Gydytoja homeopatė pataria skiepyti tik visiškai sveikus vaikus

Lietuvoje galiojantis kūdikių ir vaikų skiepų kalendorius kartais klaidingai pavadinamas „privalomais skiepais". Iš tiesų šalyje skiepai nėra privalomi, ir skiepyti ar ne vaikus, sprendimą ar atsakomybę prisiima tėvai. Konsultuoja gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apsispręsti turėtų tėveliai

Homeopatė D.Jakubonienė sako, kai tėveliai teiraujasi, skiepyti ar ne vaikus, ji konkretaus atsakymo neturi: „Tai nėra sritis, į kurią labai gilinuosi, tačiau turiu keletą praktinių pastebėjimų. Vienareikšmiškai aš pati skiepyčiausi nuo pasiutligės, nes tai mirtina liga, o dėl kitų skiepų, manau, kiekvienas turi spręsti individualiai, nes šeimų istorijos labai skirtingos.

Svarbu tai, kaip vaiko tėveliai reagavo į skiepus, nes ir atžala gali reaguoti panašiai. Neperšu savo nuomonės, kaip reikia elgtis, nes niekas tiksliai nežino, kaip bus paskiepijus ar nepaskiepijus vaiką. Ir dėl vienos, ir dėl kitos priežasties gali kilti bėdų. Besidomintiems rekomenduoju pasiskaityti kolegos gydytojo homeopato sukurtą svetainę www.vegatestas.lt, joje pateikta daug informacijos apie skiepus: mokslinių straipsnių, samprotavimų, skiepų statistikos."

Skiepyti galima tik visiškai sveiką vaiką

Jeigu tėveliai apsisprendė skiepyti, gydytoja homeopatė pataria tai daryti, kai vaikas yra visiškai sveikas. Reikia įvertinti ne tik ūmias virusines ligas, bet ir lėtines, pavyzdžiui, itin dažną kūdikių sveikatos bėdą - užkietėjusius vidurius. „Vaikui gali užkietėti viduriai dėl vangios tulžies pūslės. Jis turi vieną bėdą, paskiepytam jų gali atsirasti daugiau, ir tada jos nebebus taip lengvai šalinamos, kaip norėtųsi", - sako specialistė.

 Ji prisimena atvejį, kai vienas vaikas griuvo, atsiremdamas į riešą, ir susimušė jį. Medicinos įstaigoje jį apžiūrėjo, nieko bloga nerado, ir ta proga, kad jau atėjo, o tuo labiau kad pagal amžių „priklausė" skiepas, paskiepijo vaiką difterijos ir stabligės vakcina. Vėliau ėmė kilti temperatūra, prasidėjo pūlingasis kaulo uždegimas - osteomielitas, teko ilgai gydytis dviem antibiotikais. „Vaikas buvo skiepijamas ką tik po traumos, vadinasi, patyręs įtampą, tikrai ne idealiai sveikas. Negerai, kai skiepijama neatsižvelgiant į vaiko sveikatą, savijautą, o tik todėl, kad reikia „pagal grafiką"", - sako patyrusi homeopatė D.Jakubonienė.

Jei skiepai atidedami vėlesniam laikui

Kai kurie tėveliai yra kritiškai nusiteikę ne prieš pačius skiepus, o prieš tai, kad daug vakcinų įskiepijamos itin anksti - pirmosiomis gyvenimo dienomis, mėnesiais, pirmąjį pusmetį. Jie linkę skiepus atidėti metams ar keleriems. Gydytoja homeopatė D.Jakubonienė sutinka su tuo, kai kalbama apie hepatito B vakciną, ja skiepijama 2-3 d., pakartotinai - 1 ir 6 mėn. Šis skiepas, pasak pašnekovės, faktiškai buvo sukurtas rizikos grupėms - mamoms, hepatito B turėtojoms, nes rizika užsikrėsti vaikučiui per gimdymą labai didelė.

Hepatitas B - infekcinis kepenų uždegimas, kuriuo užsikrečiama per kraują (rizikos grupė - medicinos personalas, pacientai, kuriems perpilamas kraujas), intervencines procedūras (tatuiravimas, dantų taisymas, manikiūras ir kt.) ir lytiniu būdu (rizikos grupės - narkomanai, prostitutės ir pan.). „Žinant, kad mama yra hepatito B turėtoja, neskiepyti kūdikio būtų didelė rizika. Tačiau pas mus nueita kitu keliu - netiriamos nėščiosios, ar turi hepatitą B, o skiepijama visa populiacija. Jei naujagimiui pasireiškia naujagimių gelta, tai jau yra tam tikri kepenų sutrikimo požymiai, o su šiuo skiepu kepenys gauna papildomą krūvį. Pažiūrėkime, kiek vaikų šiandien dėvi akinius ir turi akių bėdų. Mūsų tradicinė medicina to nesieja, bet kinų medicina aiškiai sieja akių ligas su kepenų bėdomis. Yra skirtumas, jeigu tą skiepą gauna 3 kilogramus sveriantis kūdikis ir 10 kilogramų vaikas, - sako gydytoja homeopatė.

Gimusiam kūdikiui reikia laiko prisitaikyti naujam gyvenimui

Be to, gimdamas vaikas patiria didžiulę įtampą - iš visiškai saugios erdvės pakliūva į šaltį, čia turi iškęsti daug nepatogumų. Reikia nemažai laiko, kad naujagimis prisitaikytų, o skiepai yra papildomas krūvis jo imunitetui. Yra tendencija, kad kuo daugiau skiepų sukuriama, tuo labiau jie „sukišami" į pirmuosius gyvenimo metus. Gal todėl, kad pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais mama su juo reguliariai lankosi pas gydytoją, o vėliau tik dėl skiepų nelabai ir ateitų." Jei šeima nusprendžia skiepyti vaiką, yra homeopatinių preparatų („Thuja", „Silicea"), kurių galima skirti prieš ir po skiepo, kad išvengtume ar palengvintume galimą jo šalutinį poveikį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną
Susilaukusios kūdikio mamos stengiasi, kad namai būtų kuo švaresni, nors kartais iš nuovargio ir linksta kojos... Ar verta lakstyti paskui kiekvieną dulkelę? O gal sterilūs namai kenkia kūdikio sveikatai?

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje
Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas