Neketinau žindyti taip ilgai žindymo istorijų konkursas

 (39)
Irma iki šiol maitina beveik dvejų metų sūnelį, nors neketino to daryti, o ir pradžia buvo nelengva.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mano sūneliui 1 m 8 mėn, ir jis vis dar valgo mamos pieną.

Neplanavau taip ilgai maitinti, tikrai ne, juk beveik jau dveji. Iš tikrųjų, laukdamasi labai daug nesvarsčiau, kiek maitinsiu, kaip seksis, labiau į kitus dalykus buvau susikoncentravusi.

Gimus jam didelių rūpesčių nebuvo, labai džiaugiausi savo kūdikiu ir maitinau jį, nekreipdama daug dėmesio į nukramtytus spenelius, nors juos ir skaudėjo juos.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokia esate mama pagal Zodiako ženklą?

Iš karto po gimimo dvynukai susikibo rankomis

Atrodė, kad tai normalu, juk jis mokosi žįsti, taip pat jau gal penktą parą krūtys buvo žiauriai pritvinkusios, skaudėjo, bet buvau skaičiusi, kad taip turi būti, ir tai praeis. Po kelių dienų viskas susitvarkė, jis gėrė pienuko tiek, kiek tik norėjo, kartais net kas pusvalandį. Kai apie tai papasakojau gydytojai, ji su sesute kone barti mane pradėjo už tai, sakė, kad dažnai maitinant jis persivalgo ir todėl yra neramus, negalima taip dažnai maitinti.

Sunerimau, juk pirmas vaikelis, gal tikrai per daug valgo.

Pradėjau, kaip jos patarė, ilginti tarpus tarp maitinimų. Kankinomės abu, buvo psichologiškai sunku. Daug skaičiau internete, ar įmanoma persivalgyti kūdikiui mamos pienelio, aptikau informacijos, kad ne.

Susisiekiau su viena žindymo konsultante, ji mane nuramino ir patarė maitinti tiek, kiek kūdikis nori, liepė man atsipalaiduoti. Tada vėl viskas grįžo į geras vėžes.

Tačiau kartą viena krūtis tiek sukietėjo, kad sūnelis net negėrė iš jos, be to, skausmas buvo didžiulis. Nepasidaviau - viena giminaitė man krūtį išmasažavo, ištraukiau užsistovėjusį pieną. Dar keletą dienų pienas užsistovėdavo, bet vis duodavau vaikui iš jos gerti, masažavau, ir vėl viskas susitvarkė. Sūnelis augo gerai ir godžiai gėrė pienelį.

Kada suėjo vieneri metukai, daug kas vis nedrąsiai, kiti drąsiai man sakydavo, kad gana žindyti. „Vaikas didelis jau, negi iki mokyklos maitinsi?", - sakydavo jie. Man vėl stresas - o kaip dabar jį atpratinti nuo mamos pieno?

Vieną kartą galvoju, viskas, jau laikas atpratinti nuo krūties.

Tačiau jam tai buvo siaubingas laikas, jis nesutiko su tuo, labai verkė, kėlė man palaidinę, tiesiog klykdavo. Tada ir pagalvojau, kodėl turiu kažko klausyti ir kankinti savo vaiką, jei jis nepasiruošęs tam? Taip ir toliau jis gėrė mano pienuką.

Dabar, artėjant antriems metams, vėl girdžiu daug kritikos dėl žindymo. Aišku, būna ir tokių, kurie žavisi, sako, kad tai šaunu ir sveika vaikeliui.

Taip iki šiol vis dar žindau. Gal tikrai reikėtų jau atpratinti? Negaliu tam pasiryžti, nes matau, kad jam to labai reikia. Gerdamas pieną jis nusiramina, kartais atrodo, kad jam tai didžiausias džiaugsmas, ramybė ir saugumas.

Irma L.

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.