Seksas po gimdymo: viskas bus kaip anksčiau, jei žinosite tai

 (8)
Po gimdymo praėjus kuriam laikui, poros ima planuoti pirmąjį suartėjimą po gimdymo. Tačiau moteriai kyla ne vienas klausimas: ar tikrai viskas bus kaip anksčiau? Ar po gimdymo aš patiksiu vyrui? Ar makšties išskyros nepavojingos? Čia rasite atsakymus į keturis dažniausiai iškylančius klausimus.
© Shutterstock nuotr.

4 didžiausios baimės, apninkančios jaunas mamas po gimdymo ir trukdančios porai grąžinti aistrą į miegamąjį.

1 baimė: po gimdymo seksas bus skausmingas

Nebūtinai. Kai gimdymo takais keliavo kūdikis, buvo sunku ir skausminga. Aišku, kad tokių dalykų vienu ypu nepamirši, ypač, kai lytiniame suartėjime dalyvauja tie patys organai kaip ir gimdyme.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Stebuklinga akimirka: gimsta rankomis susikibusios naujagimės
Gydytojas E.Jakiūnas: orgazmą gimdymo metu mačiau kelis kartus

Pirmosiomis savaitėmis gali būti nemalonu, kai penis atsiremia į dar nesusitraukusią gimdą. Tačiau taip greit po gimdymo sekso norisi gal tik dešimčiai procentų porų. Joms padeda tokios pozos, kai penis giliai neįsiskverbia - pavyzdžiui, šaukštų poza.

Jei plyšo ar buvo perkirpta tarpvietė, iki viskas užgis, gali praeiti ir šešios savaitės. Paskui seksas neturėtų kažkuo skirtis nuo ankstesnio. 

Tačiau daugumai moterų atrodo kitaip: pirmą kartą po gimdymo lytiškai suartėjant galvoje galynėjasi nerimas ir smalsumas, geismas ir vaidmenų konfliktas (ką čia mama veikia?). Ir, aišku, viena ausimi moteris vis klausosi, kaip ten kūdikis - ar nepabudo, ar nenori valgyti?.. Kas padeda? Laikas, švelnumas ir savęs atradimas iš naujo.

2 baimė: mano makštis per plati

Nesikrimskite - susitrauks. Nekvaršinkite sau galvos vaizdiniais, kad Jūsų vyro peniui dabar tenka pasijusti kitaip, negu buvo iki gimdymo. Makštis - elastinga kaip guminė juosta. Per gimdymą ji labai išsitempia, bet gimus vaikui greit susitraukia.

Seksualiniai terapeutai patvirtina: praktiškai nepasitaiko vyrų, kurie turėtų problemų dėl to, kad per suartėjimą jų moters „apačioje" per platu.  Tad nėra ko kvaršinti galvos tokiomis abejonėmis. O speciali mankšta iki ir po gimdymo gali sustiprinti dubenį ir tarpvietės raumenis.

3 baimė: mano makštis per sausa

Nuo to yra priemonių. Jei žindote kūdikį, žemas estrogeno lygis kraujyje veikia gleivių liaukas makštyje - jos išskiria mažiau sekreto. „Mažiau" nereikia suprasti, kad neišskiria visai. Tai tik reiškia, kad Jums ir partneriui reikės kiek daugiau kantrybės, kol apačioje sudrėksite. Kai kurioms krūtimi maitinančioms moterims tai ne visuomet pavyksta - tuomet padės specialus kremas.

Labai svarbu žinoti, kad kūdikio žindymas nėra kontracepcija! Netgi kai tarpas tarp dviejų maitinimų ilgesnis nei keturios valandos, prolaktino lygio kraujyje jau nepakanka, kad jis patikimai užkirstų kelią ovuliacijai. 

Todėl nepamirškite kontraceptinių priemonių, jei nenorite iškart vėl pastoti. Kokia jums bus tinkamiausia, patars gydytojas ginekologas.

4 baimė: ten apačioje aš siaubingai atrodau

Nėra reikalo nerimauti: po mėnesio ar dviejų viskas vėl bus gerai. 30 procentų gimdyvių išoriniai lytiniai organai  jau po penkių - septynių dienų vėl atrodo taip, kaip anksčiau. Jei teko siūti tarpvietę, užtruks kiek ilgiau - nuo dviejų iki trijų savaičių. 

Laiko reikia ir kad išnyktų patinimai bei kraujosruvos po sunkaus gimdymo. Iš tiesų labai daug moterų ilgiau nei dvi ar tris savaites po gimdymo jaučiasi tarsi žaizdotos.  Dabar svarbiausia - nespausti savęs. 

Jei seksui nėra jokių medicininių kontraindikacijų (makšties išskyros, lochijos, infekcija), dar nereiškia, kad reikia skubėti. Jūs pati geriausiai žinote, kada jausitės tinkamai ir būsite pasirengusi meilės žaidimams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (3)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (3)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras (1)

Po gimdymo – iš karto atgal į darbus: psichologės komentaras
Lietuvoje vaiko auginimo atostogos yra vienos ilgiausių Europoje. Tačiau neretai pasitaiko, kad į darbą grįžti moteris nusprendžia praėjus vos keliems mėnesiams po gimdymo. Psichologės Karolinos Gurskienės įžvalgos apie motinystės ir karjeros suderinimą bei tai lydintį kaltės jausmą.

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui (42)

Psichologė: moterys, neatiduokite visos savęs vaikui
Gimus vaikui, jis reikalauja didžiausios dalies mamos ir tėčio dėmesio bei laiko. Dažna moteris savo poreikius atideda „geresniems laikams“. Ar tai teisinga?

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą (18)

Psichologė: artimieji po gimdymo turėtų būti labai budrūs ir stebėti jauną mamą
Nors kūdikio gimimas dažniausiai yra labai džiuginantis ir laukiamas įvykis, kartais nutinka visiškai priešingai. Ką svarbu žinoti apie pogimdyvinę depresiją?

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas

Tai, apie ką kalbėti nedrąsu: šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas – itin nemalonus sutrikimas, apie kurį vengiama kalbėti. Tačiau skaičiuojama, jog maždaug trečdalis moterų ir apie 20 proc. vyrų kenčia fizinį ir psichologinį diskomfortą dėl šlapimo nelaikymo.

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras (15)

Ar normalu, kad kartais labai pykstu ant savo vaiko? Psichologės komentaras
Gražus motinystės paveikslas, kai viskas nupiešta šviesioms ir ramiomis spalvomis, nėra teisingas jaunų mamų atžvilgiu.

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą (2)

Natūralūs būdai padidinti pieno gamybą
Siekis krūtimi maitinti kūdikį vertas pastangų, nes motinos pienas – geriausias maistas, idealiai tinkantis vaikui pirmaisiais gyvenimo metais.

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui (3)

Psichologė: kas iš tiesų nutinka vyro ir moters santykiams gimus vaikui
Dažniausiai kūdikio gimimas yra labai lauktas ir džiaugsmingas įvykis, kurio laukia ne tik būsima mama ir tėtis, bet ir visi aplinkui.

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį

Renkamės mamos krepšį: į ką atkreipti dėmesį
Tėveliai žino, kad pakeisti sauskelnes ne namuose gali būti ne taip jau ir paprasta: tam reikia ne tik patogios vietos, bet ir ne vienos priemonės.

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną

Gimtadienio proga surengė labdaringą aukcioną
BABY CITY/TOY CITY gimtadienio šventėje surinktos lėšos paaukotos Mamų unijai.

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima (1)

Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo: apie ką nutylima
Visi pirmi kartai mus šiek tiek gąsdina. Pirmasis vizitas pas gydytoją po gimdymo – ne išimtis. Žinojimas, ko galima tikėtis ir kam nusiteikti, padės jaustis ramiau.