"Mišinuko dieta" žindymo istorijų konkursas

 (5)
Mama Donata parašė ne vieną, o iš karto dvi žindymo istorijas. Jų metu netikėtumų jaunai mamai netrūko. Kartą net teko griebtis "mišinuko dietos".
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Turiu dvi, ir ne itin sklandžias, pienelio valgymo istorijas.

Pirmoji prasidėjo 2009 metais į pasaulį pasibeldus pirmagimei dukrytei. Tuomet, dar būnant ligoninėje po cezario operacijos, buvome iškart perspėti, kad su pieneliu gali būti problemų, nes dukrytę po operacijos prie krūties leido priglausti tik po 10 valandų, o kaip visi žinome, tos pačios pirmosios akimirkos yra pačios svarbiausios.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokia esate mama pagal Zodiako ženklą?
Kas atsitinka, kai vaikams sakome NE?

Nusiteikiau, kad bus gerai.

Ir iš tikrųjų, jau 3 parą po gimdymo, pienelis pradėjo tekėti tiesiog upėmis. Mažoji po kiekvieno maitinimo buvo soti, o ir pienelio dar kiekvienu kartu tekdavo nusitraukti po 150-200 ml, kad tik krūtys šiek tiek palengvėtų.

Taip su pieno upėmis gyvenome iki 3 mėnesio, kol nesugalvojau padirbėti darže. Mat buvo vasara ir karšta, labai greitai perkaitau, ir jau tą patį vakarą iš mano pieno upių buvo belikę tik mažos balutės. Dar mėnesį bandžiau susigrąžinti praktiškai dingusį pienelį, tačiau pastangos buvo bergždžios - pienelio pradėjo vėl atsirasti, tačiau jo jau nebereikėjo dukrytei. Ji pradėjo visiškai nebeimti krūties. Taip pirmagimę su didelėmis pastangomis pavyko išmaitinti iki 4 mėnesio.

Antroji istorija prasidėjo šiais metais ir tęsiasi iki dabar.

Į pasaulį atėjus dar vienai dukrytei, ir vėl po cezario operacijos, nerimavau, ar anksti sulauksiu pieno. Šį kartą skirtumas buvo tas, kad po operacijos į palatą ją parvežė po valandos, ir tuoj pat galėjau glausti prie krūties. Ir išties, pienelio atsirado labai greitai, tik šį kartą jo buvo jau kur kas mažiau. Mažylei užtekdavo pavalgyti, bet apie papildomą nusitraukimą jau nesvajojau. Gal todėl, kad mažylė krūtį myli beprotiškai, dieną naktį jos nepaleistų, o ir apetitas jos neišpasakytai didelis, ką byloja priaugti kilogramai. Per pirmą mėnesį priaugo 1,5 kg, o per antrąjį net 1,8 kg!

Deja, greitai iškilo problemų.

Mažylei būnant apie mėnesio amžiaus, jos užpakaliukas iššuto iki žaizdelių. Nepagalvokit nieko blogo, sauskelnes keitėme kas 10 min., kalti buvo suskystėję viduriukai. Dukrytė klykdavo nuo skausmo, o vienintelis ramintojas buvo krūtis.

Ir taip užburtas ratas: mažylė klykia, nes skauda užpakaliuką, glaudžiasi prie krūties, prisivalgo ir vėl skystai tuštinasi. Tas laikotarpis buvo košmariškas, ko mes tik nedarėm ir kokių tik vaistukų žaizdelėm gydyti nepirkom - niekas nepadėjo, o pinigų išleidom krūvą.

Kad ir kaip nenorėjau, teko prisiminti vieną „vaistą", tvarkantį vaikučių viduriukus - mišinuką. Pamenu, kai pirmajai dukrytei atsisakius krūties pradėjo valgyt mišinuką, būdavo didžiausia šventė, kai ji išsituštindavo kas 3-4 paras.

Taigi, dukrytei prasidėjo mišinuko „dieta".

Nepatikėsite, mėnesį gydytos žaizdelės pradėjo trauktis vos po dviejų maitinimų mišinuku ir užsitraukė per kelias dieneles. Dingo bėda su viduriukais, dingo ir žaizdelės.

Vien tik mišinuką dukra valgė dieną, bet ir ji nepraėjo be pasekmių. Nors ir sąžiningai nusitraukinėjau pienelį kas 3 valandas, tačiau jo sumažėjo, be abejo, prisidėjo ir nervai dėl klykiančios iš skausmo mažylės, ir beviltiškumas, kad niekaip negaliu sumažinti jos skausmo.

Pieneliui sumažėjus, nenuleidome rankų, dirbome įnirtingai abi ir jis vėl atsistatė gal per savaitėlę. Nuolat glaudžiau mažylę prie krūties, gėriau labai daug žindyvių arbatėlių, dar papildomai neva pieną skatinančius miltelius, bet žinom, geriausia pieną skatinanti priemonė buvo mažylė.

Susigrąžinus pienelį užklupo dar viena bėdelė, sugrįžo mano taip nelauktos mėnesinė (po cezario tepraėjus dviems mėnesiams!!! Kai maitinant išvis neturėtų jų būti!). Taigi, pienelio vėl sumažėjo, reikėjo į pagalbą pasitelkti mišinuką, nes mažylei krūties neužteko.

Mėnesinėms praėjus, viskas savaime susitvarkė, bet vėl gi - neilgam. Netrukus po to mažylė suviduriavo, o gydytojos verdiktas - nutraukti pienelį ir gyventi vien tik su mišinuku.

Mažylė valgė mišinuką, o aš verkiau.

Krūtys prisipildę, pienelio niekaip nusitraukti nepavyko, nes tik mažylė moka jį taip puikiai ištraukti. Užteko poros tokių dienų, ir pienelio vėl stipriai sumažėjo.

Visi šeimyniškiai ragino nutraukti vargą su pieneliu ir duoti tik mišinuką (mažylei valgant mano pienelį labai pūtė ir viduriukus, nepaisant to, kad laikiausi ir maitinančių dietos). Tačiau aš beprotiškai norėjau maitinti savo mažylę. Nenuleidau rankų ir nepasidaviau, užsibrėžiau bet kokia kaina stengtis maitinti savo mažylę ir kuo ilgiau išsaugoti pienelį.

Kiekvieną kartą glausdama ją prie krūties, jaučiu neapsakomą džiaugsmą ir meilę savo vaikui, ir niekas šio jausmo negali atstoti. Raginu visas mamas maitinti krūtimi ir kaip įmanoma kuo ilgiau džiaugtis šiuo magišku jausmu.

Mama Donata

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.