"Mišinuko dieta" žindymo istorijų konkursas

 (5)
Mama Donata parašė ne vieną, o iš karto dvi žindymo istorijas. Jų metu netikėtumų jaunai mamai netrūko. Kartą net teko griebtis "mišinuko dietos".
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Turiu dvi, ir ne itin sklandžias, pienelio valgymo istorijas.

Pirmoji prasidėjo 2009 metais į pasaulį pasibeldus pirmagimei dukrytei. Tuomet, dar būnant ligoninėje po cezario operacijos, buvome iškart perspėti, kad su pieneliu gali būti problemų, nes dukrytę po operacijos prie krūties leido priglausti tik po 10 valandų, o kaip visi žinome, tos pačios pirmosios akimirkos yra pačios svarbiausios.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokia esate mama pagal Zodiako ženklą?
Kas atsitinka, kai vaikams sakome NE?

Nusiteikiau, kad bus gerai.

Ir iš tikrųjų, jau 3 parą po gimdymo, pienelis pradėjo tekėti tiesiog upėmis. Mažoji po kiekvieno maitinimo buvo soti, o ir pienelio dar kiekvienu kartu tekdavo nusitraukti po 150-200 ml, kad tik krūtys šiek tiek palengvėtų.

Taip su pieno upėmis gyvenome iki 3 mėnesio, kol nesugalvojau padirbėti darže. Mat buvo vasara ir karšta, labai greitai perkaitau, ir jau tą patį vakarą iš mano pieno upių buvo belikę tik mažos balutės. Dar mėnesį bandžiau susigrąžinti praktiškai dingusį pienelį, tačiau pastangos buvo bergždžios - pienelio pradėjo vėl atsirasti, tačiau jo jau nebereikėjo dukrytei. Ji pradėjo visiškai nebeimti krūties. Taip pirmagimę su didelėmis pastangomis pavyko išmaitinti iki 4 mėnesio.

Antroji istorija prasidėjo šiais metais ir tęsiasi iki dabar.

Į pasaulį atėjus dar vienai dukrytei, ir vėl po cezario operacijos, nerimavau, ar anksti sulauksiu pieno. Šį kartą skirtumas buvo tas, kad po operacijos į palatą ją parvežė po valandos, ir tuoj pat galėjau glausti prie krūties. Ir išties, pienelio atsirado labai greitai, tik šį kartą jo buvo jau kur kas mažiau. Mažylei užtekdavo pavalgyti, bet apie papildomą nusitraukimą jau nesvajojau. Gal todėl, kad mažylė krūtį myli beprotiškai, dieną naktį jos nepaleistų, o ir apetitas jos neišpasakytai didelis, ką byloja priaugti kilogramai. Per pirmą mėnesį priaugo 1,5 kg, o per antrąjį net 1,8 kg!

Deja, greitai iškilo problemų.

Mažylei būnant apie mėnesio amžiaus, jos užpakaliukas iššuto iki žaizdelių. Nepagalvokit nieko blogo, sauskelnes keitėme kas 10 min., kalti buvo suskystėję viduriukai. Dukrytė klykdavo nuo skausmo, o vienintelis ramintojas buvo krūtis.

Ir taip užburtas ratas: mažylė klykia, nes skauda užpakaliuką, glaudžiasi prie krūties, prisivalgo ir vėl skystai tuštinasi. Tas laikotarpis buvo košmariškas, ko mes tik nedarėm ir kokių tik vaistukų žaizdelėm gydyti nepirkom - niekas nepadėjo, o pinigų išleidom krūvą.

Kad ir kaip nenorėjau, teko prisiminti vieną „vaistą", tvarkantį vaikučių viduriukus - mišinuką. Pamenu, kai pirmajai dukrytei atsisakius krūties pradėjo valgyt mišinuką, būdavo didžiausia šventė, kai ji išsituštindavo kas 3-4 paras.

Taigi, dukrytei prasidėjo mišinuko „dieta".

Nepatikėsite, mėnesį gydytos žaizdelės pradėjo trauktis vos po dviejų maitinimų mišinuku ir užsitraukė per kelias dieneles. Dingo bėda su viduriukais, dingo ir žaizdelės.

Vien tik mišinuką dukra valgė dieną, bet ir ji nepraėjo be pasekmių. Nors ir sąžiningai nusitraukinėjau pienelį kas 3 valandas, tačiau jo sumažėjo, be abejo, prisidėjo ir nervai dėl klykiančios iš skausmo mažylės, ir beviltiškumas, kad niekaip negaliu sumažinti jos skausmo.

Pieneliui sumažėjus, nenuleidome rankų, dirbome įnirtingai abi ir jis vėl atsistatė gal per savaitėlę. Nuolat glaudžiau mažylę prie krūties, gėriau labai daug žindyvių arbatėlių, dar papildomai neva pieną skatinančius miltelius, bet žinom, geriausia pieną skatinanti priemonė buvo mažylė.

Susigrąžinus pienelį užklupo dar viena bėdelė, sugrįžo mano taip nelauktos mėnesinė (po cezario tepraėjus dviems mėnesiams!!! Kai maitinant išvis neturėtų jų būti!). Taigi, pienelio vėl sumažėjo, reikėjo į pagalbą pasitelkti mišinuką, nes mažylei krūties neužteko.

Mėnesinėms praėjus, viskas savaime susitvarkė, bet vėl gi - neilgam. Netrukus po to mažylė suviduriavo, o gydytojos verdiktas - nutraukti pienelį ir gyventi vien tik su mišinuku.

Mažylė valgė mišinuką, o aš verkiau.

Krūtys prisipildę, pienelio niekaip nusitraukti nepavyko, nes tik mažylė moka jį taip puikiai ištraukti. Užteko poros tokių dienų, ir pienelio vėl stipriai sumažėjo.

Visi šeimyniškiai ragino nutraukti vargą su pieneliu ir duoti tik mišinuką (mažylei valgant mano pienelį labai pūtė ir viduriukus, nepaisant to, kad laikiausi ir maitinančių dietos). Tačiau aš beprotiškai norėjau maitinti savo mažylę. Nenuleidau rankų ir nepasidaviau, užsibrėžiau bet kokia kaina stengtis maitinti savo mažylę ir kuo ilgiau išsaugoti pienelį.

Kiekvieną kartą glausdama ją prie krūties, jaučiu neapsakomą džiaugsmą ir meilę savo vaikui, ir niekas šio jausmo negali atstoti. Raginu visas mamas maitinti krūtimi ir kaip įmanoma kuo ilgiau džiaugtis šiuo magišku jausmu.

Mama Donata

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.