10 patarimų maitinančioms krūtimi žindymo istorijų konkursas

 (3)
Mama Rasa turi dvi žindymo istorijas, kurios abi skiriasi kaip diena nuo nakties. Išklausykime patyrusios mamos patarimus.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Noriu papasakoti dvi skirtingas savo žindymo istorijas.

Pirmąją dukrytę pagimdžiau prieš 15 metų ir jos nežindžiau. Gimdžiau lengvai, bet po to buvo komplikacija, ir dukrytę man atnešė kitą dieną, ji jau buvo susipažinusi su buteliuku.

Pieno buvo labai daug, galėjau išmaitinti ne vieną vaikelį, bet paragavusi pienuko iš buteliuko, kad ir kaip stengiausi, krūties dukrytė nebeėmė. Prisimenu, tik priglausdavau dukrytę prie krūtinės, o ji riečiasi ir rėkia. Kai paprašiau ligoninėje seselės parodyti , kaip taisyklingai maitinti, man buvo atsakyta - maitink iš buteliuko, tau pačiai bus lengviau... O tikrai nebuvo lengviau, susirgau depresija.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Teismas pripažino berniuko vardą netinkamu ir liepė jį pakeisti

Tiesa ir mitai apie cezario pjūvį

Nusitraukinėjau savo pienelį iki 6 mėn., bet jo su kiekvienu mėnesiu vis mažėdavo, tad teko dar primaitinti ir mišinėliu. Labai dėl to krimtausi, bet tikrai nesijaučiau prastesne mama už tas, kurios pačios maitino. Mano klaida buvo nežinojimas, informacijos, kaip taisyklingai maitinti, trūkumas ir jokio palaikymo.

Antrą dukrytę pagimdžiau prieš 3 metus ir ją žindžiau 2 metus.

Prieš šį gimdymą labai daug skaičiau, rinkau informaciją, kaip taisyklingai žindyti, labiau pasitikėjau savimi ir norėjau maitinti. Mano antrasis gimdymas buvo labai sunkus ir ilgas, taip ir nepavyko pačiai pagimdyti, teko daryti cezario pjūvį. Kai tik išvydau dukrytę, paprašiau, kad ir kaip buvo sunku ir silpna, kad jos neišneštų ir paguldytų man ant krūtinės.

Nuo pirmųjų dukrytės gimimo minučių priglaudžiau ją prie krūtinės ir taip visą parą nepaleidau jos iš rankų. Abi kantriai mokėmės: aš - žindyti, o dukrytė - taisyklingai paiimti krūtį. Šis mano maitinimas skiriasi nuo pirmojo kaip diena ir naktis, nes taip lengva ir patogu maitinti, nereikia nusitraukinėti pienelio ar ruošti mišinuko, ir nėra geresnio maistelio vaikučiui kaip visada šviežias, šiltas ir saldus mamos pienelis, o mamytei tai pats geriausias laiko ir pinigėlių taupymo būdas.

Nors aš esu tik už natūralų žindymą, nes tai yra geriausia, ką galime mes vaikučiams duoti, bet suprantu ir tas mamas, kurios iš tikrųjų negali maitinti dėl ligos ar kitų svarbių priežasčių, nematau čia nieko blogo, juk ne tik piene meilė. Svarbiau sveika, laiminga ir savimi pasitikinti mama, nes tik tokia mama gali tinkamai pasirūpinti savo vaikeliu!

Mano sėkmingo žindymo receptas:

1.Pirma sėkmingo žindymo pradžia yra didelis noras maitinti ir pasitikėjimas savimi.

2.Gimusį vaikelį iš karto priglausti prie krūtinės. Tikrasis pienelis gali atsirasti tik po dviejų parų, ir dažniausiai mamos daro klaidą išsigąsdamos, kad nėra pieno ir siųsdamos vyrą pirkti mišinėlio. Paskui atsiranda pienelio, prasideda uždegimai, ir būna jau sunku išmokyti vaikutį žindyti.

3.Jokio maitinimo režimo. Maitinti pagal poreikį ir dieną, ir naktį. Labai svarbus yra naktinis maitinimas, jokiu būdu negalima jo praleisti, nes naktį gaminasi daugiausia pienelio. Būtų puiku, jei toks maitinimas kas 2 valandas dieną ir naktį truktų 2-3 mėnesius. Jei vaikelis norės valgyti po valandos, duoti krūtinę ir anksčiau, nelaukti jokių 2 val.

4.Vieną maitinimą duoti vieną krutinę, o kitą maitinimą - jau kitą krūtinę. Kad nesusipainiočiau, prisegdavau "žiogelį" prie liemenėlės.

5.Po kiekvieno maitinimo jokiu būdu nenusitraukinėti likusio pienelio, jo gaminsis tiek, kiek reikia vaikeliui.

6.Gerai pailsėkite ir stenkitės kartu numigti su vaikeliu, ypač pirmus mėnesius. Pamirškite idealiai sutvarkytus namus, svarbiausia - gerai pailsėti.

7.Gerai maitintis, gerti pakankamai vandens, šiltų arbatų. Stebėti vaikelį, ar nealergizuoja jo, ar nepučia pilvuko nuo tam tikro mamos maisto.

8.Duoti krūtinei pailsėti, čia tinka labiau pirmuosius 2 mėnesius: kartą per dieną 10 min. pabūti  iki pusės nuogai. Jei speneliai sutrūkinėja, patepti specialiu tepaliuku. Arba galima patepti savo pieneliu.

9.Nepamirškite gryno oro ir stenkitės dažniau su vaikeliu išeiti pasivaikščioti.

10.Labai svarbu gera nuotaika, patartina kuo mažiau nervintis ir jaustis laimingai.

Rasa

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną
Susilaukusios kūdikio mamos stengiasi, kad namai būtų kuo švaresni, nors kartais iš nuovargio ir linksta kojos... Ar verta lakstyti paskui kiekvieną dulkelę? O gal sterilūs namai kenkia kūdikio sveikatai?

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje
Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas