Plaukų spalva slepia daug paslapčių apie charakterį

 (3)
Egzistuoja įvairių teorijų apie tai, kad vaiko charakterį iš dalies nulemti gali ir gimimo data, ir paros laikas, ir net apgamo vieta. Šįkart apie tai, kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingų plaukų spalvų vaikai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šviesiaplaukiai

Šviesiaplaukiai - tai ne tik blondinai, bet ir šviesiai pilkų, tamsesnės pilkos bei aukso atspalvio plaukų savininkai. Jeigu tokius vaikus reikėtų apibūdinti vienu žodžiu, tas žodis būtų - gėris. Gerumas juose užkoduotas jau nuo pirmos pradėjimo minutės. Tačiau be įgimto gerumo šviesių plaukų vaikai turi ir tam tikrą drovumo užtaisą. Kartais jiems norisi palįsti po stalu ir pasislėpti nuo išorinio pasaulio.

Bet tai nereiškia, kad šviesių plaukų vaikai neturi priešingų charakterio savybių, tokių kaip vidinis pyktis ar įžūlumas. Psichologai pastebėjo, kad šviesiaplaukiai vaikai yra linkę į pasaulį žiūrėti tarsi pro rožinius akinius. Šviesiaplaukiai kartais supainioja fantaziją su realybe, ypač, jeigu tai jiems padeda patogiau ir komfortiškiau jaustis.

Tarp kitko, šį šviesiaplaukių bruožą galima paversti pozityviu charakterio aspektu. Pavyzdžiui, šviesiaplaukiai lengvai prisitaiko prie įvairių gyvenimo sąlygų, ir komforto nebuvimas jiems nebūtinai sukelia problemų. Šviesiaplaukiai dievina brolius, seseris ir naminius gyvūnus. Šviesiaplaukiai spinduliuoja meilę, ir jos jos tikisi sulaukti iš aplinkinių. Vaikystei užleidžiant vietą paauglystei šviesiaplaukiai gali skaudžiai reaguoti į permainas, ir tai gali pasireikšti jų elgesyje, pavyzdžiui, pabėgant iš namų.

Plaukų spalva slepia daug paslapčių apie charakterį
© Vida Press

Patarimas: tėvams reikėtų neslėpti meilės ir švelnumo, negailėti tokiam vaikui apkabinimų, kūno kontakto ir atvirų pokalbių. Jų reikia visada, net kai jūsų mažasis pipiras virsta suaugusiuoju.

Ugniaplaukiai

Ryžaplaukių vaikų viena iš charakterio savybių, pastebima gana anksti, yra ta, kad jie nuo mažų dienų turi išsiugdę savotišką gynybos mechanizmą. Tokie vaikai viduje neretai jaučia, kad aplinkinis pasaulis yra kažkas blogo, galima grėsmė, ir antpuoliui reikia tinkamai pasiruošti iš anksto. Tuo pačiu, toks vaikas augant supranta, kad gynybos būdų yra pačių įvairiausių. Tėvų užduotis - padėti tai suprasti kuo anksčiau. Tai, kad:

- teisybę galima ginti ir kitais būdais, ne tik kumščiais ir jėga;

- reikia mokytis ugdyti kantrybę ir valią;

- kartais sudėtingose situacijose geriausias ginklas yra ir puikiausiai gelbsti humoro jausmas.

Plaukų spalva slepia daug paslapčių apie charakterį
© Vida Press

Patarimas: tokių vaikučių tėveliai turi atkreipti dėmesį į vaiko stipriąsias puses ir skatinti jas.

Tamsiaplaukiai

Brunetams kai kurie psichologai priskiria tokias charakterio ypatybes, kaip agresija, atkaklumas, ryžtingumas, tikslo siekimas. Iš vienos pusės į tai galima žiūrėti kaip į negatyvų dalyką (juodaplaukiai mėgsta nenusileisti, kovoti, patys užpulti), iš kitos pusės tai galima vadinti tikslo siekimu ir atkaklumu, o tai padeda gyvenime siekti tam tikrų tikslų.

Tamsiaplaukių mergaičių mamos turi atminti, kad tamsiaplaukės mergaitės dažnai būna lyderės ne tik vaikystėje, bet ir vėliau, tapusios merginomis, moterimis ir susiradusios porą. Todėl auginantiems tamsiaplaukį vienturtį tėvams patartina pagalvoti apie šeimos pagausėjimą, kad didysis vaikas turėtų kuo rūpintis ir parodyti švelnius jausmus. Tamsiaplaukiai vaikai paprastai tėvų anksčiau ar vėliau išsiprašo naminio augintinio. Bet kokiu atveju, tamsiaplaukių vaikų namuose liūdna nebūna - čia visuomet klega būriai vaiko draugų.

Plaukų spalva slepia daug paslapčių apie charakterį
© Shutterstock nuotr.

Patarimas: vaikas - dovana mums, tėvams. Tačiau jį auginant kyla daug klausimų, į kuriuos paieškoti atsakymo visai ne gėda, o būtina! Auginant tamsiaplaukius ši taisyklė kaip niekad aktuali.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (6)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (7)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.