Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras

 (35)
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iškart po gimdymo apie lytinį gyvenimą kurį laiką moteris neturi nė minties. Tačiau praėjus maždaug porai mėnesių po gimdymo, sugijus žaizdoms ir apsipratus prie naujojo ritmo su mažyliu, ateina metas grįžti prie intymumo. Nors moteriai lytinis potraukis dar gali būti ir visiškai nesugrįžęs, vertėtų sąmoningai bandyti sugrįžti prie lytinių santykių, nelaukiant, kol aistra vėl aplankys.

Moterims po gimdymo pasikeičia hormonų pusiausvyra, ypač maitinančioms krūtimi. Hormonai dar ilgai „griežia pirmu smuiku“, todėl visiškai natūralu, kad moteris sunkiai susijaudina, nelengvai atsipalaiduoja ar net neturi jokio noro mylėtis.

Laukiant kol natūraliai ateis noras mylėtis, galima ir gerokai užtrukti. Kiekviena moteris turėtų stebėti savo kūną ir bent iš pradžių sąmoningai jį valdyti. Nenaudojamas moters seksualinis geismo mechanizmas kiekvieną dieną po truputį gęsta, kol ilgainiui gali ir visiškai užgesti. Moters, o ypač pavargusios, seksualumą labai greitai užgožia buities darbai, rūpinimasis kūdikiu ir nesibaigiančios kalbos apie dienos sunkumus.

Nors atrasti laiko ir noro gali atrodyti labai sudėtinga, vakarinį mylėjimąsi įtraukite į savo dienos darbus. Išsirinkite vakarą ir praneškite apie tai vyrui – jis tikriausiai su malonumu pabus su kūdikiu ir išleis jus „pravėdinti galvos" į parduotuvę arba suteiks galimybę bent valandą pamiegoti. Ir štai jums suplanuotas tos dienos poilsis.

Žinodama, kad šiandien vakare turite planų su vyru, pajausite, kaip nesąmoningai imate tam ruoštis ir darotės vis patrauklesnė bei seksualesnė. Moteriai, kuri augina kūdikį namie, kartais nelieka daug laiko savo kūno priežiūrai ir estetikai, todėl tai dažnai būna dar vienas trukdis (beje, paprastai tik moters galvoje) pasiduoti emocijai čia ir dabar. Nors šeimyniniame gyvenime žmonės tikrai būna visokie ir nudepiliuotos kojos dar negarantuoja nesuvaldomos aistros – susitvarkiusi ir gražia besijaučianti moteris tikrai atrodo seksualesnė ir geidžiamesnė.

Apie tai, kaip šiuo metu jaučiatės dėl tokio laikino atšalimo, pasikalbėkite su vyru, – atvirumas išlaisvins ir padės labiau atsipalaiduoti. Jokiu būdu nesijauskite dėl to kalta – tai fiziologija, kuri yra laikina. Žinodamas apie tai, partneris bus dėmesingesnis ir rūpestingesnis. Ir nors moterims atrodo savaime suprantama, kad po gimdymo, ypač pirmųjų santykių metu, vyras turėtų būti ypač švelnus – priminkite jam apie tai. Juk įspėjamieji ženklai apsaugo nuo nelaimių, ar ne?

Sekso kokybė priklauso nuo noro, emocinio atsipalaidavimo ir tos minutės savijautos (kiek labai jautiesi geidžiamas ir seksualus). Kiekybę mes patys kontroliuojame - kiek mums tai svarbu, kiek rūpi vyro seksualinis aktyvumas, kiek svarbi tarpusavio sąveika su vyru ir kiek man svarbus pats „geismo mechanizmas". Neseniai pagimdžiusioms, kaip ir tiesiog „atšalusioms" moterims, labai svarbu nors ir dirbtinai, tačiau skatinti save reguliariai užsiimti seksu, kol galiausiai noras sugrįš ir mylėtis vėl norėsis natūraliai.

Gimus vaikui, kartu gimsta ir kitokie santykiai. O pilnaverčiam šeimyniniam gyvenimui reikia visko po lygiai – laimingam kūne laimingos sielos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.