Skausminga liga, kurią patiria ne viena jauna mama

 (2)
Skausmingos krūtys ir pakilusi temperatūra - tai simptomai, rodantys, kad dėl pritvinkusio pieno žindančiai motinai prasidėjo pieno liaukų uždegimas, dar vadinamas mastitu. Tai liga, į kurią privalu žiūrėti labai rimtai. Ką daryti prasidėjus mastitui?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Mastitas neatsiranda šiaip sau, jį pirmiausiai sukelia laktoztazė (pieno sąstoviai). Tad jeigu pastebėjote, kad krūtys darosi skausmingos ir atsiranda sukietėjimų, kuo skubiau imkitės veiksmų. Dažnai to pakanka, kad būtų užkirstas kelias skausmingam pieno liaukų uždegimui.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mamos dilema: su kuo miegoti naktį - vaiku ar vyru?
Kaip pasakyti vaikui, kad jis turės brolį ar sesę?

Bet kokiu atveju būtinai apie tai pakalbėkite su jus lankančia medicinos sesele arba kreipkitės iškart į gydytoją. Dažniausiai mastitas gydomas antibiotikais, tačiau dėl to pernelyg nerimauti nereikėtų - yra tokių medikamentų, kuriuos geriant galima ramiai toliau maitinti kūdikį.

Kaip pasireiškia pieno liaukų uždegimas?

Kai susikaupusiame piene ima daugintis pieno mikrobai, prasideda pieno liaukų uždegimas. Ūmus uždegimas pasireiškia aukšta kūno temperatūra (dažnai ji perkopia net 39 laipsnius) ir stipriais skausmais bei tempimo pojūčiu krūtyse. Be to, krūtys gali parausti ir imti kaisti. Kartais prasideda stiprus galvos skausmas, moteris jaučiasi labai pavargusi ir stipriai serganti.

Kaip gydomas pieno liaukų uždegimas?

  • Žindyti, žindyti ir dar kartą žindyti! Kuo dažniau kūdikis valgys pieną, tuo geriau nuo mastito kenčiančiai mamai!

  • Prieš žindymą pastovėkite duše po šiltu vandeniu arba uždėkite šildantį kompresą.

  • Po žindymo krūtinę reiktų atvėsinti.

  • Jeigu žindyti nenorite ar negalite, pieną ištraukite rankiniu ar elektriniu pientraukiu. Masažas mastito atveju yra kur kas skausmingesnis nei pieno nutraukimas.

  • Skausmą mažina varškės kompresai.

  • Gerkite daug vandens!

  • Labai svarbu: privalote laikytis gulimo režimo, nes esate rimta ligonė!

  • Jeigu jūsų būklė per 24 valandas nepagerės, privalote kreiptis į medikus. Dažniausiai pieno liaukų uždegimas gydomas antibiotikais (skiriami tokie, kurie leidžia ir toliau kūdikį maitinti krūtimi).

Ar galima sergant mastitu toliau žindyti naujagimį?

Neturėtumėte kamuojama mastito anksčiau laiko ir skubotai nutraukti žindymo. Jums greičiausiai pasveikti gali padėti būtent kūdikio žindymas, nors ši procedūra tokiomis aplinkybėmis yra labai skausminga ir kelia daug įtampos. Pieno tekėjimą geriausiai suaktyvina būtent kūdikio žindymas.

Ir visiškai nereikia nerimauti, kad pienas iš uždegimo apimtų krūtį gali pakenkti jūsų mažyliui. Nors kartais būna, kad uždegimo metu pasikeičia motinos pieno skonis ir kūdikis nebenori jo žysti. Tokiu atveju pieną reiktų nutraukti.

Kiek laiko tęsiasi mastitas?

Pieno liaukų uždegimas yra rimta liga, kuria serganti mama gali jaustis pakankamai silpna. Mastitas išgydomas per dešimt dienų, kartais tai gali užtrukti iki dviejų savaičių.

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.