Seksas po gimdymo: viskas bus kaip anksčiau, jei žinosite tai

 (8)
Po gimdymo praėjus kuriam laikui, poros ima planuoti pirmąjį suartėjimą po gimdymo. Tačiau moteriai kyla ne vienas klausimas: ar tikrai viskas bus kaip anksčiau? Ar po gimdymo aš patiksiu vyrui? Ar makšties išskyros nepavojingos? Čia rasite atsakymus į keturis dažniausiai iškylančius klausimus.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

4 didžiausios baimės, apninkančios jaunas mamas po gimdymo ir trukdančios porai grąžinti aistrą į miegamąjį.

1 baimė: po gimdymo seksas bus skausmingas

Nebūtinai. Kai gimdymo takais keliavo kūdikis, buvo sunku ir skausminga. Aišku, kad tokių dalykų vienu ypu nepamirši, ypač, kai lytiniame suartėjime dalyvauja tie patys organai kaip ir gimdyme.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Stebuklinga akimirka: gimsta rankomis susikibusios naujagimės
Gydytojas E.Jakiūnas: orgazmą gimdymo metu mačiau kelis kartus

Pirmosiomis savaitėmis gali būti nemalonu, kai penis atsiremia į dar nesusitraukusią gimdą. Tačiau taip greit po gimdymo sekso norisi gal tik dešimčiai procentų porų. Joms padeda tokios pozos, kai penis giliai neįsiskverbia - pavyzdžiui, šaukštų poza.

Jei plyšo ar buvo perkirpta tarpvietė, iki viskas užgis, gali praeiti ir šešios savaitės. Paskui seksas neturėtų kažkuo skirtis nuo ankstesnio. 

Tačiau daugumai moterų atrodo kitaip: pirmą kartą po gimdymo lytiškai suartėjant galvoje galynėjasi nerimas ir smalsumas, geismas ir vaidmenų konfliktas (ką čia mama veikia?). Ir, aišku, viena ausimi moteris vis klausosi, kaip ten kūdikis - ar nepabudo, ar nenori valgyti?.. Kas padeda? Laikas, švelnumas ir savęs atradimas iš naujo.

2 baimė: mano makštis per plati

Nesikrimskite - susitrauks. Nekvaršinkite sau galvos vaizdiniais, kad Jūsų vyro peniui dabar tenka pasijusti kitaip, negu buvo iki gimdymo. Makštis - elastinga kaip guminė juosta. Per gimdymą ji labai išsitempia, bet gimus vaikui greit susitraukia.

Seksualiniai terapeutai patvirtina: praktiškai nepasitaiko vyrų, kurie turėtų problemų dėl to, kad per suartėjimą jų moters „apačioje" per platu.  Tad nėra ko kvaršinti galvos tokiomis abejonėmis. O speciali mankšta iki ir po gimdymo gali sustiprinti dubenį ir tarpvietės raumenis.

3 baimė: mano makštis per sausa

Nuo to yra priemonių. Jei žindote kūdikį, žemas estrogeno lygis kraujyje veikia gleivių liaukas makštyje - jos išskiria mažiau sekreto. „Mažiau" nereikia suprasti, kad neišskiria visai. Tai tik reiškia, kad Jums ir partneriui reikės kiek daugiau kantrybės, kol apačioje sudrėksite. Kai kurioms krūtimi maitinančioms moterims tai ne visuomet pavyksta - tuomet padės specialus kremas.

Labai svarbu žinoti, kad kūdikio žindymas nėra kontracepcija! Netgi kai tarpas tarp dviejų maitinimų ilgesnis nei keturios valandos, prolaktino lygio kraujyje jau nepakanka, kad jis patikimai užkirstų kelią ovuliacijai. 

Todėl nepamirškite kontraceptinių priemonių, jei nenorite iškart vėl pastoti. Kokia jums bus tinkamiausia, patars gydytojas ginekologas.

4 baimė: ten apačioje aš siaubingai atrodau

Nėra reikalo nerimauti: po mėnesio ar dviejų viskas vėl bus gerai. 30 procentų gimdyvių išoriniai lytiniai organai  jau po penkių - septynių dienų vėl atrodo taip, kaip anksčiau. Jei teko siūti tarpvietę, užtruks kiek ilgiau - nuo dviejų iki trijų savaičių. 

Laiko reikia ir kad išnyktų patinimai bei kraujosruvos po sunkaus gimdymo. Iš tiesų labai daug moterų ilgiau nei dvi ar tris savaites po gimdymo jaučiasi tarsi žaizdotos.  Dabar svarbiausia - nespausti savęs. 

Jei seksui nėra jokių medicininių kontraindikacijų (makšties išskyros, lochijos, infekcija), dar nereiškia, kad reikia skubėti. Jūs pati geriausiai žinote, kada jausitės tinkamai ir būsite pasirengusi meilės žaidimams.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (39)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras (18)

Nuo ko priklauso moters noras mylėtis po gimdymo: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės komentaras apie intymų šeimos gyvenimo susilaukus vaikų.

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau (1)

Gydytoja ginekologė ragina moteris nebūti abejingomis sau
Kasmet Lietuvoje apie 450 moterų suserga ir 250 miršta nuo gimdos kaklelio vėžio – tai antra dažniausia po krūties vėžio onkologinė liga tarp 15–54 m. amžiaus moterų.

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias? (12)

Apklausa: koks amžiaus skirtumas tarp vaikų geriausias?
Kaip ir kiekvieną mėnesį – mamų nuomonė. Pametinukai, keleri metai ar daug daugiau – koks vaikų metų skirtumas geriausias? Ir geriausias kam – vaikams ar tėvams?..

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis (4)

Gydytojos patarimai: kaip įveikti dažniausias žindymo kliūtis
Šių dienų medicina tvirtina, kad sėkmingai savo kūdikį žindyti gali bene visos moterys. Deja, didelė dalis, nesulaukusios kvalifikuotos pagalbos, pasinaudodamos klaidingais patarimais ar tiesiog nežinodamos, ką daryti, nutraukia natūralų vaiko maitinimą.

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai

7 patyrusios mamos patarimai pirmą kartą gimdžiusiajai
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikas, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta.

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui (8)

Kaip baigti žindyti nesukeliant streso sau ir vaikui
Žindymo nutraukimas - tai kantrybės ir ryžto reikalaujantis procesas. Nors būna tokių vaikų, kurie patys savaime atsisako mamytės pienelio ir tai nesukelia jokio streso nei jam, nei motinai, dažniausiai šis procesas savaime nesibaigia ir tenka įdėti nemažai pastangų į maitinimo nutraukimą.

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais

Beveik ketvirtadalis gimdžiusių moterų jaučia nepasitenkinimą lytiniais santykiais
Darnus seksualinis gyvenimas ir lytinė sveikata daro tiesioginę įtaką mūsų emocinei savijautai ir net šeimos laimei.

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras (3)

Nėštumas be laimingos pabaigos: psichologės komentaras
Persileidimas tai savaiminis vaisiaus praradimas iki 22 nėštumo savaitės, kuris įvyksta tam, kad iš organizmo būtų pašalintas negyvas vaisius. Priežastys, lemiančios, kodėl vienos moterys patiria persileidimą, o kitos - ne, yra labai įvairios.

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį (4)

Patarimas mamoms: kaip po gimdymo sustangrinti liemenį
Neretai būsima mama per 9 mėnesius priauga 10-20 ir daugiau kilogramų, tad dažnai moteris sunerimsta ne tik dėl pasikeitusių kūno formų, bet ir dėl sveikatos. Akušerės ginekologės Rasos Jakutienės patarimai mamoms.

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką (1)

Mokslininkai dar kartą patvirtino, kodėl reikia kuo dažniau glausti gimusį vaiką
Kaip parodė naujausi tyrimai, tie žiurkių jaunikliai, šalia kurių nuolat būdavo mama, sparčiau vystėsi, greičiau formavosi jų smegenys. Mokslininkai daro prielaidą, kad tėviškas rūpinimasis atžalomis, fizinis kontaktas turi teigiamos įtakos smegenų raidai.