Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pripažinkime – tėvystė ir motinystė yra nuolatinis darbas, jis iš esmės keičia sutuoktinių santykius. Kita vertus, santuoka – pamatas, ant kurio kuriama šeima. Jei jūsų santuoka tvirta, visa šeima bus stipri, gyvenimas bus taikus, jūs būsite geresni tėvai ir galiausiai turėsite daugiau džiaugsmo gyvenime.

Įsipareigokite

Kad sukurtumėte santuoką ir ji būtų tvirta, reikia žengti pirmą svarbų žingsnį – norėti skirti laiko, pastangų santuokai stiprinti.

Keli patarimai padės jums vykdyti šį įsipareigojimą, įkvėps jūsų santuokai gyvybės, suteiks naujos prasmės. Gali įvykti nuostabių dalykų. Galite iš naujo įsimylėti savo sutuoktinį.

Tvirtesni santykiai bus kur kas naudingesni vaikams. Jie jaučiasi saugūs, žinodami, kad mama ir tėtis myli vienas kitą, juo labiau šiame pasaulyje, kur žlunga pusė santuokų, pusė jūsų vaikų draugų išgyvena tėvų skyrybas.

Jūsų vaikams reikia kasdienio patvirtinimo, kad šeima stabili ir tvirta. Kai įsipareigosite saugoti šeimą, vaikai pajus skirtumą. Jiems neteks kęsti atstūmimo, jie augs laimingi, kai jūsų santuoka klestės.

Na, o nuostabiausia tai, kad jums nereikia skirti tam laiko įtemptoje darbotvarkėje, pakaks požiūrio, nusiteikimo, ir santuoka taps tvirtesnė. Taigi paskaitykite kelis patarimus ir ateinantį mėnesį pritaikykite juos santuokiniame gyvenime. Santuokinis gyvenimas pagerės ir abu būsite laimingi.

Pastebėkite tik tai, kas gera

Susituokėte su šiuo žmogumi dėl daugelio gerų dalykų. Jūsų partneris turi daug nuostabių savybių. Pirmas žingsnis stiprinant santuoką – pastebėti tik tai, kas gera, o prieš blogus dalykus užmerkti akis.

Įpraskite nepastebėti nemalonių smulkmenų – ant grindų numestų kojinių, kavos puodelio ant lentynos, ant kėdės numestos senos, nunešiotos pižamos...

Vietoje to dairykitės smulkmenų, kurios skatina šypsotis – kaip gražiai jis žaidžia su kūdikiu, iškepė tavo mėgstamų sausainių, kaip gera turėti savą žmogų, šalia kurio gali vilkėti savo nunešiotą pižamą.

Kasdien pasakykite po du komplimentus

Kai jau nusprendėte pastebėti tik gerus partnerio bruožus, metas tai pasakyti. Tai auksinis raktas į jūsų vyro širdį. Mūsų pasaulyje gausu negatyvumo, taip retai sulaukiame komplimentų.

Išgirdę komplimentą pajuntam prielankumą ne tik sau, bet ir jį pasakiusiam asmeniui. Kai jūsų vyras sako: „Tu nuostabi, kaip džiaugiuosi, kad tave vedžiau", jūs ne tik jaučiatės mylima, bet ir pajuntate stipresnę meilę.

Komplimentus lengva sakyti, jiems nereikia daug laiko, jie nieko nekainuoja. Komplimentai labai veiksmingi, tereikia truputį pasistengti juos sakyti.

Pavyzdžiui: vakarienė buvo labai skani, pagaminai mano mėgstamiausio padažo; ačiū, kad parnešei drabužius iš valyklos, man nereikėjo eiti; kaip tau tinka šis megztinis.

Būkite mandagūs

Galbūt šis patarimas skamba juokingai, tačiau pagalvokite – kiek kartų matėte, kaip partneriai elgiasi labai nemandagiai vienas su kitu, taip, kaip niekada nesielgtų su draugu ar darbo vadovu.

Sakoma, jei gali būti teisus arba mandagus, geriau būk mandagus. Arba – jei negali pasakyti nieko malonaus, verčiau nieko nesakyk.

Visada pagalvokite, ar verta pradėti barnį

Kiek kartų jau girdėjote šį patarimą? Jis tinkamas auklėjant vaikus, ne mažiau tinkamas ir santykiuose su partneriu.

Santykiai tarp žmonių vargiai įmanomi be nesutarimų, konfliktų. Svarbiausia – nutarti, kada vertėtų nutylėti ir nepradėti barnio. Tada tarp jūsų su sutuoktiniu bus kur kas mažiau neigiamos energijos.

Nuo šiol kas kartą, kai susierzinsite, stabtelėkite ir paklauskite savęs: Ar tai labai svarbu? Ar verta dėl to pyktis? Ką laimėtume, jeigu nepradėtume barnio?

Minutės apsikabinimo taisyklė

Neseniai susituokusius atskirsi iš to, kad jie dažnai apsikabina, laikosi už rankų, sėdi susiglaudę, bučiuojasi. Seniau susituokusieji labai retai vienas kitą liečia. Moterims reikia mažiau partnerio prisilietimų, nes nuolat glamonėja kūdikius ir mažus vaikus.

Tačiau pasistenkite įprasti dažniau paliesti partnerį. Apkabinkite, pabučiuokite, pamasažuokite pečius – abiem bus gera, tai atsvers pastangas.

Pavyzdžiui, įveskite tokią taisyklę: kas kartą susitikus po ilgesnio laiko skirkite minutę apsikabinti, paliesti vienas kitą. Pamatysite, tai tampa priklausomybe. Greitai pastebėsite, kad kur kas dažniau vienas kitą liečiate, o santykiuose daugėja romantikos.

Dažniau kalbėkite su partneriu ir jį išklausykite

Tai ne priminimas paimti sūnų po futbolo treniruotės ar pasakyti, kad vakare susitinkate su draugėmis. Įpraskite kalbėtis apie tai, ką perskaitėte, ką matėte per televizorių, dalintis viltimis, svajonėmis, pasidalinti netgi nerimu. Klausti ir išklausyti atsakymus. Užduoti klausimus apie tai, kas įdomu sutuoktiniui. Ir išklausyti atsakymus.

Leiskite laiką su sutuoktiniu

Sunku išsaugoti klestinčią santuoką, jei visą laiką būsite tik mama ir tėčiu. Reikia pabūti ir vyru bei žmona.

Tai nereiškia, kad privalu dviese išdumti atostogų į šiltus kraštus (nors neprasta mintis). Tiesiog kasdien raskite nors truputį laiko, kad vaikai nepertrauktų jūsų pokalbio, kad galėtumėte pasėdėti be kūdikio ant kelio, be paauglio, prašančio pinigų kinui.

Pavyzdžiui, galima išeiti pasivaikščioti ryte, vakare sumigus vaikams dviese išgerti arbatos – pamatysite, tapsite kur kas artimesni. Na, žinoma, būnant dviese galima kalbėtis ir apie vaikus – juk vaikai vieni svarbiausių jus siejančių dalykų.

Kai nuolat atnaujinsite ryšį su partneriu, pajusite, kad ir meilė vis atgimsta, nejučia kyla noras būti geresniais, rūpestingesniais partneriais.

Privalote puoselėti santuoką dėl savęs ir dėl vaikų. Taigi pritaikykite šiuos patarimus ateinantį mėnesį ir pamatysite, kaip santuoka suspindės naujomis spalvomis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ko negalima valgyti žindančiai mamai
Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nepilnavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne
Namuose pagaliau krykščia mažylis. Tačiau širdyje apsigyvena ne džiaugsmas, o liūdesys. Dažnai rieda ašaros, moterį kankina noras būti ne čia, šalia kūdikio, o kažkur kitur... Iš kur tokios mintys?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti
Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama (2)

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama
Koks yra didžiausias jūsų „atradimas“ tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai
Lietuvoje viešėjusią Bridget Supple, pasiruošimo gimdymui lektorę, daugiau nei penkiolika metų dirbančią didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose, kalbina Lina Gabrijolavičienė.

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais
Minėdama Motinos dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kokių poreikių turi dirbantieji, norintys derinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50
Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis
Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą

Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą
Kokio Zodiako ženklo mama yra labiausiai demokratiška, o kuri nepripažįsta kompromisų ir šeimą valdo kietu kumščiu?

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.