Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras

 (35)
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iškart po gimdymo apie lytinį gyvenimą kurį laiką moteris neturi nė minties. Tačiau praėjus maždaug porai mėnesių po gimdymo, sugijus žaizdoms ir apsipratus prie naujojo ritmo su mažyliu, ateina metas grįžti prie intymumo. Nors moteriai lytinis potraukis dar gali būti ir visiškai nesugrįžęs, vertėtų sąmoningai bandyti sugrįžti prie lytinių santykių, nelaukiant, kol aistra vėl aplankys.

Moterims po gimdymo pasikeičia hormonų pusiausvyra, ypač maitinančioms krūtimi. Hormonai dar ilgai „griežia pirmu smuiku“, todėl visiškai natūralu, kad moteris sunkiai susijaudina, nelengvai atsipalaiduoja ar net neturi jokio noro mylėtis.

Laukiant kol natūraliai ateis noras mylėtis, galima ir gerokai užtrukti. Kiekviena moteris turėtų stebėti savo kūną ir bent iš pradžių sąmoningai jį valdyti. Nenaudojamas moters seksualinis geismo mechanizmas kiekvieną dieną po truputį gęsta, kol ilgainiui gali ir visiškai užgesti. Moters, o ypač pavargusios, seksualumą labai greitai užgožia buities darbai, rūpinimasis kūdikiu ir nesibaigiančios kalbos apie dienos sunkumus.

Nors atrasti laiko ir noro gali atrodyti labai sudėtinga, vakarinį mylėjimąsi įtraukite į savo dienos darbus. Išsirinkite vakarą ir praneškite apie tai vyrui – jis tikriausiai su malonumu pabus su kūdikiu ir išleis jus „pravėdinti galvos" į parduotuvę arba suteiks galimybę bent valandą pamiegoti. Ir štai jums suplanuotas tos dienos poilsis.

Žinodama, kad šiandien vakare turite planų su vyru, pajausite, kaip nesąmoningai imate tam ruoštis ir darotės vis patrauklesnė bei seksualesnė. Moteriai, kuri augina kūdikį namie, kartais nelieka daug laiko savo kūno priežiūrai ir estetikai, todėl tai dažnai būna dar vienas trukdis (beje, paprastai tik moters galvoje) pasiduoti emocijai čia ir dabar. Nors šeimyniniame gyvenime žmonės tikrai būna visokie ir nudepiliuotos kojos dar negarantuoja nesuvaldomos aistros – susitvarkiusi ir gražia besijaučianti moteris tikrai atrodo seksualesnė ir geidžiamesnė.

Apie tai, kaip šiuo metu jaučiatės dėl tokio laikino atšalimo, pasikalbėkite su vyru, – atvirumas išlaisvins ir padės labiau atsipalaiduoti. Jokiu būdu nesijauskite dėl to kalta – tai fiziologija, kuri yra laikina. Žinodamas apie tai, partneris bus dėmesingesnis ir rūpestingesnis. Ir nors moterims atrodo savaime suprantama, kad po gimdymo, ypač pirmųjų santykių metu, vyras turėtų būti ypač švelnus – priminkite jam apie tai. Juk įspėjamieji ženklai apsaugo nuo nelaimių, ar ne?

Sekso kokybė priklauso nuo noro, emocinio atsipalaidavimo ir tos minutės savijautos (kiek labai jautiesi geidžiamas ir seksualus). Kiekybę mes patys kontroliuojame - kiek mums tai svarbu, kiek rūpi vyro seksualinis aktyvumas, kiek svarbi tarpusavio sąveika su vyru ir kiek man svarbus pats „geismo mechanizmas". Neseniai pagimdžiusioms, kaip ir tiesiog „atšalusioms" moterims, labai svarbu nors ir dirbtinai, tačiau skatinti save reguliariai užsiimti seksu, kol galiausiai noras sugrįš ir mylėtis vėl norėsis natūraliai.

Gimus vaikui, kartu gimsta ir kitokie santykiai. O pilnaverčiam šeimyniniam gyvenimui reikia visko po lygiai – laimingam kūne laimingos sielos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (6)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.