Vilnietės istorija: sūnus mirė likus trims savaitėms iki gimdymo

 (45)
Vilnietė Simona dažnai nežino, ką atsakyti į klausimą, ar neplanuoja antro vaikučio. Antrą jau turėjo – gražų berniuką Paulių. Deja, jis mirė vos 36 savaičių mamos gimdoje. Šiandien jam būtų buvę dveji su puse.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Blogos nuojautos nebuvo

Simona jau turi penkerių metų dukrytę. Prieš trejus metus balandžio pirmą dieną moteris turėjo džiugią žinią – nėštumo testas rodė antrą vaikelį. 20 savaitę ultragarso procedūra parodė, kad bus berniukas. Simona prisimena, šeima labai greit apsisprendė dėl vardo. Dukrytė jau kuris laikas vis kalbėdavo, kad nori broliuko Pauliaus.

Tų metų lapkričio 10 dieną moteris atsibudo geros nuotaikos – bloga nuojauta ar sapnai nekamavo. Rytą kaip visada pradėjo nuo pusryčių ir pasakėlės skaitymo dukrytei. Simona iki šiol atsimena, kad valgė moliūgų pyragą su arbata. Netrukus moteris sunerimo - ji nejautė vaisiaus judesių, nors paprastai ryte jie būna aktyvūs.

„Paskambinau mane prižiūrėjusiai ginekologei. Ji liepė ramiai išgerti arbatą ir pusvalandžiui prigulti. Jei nieko nepajusiu, važiuoti į ligoninę. Padariau kaip ji sakė. Tos trisdešimt minučių slinko labai lėtai ir su kiekviena darėsi vis neramiau“, - lemtingą dieną prisiminė Simona.

Judesių taip ir nesulaukė. Moteris paskambino savo mamai, kad atvyktų pabūti su anūke, o vyrui liepė važiuoti tiesiai į priėmimo skyrių. Čia ją nedelsiant priėmė ir medicinos sesuo ėmė ieškoti vaisiaus širdies plakimo. Netrukus pasigirdo garsūs tvinksniai.

„Sekundei atgavau viltį ir pagalvojau, kad na štai, širdutė plaka. Tačiau sesutė tik suburbėjo, kad tai mano pačios širdis. Atrodė, kad mano sūnelio širdies ieškojo kelias valandas – laikas tarsi buvo kelis kart sulėtėjęs. Aš vis prašiau keisti šonus ir gulėjimo padėtį, vis vyliausi, kad mano vaikutis tiesiog giliai pasislėpęs. Netrukus sesutė pakvietė gydytoją“, - prisiminė Simona.

Moters siaubui gydytojas tik patvirtino, kad kūdikio širdis neplaka. Kas vyko toliau nelabai pamena, tik žino, kad vis klausinėjo, kodėl taip nutiko? Ar dėl to, kad pradžioje nėštumo bėgiojo? O gal , kad naudojo vaistus nuo slogos? Tačiau gydytojai negalėjo pasakyti, kas nutiko.

Gimdymas truko 30 valandų

Simonos sūnus jau buvo miręs, bet jį vis tiek reikėjo pagimdyti. Lapkričio 11 diena tapo Pauliaus gimtadieniu. Moteris tikėjosi, kad gimdymas bus paprastas. Tačiau truko daugiau nei parą – 30 valandų.

„Buvo siaubingai liūdna. Laukiau kada jį išvysiu, tačiau supratau, kad gimdymas yra pabaiga. Jam gimus, akušerė mano vaikelį nušluostė ir suvystytą į audeklą padavė man. Tikriausiai mane veikė hormonai – mano Pauliukas atrodė nuostabaus grožio kūdikis. Kokią minutę jaučiausi laiminga mama“, - gimdymo dieną prisiminė Simona.

Tačiau netrukus teko sugrįžti į realybę. Pažvelgus į vyrą moteris pamatė jį verkiant. Akušerės žvilgsnis taip pat buvo kupinas užuojautos. Pasak Simonos, ji ir vėl pasijuto taip, tarsi tarsi vėl butų pranešta apie jos sūnaus mirtį.

„Dabar gailiuosi, kad nelaikiau jo glėbyje dar ilgiau, kad nenukirpau kuokštelio plaukų prisiminimui. Pamenu, kad žiūrėjau į Pauliaus veidą ir gėriau į save visas detales. Jis buvo mano sūnus, mano vaikutis – su mažais pirštukais, nagučiais ir tamsių plaukų kuokštu ant galvos“, - skaudžiais atsiminimais dalijosi Simona.

Pasak moters, iš pradžių ji neverkė. Liūdėjo, bet buvo tarsi apdujusi - pirmuosius tris mėnesius ji mažai ką atsimena, viską darė tarsi automatu. Gedulas atėjo vėliau – po trijų mėnesių. Tada atsirado kasdienės ašaros, begalinė tuštuma ir juodas liūdesys. Atrodė, laikas turėjo viską užgydyti, tačiau kuo toliau tuo darėsi vis sunkiau.

Švenčia Pauliaus gimtadienius

Šiandien Simona prisimena, kad sunkiausia buvo ištverti aplinkinių reakciją. Tiksliau, tai, kad visi pažįstami elgėsi tarsi nieko nebūtų įvykę. Tarsi Paulius buvo tik ląstelių gniužulas. Niekas neklausinėjo apie gimdymą, kodėl išrinko tokį vardą. Kitiems Pauliaus nebuvo.

„Jaučiau savotišką spaudimą dėl neva pernelyg ilgo savo gedulo. Tačiau, aš netekau vaiko. Na tai kas, kad jį mačiau vos kelias valandas, tačiau jį savyje jaučiau kelis mėnesius. Įsivaizdavau, koks jis bus užaugęs, nujaučiau, koks bus jo būdas“, - sakė Simona.

Pasak jos, Paulius turėjo būti panašus į savo tėtį - ramus, bet atkaklus ir švelnaus būdo. Pirmuosius metus ji kiekvieną mėnesį pagalvodavo, kaip tuo laikų jau būtų atrodęs berniukas. Rečiau, tačiau šiandien tokios mintys taip pat aplanko.

„Mudu su vyru ir dukryte kiekvieną lapkričio 11 dieną kepame pyragą ir švenčiame Pauliaus gimtadienį. Jis buvo mūsų sūnus ir dukrytės brolis. Būtų neteisinga jį užmiršti“, - sakė Simona.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (6)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.