Iki dvejų metų bus privaloma žindyti visoms mamoms

 (134)
Tai, kad mamos pienas yra pigiausias ir geriausias maistas naujagimiui, šiais laikais neabejoja niekas. Skiriasi tik priemonės, kuriomis skirtingos šalys skatina jaunas mamas žindyti. Šią savaitę įdomios naujienos apie žindymą pasiekė mus iš Jungtinių Arabų Emyratų.
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nežindančias mamas vyrai galės įskųsti

Šią savaitę JAE buvo priimtas naujas įstatymas, kuris apibrėžia ir labiau sustiprina vaikų teises šioje šalyje. Iš viso įstatymas apima net 70 skirtingų sričių, apibrėžiamos sąvokos, kas yra vaikų išnaudojimas, kaip vaikai yra saugomi nuo fizinės jėgos panaudojimo savo šeimoje.

Vienas iš įstatymo punktų nusako ir vaiko prigimtinę teisę į mamos pieną. Žindymas yra apibrėžiamas kaip moters pareiga.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Meilę dukrytei Robbie Williamsas įamžino netradiciniu būdu
15 faktų apie naudingąjį česnaką

Jaunos mamos turės žindyti vaikus iki dvejų metų. Jeigu jos to nedarys, vyrai savo sutuoktines galės įskųsti valdžiai, ir jos bus nubaustos. Būtent ši įstatymo dalis ir buvo aršiai kritikuojama ir sulaukė daugiausiai ginčų. Nepaisant to, įstatymas priimtas.

Priimtas įstatymas sulaukė daug kritikos

Valgyti mamos pieną yra kiekvieno vaiko teisė. Žindymas stiprina mamos ir vaiko tarpusavio ryšį. Štai tokius argumentus pateikė įstatymo šalininkai Parlamente, o juos pacitavo arabiškasis naujienų portalas „The National". Tačiau ne visi buvo sužavėti tuo, kad mamas žindyti nuo šiol įpareigos įstatymas. Šalies socialinių reikalų ministrė Mariam Al Roumi suabejojo jo nauda. Pasak ministrės, toks įstatymas galėtų sukurti terpę nereikalingiems teismo procesams.

Iki dvejų metų bus privaloma žindyti visoms mamoms
© AP/Scanpix

Mokslinės studijos ne kartą yra įrodę teigiamą žindymo naudą ir mamai, ir vaikui. Tačiau yra tam tikrų medicininių priežasčių, dėl kurių  moteris negali žindyti kūdikio. Jeigu taip nutiktų moteriai, naujasis įstatymas JAE numato, kad  jai į pagalbą būtų pakviesta kita žindyvė, kuri žindytų vaiką. Tačiau nėra nurodyta, kiek tokiu atveju ji turėtų laiko žindyti ir kas jai apmokėtų šias paslaugas.

Mamos pieno nauda - įrodyta

Moksliniai tyrimai įrodė, jog žindymas yra naudingas. Štai Brown Universiteto (JAV) mokslininkai yra įrodę, jog žindymas turi teigiamos įtakos kūdikių smegenų vystymuisi. Neseniai atliktas tyrimas, kurio metu buvo atliekami magnetinio rezonanso smegenų tyrimai, parodė, jog žindomų kūdikių baltosios smegenų masės augimas yra  20-30 procentų spartesnis, negu nežindytų kūdikių.

Jungtiniuose Arabų Emyratuose priimtu įstatymu susidomėjo įvairios žindymą skatinančios tarptautinės organizacijos. Kol kas jų pozicija tokia, kad norint pagerinti žindymo rodiklius šalyse, reikia sukurti pagalbos mamoms sistemą, šviesti gimdymo namų personalą, suteikti moteriai pagalbą, jei ji patiria žindymo nesklandumų. Tuo tarpu toks žindymo skatinimas „per prievartą" gali turėti neigiamų rezultatų.

O ką manote jūs?


Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.