Rita: po gimdymo pašlijo ir seksas, ir santykiai su vyru

 (23)
Šį klausimą, kurį uždavė Rita, savyje nešiojasi ne viena jauna mama. Ką daryti, jei atšalo santykiai su vyru po gimdymo, jei vyro vietą lovoje užėmė mažytis kūdikėlis? Išklausykime, ką patars psichologė.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Iš Ritos laiško:

"Jau dveji metai, kai tarp musu su vyru namie vyrauja slogi įtampa. Gimus antram vaikui, jį maitinau ir miegojau su juo antrame namo aukšte, vyras - pirmame. Vyras liguistai knarkia, todėl negalim miegot kartu. Vyras pyksta, pašlijo seksualinis gyvenimas, patarkit, kaip elgtis?"

TAIP PAT SKAITYKITE:
9 svarbūs klausimai gydytojai apie dantų taisymą
Kaip protingiausia pasielgti su vaikų santaupomis iki euro įvedimo?

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Asta Vaitkevičienė, www.adleris.lt.

Laba diena, Rita, bandote žvelgti įsisenėjusiai problemai drąsiai į akis. Manau, kad esate drąsus ir ryžtingas žmogus.

Jūsų laiške nurodyta ir problemos pradžia, ir dvi priežastys, ir sprendimas, ir įvardintos pasekmės.

Turbūt pati suprantate, kad 2 metus nuosekliai, žingsnis po žingsnio artėjote prie to, kokius santykius dabar turite.

Panašu, kad savo sprendimu persikelti miegoti į antrą aukštą Jūs pati pasukote atsiribojimo nuo vyro kryptimi. Kyla klausimas, ar Jūs pati norite atkurti tuos santykius, kurie buvo prieš 2 metus?

Jei nuoširdžiai galite sau atsakyti TAIP, tuomet teks apsišarvuoti kantrybe, tolerancija, prisipildyti empatijos ir išmokti paskirstyti dėmesį ir vaikams, ir vyrui.

Be abejo grįžimas (jei iš viso įmanoma) į ankstesnę santykių kokybę pareikalaus laiko. Gal net daugiau, nei jo prireikė, kad atsidurtumėte dabartinėje santykių būklėje. Jei Jūsų pasiryžimas tvirtas, nenuleiskite rankų.

Taip pat svarbu ir Jūsų vyro noras iš naujo kurti pozityvius, pagarbius, atvirus ir nuoširdžius santykius. Jei jis tokio noro nebeturi, bus labai sunku ką nors pakeisti. Todėl ir svarbu, kad pirmiausiai pati sau atsakytumėte, ko iš tiesų norite.

Manau, kad dvi priežastis, kurias paminėjote kaip lemiamas sprendimui persikraustyti į antrą aukštą, turėtumėte įvertinti iš naujo ir savikritiškai. Nejaugi Jums atrodo, kad knarkimo problema tokia nepajudinama? Juk galima ją spręsti kreipiantis pagalbos į medikus! Tikrai yra priemonių ir būdų, padedančių knarkimą įveikti.

O kūdikio maitinimas ar tikrai yra rimtas pagrindas nemiegoti kartu su vyru? Ar Jūsų vyras sutiko su tokiu sprendimu? Ar tai buvo vienašališkas Jūsų sprendimas nemiegoti kartu?

Atsakymai į šiuos klausimus šiek tiek atskleistų Jūsų vyro pykčio priežastį ir leistų orientuotis nuo ko turėtumėte pradėti santykius keisti.

Mano atsakymas Jums nepasiūlys aiškaus ir konkretaus patarimo, nes daugelis Jūsų santykių niuansų lieka paslaptyje. Siūlyčiau nuoširdžiai ir atvirai pasikalbėti su vyru apie dabartinių santykių kokybę. Jo pyktis, apie kurį rašote, rodo, kad Jūsų atžvilgiu jis turi nuoskaudų.

Leiskite jam šias nuoskaudas atvirai išsakyti ir nepasmerkite už atvirumą, kad ir kaip jo atvirumas Jus įskaudintų. Jei ryšitės tokiam pokalbiui, čia ypač reikės Jūsų empatijos, kantrybės ir tolerancijos.

Jei į vyro išsakomas nuoskaudas atsakysite vardindama savo nuoskaudas, Jūsų pokalbis virs barniu, ginču, konfliktu, kurio metu kaltinsite vienas kitą, bet neieškosite supratimo. Štai matote, kiek „jeigu" atsiranda.

Suminėjau svarbiausius, kuriuos galėtumėte apsvarstyti. Įvardindama sąlygas, kurios gali būti svarbios, nenoriu pasakyti, kad atkurti buvusius santykius bus per daug sunku ir neverta stengtis. Priešingai, apeliuoju į Jūsų sąmoningą apsisprendimą, geranoriškumą ir valią.

Taip, iš tiesų bus sunku. Gal net labai. Gal net nepakeliamai... Tačiau meilė tikrai verta didžiulių pastangų. Ir tik tuomet, kai yra puoselėjama, ji liepsnoja.

Sėkmės Jums.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui? (2)

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui?
Gimus kūdikiui gyvenimas niekada nebebus toks kaip anksčiau. Vaikai atneša daug džiaugsmo ir atradimų, tačiau taip pat šio to reikia atsisakyti. Paklaustos mamos prisipažįsta, ko joms labiausiai trūksta atsiradus pirmagimiui.

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu
Daugiau nei trečdalis visų žindančių motinų pirmosiomis savaitėmis po gimdymo skundžiasi spenelių skausmais. Kai juos skauda, kūdikio žindymas tampa tikra kankyne.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo
Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti
Ką svarbu žinoti vaikelio susilaukusioms poroms apie intymius tarpusavio santykius? 10 dažniausiai rūpimų klausimų ir 10 atsakymų į juos.

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai
Šį klausimą uždavėme portalo TavoVaikas.lt bičiulėms ir sulaukėme pačių įdomiausių atsakymų.

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo
Po gimdymo numesti priaugtą nėštumo svorį moterims sekasi skirtingai. Žurnalas TAVO VAIKAS šįkart pakalbino dviejų vaikų mamą Simoną, kuri sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ko negalima valgyti žindančiai mamai
Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nepilnavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne
Namuose pagaliau krykščia mažylis. Tačiau širdyje apsigyvena ne džiaugsmas, o liūdesys. Dažnai rieda ašaros, moterį kankina noras būti ne čia, šalia kūdikio, o kažkur kitur... Iš kur tokios mintys?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti
Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama (2)

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama
Koks yra didžiausias jūsų „atradimas“ tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai
Lietuvoje viešėjusią Bridget Supple, pasiruošimo gimdymui lektorę, daugiau nei penkiolika metų dirbančią didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose, kalbina Lina Gabrijolavičienė.

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais
Minėdama Motinos dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kokių poreikių turi dirbantieji, norintys derinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50
Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.