3 metų sūnus valgo mamos pieną žindymo istorijų konkursas

 (123)
Mantės istorija įkvepia ir sujaudina: moteris iki šiol mamos pienu maitina trejų metų ir trejų mėnesių sūnelį. Nors atsilaikyti aplinkinių replikoms ir komentarams buvo nelengva, prisipažįsta ji.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Esu dviejų vaikų mama.

Didžioji jau gana didelė, 8 metų, mažasis vis dar mažas man, ir jau beprotiškai didelis kitiems.

Dukrytė pienu džiaugėsi labai trumpai, nebuvau sureikšminus žindymo, neatrodė kažkas blogo palikus tėčiui pažiūrėti, kokį kartelį pamaitinti ir mišinuku, buvau jauna, trūko žinių.

Turėjome caro bedančio laikų gydytoją, kuri atėjusi pas naujagimę, prigąsdino ir mane, jauną, žalią mamą, liepdama trauktis pieną, stebėti, kiek jo yra, kokia spalva ir t.t.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tiesa ir mitai apie cezario pjūvį

Kokio amžiaus vaikas labiausiai pavydi gimusio brolio ar sesers?

Kadangi ji pas mus rajone laikyta bene geriausia (?), nedrįsau abejoti visų rekomendacijų būtinumu (varna aš, varna). Taigi, nepaisydama to, jog mergaitė puikiai priaugdavo svorio, aš pati, matyt, tą pieną ir nuvijau.

Dukros gimdymas prasidėjo savaime, 3 dienos po termino. Vos po gimimo pieno upės žliaugte žliaugė, o panelė po gimtadienio visą parą miegojo nesikeldama. Paskui viena krūtis neįtiko, ir vargdavom taip kaskart. Duodi tinkančią ir patinkančią - valgo. Duodi tą nemėgstamą - rėkia. Apgaudavau, žaisdavau. Pilnai pati maitinau 3 mėnesius: žindė tik dienomis, nes naktimis iškart puikiai miegojo.

Planuodama antrą vaikutį tvirtai tikėjau, kad sugebėsiu maitint ilgiau. Planas buvo bent iki pusės metukų.

Sūnaus gimdymas skatintas 3 dienos po termino.

Pieno nėra, šitas niurzgia, burzgia, verkšlena, apie jokį miegą nėra kalbų visą parą. O pieno vis dar nėra. Gydytojai ėjo, tikrino, sako, yra tiek, kiek tam naujagimiui tereikia. Oi, šokom polką su ragučiais mes smagiai. Antrą naktį davė gliukozės, kad jį kiek apgautų. Švirkštu gliukozė, ir vėl tuščia krūtis. Pieno atsirado tik išleidimo dieną.

Namuose kavalierius valgė ir valgė. Nežinau, ar normalu, bet pirmą mėnesį išsprukdavau tik į wc, o daugiau būdavau tik su juo, valgančiu. Tiko abi krūtys, ir valgydavo dieną naktį.

Pediatrė pasikeitė, tiesa, irgi su įdomybėmis bei sovietinėmis pažiūromis, bet aš, jau turinti šiokios tokios patirties, išklausydavau rekomendacijas ir darydavau pagal save.

Maitinau dažnai, lengvai, sunkiai, visaip.

Jau metinuką sūnų dauguma gėdindavo: „na, jau šitoks vyras, ir vis dar valgai mamos pieną". Anyta sužibėjo leptelėdama, kad vaiką su savo maitinimu psichiškai sužalosiu (apie jos psichiką atskira tema).

Dar po pusmečio jau ir mano mama pamėtydavo replikų. Apie tolimesnių asmenų komentarus išvis tyliu. Laikas ėjo, maitinau toliau. Tą replikų laviną atlaikyt mamai labai sunku, sugėdina ir tave, gėdindami vaiką, bet, mielosios, laikykitės.

Aš niekuomet nemaitinau viešai, bet tik todėl, kad neprisireikė, netampė mano berniukas ir rūbų viešoje vietoje, bet jei kas paklausdavo, kiek maitinau vaikus, pasakydavau be jokios gėdos, kad dar tebemaitinu.

Patikėkite, reakcijos būdavo vertos įamžinimo: vienos su nuostaba ir pagyrimu, kitos su neslepiamu pasibjaurėjimu, trečios - smerkiančios, ir dar ilgas diskusijas užvedančios.

Taigi, sūnui, jau 3 metai ir 3 mėnesiai, o dar vis kokį kartą per savaitę, būna ir dažniau, sriūbteli ir mamos pieno, kaip jis pats sako, desertui.

Visi tie metai buvo ir ramūs, ir įtempti, ir sunkūs, ir lengvi, ir dirbau, ir dar maitinau. Sugebėjau mastitą įsitaisyti, po 1 metų 7 mėnesių žindymo, bet maitinau, nugriaužta, išsunkta, serganti, visokia kokia.

Didžiuojuosi savimi, savo vaikais, natūraliu žindymu, sutaupytais pinigėliais mišinukams.

Bet labiausiai džiaugiuosi, jog per tuos tris ilgus žindymo, ir tokius trumpus gyvenimo metus, išmokau labai daug pamokų, susijusių su "mamyste", nebesu tokia kategoriška, esu lankstesnė, pakantesnė ir visokia kokia „-esnė".

Kaip bemaitinsit, kiek bemaitinsit, Jūs savo vaikams esat pačios geriausios.

Sėkmės visoms mamoms bei jų mažyliams.

Mantė

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną
Susilaukusios kūdikio mamos stengiasi, kad namai būtų kuo švaresni, nors kartais iš nuovargio ir linksta kojos... Ar verta lakstyti paskui kiekvieną dulkelę? O gal sterilūs namai kenkia kūdikio sveikatai?

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje
Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas