Seksologas – apie lytinius santykius susilaukus vaikų: 5 svarbūs aspektai

Individualiosios (Adlerio) psichologijos analitikas seksologas Viktoras Šapurovas apžvelgia 5 dažnas priežastis, dėl kurių vaiko susilaukusios moterys gali imti vengti lytinio artumo su vyru.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmoji

Pasak seksologo Viktoro Šapurovo, gamtos dėsniai tokie, kad per nėštumą ir maždaug pirmąjį pusmetį po gimdymo moteriai mylėtis nėra prasmės. Kad ir kiek daug džiaugsmo porai būtų teikęs artimas ryšys, moteriai seksualinis instinktas šiek tiek arba ir visiškai nuslopsta, mat jo biologinė paskirtis ne suteikti malonumą, o pradėti kūdikį. Lytinio gyvenimo paskirtis yra vaikai. Todėl visiškai natūralu, kad pastojusi arba pagimdžiusi moteris mylėtis nori mažiau, mat lytinio gyvenimo paskirtis įgyvendinta.

Antroji

Maždaug šešias savaites po gimdymo moters organizmas dar nėra pasirengęs mylėtis. Skauda plyšimus arba susiūtą makštį, tvinksi pieno perpildytos krūtys. Ne vienai moteriai pirmosios savaitės po gimdymo nėra itin malonios, tad sunku ir apie seksą galvoti.

Trečioji

Hormoniniai pokyčiai moters organizme (tiek per nėštumą, tiek po gimdymo) lemia, kad noras mylėtis sumažėja.

Ketvirtoji

Kai gimsta kūdikis, visas mamos gyvenimas sukasi apie jį. Mažas žmogutis reikalauja labai daug dėmesio ir visiško atsidavimo, tad neretai kūniškai meilei nelieka nei laiko, nei jėgų. Naujagimis iš esmės pakeičia visą ligšiolinę šeimos santvarką - vyro ir moters santykius ištinka tam tikra krizė, mat dabar jau ne vyras ir žmona vienas kitam patys svarbiausi, tą svarbiausią vietą šeimoje užima mažytis kūdikis. „Galima teigti, kad gimus pirmagimiui vyras yra tarsi nukarūnuojamas, mat moteris jau ne jam skiria visą savo dėmesį", - teigia seksologas. Ir visiškai natūralu, kad prireikia šiek tiek laiko, kol mama sugeba trumpam atitraukti savo žvilgsnį nuo kūdikio ir vėl jį nukreipti į vyrą.

Penktoji

Po gimdymo pasikeičia kūno formos, pasitaiko, kad moteris dėl to kompleksuoja ir nenori prisileisti savo vyro. „Ji netiki sutuoktinio žodžiais, kad jam vis dar patinka, ir vengia lytinių santykių, - sako V.Šapurovas. - Vis dėlto jeigu vyras sako: „Tu man graži", vertėtų juo pasitikėti. Galima pabandyti įvertinti, kurios kūno dalys vyrui ir toliau patinka, o kurios nelabai, ir pabandyti jas „pataisyti". Jeigu kūno formos smarkiai pasikeitė, vyras tikrai paieškos galimybių sumokėti už grožio operaciją. Taip jau yra, kad moters grožis ir pastangos jį išsaugoti labai svarbios šeimos stabilumui".

Kai silpnas seksualinis instinktas

„Retai, bet pasitaiko, kad po gimdymo moteris apskritai nenori mylėtis. Tokios moters seksualinis instinktas funkcionuoja siaurai - t. y. tik kol pastoja. Tai ne tik įgimta, bet ir auklėjimo bėda - tėvų klaidos, kurias ištaisyti nėra paprasta. Lietuviams, ypač vyresnei kartai, buvo būdinga slopinti savo seksualinę aistrą. Ši karta ir savo vaikus augino, kad jie nejaustų ir nerodytų lytinio potraukio.

Todėl ir dabar pasitaiko moterų, kurios pagimdžiusios kūdikį tarsi nesąmoningai užslopina aistrą ir gyvena tą gyvenimą, kurį gyveno proseneliai, seneliai, tėvai - be fizinio artumo, tik iš materialinių paskatų, palaikydami darbinius, buitinius santykius. Neretai pasitaiko šeimų, kuriose pamirštami vyro ir moters norai. Noras mylėtis ir noras džiaugtis meile su artimu žmogumi (nugyvenus daug metų kartu) mūsų kraštui vis dar nėra labai būdingas.

Totalitarinei visuomenei, kurioje mūsų tauta ilgai gyveno, būdinga nuslopinti norus ir nors daugiau kaip 20 m. gyvename laisvoje šalyje, vis dar sunkiai atrandame norą mylėtis. O gaila, nes artumas, meilė ir seksas labai suartina sutuoktinius ir teikia džiaugsmo ilgiems bendro gyvenimo metams."

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.