Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

 (8)
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti? Pripažinkime – tėvystė ir motinystė yra nuolatinis darbas, jis iš esmės keičia sutuoktinių santykius. Kita vertus, santuoka – pamatas, ant kurio kuriama šeima. Jei jūsų santuoka tvirta, visa šeima bus stipri, gyvenimas bus taikus, jūs būsite geresni tėvai ir galiausiai turėsite daugiau džiaugsmo gyvenime.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Įsipareigokite

Kad sukurtumėte santuoką ir ji būtų tvirta, reikia žengti pirmą svarbų žingsnį – norėti skirti laiko, pastangų santuokai stiprinti. Keli patarimai padės jums vykdyti šį įsipareigojimą, įkvėps jūsų santuokai gyvybės, suteiks naujos prasmės. Gali įvykti nuostabių dalykų. Galite iš naujo įsimylėti savo sutuoktinį. Tvirtesni santykiai bus kur kas naudingesni vaikams. Jie jaučiasi saugūs, žinodami, kad mama ir tėtis myli vienas kitą, juo labiau šiame pasaulyje, kur žlunga pusė santuokų, pusė jūsų vaikų draugų išgyvena tėvų skyrybas. Jūsų vaikams reikia kasdienio patvirtinimo, kad šeima stabili ir tvirta. Kai įsipareigosite saugoti šeimą, vaikai pajus skirtumą. Jiems neteks kęsti atstūmimo, jie augs laimingi, kai jūsų santuoka klestės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šokiruojanti reklama atkreipia dėmesį į vaikų saugumą
Naujagimių fotografė įamžina ypatingas akimirkas

Na, o nuostabiausia tai, kad jums nereikia skirti tam laiko įtemptoje darbotvarkėje, pakaks požiūrio, nusiteikimo, ir santuoka taps tvirtesnė. Taigi paskaitykite kelis patarimus ir ateinantį mėnesį pritaikykite juos santuokiniame gyvenime. Santuokinis gyvenimas pagerės ir abu būsite laimingi.

Pastebėkite tik tai, kas gera

Susituokėte su šiuo žmogumi dėl daugelio gerų dalykų. Jūsų partneris turi daug nuostabių savybių. Pirmas žingsnis stiprinant santuoką – pastebėti tik tai, kas gera, o prieš blogus dalykus užmerkti akis. Įpraskite nepastebėti nemalonių smulkmenų – ant grindų numestų kojinių, kavos puodelio ant lentynos, ant kėdės numestos senos, nunešiotos pižamos... Vietoje to dairykitės smulkmenų, kurios skatina šypsotis – kaip gražiai jis žaidžia su kūdikiu, iškepė tavo mėgstamų sausainių, kaip gera turėti savą žmogų, šalia kurio gali vilkėti savo nunešiotą pižamą.

Kasdien pasakykite po du komplimentus

Kai jau nusprendėte pastebėti tik gerus partnerio bruožus, metas tai pasakyti. Tai auksinis raktas į jūsų vyro širdį. Mūsų pasaulyje gausu negatyvumo, taip retai sulaukiame komplimentų. Išgirdę komplimentą pajuntam prielankumą ne tik sau, bet ir jį pasakiusiam asmeniui. Kai jūsų vyras sako: „Tu nuostabi, kaip džiaugiuosi, kad tave vedžiau", jūs ne tik jaučiatės mylima, bet ir pajuntate stipresnę meilę.

Komplimentus lengva sakyti, jiems nereikia daug laiko, jie nieko nekainuoja. Komplimentai labai veiksmingi, tereikia truputį pasistengti juos sakyti. Pavyzdžiui: vakarienė buvo labai skani, pagaminai mano mėgstamiausio padažo; ačiū, kad parnešei drabužius iš valyklos, man nereikėjo eiti; kaip tau tinka šis megztinis.

Būkite mandagūs

Galbūt šis patarimas skamba juokingai, tačiau pagalvokite – kiek kartų matėte, kaip partneriai elgiasi labai nemandagiai vienas su kitu, taip, kaip niekada nesielgtų su draugu. Sakoma, jei gali būti teisus arba mandagus, geriau būk mandagus. Arba – jei negali pasakyti nieko malonaus, verčiau nieko nesakyk.

Visada pagalvokite, ar verta pradėti barnį

Kiek kartų jau girdėjote šį patarimą? Jis tinkamas auklėjant vaikus, ne mažiau tinkamas ir santykiuose su partneriu. Santykiai tarp žmonių vargiai įmanomi be nesutarimų, konfliktų. Svarbiausia – nutarti, kada vertėtų nutylėti ir nepradėti barnio. Tada tarp jūsų su sutuoktiniu bus kur kas mažiau neigiamos energijos. Nuo šiol kas kartą, kai susierzinsite, stabtelėkite ir paklauskite savęs: Ar tai labai svarbu? Ar verta dėl to pyktis? Ką laimėtume, jeigu nepradėtume barnio?

Minutės apsikabinimo taisyklė

Neseniai susituokusius atskirsi iš to, kad jie dažnai apsikabina, laikosi už rankų, sėdi susiglaudę, bučiuojasi. Seniau susituokusieji labai retai vienas kitą liečia. Moterims reikia mažiau partnerio prisilietimų, nes nuolat glamonėja kūdikius ir mažus vaikus.

Tačiau pasistenkite įprasti dažniau paliesti partnerį. Apkabinkite, pabučiuokite, pamasažuokite pečius – abiem bus gera, tai atsvers pastangas. Pavyzdžiui, įveskite tokią taisyklę: kas kartą susitikus po ilgesnio laiko skirkite minutę apsikabinti, paliesti vienas kitą. Pamatysite, tai tampa priklausomybe. Greitai pastebėsite, kad kur kas dažniau vienas kitą liečiate, o santykiuose daugėja romantikos.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
© Shutterstock nuotr.

Dažniau kalbėkite su partneriu ir jį išklausykite

Tai ne priminimas paimti sūnų po futbolo treniruotės ar pasakyti, kad vakare susitinkate su draugėmis. Įpraskite kalbėtis apie tai, ką perskaitėte, ką matėte per televizorių, dalintis viltimis, svajonėmis, pasidalinti netgi nerimu. Klausti ir išklausyti atsakymus. Užduoti klausimus apie tai, kas įdomu sutuoktiniui. Ir išklausyti atsakymus.

Leiskite laiką su sutuoktiniu

Sunku išsaugoti klestinčią santuoką, jei visą laiką būsite tik mama ir tėčiu. Reikia pabūti ir vyru bei žmona. Tai nereiškia, kad privalu dviese išdumti atostogų į Havajus (nors neprasta mintis). Tiesiog kasdien raskite nors truputį laiko, kad vaikai nepertrauktų jūsų pokalbio, kad galėtumėte pasėdėti be kūdikio ant kelio, be paauglio, prašančio pinigų kinui. Pavyzdžiui, galima išeiti pasivaikščioti ryte, vakare sumigus vaikams dviese išgerti arbatos – pamatysite, tapsite kur kas artimesni. Na, žinoma, būnant dviese galima kalbėtis ir apie vaikus – juk vaikai vieni svarbiausių jus siejančių dalykų.

Kai nuolat atnaujinsite ryšį su partneriu, pajusite, kad ir meilė vis atgimsta, nejučia kyla noras būti geresniais, rūpestingesniais partneriais. Privalote puoselėti santuoką dėl savęs ir dėl vaikų. Taigi pritaikykite šiuos patarimus ateinantį mėnesį ir pamatysite, kaip santuoka suspindės naujomis spalvomis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos

3 klausimai psichologei apie depresiją po gimdymo. Dvi istorijos
Ligų klasifikacijoje nerasite depresijos po gimdymo kaip atskiros ligos. Ji gali prasidėti nėštumo metu ir pirmaisiais metais po gimdymo, vėliau atsiradę depresijos požymiai jau nebus priskiriami šiai depresijai.

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.