, atsisakiau cukraus į arbatą, vengiau saldainių. Taip pat stengiausi itin daug laiko praleisti lauke, vaikščioti. Svoris pajudėjo iš vietos, bet labai lėtai. Per du mėnesius numečiau vos keturis kilogramus. Toks rezultatas tikrai netenkino. Tuo labiau, kad jau ėmiau ilgėtis senųjų drabužių, jaučiausi nutukusi.

Lankyti sporto klubą ar pasisamdyti asmeninį trenerį neturėjau jokių galimybių – klubai buvo gana toli, reikėjo laiko ir pinigų. Tačiau radau nusipirkti su didele nuolaida elipsinį treniruoklį. Prisipažįstu, iš pradžių treniruotis entuziazmo buvo daug. Bet jis sumažėdavo treniruoklį pamynus vos 10 minučių. Pirmąjį mėnesį reikėjo didelių valios pastangų, kad prisiversčiau jį minti kasdien bent po 15 minučių.

Taip pat nutariau iš valgiaraščio išbraukti visą cukrų, miltinius ir bulvinius produktus. Tai buvo sunkiausia. Kasdien ruošdavau vakarienę vyrui ir reikdavo gerai pasukti galvą, kad nebūtų bulvių, ryžių ar makaronų. Kartais „nutrūkdavau“ - sukirsdavau visą šokoladą ar bandelę. Ypač kai diena būdavo sunki ar naktį mažai miegota.

Antrą mėnesį dviratį pradėjau minti po 20 minučių kasdien. Kaip tik prasidėjo vasaros karščiai todėl mažiau norėjau riebaus maisto. Pakakdavo salotų, uogų, vaisių. Jei norėdavosi ko saldaus, triauškindavau morkas, valgydavau braškes. Tiesa, kartais save palepindavau juodojo šokolado plytele. Praėjus dviem mėnesiams buvau netekusi septynių kilogramų. Dar liko devyni.

Svoris kristi nustojo likus penkiems kilogramams ir atvėsus orams. Kartu rudens žvarba organizmas vėl ėmė reikalauti riebaus maisto: ypač bulvių, negalėjau ramiai praeiti pro bandelių skyrių. Per mėnesį vėl priaugau du kilogramus. Tai varė į neviltį. Atrodė, ir treniruoklį minu, ir atsisakau skanumynų, o svoris kaip tik augti pradėjo.

Nutariau šiek tiek keisti taktiką. Treniruoklį kasdien mindavau po pusę valandos ir toliau, bet nusipirkau dar ir svarmenis. Nesunkius – moteriškus, vos po kilogramą. Internete susiradau pratimus ir ėmiau kasdien daryti mankštą su jais. Dabar kasdien skirdavau valandą sportui. Cukraus vengiau ir toliau, tačiau vakarais pasilepindavau nesaldinta kakava (pašildydavau pieną ir sumaišydavau su nesaldintais kakavos milteliais). Atsiradus norui užkandžiauti gerdavau pasukas su cinamonu. Taip iki pavasario numečiau tuos nelemtus septynis kilogramus.

Dabar svoris svyruoja į vieną ar kitą pusę apie du kilogramus. Tačiau iki šiol kasdien padarau pratimų su svarsmenimis ir bent dešimt ar penkiolika minučių minu treniruoklį. Taip pat kaip ugnies vengiu bulvių, makaronų, ryžių ir cukraus. Kartais leidžiu sau suvalgyti saldainį ar pyragaitį.“

NAUJAS KONKURSAS!

Kviečiame dalyvauti naujame istorijų konkurse "Kaip aš atsikračiau svorio po gimdymo" ir laimėti šaunių Mary Kay prizų!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.