Plaukų spalva slepia daug paslapčių apie charakterį

 (3)
Egzistuoja įvairių teorijų apie tai, kad vaiko charakterį iš dalies nulemti gali ir gimimo data, ir paros laikas, ir net apgamo vieta. Šįkart apie tai, kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingų plaukų spalvų vaikai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šviesiaplaukiai

Šviesiaplaukiai - tai ne tik blondinai, bet ir šviesiai pilkų, tamsesnės pilkos bei aukso atspalvio plaukų savininkai. Jeigu tokius vaikus reikėtų apibūdinti vienu žodžiu, tas žodis būtų - gėris. Gerumas juose užkoduotas jau nuo pirmos pradėjimo minutės. Tačiau be įgimto gerumo šviesių plaukų vaikai turi ir tam tikrą drovumo užtaisą. Kartais jiems norisi palįsti po stalu ir pasislėpti nuo išorinio pasaulio.

Bet tai nereiškia, kad šviesių plaukų vaikai neturi priešingų charakterio savybių, tokių kaip vidinis pyktis ar įžūlumas. Psichologai pastebėjo, kad šviesiaplaukiai vaikai yra linkę į pasaulį žiūrėti tarsi pro rožinius akinius. Šviesiaplaukiai kartais supainioja fantaziją su realybe, ypač, jeigu tai jiems padeda patogiau ir komfortiškiau jaustis.

Tarp kitko, šį šviesiaplaukių bruožą galima paversti pozityviu charakterio aspektu. Pavyzdžiui, šviesiaplaukiai lengvai prisitaiko prie įvairių gyvenimo sąlygų, ir komforto nebuvimas jiems nebūtinai sukelia problemų. Šviesiaplaukiai dievina brolius, seseris ir naminius gyvūnus. Šviesiaplaukiai spinduliuoja meilę, ir jos jos tikisi sulaukti iš aplinkinių. Vaikystei užleidžiant vietą paauglystei šviesiaplaukiai gali skaudžiai reaguoti į permainas, ir tai gali pasireikšti jų elgesyje, pavyzdžiui, pabėgant iš namų.

Plaukų spalva slepia daug paslapčių apie charakterį
© Vida Press

Patarimas: tėvams reikėtų neslėpti meilės ir švelnumo, negailėti tokiam vaikui apkabinimų, kūno kontakto ir atvirų pokalbių. Jų reikia visada, net kai jūsų mažasis pipiras virsta suaugusiuoju.

Ugniaplaukiai

Ryžaplaukių vaikų viena iš charakterio savybių, pastebima gana anksti, yra ta, kad jie nuo mažų dienų turi išsiugdę savotišką gynybos mechanizmą. Tokie vaikai viduje neretai jaučia, kad aplinkinis pasaulis yra kažkas blogo, galima grėsmė, ir antpuoliui reikia tinkamai pasiruošti iš anksto. Tuo pačiu, toks vaikas augant supranta, kad gynybos būdų yra pačių įvairiausių. Tėvų užduotis - padėti tai suprasti kuo anksčiau. Tai, kad:

- teisybę galima ginti ir kitais būdais, ne tik kumščiais ir jėga;

- reikia mokytis ugdyti kantrybę ir valią;

- kartais sudėtingose situacijose geriausias ginklas yra ir puikiausiai gelbsti humoro jausmas.

Plaukų spalva slepia daug paslapčių apie charakterį
© Vida Press

Patarimas: tokių vaikučių tėveliai turi atkreipti dėmesį į vaiko stipriąsias puses ir skatinti jas.

Tamsiaplaukiai

Brunetams kai kurie psichologai priskiria tokias charakterio ypatybes, kaip agresija, atkaklumas, ryžtingumas, tikslo siekimas. Iš vienos pusės į tai galima žiūrėti kaip į negatyvų dalyką (juodaplaukiai mėgsta nenusileisti, kovoti, patys užpulti), iš kitos pusės tai galima vadinti tikslo siekimu ir atkaklumu, o tai padeda gyvenime siekti tam tikrų tikslų.

Tamsiaplaukių mergaičių mamos turi atminti, kad tamsiaplaukės mergaitės dažnai būna lyderės ne tik vaikystėje, bet ir vėliau, tapusios merginomis, moterimis ir susiradusios porą. Todėl auginantiems tamsiaplaukį vienturtį tėvams patartina pagalvoti apie šeimos pagausėjimą, kad didysis vaikas turėtų kuo rūpintis ir parodyti švelnius jausmus. Tamsiaplaukiai vaikai paprastai tėvų anksčiau ar vėliau išsiprašo naminio augintinio. Bet kokiu atveju, tamsiaplaukių vaikų namuose liūdna nebūna - čia visuomet klega būriai vaiko draugų.

Plaukų spalva slepia daug paslapčių apie charakterį
© Shutterstock nuotr.

Patarimas: vaikas - dovana mums, tėvams. Tačiau jį auginant kyla daug klausimų, į kuriuos paieškoti atsakymo visai ne gėda, o būtina! Auginant tamsiaplaukius ši taisyklė kaip niekad aktuali.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.