Kodėl uždraudžiami laimingi vaikai ant pieno mišinių pakuočių?

 (6)
Sudie, besišypsantys ir laimingi kūdikiai, pavaizduoti ant pieno mišinių pakuočių. Strasbūre įsikūręs Europos parlamentas pritarė, kad būtų gerokai sugriežtintas kūdikiams skirtų pieno mišinių ženklinimas.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nuo pakuočių dings laimingų kūdikių atvaizdai

Pagal naująją tvarką, visi pieno mišiniai, skirti kūdikiams, tai, yra, vaikams iki vienerių metų savo pakuotėse negalės vaizduoti laimingų ir besišypsančių vaikų. Nes tokie vaizdai ant dirbtinio pieno pakuočių kuria klaidingą iliuziją, kad tai esą geriausias pasirinkimas kūdikiams. Tuo tarpu niekas neabejoja, kad tinkamiausias ir sveikiausias maistas kūdikiui yra mamos pienas. Tuo tarpu dirbtinio pieno gamintojų naudojama reklama ir marketingas sudaro įspūdį, kad pieno mišinukas yra geresnis pasirinkimas už mamos pieną.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kieno kraujo grupę paveldi vaikas?

Iki kokio amžiaus vaikams neduoti ragauti braškių?

Tokios išvaizdos pieno mišinių, kokių šiandien galime įsigyti kiekvienoje prekybos vietoje, tiesiog nebeliks. Europos Parlamentas, patvirtinęs naujas šios srities taisykles, teigia, jog kūdikiams skirtas pienas, taip pat maistas, skirtas ypatingų medicininių poreikių turintiems asmenims, bus aiškiau ženklinamas: "Kūdikiai, vaikai ir rimtai sergantys asmenys nėra įprasti vartotojai, todėl mūsų, kaip įstatymų leidėjų, pareiga yra nustatyti griežtesnes šiems asmenimis skirtų maisto produktų sandarą ir ženklinimą", - teigė Europos Parlamento pranešėja Frédérique Ries iš Belgijos.

Patikslinta ir pieno mišinių sudėtis

Europarlamentarai patikslino leidžiamą kūdikiams skirtų pieno mišinių sudėtį, nustatė vitaminų, mineralų ir kitokių medžiagų, kurios gali būti pridedamos šiuose produktuose, sąrašą. Ant pieno mišinių taros ar pakuočių negalės būti naudojami kūdikių atvaizdai, kurie galėtų paskatinti pervertinti produkto naudą ir taip maitinimą krūtimi padaryti nepatrauklų. Vis dėlto bus leidžiama naudoti vaizdus, skirtus padėti identifikuoti kūdikių mišinius ir paaiškinti jų paruošimo būdus.

Kilo diskusija dėl pieno mišinių didesniems vaikams

Diskusijos metu Europos Parlamente vaikų mitybos specialistai suabejojo dirbtinio pieno, skirto ne kūdikiams, o vaikams nuo 1 -erių iki 3 -jų metų, nauda. Lietuvoje taip pat galima įsigyti pieno mišinių, skirtų didesniems vaikams. Suabejota ne tik jų galima nauda, bet ir užsiminta apie galimą žalą. Sutarta, kad trūksta patikimų mokslinių tyrimų šiuo klausimu ir numatyta tai įvertinanti studija. EP nariai kviečia Europos Komisiją įvertinti, ar mažiems vaikams skirtų pieno mišinių maistinė vertė palyginti su įprastu racionu, būtinu nuo motinos pieno atpratinamam vaikui, yra nors kiek didesnė.

Minėtieji pieno mišinių ženklinimo pakeitimai įsigalios dvidešimtą dieną po paskelbimo ES oficialiajame leidinyje, o bus taikomi po trejų metų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.