Kūdikių prekės: ko jose neturėtų būti?

Vis dažniau tiek vaikus, tiek suaugusiuosius visame pasaulyje kamuoja alergijos.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dažnai jų priežastys gali glūdėti produktuose, kuriuos vartojame - vaikystėje į organizmą patekę alergenai pasekmių gali turėti ir kur kas vėliau. Todėl specialistai pataria kūdikių ir vaikų prekes rinktis kuo natūralesnes - kad mažyliui niekas netrukdytų augti sveikam.

Skaitykite etiketę!

Net iki 70 procentų visko, ką tepame ant odos, absorbuojame. Vadinasi, kaskart naudojant kūno priežiūros produktus, kurių sudėtyje yra sintetinių chemikalų, mūsų kūnas juos paprasčiausiai „suvalgo". Švelni kūdikių odelė - dar jautresnė, todėl ja rūpinantis būtina itin atidžiai rinktis produktus.

Nors kūdikio odelė yra švelni kaip šilkas, lygi kaip persikas, tačiau ji - nepaprastai jautri. Jai prižiūrėti labiausiai tinka paprastos ir natūralios kosmetikos priemonės, įprastinės sintetinės gali ir pakenkti. Kadangi vaikai itin jautrūs aplinkos neigiamai įtakai, vertėtų pasirūpinti, kad pavojingų medžiagų jiems tektų kuo mažiau.

Įsigyjant kosmetinius produktus vaikams, atidžiai perskaitykite etiketę. Ypač venkite tokių sudėtinių dalių kaip formaldehidai, parabenai, SLS ir SLES bei sintetiniai kvapikliai ir dažikliai. Šios medžiagos dirgina odą, gali stabdyti jaunų ląstelių augimą, tapti alerginių bėrimų ir inkštirų priežastimi ar net turėti prastesnių pasekmių ateityje. Sveikos gyvensenos tyrinėtoja ir „Livinn - sveiki produktai" asortimento vadovė Guoda Azguridienė pataria vengti ir naftos produktų, tokių kaip parafinas, vazelinas ar mineralinis aliejus. „Šios medžiagos padengia odos paviršių plona plėvele, kuri gali sudaryti sveikos odos iliuziją, bet ji trikdo pačios odos funkcijas. Naftos chemijos produktai išpopuliarėjo labiausiai dėl savo pigumo, bet kūdikių odos priežiūrai derėtų vartoti natūralius aliejus, pavyzdžiui, migdolų, saulėgrąžų - tą jau kuris laikas daro natūralios ir ekologiškos kosmetikos gamintojai," - pasakoja specialistė.

Pagrindiniai alergenai - sintetinės medžiagos

Mokslininkai mano, kad viena iš augančio nuo alergijų kenčiančių vaikų skaičiaus priežasčių gali būti ta, kad mūsų produktuose nuolat daugėja cheminių medžiagų, herbicidų, pesticidų ir genetiškai modifikuotų ingredientų.

„Tiek vaikų, tiek suaugusiųjų alerginių susirgimų nuolat auga. Visi puikiai žinome, kad alergiją gali sukelti ir natūralūs produktai (medus, riešutai, pomidorai ir kita). Tačiau vis daugiau abejonių kyla, ar alergenai yra patys produktai, ar juose esantys pesticidų likučiai. Be to, alergiški tampame tuomet, kai organizmas užsiteršia. Jei nuolat vartojame sintetinius kremus, šampūnus bei stipriai perdirbtą ir industrinės žemdirbystės būdu užaugintą maistą, alergijų tikimybė didėja ", - teigia G. Azguridienė.

Domėkitės, iš kur atkeliauja produktai

Vienas iš būdų patikrinti maisto ar kosmetikos natūralumą - pasidomėti jų gamintojais. Sertifikuotų natūralios ir ekologiškos kosmetikos gamintojų produkcija atitinka konkrečius nustatytų standartų reikalavimus, jų kokybė nuolat tikrinama nepriklausomos institucijos - tai pažymima ir produkto etiketėje. Ekologiški maisto produktai visose ES šalyse taip pat žymimi vienu ženklu („Europos lapu"), tad juos atskirti tikrai nesunku.

Nuolat skubančiame ir besikeičiančiame pasaulyje pavojų mažyliams nemažai. Vis dėlto, kai kurių iš jų galima išvengti - tereikia įdėmiai perskaityti perkamo produkto etiketę.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius
Ar laiką leidžiate lauke ar viduje, vasarą nėra lengva kūdikiui suteikti saugumą ir komfortą.

Kodėl žindymas gali tapti varginančia patirtimi: specialistės komentaras (34)

Kodėl žindymas gali tapti varginančia patirtimi: specialistės komentaras
Žindymo nauda kūdikiui – neginčijama, tačiau dažnai nutylima, kaip tai gali būti nelengva mamai.