Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras

 (35)
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iškart po gimdymo apie lytinį gyvenimą kurį laiką moteris neturi nė minties. Tačiau praėjus maždaug porai mėnesių po gimdymo, sugijus žaizdoms ir apsipratus prie naujojo ritmo su mažyliu, ateina metas grįžti prie intymumo. Nors moteriai lytinis potraukis dar gali būti ir visiškai nesugrįžęs, vertėtų sąmoningai bandyti sugrįžti prie lytinių santykių, nelaukiant, kol aistra vėl aplankys.

Moterims po gimdymo pasikeičia hormonų pusiausvyra, ypač maitinančioms krūtimi. Hormonai dar ilgai „griežia pirmu smuiku“, todėl visiškai natūralu, kad moteris sunkiai susijaudina, nelengvai atsipalaiduoja ar net neturi jokio noro mylėtis.

Laukiant kol natūraliai ateis noras mylėtis, galima ir gerokai užtrukti. Kiekviena moteris turėtų stebėti savo kūną ir bent iš pradžių sąmoningai jį valdyti. Nenaudojamas moters seksualinis geismo mechanizmas kiekvieną dieną po truputį gęsta, kol ilgainiui gali ir visiškai užgesti. Moters, o ypač pavargusios, seksualumą labai greitai užgožia buities darbai, rūpinimasis kūdikiu ir nesibaigiančios kalbos apie dienos sunkumus.

Nors atrasti laiko ir noro gali atrodyti labai sudėtinga, vakarinį mylėjimąsi įtraukite į savo dienos darbus. Išsirinkite vakarą ir praneškite apie tai vyrui – jis tikriausiai su malonumu pabus su kūdikiu ir išleis jus „pravėdinti galvos" į parduotuvę arba suteiks galimybę bent valandą pamiegoti. Ir štai jums suplanuotas tos dienos poilsis.

Žinodama, kad šiandien vakare turite planų su vyru, pajausite, kaip nesąmoningai imate tam ruoštis ir darotės vis patrauklesnė bei seksualesnė. Moteriai, kuri augina kūdikį namie, kartais nelieka daug laiko savo kūno priežiūrai ir estetikai, todėl tai dažnai būna dar vienas trukdis (beje, paprastai tik moters galvoje) pasiduoti emocijai čia ir dabar. Nors šeimyniniame gyvenime žmonės tikrai būna visokie ir nudepiliuotos kojos dar negarantuoja nesuvaldomos aistros – susitvarkiusi ir gražia besijaučianti moteris tikrai atrodo seksualesnė ir geidžiamesnė.

Apie tai, kaip šiuo metu jaučiatės dėl tokio laikino atšalimo, pasikalbėkite su vyru, – atvirumas išlaisvins ir padės labiau atsipalaiduoti. Jokiu būdu nesijauskite dėl to kalta – tai fiziologija, kuri yra laikina. Žinodamas apie tai, partneris bus dėmesingesnis ir rūpestingesnis. Ir nors moterims atrodo savaime suprantama, kad po gimdymo, ypač pirmųjų santykių metu, vyras turėtų būti ypač švelnus – priminkite jam apie tai. Juk įspėjamieji ženklai apsaugo nuo nelaimių, ar ne?

Sekso kokybė priklauso nuo noro, emocinio atsipalaidavimo ir tos minutės savijautos (kiek labai jautiesi geidžiamas ir seksualus). Kiekybę mes patys kontroliuojame - kiek mums tai svarbu, kiek rūpi vyro seksualinis aktyvumas, kiek svarbi tarpusavio sąveika su vyru ir kiek man svarbus pats „geismo mechanizmas". Neseniai pagimdžiusioms, kaip ir tiesiog „atšalusioms" moterims, labai svarbu nors ir dirbtinai, tačiau skatinti save reguliariai užsiimti seksu, kol galiausiai noras sugrįš ir mylėtis vėl norėsis natūraliai.

Gimus vaikui, kartu gimsta ir kitokie santykiai. O pilnaverčiam šeimyniniam gyvenimui reikia visko po lygiai – laimingam kūne laimingos sielos.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (1)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai (1)

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai
Vieną dieną kalbėjausi su drauge apie vaikus ir nejučia kalba pakrypo apie meilę jiems. Ji prasitarė: „Gal aš ir baisi mama, bet mažąjį myliu labiau..." Susimąsčiau: deklaruojame, kad visus savo mažylius mylime vienodai, bet ar tikrai? Kelios mamos atvirai pasakoja apie meilę savo vaikams (vardai jų prašymu pakeisti).

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.