Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

 (8)
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti? Pripažinkime – tėvystė ir motinystė yra nuolatinis darbas, jis iš esmės keičia sutuoktinių santykius. Kita vertus, santuoka – pamatas, ant kurio kuriama šeima. Jei jūsų santuoka tvirta, visa šeima bus stipri, gyvenimas bus taikus, jūs būsite geresni tėvai ir galiausiai turėsite daugiau džiaugsmo gyvenime.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Įsipareigokite

Kad sukurtumėte santuoką ir ji būtų tvirta, reikia žengti pirmą svarbų žingsnį – norėti skirti laiko, pastangų santuokai stiprinti. Keli patarimai padės jums vykdyti šį įsipareigojimą, įkvėps jūsų santuokai gyvybės, suteiks naujos prasmės. Gali įvykti nuostabių dalykų. Galite iš naujo įsimylėti savo sutuoktinį. Tvirtesni santykiai bus kur kas naudingesni vaikams. Jie jaučiasi saugūs, žinodami, kad mama ir tėtis myli vienas kitą, juo labiau šiame pasaulyje, kur žlunga pusė santuokų, pusė jūsų vaikų draugų išgyvena tėvų skyrybas. Jūsų vaikams reikia kasdienio patvirtinimo, kad šeima stabili ir tvirta. Kai įsipareigosite saugoti šeimą, vaikai pajus skirtumą. Jiems neteks kęsti atstūmimo, jie augs laimingi, kai jūsų santuoka klestės.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šokiruojanti reklama atkreipia dėmesį į vaikų saugumą
Naujagimių fotografė įamžina ypatingas akimirkas

Na, o nuostabiausia tai, kad jums nereikia skirti tam laiko įtemptoje darbotvarkėje, pakaks požiūrio, nusiteikimo, ir santuoka taps tvirtesnė. Taigi paskaitykite kelis patarimus ir ateinantį mėnesį pritaikykite juos santuokiniame gyvenime. Santuokinis gyvenimas pagerės ir abu būsite laimingi.

Pastebėkite tik tai, kas gera

Susituokėte su šiuo žmogumi dėl daugelio gerų dalykų. Jūsų partneris turi daug nuostabių savybių. Pirmas žingsnis stiprinant santuoką – pastebėti tik tai, kas gera, o prieš blogus dalykus užmerkti akis. Įpraskite nepastebėti nemalonių smulkmenų – ant grindų numestų kojinių, kavos puodelio ant lentynos, ant kėdės numestos senos, nunešiotos pižamos... Vietoje to dairykitės smulkmenų, kurios skatina šypsotis – kaip gražiai jis žaidžia su kūdikiu, iškepė tavo mėgstamų sausainių, kaip gera turėti savą žmogų, šalia kurio gali vilkėti savo nunešiotą pižamą.

Kasdien pasakykite po du komplimentus

Kai jau nusprendėte pastebėti tik gerus partnerio bruožus, metas tai pasakyti. Tai auksinis raktas į jūsų vyro širdį. Mūsų pasaulyje gausu negatyvumo, taip retai sulaukiame komplimentų. Išgirdę komplimentą pajuntam prielankumą ne tik sau, bet ir jį pasakiusiam asmeniui. Kai jūsų vyras sako: „Tu nuostabi, kaip džiaugiuosi, kad tave vedžiau", jūs ne tik jaučiatės mylima, bet ir pajuntate stipresnę meilę.

Komplimentus lengva sakyti, jiems nereikia daug laiko, jie nieko nekainuoja. Komplimentai labai veiksmingi, tereikia truputį pasistengti juos sakyti. Pavyzdžiui: vakarienė buvo labai skani, pagaminai mano mėgstamiausio padažo; ačiū, kad parnešei drabužius iš valyklos, man nereikėjo eiti; kaip tau tinka šis megztinis.

Būkite mandagūs

Galbūt šis patarimas skamba juokingai, tačiau pagalvokite – kiek kartų matėte, kaip partneriai elgiasi labai nemandagiai vienas su kitu, taip, kaip niekada nesielgtų su draugu. Sakoma, jei gali būti teisus arba mandagus, geriau būk mandagus. Arba – jei negali pasakyti nieko malonaus, verčiau nieko nesakyk.

Visada pagalvokite, ar verta pradėti barnį

Kiek kartų jau girdėjote šį patarimą? Jis tinkamas auklėjant vaikus, ne mažiau tinkamas ir santykiuose su partneriu. Santykiai tarp žmonių vargiai įmanomi be nesutarimų, konfliktų. Svarbiausia – nutarti, kada vertėtų nutylėti ir nepradėti barnio. Tada tarp jūsų su sutuoktiniu bus kur kas mažiau neigiamos energijos. Nuo šiol kas kartą, kai susierzinsite, stabtelėkite ir paklauskite savęs: Ar tai labai svarbu? Ar verta dėl to pyktis? Ką laimėtume, jeigu nepradėtume barnio?

Minutės apsikabinimo taisyklė

Neseniai susituokusius atskirsi iš to, kad jie dažnai apsikabina, laikosi už rankų, sėdi susiglaudę, bučiuojasi. Seniau susituokusieji labai retai vienas kitą liečia. Moterims reikia mažiau partnerio prisilietimų, nes nuolat glamonėja kūdikius ir mažus vaikus.

Tačiau pasistenkite įprasti dažniau paliesti partnerį. Apkabinkite, pabučiuokite, pamasažuokite pečius – abiem bus gera, tai atsvers pastangas. Pavyzdžiui, įveskite tokią taisyklę: kas kartą susitikus po ilgesnio laiko skirkite minutę apsikabinti, paliesti vienas kitą. Pamatysite, tai tampa priklausomybe. Greitai pastebėsite, kad kur kas dažniau vienas kitą liečiate, o santykiuose daugėja romantikos.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
© Shutterstock nuotr.

Dažniau kalbėkite su partneriu ir jį išklausykite

Tai ne priminimas paimti sūnų po futbolo treniruotės ar pasakyti, kad vakare susitinkate su draugėmis. Įpraskite kalbėtis apie tai, ką perskaitėte, ką matėte per televizorių, dalintis viltimis, svajonėmis, pasidalinti netgi nerimu. Klausti ir išklausyti atsakymus. Užduoti klausimus apie tai, kas įdomu sutuoktiniui. Ir išklausyti atsakymus.

Leiskite laiką su sutuoktiniu

Sunku išsaugoti klestinčią santuoką, jei visą laiką būsite tik mama ir tėčiu. Reikia pabūti ir vyru bei žmona. Tai nereiškia, kad privalu dviese išdumti atostogų į Havajus (nors neprasta mintis). Tiesiog kasdien raskite nors truputį laiko, kad vaikai nepertrauktų jūsų pokalbio, kad galėtumėte pasėdėti be kūdikio ant kelio, be paauglio, prašančio pinigų kinui. Pavyzdžiui, galima išeiti pasivaikščioti ryte, vakare sumigus vaikams dviese išgerti arbatos – pamatysite, tapsite kur kas artimesni. Na, žinoma, būnant dviese galima kalbėtis ir apie vaikus – juk vaikai vieni svarbiausių jus siejančių dalykų.

Kai nuolat atnaujinsite ryšį su partneriu, pajusite, kad ir meilė vis atgimsta, nejučia kyla noras būti geresniais, rūpestingesniais partneriais. Privalote puoselėti santuoką dėl savęs ir dėl vaikų. Taigi pritaikykite šiuos patarimus ateinantį mėnesį ir pamatysite, kaip santuoka suspindės naujomis spalvomis.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (170)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris (21)

Kaip iš tiesų jaučiasi abortą patyrusi moteris
Abortas – tai nepageidaujamo nėštumo nutraukimas. Sužinojusios, kad pastojo, nors nenorėjo ir nesitikėjo, moterys sutrinka, todėl kartais nusprendžia negimdyti ir pasidaryti abortą. Šis žingsnis gyvenime yra rizikingas tiek mediciniškai, tiek psichologiškai, nes turi gana rimtų ir sunkių pasekmių.

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą (2)

Kaip sustabdyti plaukų slinkimą
Plaukų slinkimo problema aktuali visais metų laikais ir daugeliui moterų, tačiau paūmėja ji nėštumo metu ir po gimdymo. Ką turime žinoti apie plaukų slinkimą ir pagalbą sau tokiu atveju?

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras (44)

Po gimdymo vyras pasikeitė ir atšalo: psichologės komentaras
Psichologė Karolina Gurskienė sulaukė jaunos mamos klausimo: po gimdymo vyras pasikeitė neatpažįstamai. Moterį baugina tokie pokyčiai ir atšalimas.