Patarimai, kaip po gimdymo nepamesti galvos

 (3)
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikelis, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta. Siūlome keletą patarimų, kurie padės išlikti ramioms ir lengviau apsiprasti su naujomis mamos pareigomis.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Neskubėkite, viskam reikia laiko

Vos spėjote parvažiuoti iš ligoninės, kai ima plūsti giminės, draugai ir bendradarbiai. Sveikina tėvus, smalsiai apžiūrinėja naujagimį. Atrodo, tai natūralu. Bet... Šeimai reikia apsiprasti su vaikučiu, o ir mažylis turi prisitaikyti prie naujos aplinkos. Tam reikia laiko, ramybės. Motiniška intuicija tarsi kyla iš sielos gelmių, bet kad į ją įsiklausytum, reikia tylos ir nebūti pervargusiai. 

Patarimas

Mokėkite pasakyti NE, jei nenorite gimdymo namuose matyti lankytojų, mokėkite pasakyti NE, jei į svečius jau pirmą savaitę prašosi būriai žmonių.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Ar jūsų santykiai su mama išties nuoširdūs ir šilti?
Kodėl gimę vaikai neleidžia išsimiegoti tėvams?

Pasistenkite nepervargti

Gerai, jei gimus vaikui tėtis pasiima atostogų ir padeda žmonai: pasirūpina vyresniuoju vaikučiu,  išplauna lėkštes ar nuperka naujagimiui sauskelnių. Jei tėtis negali, tai galėtų būti kitas artimas žmogus. Sulaukusi pagalbos mama nesijaus pervargusi, galės šiek tiek laiko skirti ir sau, o gerą mamos nuotaiką iškart pajus ir mažylis.

Patarimas

Nesidrovėkite pirmosiomis savaitėmis paprašyti artimųjų pagalbos. Aptarkite su vyru tėvystės atostogų, kurios suteikiamos iki vaikučiui sukaks mėnuo, galimybės. Jei įmanoma, prašykite savo mamos, sesės ar draugės pagalbos. Nesijauskite negerai - atvirkščiai, daug žmonių šiomis dienomis iš tiesų nori jums pagelbėti, tačiau ne visada išdrįsta tai pasakyti garsiai.

Keičiasi nuotaikos

Čia juokiesi - čia verki. Čia giedra - čia apsiniaukė. Tokias nuotaikų kaitas po gimdymo patiria maždaug kas antra moteris. Ir tai nieko keista. Moteris gedi savo pilvo ir susipažįsta su savo mažyliu. Dvasinei pusiausvyrai atgauti reikia laiko ir aplink esančių žmonių paramos. 

Patarimas

Jei norisi verkti - verkite, jei norisi garsiai džiaugtis - džiaukitės. Išsakykite susikaupusius jausmus šalia esančiam žmogui - vyrui, mamai, draugei. Galite rašyti dienoraštį.

Turėkite sąrašą pagalbos telefonų 

Mažylis ir vėl verkia, o naktimis prabunda dešimt kartų - visai ne taip, kaip parašyta knygose apie vaikų auginimą. Nepanikuokite, o iš anksto pasirūpinkite telefono numeriais, kuriais galėtumėte pasitarti ar išsikviesti pagalbą į namus. Neretai mamos vengia skambinti gydytojui, jų nuomone, nesvarbiu klausimu - galbūt tokiu atveju padėtų kitų mamų, išgyvenusių tą patį, patarimai. Nesijauskite kalta, kad ko nors neišmanote, mamomis tampama, o ne gimstama.

Patarimas

Jei lankėte nėštumo ar žindymo kursus, pasiteiraukite konsultantų telefonų - paprastai jie sutinka atsakyti į mamoms rūpimus klausimus. Pasirinkę gydytoją savo vaikeliui taip pat paklauskite jo, kada ir kokiais atvejais galite jam paskambinti pasitarti. Egzistuoja ir žindymo pagalba telefonu, mamų konsultančių kontaktai skelbiami internete. Pagaliau atsiverskite užrašų knygutę ir skambinkite tai draugei/pažįstamai, kuri neseniai tapo mama. Gali būti, kad ir ji susidūrė su panašiu klausimu ir dabar jau žino atsakymą.

Atvirumas su vyru

Pasikalbėkite su vyru apie pasikeitusį gyvenimą. Geriausia tai padaryti dar prieš gimstant vaikeliui, bet ne vėlu ir paskui. Kokios paramos laukiate iš savo vyro gimus vaikučiui? Ko jis nori iš jūsų? Kas bus, kai jūsų ar jo nuotaika bus bloga, o reiks pasirūpinti zirziančiu mažyliu? Pasitaiko, kad moteris tikisi gimsiančiu vaikučiu sutvirtinti klibančius poros santykius. Atsieit gims vaikas ir duos ką nors šeimai - meilės, pilnatvės... Tačiau gimsta vaikas ir jam reikia duoti. 

Patarimas

Aptarkite ir finansinius klausimus - kokios bus jūsų pajamos, kol auginsite vaiką, kada planuojate grįžti į darbą ir kas tada prižiūrės jūsų mažylį. Pakalbėkite ir apie intymumą - kada planuosite atnaujinti lytinius santykius. Atvirumas - gerų santykių pamatas.

Vaikai - dar ne visas gyvenimas

Būna, kad moteris įsijaučia į savo, vienintelės, kuri gali pasirūpinti vaiku, vaidmenį ir paaukoja profesiją. Sėdėdama namie išsisemia, nori dirbti, bet nedrįsta, nes mano, kad tada nebus gera mama. Paklausit, ar įmanoma surasti tą aukso viduriuką? Taip! Jei mama neaugs kaip asmenybė, bus nuolat  pervargusi ir „tuščia", ką galės pasiūlyti savo augančiam vaikučiui? 

Patarimas

Gyvenkite savo, o ne kitų gyvenimą.  Klausykite savo širdies balso! Na ir kas, kad dabar madinga fotografuotis nuogais pilveliais. Na ir kas, kad filmuose rodo, kaip moterys jau pirmą mėnesį po gimdymo sėkmingai grįžta prie karjeros. Jei jums tai nepriimtina, tai ir nereikia. Kiekvienas žmogus turi tik jam skirtą užduotį gyvenime ir kai ją įvykdo, jaučia pilnatvę. Paklauskite savęs atvirai, ko jums labiausiai trūksta šią akimirką ir ką jūs galėtumėte dėl to padaryti? Problemos pradedamos spręsti jau tada, kai įvardijamos garsiai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (32)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai (1)

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai
Vieną dieną kalbėjausi su drauge apie vaikus ir nejučia kalba pakrypo apie meilę jiems. Ji prasitarė: „Gal aš ir baisi mama, bet mažąjį myliu labiau..." Susimąsčiau: deklaruojame, kad visus savo mažylius mylime vienodai, bet ar tikrai? Kelios mamos atvirai pasakoja apie meilę savo vaikams (vardai jų prašymu pakeisti).

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.