Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų

 (8)
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Santuoka turėtų būti suprantama kaip nuolat kintantis aktyvus procesas, o ne medžioklės pabaiga, kai galiausiai susirenki šautuvus, persimeti per petį grobį ir eini namo. Tačiau dažniausia porų skyrybų ir nesutarimų priežastis būtent ir yra stagnacija, nuobodulys - surinkti šautuvai saugiai suguldomi seife, o užgrobtas grobis užmiega patogumo pataluose.

Nuobodulys turi daug veidų, ir santuoką gali pulti gerai užsimaskavęs: jis gali nuolat sėdėti prie televizoriaus ar kompiuterinių žaidimų, jis gali tūnoti nuskalbto chalato viduje, jis moka pasireikšti buities darbuose ar net įsliūkinti į miegamąjį ir ten vangiai vartytis ar net snausti. Nuobodulys apgaulingas: iš pradžių jis žavi apsimesdamas paprastumu, vėliau tampa patogus aklumu, kol galiausiai parodo savo tikrąjį veidą ir rėžia iš peties – „aš įsikūriau jūsų namie tarp judviejų". Keisčiausia tai, kad niekas jo neišsigąsta ir net priešingai – užleidžia jaukiausias vietas namuose: pasisodina prie vakarienės stalo, leidžia įsikišti į pokalbius ir net okupuoti tylą. Tačiau demaskuotas jis gūžiasi, o įvardintas traukiasi.

Atradusieji nuobodulį santuokoje – santuokoje ieškokite ir pramogų. Pasikalbėkite su partneriu ir išreikškite jam savo jausmus, įvardinkite aptiktą atradimą – kad tapo nuobodu ir monotoniška. Nepateikite savo pastebėjimo kaip priekaišto, pateikite kaip susirūpinimą – tada partneris nepasijaus esantis pats problema, o supras kaip turįs bendrą problemą su jumis. Sudilusias santuokos detales keiskite kartu - kartu ieškokite gedimų ir užsiimkite remontu. Numoti ranka ir tiesiog laukti, kol savaime praeis sunkesnis santuokinis laikotarpis yra lengviausia, tačiau kartu ir rizikingiausia. Juk sugedus mašinai niekas nelaukia, kol ji pati susitaisys! Neužgožkite užkariauto grobio abejingumu ir jokiu būdu neatiduokite savo mylimojo nuoboduliui. Santuoka – tai dviejų žmonių sąveika, todėl vienam nukabinus nosį, kitam privalu ją kilstelėt aukštyn. Ir nesistenkite nuversti kalnų vienas, dviese lengviau, linksmiau ir įdomiau.

Numoti ranka ir tiesiog laukti, kol savaime praeis sunkesnis santuokinis laikotarpis yra lengviausia, tačiau kartu ir rizikingiausia. Juk sugedus mašinai niekas nelaukia, kol ji pati „susitaisys“!
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Vaistas nuo nusivylimo ir liūdesio santuokoje – veiklumas. Ką nors veikiant, smegenys skatinamos dirbti ir mažiau turi laiko skęsti juodose mintyse. Susikurkite sau savaitgalio arba bent vakaro planą ir nuveikite kartu ką nors neįprasto. Ryžtingai išeikite iš namų ir nepasiduokite patogiam poguliui priešais televizorių, apsimesdami kad viską ramiai aptarsite – tai nuobodulys vis tempia jus už kojos. Išeikite pasivaikščioti, stebėkite aplinką ir įsijauskite į pokalbį – judviejų dėmesio neprikaustys niekas kitas, kaip tik vienas kito žodžiai. Atnaujinkite santykius kalbomis, nuoširdžiu bendravimu ir bendru judėjimu. Grįžę turėsite ką aptarti, būsite pajudėję ir maloniai pavargę.

Kartais nustebinkite vienas kitą dovana be jokios priežasties. Gauti dovaną švenčių progomis yra įprasta, tačiau kartu ir nuobodoka. Žmoguje veikianti lūkesčių sistema labai dažnai paskatina negatyvias nuotaikas, nes lūkesčiai su realybe turi polinkį prasilenkti. Dovanos vertė slypi netikėtume. Nieko neįtariant gauti bet kokią dėmesio apraišką yra vienareikšmiškai malonu ir netikėta – o tai išsklaido nuobodulį ir ilgam priverčia šypsotis.

Tapkite naujove savo partneriui, vietoje to, kad akimis ieškotumėte sau naujo partnerio. Autorius S. Klein aprašė vaizdų pavyzdį: vieno apsilankymo valstybės fermoje metu sutuoktinių pora po ūkį buvo vedžiojami atskirai. Įžengusi į vištidę, ponia Kulidž išvydo, kaip ant vienos perekšlės mitriai užšoko gaidys. Poniai tai padarė įspūdį ir ji pasiteiravo, kaip dažnai gaidys atlieka sueitį. Jai buvo atsakyta, jog keletą tuzinų kartų per dieną. „Prašau tai pasakyti mano vyrui" - pareiškė ji. Šiek tiek vėliau po tvartus vaikščiojo ponas Kulidžas. Išgirdęs apie gaidžio žygdarbius, jis pasidomėjo: „Kiekvieną kartą su ta pačia višta?". Jam buvo paaiškinta, kad kiekvieną kartą paukštis tai daro su kita. Ponas linktelėjo galvą: „Pasakykite tai mano žmonai". Taigi, atbukę jausmai tam pačiam partneriui gali lemti norą ieškoti naujumo ir neištikimybės.

Vaistas nuo nusivylimo ir liūdesio santuokoje – veiklumas.
Psichologė Karolina GURSKIENĖ

Šis efektas buvo labai gerai ištirtas su žiurkėmis. Narvelyje uždarius dvi skirtingų lyčių žiurkes, jos ima gyvai domėtis viena kita, ir patinėlis pradeda poruotis su patele. Trumpai pailsėjus, sueitis kartojasi - taip pat intensyviai ir ryžtingai, kaip ir pirmą kartą. Tačiau po ketvirto ar penkto karto patinėlio geismas užgęsta – jis nepavargo, tiesiog jam pasidarė nuobodu. Gavęs naują draugę, jis metasi prie jos, ir meilės žaidimai prasideda iš naujo. Tai rodo, kad pakanka vien naujumo įspūdžio, kad smegenys imtų skirti didesnį dopamino kiekį, atsakingo už geismą. Ir niekas neišdrįs tvirtinti, kad galbūt naujoji žiurkė buvo kuo nors geresnė už senąją ar turinti kokių nors ypatingų privalumų – ji tiesiog nauja. Kalbant apie žmones, nebūtina vos įsipynus nuoboduliui partnerį keisti nauju, galima keisti patį aktą, gyvenimo ar bendravimo būdą, ir tai jau bus nauja.

Tvirta santuoka reikalauja ne tik laiko ir pastabumo, tačiau kartu ir išradingumo. Kuo labiau stengsitės prajuokinti partnerį, tuo labiau pamilsite jo juoką.

Nes grožis glūdi stebėtojo akyse.

Psichologė Karolina Gurskienė

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui? (3)

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui?
Gimus kūdikiui gyvenimas niekada nebebus toks kaip anksčiau. Vaikai atneša daug džiaugsmo ir atradimų, tačiau taip pat šio to reikia atsisakyti. Paklaustos mamos prisipažįsta, ko joms labiausiai trūksta atsiradus pirmagimiui.

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu
Daugiau nei trečdalis visų žindančių motinų pirmosiomis savaitėmis po gimdymo skundžiasi spenelių skausmais. Kai juos skauda, kūdikio žindymas tampa tikra kankyne.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo
Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti
Ką svarbu žinoti vaikelio susilaukusioms poroms apie intymius tarpusavio santykius? 10 dažniausiai rūpimų klausimų ir 10 atsakymų į juos.

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai
Šį klausimą uždavėme portalo TavoVaikas.lt bičiulėms ir sulaukėme pačių įdomiausių atsakymų.

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo
Po gimdymo numesti priaugtą nėštumo svorį moterims sekasi skirtingai. Žurnalas TAVO VAIKAS šįkart pakalbino dviejų vaikų mamą Simoną, kuri sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ko negalima valgyti žindančiai mamai
Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nepilnavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne
Namuose pagaliau krykščia mažylis. Tačiau širdyje apsigyvena ne džiaugsmas, o liūdesys. Dažnai rieda ašaros, moterį kankina noras būti ne čia, šalia kūdikio, o kažkur kitur... Iš kur tokios mintys?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti
Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama (2)

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama
Koks yra didžiausias jūsų „atradimas“ tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai
Lietuvoje viešėjusią Bridget Supple, pasiruošimo gimdymui lektorę, daugiau nei penkiolika metų dirbančią didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose, kalbina Lina Gabrijolavičienė.

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais
Minėdama Motinos dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kokių poreikių turi dirbantieji, norintys derinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50
Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.