Rita: po gimdymo pašlijo ir seksas, ir santykiai su vyru

 (23)
Šį klausimą, kurį uždavė Rita, savyje nešiojasi ne viena jauna mama. Ką daryti, jei atšalo santykiai su vyru po gimdymo, jei vyro vietą lovoje užėmė mažytis kūdikėlis? Išklausykime, ką patars psichologė.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Iš Ritos laiško:

"Jau dveji metai, kai tarp musu su vyru namie vyrauja slogi įtampa. Gimus antram vaikui, jį maitinau ir miegojau su juo antrame namo aukšte, vyras - pirmame. Vyras liguistai knarkia, todėl negalim miegot kartu. Vyras pyksta, pašlijo seksualinis gyvenimas, patarkit, kaip elgtis?"

TAIP PAT SKAITYKITE:
9 svarbūs klausimai gydytojai apie dantų taisymą
Kaip protingiausia pasielgti su vaikų santaupomis iki euro įvedimo?

Į klausimą atsako individualiosios psichologijos konsultantė Asta Vaitkevičienė, www.adleris.lt.

Laba diena, Rita, bandote žvelgti įsisenėjusiai problemai drąsiai į akis. Manau, kad esate drąsus ir ryžtingas žmogus.

Jūsų laiške nurodyta ir problemos pradžia, ir dvi priežastys, ir sprendimas, ir įvardintos pasekmės.

Turbūt pati suprantate, kad 2 metus nuosekliai, žingsnis po žingsnio artėjote prie to, kokius santykius dabar turite.

Panašu, kad savo sprendimu persikelti miegoti į antrą aukštą Jūs pati pasukote atsiribojimo nuo vyro kryptimi. Kyla klausimas, ar Jūs pati norite atkurti tuos santykius, kurie buvo prieš 2 metus?

Jei nuoširdžiai galite sau atsakyti TAIP, tuomet teks apsišarvuoti kantrybe, tolerancija, prisipildyti empatijos ir išmokti paskirstyti dėmesį ir vaikams, ir vyrui.

Be abejo grįžimas (jei iš viso įmanoma) į ankstesnę santykių kokybę pareikalaus laiko. Gal net daugiau, nei jo prireikė, kad atsidurtumėte dabartinėje santykių būklėje. Jei Jūsų pasiryžimas tvirtas, nenuleiskite rankų.

Taip pat svarbu ir Jūsų vyro noras iš naujo kurti pozityvius, pagarbius, atvirus ir nuoširdžius santykius. Jei jis tokio noro nebeturi, bus labai sunku ką nors pakeisti. Todėl ir svarbu, kad pirmiausiai pati sau atsakytumėte, ko iš tiesų norite.

Manau, kad dvi priežastis, kurias paminėjote kaip lemiamas sprendimui persikraustyti į antrą aukštą, turėtumėte įvertinti iš naujo ir savikritiškai. Nejaugi Jums atrodo, kad knarkimo problema tokia nepajudinama? Juk galima ją spręsti kreipiantis pagalbos į medikus! Tikrai yra priemonių ir būdų, padedančių knarkimą įveikti.

O kūdikio maitinimas ar tikrai yra rimtas pagrindas nemiegoti kartu su vyru? Ar Jūsų vyras sutiko su tokiu sprendimu? Ar tai buvo vienašališkas Jūsų sprendimas nemiegoti kartu?

Atsakymai į šiuos klausimus šiek tiek atskleistų Jūsų vyro pykčio priežastį ir leistų orientuotis nuo ko turėtumėte pradėti santykius keisti.

Mano atsakymas Jums nepasiūlys aiškaus ir konkretaus patarimo, nes daugelis Jūsų santykių niuansų lieka paslaptyje. Siūlyčiau nuoširdžiai ir atvirai pasikalbėti su vyru apie dabartinių santykių kokybę. Jo pyktis, apie kurį rašote, rodo, kad Jūsų atžvilgiu jis turi nuoskaudų.

Leiskite jam šias nuoskaudas atvirai išsakyti ir nepasmerkite už atvirumą, kad ir kaip jo atvirumas Jus įskaudintų. Jei ryšitės tokiam pokalbiui, čia ypač reikės Jūsų empatijos, kantrybės ir tolerancijos.

Jei į vyro išsakomas nuoskaudas atsakysite vardindama savo nuoskaudas, Jūsų pokalbis virs barniu, ginču, konfliktu, kurio metu kaltinsite vienas kitą, bet neieškosite supratimo. Štai matote, kiek „jeigu" atsiranda.

Suminėjau svarbiausius, kuriuos galėtumėte apsvarstyti. Įvardindama sąlygas, kurios gali būti svarbios, nenoriu pasakyti, kad atkurti buvusius santykius bus per daug sunku ir neverta stengtis. Priešingai, apeliuoju į Jūsų sąmoningą apsisprendimą, geranoriškumą ir valią.

Taip, iš tiesų bus sunku. Gal net labai. Gal net nepakeliamai... Tačiau meilė tikrai verta didžiulių pastangų. Ir tik tuomet, kai yra puoselėjama, ji liepsnoja.

Sėkmės Jums.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (3)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (7)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.