Alergija puola net naujagimius

 (1)
Alergijos keliama grėsmė didėja visame pasaulyje. Paskutinį dešimtmetį smarkiai padaugėjo sergančiųjųjų alergijos ligomis, ypač vaikų. Alergija užklumpa net kelių savaičių naujagimius.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Europoje alergiškas kas trečias vaikas

Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse alerginėmis ligomis serga iki 40 proc. gyventojų, o Europoje alergiškas kas trečias vaikas. Pasak Vaikų ligoninės Pulmonologijos ir alergologijos centro direktorės doc. Odilijos Rudzevičienės, daugėja atopinio dermatito, alerginio rinito, bronchinės astmos, šienligės atvejų, išaugo maisto alergijos ir jos sukeliamų itin sunkių reakcijų skaičius. 

TAIP PAT SKAITYKITE:

Karšti įspūdžiai iš lietuviškojo dinozaurų parko

Kas nutinka,kai vaikas automobilyje per karščius paliekamas vienas

Alergija pasireiškia skirtingai

Alergija pasireiškia ne tik odos bėrimais, bet ir virškinimo trakto funkcijos sutrikimais, todėl ją diagnozuoti nėra lengva, ypač kūdikiams ir mažiems vaikams. Vaikų ligoninės vaikų alergologams visiškai nauju iššūkiu tapo atvejis, kai maisto alergija karvės pienui pasireiškė neišnešiotam, trijų savaičių naujagimiui. 

Kartais prireikia gydyti stacionare

Grėsmę sveikatai keliančiai alergijai nustatyti neužtenka tik vieno kraujo tyrimo. Pasak doc. O. Rudzevičienės, nors didžioji dauguma klasikinių alerginių ligų gali būti gydomos ambulatorinėmis sąlygomis, maisto alergijų atvejais kūdikio būklė gali būti tokia sunki, kad jį gali prireikti gydyti specializuotos sveikatos priežiūros įstaigos stacionare, kuriame dirba aukštos kvalifikacijos, gerai pasirengę vaikų alerginių ligų specialistai, gebantys taikyti sudėtingą šiuolaikinį kompleksinį ištyrimą ir atitinkamą gydymą. 

Placebu pagrįsti tyrimai

Vaikų ligoninės Pulmonologijos ir alergologijos centre, į kurį atvyksta sunkiausi pacientai iš visos Lietuvos, taikomi visi šiuolaikiniai alerginių ligų diagnostikos metodai. Čia atliekami abipusiai slapti placebu kontroliuojami provokaciniai oraliniai mėginiai ir kiti sudėtingi tyrimai, kai kurie iš jų Lietuvoje atliekami tik Vaikų ligoninėje. 

Dvidešimt metų Vaikų ligoninės alergologai alerginių ligų gydymo patirties sėmėsi Skandinavijos, Vokietijos ir kitų užsienio šalių vaikų alergijos gydymo centruose, o šiandien jau patys dalyvauja tarptautinių mokymų programose, perduodami savo patirtį kitų šalių vaikų alergologams. Vaikų ligoninės Vaikų konsultacijos poliklinikoje per metus apsilanko per 5 tūkst. pacientų.

                                                                                                                 www.vaikuligonine.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?