Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų

 (8)
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Santuoka turėtų būti suprantama kaip nuolat kintantis aktyvus procesas, o ne medžioklės pabaiga, kai galiausiai susirenki šautuvus, persimeti per petį grobį ir eini namo. Tačiau dažniausia porų skyrybų ir nesutarimų priežastis būtent ir yra stagnacija, nuobodulys - surinkti šautuvai saugiai suguldomi seife, o užgrobtas grobis užmiega patogumo pataluose.

Nuobodulys turi daug veidų, ir santuoką gali pulti gerai užsimaskavęs: jis gali nuolat sėdėti prie televizoriaus ar kompiuterinių žaidimų, jis gali tūnoti nuskalbto chalato viduje, jis moka pasireikšti buities darbuose ar net įsliūkinti į miegamąjį ir ten vangiai vartytis ar net snausti. Nuobodulys apgaulingas: iš pradžių jis žavi apsimesdamas paprastumu, vėliau tampa patogus aklumu, kol galiausiai parodo savo tikrąjį veidą ir rėžia iš peties – „aš įsikūriau jūsų namie tarp judviejų". Keisčiausia tai, kad niekas jo neišsigąsta ir net priešingai – užleidžia jaukiausias vietas namuose: pasisodina prie vakarienės stalo, leidžia įsikišti į pokalbius ir net okupuoti tylą. Tačiau demaskuotas jis gūžiasi, o įvardintas traukiasi.

Atradusieji nuobodulį santuokoje – santuokoje ieškokite ir pramogų. Pasikalbėkite su partneriu ir išreikškite jam savo jausmus, įvardinkite aptiktą atradimą – kad tapo nuobodu ir monotoniška. Nepateikite savo pastebėjimo kaip priekaišto, pateikite kaip susirūpinimą – tada partneris nepasijaus esantis pats problema, o supras kaip turįs bendrą problemą su jumis. Sudilusias santuokos detales keiskite kartu - kartu ieškokite gedimų ir užsiimkite remontu. Numoti ranka ir tiesiog laukti, kol savaime praeis sunkesnis santuokinis laikotarpis yra lengviausia, tačiau kartu ir rizikingiausia. Juk sugedus mašinai niekas nelaukia, kol ji pati susitaisys! Neužgožkite užkariauto grobio abejingumu ir jokiu būdu neatiduokite savo mylimojo nuoboduliui. Santuoka – tai dviejų žmonių sąveika, todėl vienam nukabinus nosį, kitam privalu ją kilstelėt aukštyn. Ir nesistenkite nuversti kalnų vienas, dviese lengviau, linksmiau ir įdomiau.

Numoti ranka ir tiesiog laukti, kol savaime praeis sunkesnis santuokinis laikotarpis yra lengviausia, tačiau kartu ir rizikingiausia. Juk sugedus mašinai niekas nelaukia, kol ji pati „susitaisys“!
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Vaistas nuo nusivylimo ir liūdesio santuokoje – veiklumas. Ką nors veikiant, smegenys skatinamos dirbti ir mažiau turi laiko skęsti juodose mintyse. Susikurkite sau savaitgalio arba bent vakaro planą ir nuveikite kartu ką nors neįprasto. Ryžtingai išeikite iš namų ir nepasiduokite patogiam poguliui priešais televizorių, apsimesdami kad viską ramiai aptarsite – tai nuobodulys vis tempia jus už kojos. Išeikite pasivaikščioti, stebėkite aplinką ir įsijauskite į pokalbį – judviejų dėmesio neprikaustys niekas kitas, kaip tik vienas kito žodžiai. Atnaujinkite santykius kalbomis, nuoširdžiu bendravimu ir bendru judėjimu. Grįžę turėsite ką aptarti, būsite pajudėję ir maloniai pavargę.

Kartais nustebinkite vienas kitą dovana be jokios priežasties. Gauti dovaną švenčių progomis yra įprasta, tačiau kartu ir nuobodoka. Žmoguje veikianti lūkesčių sistema labai dažnai paskatina negatyvias nuotaikas, nes lūkesčiai su realybe turi polinkį prasilenkti. Dovanos vertė slypi netikėtume. Nieko neįtariant gauti bet kokią dėmesio apraišką yra vienareikšmiškai malonu ir netikėta – o tai išsklaido nuobodulį ir ilgam priverčia šypsotis.

Tapkite naujove savo partneriui, vietoje to, kad akimis ieškotumėte sau naujo partnerio. Autorius S. Klein aprašė vaizdų pavyzdį: vieno apsilankymo valstybės fermoje metu sutuoktinių pora po ūkį buvo vedžiojami atskirai. Įžengusi į vištidę, ponia Kulidž išvydo, kaip ant vienos perekšlės mitriai užšoko gaidys. Poniai tai padarė įspūdį ir ji pasiteiravo, kaip dažnai gaidys atlieka sueitį. Jai buvo atsakyta, jog keletą tuzinų kartų per dieną. „Prašau tai pasakyti mano vyrui" - pareiškė ji. Šiek tiek vėliau po tvartus vaikščiojo ponas Kulidžas. Išgirdęs apie gaidžio žygdarbius, jis pasidomėjo: „Kiekvieną kartą su ta pačia višta?". Jam buvo paaiškinta, kad kiekvieną kartą paukštis tai daro su kita. Ponas linktelėjo galvą: „Pasakykite tai mano žmonai". Taigi, atbukę jausmai tam pačiam partneriui gali lemti norą ieškoti naujumo ir neištikimybės.

Vaistas nuo nusivylimo ir liūdesio santuokoje – veiklumas.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Šis efektas buvo labai gerai ištirtas su žiurkėmis. Narvelyje uždarius dvi skirtingų lyčių žiurkes, jos ima gyvai domėtis viena kita, ir patinėlis pradeda poruotis su patele. Trumpai pailsėjus, sueitis kartojasi - taip pat intensyviai ir ryžtingai, kaip ir pirmą kartą. Tačiau po ketvirto ar penkto karto patinėlio geismas užgęsta – jis nepavargo, tiesiog jam pasidarė nuobodu. Gavęs naują draugę, jis metasi prie jos, ir meilės žaidimai prasideda iš naujo. Tai rodo, kad pakanka vien naujumo įspūdžio, kad smegenys imtų skirti didesnį dopamino kiekį, atsakingo už geismą. Ir niekas neišdrįs tvirtinti, kad galbūt naujoji žiurkė buvo kuo nors geresnė už senąją ar turinti kokių nors ypatingų privalumų – ji tiesiog nauja. Kalbant apie žmones, nebūtina vos įsipynus nuoboduliui partnerį keisti nauju, galima keisti patį aktą, gyvenimo ar bendravimo būdą, ir tai jau bus nauja.

Tvirta santuoka reikalauja ne tik laiko ir pastabumo, tačiau kartu ir išradingumo. Kuo labiau stengsitės prajuokinti partnerį, tuo labiau pamilsite jo juoką.

Nes grožis glūdi stebėtojo akyse.

Psichologė Karolina Gurskienė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.