Mano nelengvas žindymo kelias (skaitytojos istorija)

 (9)
Žindyti kūdikį nėra taip paprasta. Kartais reikia daug kantrybės ir užsispyrimo. Tuo įsitikino skaitytoja Robertina. Jos žindymo istorijoje yra ir išgąsčio dėl per mažai priaugto svorio, ir keli mėnesiai darbo kol sūnus vėl pradėjo žįsti pats.
Mama žindo kūdikį
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gimdžiau tikrai lengvai. Buvau nusiteikusi, kad jei pagimdė mano močiutės, mama, prosenelės ir begalė pasaulio moterų, tai lengvai pagimdysiu ir aš.

Ligoninėje teko pabūti ilgiau, nes nesivalė gimda, tad namo grįžome tik po savaitės. Per tą savaitę sulaukiau begalės visokių naudingų ir nenaudingų patarimų iš ligoninės personalo. Vienos teigė, kad privalu vaiką žadinti kas 3 valandas ir maitinti, kitos teigė, jog vaikutis pats pasakys, kada nori valgyti. Nusprendžiau jo naktimis nežadinti, tad jau nuo pirmų dienų naktimis miegojo po penkias valandas iki pirmojo maitinimo.

Grįžus namo buvo sunku – prasidėjo pogimdyvinė depresija. Iki šiol dėkinga savo vyrui, kuris mane suprato, kėlėsi naktimis ir atnešdavo pažindyti vaiką. Pati tiesiog negirdėdavau, kada mažylis pabunda.

Visą mėnesį žindžiau pati. Po truputį pradėjau atsigauti nuo depresijos, vis daugiau laiko leidau lauke – gyvename prie jūros. Suėjus mėnesiui po sūnaus gimimo, pirmą kartą išvykau su juo į miestą. Ryte vaikutį pamaitinau ir išlėkėm. Automobilį palikau valykloje ir nusprendžiau skirti laiko savo grožiui: pasidariau pedikiūrą, manikiūrą, pavalgiau kavinėje. Mažylis, lyg žinodamas, jog man to reikia, visą laiką miegojo – kone 6 valandas. Aš jo ir nežadinau.

Tačiau kaip tik tą dieną buvo sutartas vizitas pas vaikų gydytoją. Nuvykus ten, vaiką pasvėrė ir pradėjo šaukti, kad vaikas per mėnesį priaugo tik 200 gramų. Kone apkaltino, kad neduodu jam valgyt? Atsakiau, kad valgo pats iš krūtinės, ir pieno pakanka. Gydytoja bemat nusiuntė pas kolegę į gimdymo skyrių. Toji mano kūdikį dar kartą pasvėrė, liepė duoti mišinuko ir nusiuntė į ligoninę. Čia prabuvome penkias dienas. Vaikutis naktimis ramiai miegojo, o dienomis valgė mamos pieną ir priaugo 500 gramų. Taip pat išmokau naktimis išgirsti, kada mažylis pabunda – bent tokia to apsilankymo nauda. Ligoninės gydytoja irgi barė, kodėl aš nežadinu vaiko naktimis kas 3 valandas.

Po ligoninės vėl teko apsilankyti pas naujagimių gydytoją. Ji ir vėl primygtinai liepė primaitinti sūnų mišinuku. Pasitarėme su vyru, kad jei gydytojai sako, reikia maitinti papildomai mišinuku. Ir tai buvo blogiausias mūsų sprendimas. Po savaitės mažylis nebenorėjo traukti iš krūtinės. Iš pradžių atsisakė žįsti prieš naktį, vėliau ir dieną. Krūtine maitindavau tik naktį ir kartais ryte. Dienos metu buvau priversta naudotis pientraukiu.

Jei reiktų grįžti atgal, mišinuko neduočiau, bet sūnui nuolat siūlyčiau žįsti ir naktį kelčiau kas tris valandas. Tačiau patirtis ateina su laiku. O tada vaikas verkia, nori valgyti, o aš vargstu su pientraukiu. Arba pieną nusitraukdavau vaikui miegant . Ilgainiui nusitraukinėti ėmiau ne pientraukiu, o rankomis – taip ir pieno būdavo daugiau, ir viskas vykdavo greičiau, nes su pientraukiu tekdavo prasėdėti mažiausiai pusvalandį.

Vienu momentu buvo pradėję mažėti pieno, kartais po valandos nusitraukdavau tik 30 mililitrų. Ėmė neviltis, tad pradėjau nusitraukinėti kitaip: pirma duodavau žįsti mažyliui, jis po 10 sekundžių krūtinę išspjaudavo, tuomet ištraukdavau viską rankomis. Taip ėmė daugėti pieno ir jis bėgdavo upeliais.

Tokia katorga truko du mėnesius. Sūnui suėjus trims mėnesiams įvyko stebuklas – jis vėl ėmė pats žįsti. Mišinukus mečiau į šoną. Tačiau neilgam – po mėnesio pamačiau, kad pieno neužtenka. Vis dėlto tų pačių problemų nebebuvo – mažylis sąžiningai ištraukdavo pats visą pieną iš abiejų krūtų, ir dar mielai papildydavo skrandį mišinuku iš buteliuko.

Kad nereikėtų daug mišinių, nuo keturių mėnesių pradėjau duoti košelių. Ir viskas išsisprendė. Sūnus žįsdavo tris kartus per parą, dieną valgydavo košių, tik nakčiai norėdavo mišinuko. Taip mamytė ir tėvelis džiaugėsi ramiomis naktimis: mažylis išmiegodavo po 8 valandas.

Nuo septynių mėnesių mano pieno gaudavo du kartus per parą, nuo dešimties tik kartą ryte, o nuo metų ir vieno mėnesio sūnus visai atsisakė žįsti...

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius
Ar laiką leidžiate lauke ar viduje, vasarą nėra lengva kūdikiui suteikti saugumą ir komfortą.