Pametinukų mama Asta: kaip aš vargais negalais numečiau 20 kg

 (5)
Laukiame jūsų istorijų mūsų istorijų konkurse „Kaip aš sulieknėjau po gimdymo". Pasidalinkite savo patirtimi ir įkvėpkite kitas jaunas mamas, kurios šiandien sprendžia „sumažėjusių rūbų problemą". Dviejų vaikučių mama Asta dalijasi savo istorija, kaip numetė per du nėštumus sukauptus 20 kilogramų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

„Niekada nebuvau apkūni ar labai liesa. Svoris buvo normalus. Tačiau pirmagimė pridėjo 10 kilogramų, o antrasis vaikutis pametinukas dar tiek pat. Per pirmą nėštumą priaugau viso dvidešimt kilogramų. Pagimdžius per kelis mėnesius liko tik dešimt. Tačiau netrukus pastojau dar kartą, todėl apie dietas tikrai negalvojau: žindžiau ir laukiausi vienu metu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kiek miego iš tiesų reikia vaikui
2 milijonai peržiūrų: kūdikis ir šuo

Gimus antram vaikučiui per pirmus tris mėnesius dešimt kilogramų tiesiog ištirpo. Tačiau buvo likę dar dvidešimt. Tikėjausi, kad be didelių pastangų ir jie ištirps. Juk žindžiau kūdikį ir dar turėjau aktyvią pusantrų metų dukrytę. Kiekviena diena atrodė intensyvi ir kad judu labai daug. Tačiau kilogramai tarsi užstrigo – nejudėjo nei į vieną pusę.

Praėjus aštuoniems mėnesiams nutariau paskatinti lieknėjimo procesą. Nusipirkau specialios arbatos lieknėjimui, atsisakiau cukraus į arbatą, vengiau saldainių. Taip pat stengiausi itin daug laiko praleisti lauke, vaikščioti. Svoris pajudėjo iš vietos, bet labai lėtai. Per du mėnesius numečiau vos keturis kilogramus. Toks rezultatas tikrai netenkino. Tuo labiau, kad jau ėmiau ilgėtis senųjų drabužių, jaučiausi nutukusi.

Lankyti sporto klubą ar pasisamdyti asmeninį trenerį neturėjau jokių galimybių – klubai buvo gana toli, reikėjo laiko ir pinigų. Tačiau radau nusipirkti su didele nuolaida elipsinį treniruoklį. Prisipažįstu, iš pradžių treniruotis entuziazmo buvo daug. Bet jis sumažėdavo treniruoklį pamynus vos 10 minučių. Pirmąjį mėnesį reikėjo didelių valios pastangų, kad prisiversčiau jį minti kasdien bent po 15 minučių.

Taip pat nutariau iš valgiaraščio išbraukti visą cukrų, miltinius ir bulvinius produktus. Tai buvo sunkiausia. Kasdien ruošdavau vakarienę vyrui ir reikdavo gerai pasukti galvą, kad nebūtų bulvių, ryžių ar makaronų. Kartais „nutrūkdavau“ - sukirsdavau visą šokoladą ar bandelę. Ypač kai diena būdavo sunki ar naktį mažai miegota.

Antrą mėnesį dviratį pradėjau minti po 20 minučių kasdien. Kaip tik prasidėjo vasaros karščiai todėl mažiau norėjau riebaus maisto. Pakakdavo salotų, uogų, vaisių. Jei norėdavosi ko saldaus, triauškindavau morkas, valgydavau braškes. Tiesa, kartais save palepindavau juodojo šokolado plytele. Praėjus dviem mėnesiams buvau netekusi septynių kilogramų. Dar liko devyni.

Svoris kristi nustojo likus penkiems kilogramams ir atvėsus orams. Kartu rudens žvarba organizmas vėl ėmė reikalauti riebaus maisto: ypač bulvių, negalėjau ramiai praeiti pro bandelių skyrių. Per mėnesį vėl priaugau du kilogramus. Tai varė į neviltį. Atrodė, ir treniruoklį minu, ir atsisakau skanumynų, o svoris kaip tik augti pradėjo.

Nutariau šiek tiek keisti taktiką. Treniruoklį kasdien mindavau po pusę valandos ir toliau, bet nusipirkau dar ir svarmenis. Nesunkius – moteriškus, vos po kilogramą. Internete susiradau pratimus ir ėmiau kasdien daryti mankštą su jais. Dabar kasdien skirdavau valandą sportui. Cukraus vengiau ir toliau, tačiau vakarais pasilepindavau nesaldinta kakava (pašildydavau pieną ir sumaišydavau su nesaldintais kakavos milteliais). Atsiradus norui užkandžiauti gerdavau pasukas su cinamonu. Taip iki pavasario numečiau tuos nelemtus septynis kilogramus.

Dabar svoris svyruoja į vieną ar kitą pusę apie du kilogramus. Tačiau iki šiol kasdien padarau pratimų su svarsmenimis ir bent dešimt ar penkiolika minučių minu treniruoklį. Taip pat kaip ugnies vengiu bulvių, makaronų, ryžių ir cukraus. Kartais leidžiu sau suvalgyti saldainį ar pyragaitį.“

NAUJAS KONKURSAS!

Kviečiame dalyvauti naujame istorijų konkurse "Kaip aš atsikračiau svorio po gimdymo" ir laimėti šaunių Mary Kay prizų!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (3)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.