Vilnietės istorija: sūnus mirė likus trims savaitėms iki gimdymo

 (45)
Vilnietė Simona dažnai nežino, ką atsakyti į klausimą, ar neplanuoja antro vaikučio. Antrą jau turėjo – gražų berniuką Paulių. Deja, jis mirė vos 36 savaičių mamos gimdoje. Šiandien jam būtų buvę dveji su puse.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Blogos nuojautos nebuvo

Simona jau turi penkerių metų dukrytę. Prieš trejus metus balandžio pirmą dieną moteris turėjo džiugią žinią – nėštumo testas rodė antrą vaikelį. 20 savaitę ultragarso procedūra parodė, kad bus berniukas. Simona prisimena, šeima labai greit apsisprendė dėl vardo. Dukrytė jau kuris laikas vis kalbėdavo, kad nori broliuko Pauliaus.

Tų metų lapkričio 10 dieną moteris atsibudo geros nuotaikos – bloga nuojauta ar sapnai nekamavo. Rytą kaip visada pradėjo nuo pusryčių ir pasakėlės skaitymo dukrytei. Simona iki šiol atsimena, kad valgė moliūgų pyragą su arbata. Netrukus moteris sunerimo - ji nejautė vaisiaus judesių, nors paprastai ryte jie būna aktyvūs.

„Paskambinau mane prižiūrėjusiai ginekologei. Ji liepė ramiai išgerti arbatą ir pusvalandžiui prigulti. Jei nieko nepajusiu, važiuoti į ligoninę. Padariau kaip ji sakė. Tos trisdešimt minučių slinko labai lėtai ir su kiekviena darėsi vis neramiau“, - lemtingą dieną prisiminė Simona.

Judesių taip ir nesulaukė. Moteris paskambino savo mamai, kad atvyktų pabūti su anūke, o vyrui liepė važiuoti tiesiai į priėmimo skyrių. Čia ją nedelsiant priėmė ir medicinos sesuo ėmė ieškoti vaisiaus širdies plakimo. Netrukus pasigirdo garsūs tvinksniai.

„Sekundei atgavau viltį ir pagalvojau, kad na štai, širdutė plaka. Tačiau sesutė tik suburbėjo, kad tai mano pačios širdis. Atrodė, kad mano sūnelio širdies ieškojo kelias valandas – laikas tarsi buvo kelis kart sulėtėjęs. Aš vis prašiau keisti šonus ir gulėjimo padėtį, vis vyliausi, kad mano vaikutis tiesiog giliai pasislėpęs. Netrukus sesutė pakvietė gydytoją“, - prisiminė Simona.

Moters siaubui gydytojas tik patvirtino, kad kūdikio širdis neplaka. Kas vyko toliau nelabai pamena, tik žino, kad vis klausinėjo, kodėl taip nutiko? Ar dėl to, kad pradžioje nėštumo bėgiojo? O gal , kad naudojo vaistus nuo slogos? Tačiau gydytojai negalėjo pasakyti, kas nutiko.

Gimdymas truko 30 valandų

Simonos sūnus jau buvo miręs, bet jį vis tiek reikėjo pagimdyti. Lapkričio 11 diena tapo Pauliaus gimtadieniu. Moteris tikėjosi, kad gimdymas bus paprastas. Tačiau truko daugiau nei parą – 30 valandų.

„Buvo siaubingai liūdna. Laukiau kada jį išvysiu, tačiau supratau, kad gimdymas yra pabaiga. Jam gimus, akušerė mano vaikelį nušluostė ir suvystytą į audeklą padavė man. Tikriausiai mane veikė hormonai – mano Pauliukas atrodė nuostabaus grožio kūdikis. Kokią minutę jaučiausi laiminga mama“, - gimdymo dieną prisiminė Simona.

Tačiau netrukus teko sugrįžti į realybę. Pažvelgus į vyrą moteris pamatė jį verkiant. Akušerės žvilgsnis taip pat buvo kupinas užuojautos. Pasak Simonos, ji ir vėl pasijuto taip, tarsi tarsi vėl butų pranešta apie jos sūnaus mirtį.

„Dabar gailiuosi, kad nelaikiau jo glėbyje dar ilgiau, kad nenukirpau kuokštelio plaukų prisiminimui. Pamenu, kad žiūrėjau į Pauliaus veidą ir gėriau į save visas detales. Jis buvo mano sūnus, mano vaikutis – su mažais pirštukais, nagučiais ir tamsių plaukų kuokštu ant galvos“, - skaudžiais atsiminimais dalijosi Simona.

Pasak moters, iš pradžių ji neverkė. Liūdėjo, bet buvo tarsi apdujusi - pirmuosius tris mėnesius ji mažai ką atsimena, viską darė tarsi automatu. Gedulas atėjo vėliau – po trijų mėnesių. Tada atsirado kasdienės ašaros, begalinė tuštuma ir juodas liūdesys. Atrodė, laikas turėjo viską užgydyti, tačiau kuo toliau tuo darėsi vis sunkiau.

Švenčia Pauliaus gimtadienius

Šiandien Simona prisimena, kad sunkiausia buvo ištverti aplinkinių reakciją. Tiksliau, tai, kad visi pažįstami elgėsi tarsi nieko nebūtų įvykę. Tarsi Paulius buvo tik ląstelių gniužulas. Niekas neklausinėjo apie gimdymą, kodėl išrinko tokį vardą. Kitiems Pauliaus nebuvo.

„Jaučiau savotišką spaudimą dėl neva pernelyg ilgo savo gedulo. Tačiau, aš netekau vaiko. Na tai kas, kad jį mačiau vos kelias valandas, tačiau jį savyje jaučiau kelis mėnesius. Įsivaizdavau, koks jis bus užaugęs, nujaučiau, koks bus jo būdas“, - sakė Simona.

Pasak jos, Paulius turėjo būti panašus į savo tėtį - ramus, bet atkaklus ir švelnaus būdo. Pirmuosius metus ji kiekvieną mėnesį pagalvodavo, kaip tuo laikų jau būtų atrodęs berniukas. Rečiau, tačiau šiandien tokios mintys taip pat aplanko.

„Mudu su vyru ir dukryte kiekvieną lapkričio 11 dieną kepame pyragą ir švenčiame Pauliaus gimtadienį. Jis buvo mūsų sūnus ir dukrytės brolis. Būtų neteisinga jį užmiršti“, - sakė Simona.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.