10 patarimų maitinančioms krūtimi žindymo istorijų konkursas

 (3)
Mama Rasa turi dvi žindymo istorijas, kurios abi skiriasi kaip diena nuo nakties. Išklausykime patyrusios mamos patarimus.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Noriu papasakoti dvi skirtingas savo žindymo istorijas.

Pirmąją dukrytę pagimdžiau prieš 15 metų ir jos nežindžiau. Gimdžiau lengvai, bet po to buvo komplikacija, ir dukrytę man atnešė kitą dieną, ji jau buvo susipažinusi su buteliuku.

Pieno buvo labai daug, galėjau išmaitinti ne vieną vaikelį, bet paragavusi pienuko iš buteliuko, kad ir kaip stengiausi, krūties dukrytė nebeėmė. Prisimenu, tik priglausdavau dukrytę prie krūtinės, o ji riečiasi ir rėkia. Kai paprašiau ligoninėje seselės parodyti , kaip taisyklingai maitinti, man buvo atsakyta - maitink iš buteliuko, tau pačiai bus lengviau... O tikrai nebuvo lengviau, susirgau depresija.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Teismas pripažino berniuko vardą netinkamu ir liepė jį pakeisti

Tiesa ir mitai apie cezario pjūvį

Nusitraukinėjau savo pienelį iki 6 mėn., bet jo su kiekvienu mėnesiu vis mažėdavo, tad teko dar primaitinti ir mišinėliu. Labai dėl to krimtausi, bet tikrai nesijaučiau prastesne mama už tas, kurios pačios maitino. Mano klaida buvo nežinojimas, informacijos, kaip taisyklingai maitinti, trūkumas ir jokio palaikymo.

Antrą dukrytę pagimdžiau prieš 3 metus ir ją žindžiau 2 metus.

Prieš šį gimdymą labai daug skaičiau, rinkau informaciją, kaip taisyklingai žindyti, labiau pasitikėjau savimi ir norėjau maitinti. Mano antrasis gimdymas buvo labai sunkus ir ilgas, taip ir nepavyko pačiai pagimdyti, teko daryti cezario pjūvį. Kai tik išvydau dukrytę, paprašiau, kad ir kaip buvo sunku ir silpna, kad jos neišneštų ir paguldytų man ant krūtinės.

Nuo pirmųjų dukrytės gimimo minučių priglaudžiau ją prie krūtinės ir taip visą parą nepaleidau jos iš rankų. Abi kantriai mokėmės: aš - žindyti, o dukrytė - taisyklingai paiimti krūtį. Šis mano maitinimas skiriasi nuo pirmojo kaip diena ir naktis, nes taip lengva ir patogu maitinti, nereikia nusitraukinėti pienelio ar ruošti mišinuko, ir nėra geresnio maistelio vaikučiui kaip visada šviežias, šiltas ir saldus mamos pienelis, o mamytei tai pats geriausias laiko ir pinigėlių taupymo būdas.

Nors aš esu tik už natūralų žindymą, nes tai yra geriausia, ką galime mes vaikučiams duoti, bet suprantu ir tas mamas, kurios iš tikrųjų negali maitinti dėl ligos ar kitų svarbių priežasčių, nematau čia nieko blogo, juk ne tik piene meilė. Svarbiau sveika, laiminga ir savimi pasitikinti mama, nes tik tokia mama gali tinkamai pasirūpinti savo vaikeliu!

Mano sėkmingo žindymo receptas:

1.Pirma sėkmingo žindymo pradžia yra didelis noras maitinti ir pasitikėjimas savimi.

2.Gimusį vaikelį iš karto priglausti prie krūtinės. Tikrasis pienelis gali atsirasti tik po dviejų parų, ir dažniausiai mamos daro klaidą išsigąsdamos, kad nėra pieno ir siųsdamos vyrą pirkti mišinėlio. Paskui atsiranda pienelio, prasideda uždegimai, ir būna jau sunku išmokyti vaikutį žindyti.

3.Jokio maitinimo režimo. Maitinti pagal poreikį ir dieną, ir naktį. Labai svarbus yra naktinis maitinimas, jokiu būdu negalima jo praleisti, nes naktį gaminasi daugiausia pienelio. Būtų puiku, jei toks maitinimas kas 2 valandas dieną ir naktį truktų 2-3 mėnesius. Jei vaikelis norės valgyti po valandos, duoti krūtinę ir anksčiau, nelaukti jokių 2 val.

4.Vieną maitinimą duoti vieną krutinę, o kitą maitinimą - jau kitą krūtinę. Kad nesusipainiočiau, prisegdavau "žiogelį" prie liemenėlės.

5.Po kiekvieno maitinimo jokiu būdu nenusitraukinėti likusio pienelio, jo gaminsis tiek, kiek reikia vaikeliui.

6.Gerai pailsėkite ir stenkitės kartu numigti su vaikeliu, ypač pirmus mėnesius. Pamirškite idealiai sutvarkytus namus, svarbiausia - gerai pailsėti.

7.Gerai maitintis, gerti pakankamai vandens, šiltų arbatų. Stebėti vaikelį, ar nealergizuoja jo, ar nepučia pilvuko nuo tam tikro mamos maisto.

8.Duoti krūtinei pailsėti, čia tinka labiau pirmuosius 2 mėnesius: kartą per dieną 10 min. pabūti  iki pusės nuogai. Jei speneliai sutrūkinėja, patepti specialiu tepaliuku. Arba galima patepti savo pieneliu.

9.Nepamirškite gryno oro ir stenkitės dažniau su vaikeliu išeiti pasivaikščioti.

10.Labai svarbu gera nuotaika, patartina kuo mažiau nervintis ir jaustis laimingai.

Rasa

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius
Ar laiką leidžiate lauke ar viduje, vasarą nėra lengva kūdikiui suteikti saugumą ir komfortą.

Kodėl žindymas gali tapti varginančia patirtimi: specialistės komentaras (34)

Kodėl žindymas gali tapti varginančia patirtimi: specialistės komentaras
Žindymo nauda kūdikiui – neginčijama, tačiau dažnai nutylima, kaip tai gali būti nelengva mamai.

Gydytojos patarimai, kad žindymas po gimdymo būtų sklandus (9)

Gydytojos patarimai, kad žindymas po gimdymo būtų sklandus
Mamos pienas – tobuliausias maistas kūdikiui, o natūralaus maitinimo nauda neabejoja niekas.