Seksologas – apie lytinius santykius susilaukus vaikų: 5 svarbūs aspektai

Individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas apžvelgia 5 dažnas priežastis, dėl kurių vaiko susilaukusios moterys gali imti vengti lytinio artumo su vyru.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmoji

Pasak seksologo Viktoro Šapurovo, gamtos dėsniai tokie, kad per nėštumą ir maždaug pirmąjį pusmetį po gimdymo moteriai mylėtis nėra prasmės. Kad ir kiek daug džiaugsmo porai būtų teikęs artimas ryšys, moteriai seksualinis instinktas šiek tiek arba ir visiškai nuslopsta, mat jo biologinė paskirtis ne suteikti malonumą, o pradėti kūdikį. Lytinio gyvenimo paskirtis yra vaikai. Todėl visiškai natūralu, kad pastojusi arba pagimdžiusi moteris mylėtis nori mažiau, mat lytinio gyvenimo paskirtis įgyvendinta.

Antroji

Maždaug šešias savaites po gimdymo moters organizmas dar nėra pasirengęs mylėtis. Skauda plyšimus arba susiūtą makštį, tvinksi pieno perpildytos krūtys. Ne vienai moteriai pirmosios savaitės po gimdymo nėra itin malonios, tad sunku ir apie seksą galvoti.

Trečioji

Hormoniniai pokyčiai moters organizme (tiek per nėštumą, tiek po gimdymo) lemia, kad noras mylėtis sumažėja.

Ketvirtoji

Kai gimsta kūdikis, visas mamos gyvenimas sukasi apie jį. Mažas žmogutis reikalauja labai daug dėmesio ir visiško atsidavimo, tad neretai kūniškai meilei nelieka nei laiko, nei jėgų. Naujagimis iš esmės pakeičia visą ligšiolinę šeimos santvarką - vyro ir moters santykius ištinka tam tikra krizė, mat dabar jau ne vyras ir žmona vienas kitam patys svarbiausi, tą svarbiausią vietą šeimoje užima mažytis kūdikis. „Galima teigti, kad gimus pirmagimiui vyras yra tarsi nukarūnuojamas, mat moteris jau ne jam skiria visą savo dėmesį", - teigia seksologas. Ir visiškai natūralu, kad prireikia šiek tiek laiko, kol mama sugeba trumpam atitraukti savo žvilgsnį nuo kūdikio ir vėl jį nukreipti į vyrą.

Penktoji

Po gimdymo pasikeičia kūno formos, pasitaiko, kad moteris dėl to kompleksuoja ir nenori prisileisti savo vyro. „Ji netiki sutuoktinio žodžiais, kad jam vis dar patinka, ir vengia lytinių santykių, - sako V.Šapurovas. - Vis dėlto jeigu vyras sako: „Tu man graži", vertėtų juo pasitikėti. Galima pabandyti įvertinti, kurios kūno dalys vyrui ir toliau patinka, o kurios nelabai, ir pabandyti jas „pataisyti". Jeigu kūno formos smarkiai pasikeitė, vyras tikrai paieškos galimybių sumokėti už grožio operaciją. Taip jau yra, kad moters grožis ir pastangos jį išsaugoti labai svarbios šeimos stabilumui".

Kai silpnas seksualinis instinktas

„Retai, bet pasitaiko, kad po gimdymo moteris apskritai nenori mylėtis. Tokios moters seksualinis instinktas funkcionuoja siaurai - t. y. tik kol pastoja. Tai ne tik įgimta, bet ir auklėjimo bėda - tėvų klaidos, kurias ištaisyti nėra paprasta. Lietuviams, ypač vyresnei kartai, buvo būdinga slopinti savo seksualinę aistrą. Ši karta ir savo vaikus augino, kad jie nejaustų ir nerodytų lytinio potraukio.

Todėl ir dabar pasitaiko moterų, kurios pagimdžiusios kūdikį tarsi nesąmoningai užslopina aistrą ir gyvena tą gyvenimą, kurį gyveno proseneliai, seneliai, tėvai - be fizinio artumo, tik iš materialinių paskatų, palaikydami darbinius, buitinius santykius. Neretai pasitaiko šeimų, kuriose pamirštami vyro ir moters norai. Noras mylėtis ir noras džiaugtis meile su artimu žmogumi (nugyvenus daug metų kartu) mūsų kraštui vis dar nėra labai būdingas.

Totalitarinei visuomenei, kurioje mūsų tauta ilgai gyveno, būdinga nuslopinti norus ir nors daugiau kaip 20 m. gyvename laisvoje šalyje, vis dar sunkiai atrandame norą mylėtis. O gaila, nes artumas, meilė ir seksas labai suartina sutuoktinius ir teikia džiaugsmo ilgiems bendro gyvenimo metams."

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (2)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (8)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.