Gydytoja homeopatė pataria skiepyti tik visiškai sveikus vaikus

Lietuvoje galiojantis kūdikių ir vaikų skiepų kalendorius kartais klaidingai pavadinamas „privalomais skiepais". Iš tiesų šalyje skiepai nėra privalomi, ir skiepyti ar ne vaikus, sprendimą ar atsakomybę prisiima tėvai. Konsultuoja gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apsispręsti turėtų tėveliai

Homeopatė D.Jakubonienė sako, kai tėveliai teiraujasi, skiepyti ar ne vaikus, ji konkretaus atsakymo neturi: „Tai nėra sritis, į kurią labai gilinuosi, tačiau turiu keletą praktinių pastebėjimų. Vienareikšmiškai aš pati skiepyčiausi nuo pasiutligės, nes tai mirtina liga, o dėl kitų skiepų, manau, kiekvienas turi spręsti individualiai, nes šeimų istorijos labai skirtingos.

Svarbu tai, kaip vaiko tėveliai reagavo į skiepus, nes ir atžala gali reaguoti panašiai. Neperšu savo nuomonės, kaip reikia elgtis, nes niekas tiksliai nežino, kaip bus paskiepijus ar nepaskiepijus vaiką. Ir dėl vienos, ir dėl kitos priežasties gali kilti bėdų. Besidomintiems rekomenduoju pasiskaityti kolegos gydytojo homeopato sukurtą svetainę www.vegatestas.lt, joje pateikta daug informacijos apie skiepus: mokslinių straipsnių, samprotavimų, skiepų statistikos."

Skiepyti galima tik visiškai sveiką vaiką

Jeigu tėveliai apsisprendė skiepyti, gydytoja homeopatė pataria tai daryti, kai vaikas yra visiškai sveikas. Reikia įvertinti ne tik ūmias virusines ligas, bet ir lėtines, pavyzdžiui, itin dažną kūdikių sveikatos bėdą - užkietėjusius vidurius. „Vaikui gali užkietėti viduriai dėl vangios tulžies pūslės. Jis turi vieną bėdą, paskiepytam jų gali atsirasti daugiau, ir tada jos nebebus taip lengvai šalinamos, kaip norėtųsi", - sako specialistė.

 Ji prisimena atvejį, kai vienas vaikas griuvo, atsiremdamas į riešą, ir susimušė jį. Medicinos įstaigoje jį apžiūrėjo, nieko bloga nerado, ir ta proga, kad jau atėjo, o tuo labiau kad pagal amžių „priklausė" skiepas, paskiepijo vaiką difterijos ir stabligės vakcina. Vėliau ėmė kilti temperatūra, prasidėjo pūlingasis kaulo uždegimas - osteomielitas, teko ilgai gydytis dviem antibiotikais. „Vaikas buvo skiepijamas ką tik po traumos, vadinasi, patyręs įtampą, tikrai ne idealiai sveikas. Negerai, kai skiepijama neatsižvelgiant į vaiko sveikatą, savijautą, o tik todėl, kad reikia „pagal grafiką"", - sako patyrusi homeopatė D.Jakubonienė.

Jei skiepai atidedami vėlesniam laikui

Kai kurie tėveliai yra kritiškai nusiteikę ne prieš pačius skiepus, o prieš tai, kad daug vakcinų įskiepijamos itin anksti - pirmosiomis gyvenimo dienomis, mėnesiais, pirmąjį pusmetį. Jie linkę skiepus atidėti metams ar keleriems. Gydytoja homeopatė D.Jakubonienė sutinka su tuo, kai kalbama apie hepatito B vakciną, ja skiepijama 2-3 d., pakartotinai - 1 ir 6 mėn. Šis skiepas, pasak pašnekovės, faktiškai buvo sukurtas rizikos grupėms - mamoms, hepatito B turėtojoms, nes rizika užsikrėsti vaikučiui per gimdymą labai didelė.

Hepatitas B - infekcinis kepenų uždegimas, kuriuo užsikrečiama per kraują (rizikos grupė - medicinos personalas, pacientai, kuriems perpilamas kraujas), intervencines procedūras (tatuiravimas, dantų taisymas, manikiūras ir kt.) ir lytiniu būdu (rizikos grupės - narkomanai, prostitutės ir pan.). „Žinant, kad mama yra hepatito B turėtoja, neskiepyti kūdikio būtų didelė rizika. Tačiau pas mus nueita kitu keliu - netiriamos nėščiosios, ar turi hepatitą B, o skiepijama visa populiacija. Jei naujagimiui pasireiškia naujagimių gelta, tai jau yra tam tikri kepenų sutrikimo požymiai, o su šiuo skiepu kepenys gauna papildomą krūvį. Pažiūrėkime, kiek vaikų šiandien dėvi akinius ir turi akių bėdų. Mūsų tradicinė medicina to nesieja, bet kinų medicina aiškiai sieja akių ligas su kepenų bėdomis. Yra skirtumas, jeigu tą skiepą gauna 3 kilogramus sveriantis kūdikis ir 10 kilogramų vaikas, - sako gydytoja homeopatė.

Gimusiam kūdikiui reikia laiko prisitaikyti naujam gyvenimui

Be to, gimdamas vaikas patiria didžiulę įtampą - iš visiškai saugios erdvės pakliūva į šaltį, čia turi iškęsti daug nepatogumų. Reikia nemažai laiko, kad naujagimis prisitaikytų, o skiepai yra papildomas krūvis jo imunitetui. Yra tendencija, kad kuo daugiau skiepų sukuriama, tuo labiau jie „sukišami" į pirmuosius gyvenimo metus. Gal todėl, kad pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais mama su juo reguliariai lankosi pas gydytoją, o vėliau tik dėl skiepų nelabai ir ateitų." Jei šeima nusprendžia skiepyti vaiką, yra homeopatinių preparatų („Thuja", „Silicea"), kurių galima skirti prieš ir po skiepo, kad išvengtume ar palengvintume galimą jo šalutinį poveikį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.