Pasaulio nepakeičiau, bet tėvų požiūrį - taip žindymo istorijų konkursas

 (11)
Dviejų vaikučių Ugnės pasakojimas apie tai, kaip jai sekėsi žindyti abu vaikučius. Kaip sako ji pati, pasaulio nepakeitė, bet tėvų požiūrį - tikrai taip!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Esu dar jauna, dabar jau dviejų berniukų mama Ugnė.

Man 26 metai, prieš 3 mėnesius pagimdžiau antrąjį sūnų. Ir su jo maitinimu jokių rūpesčių ir problemų neturiu, nes suprantu, koks turtas ir stebuklas yra mamos pienas. O supratimas atėjo auginant ir maitinant pirmąjį sūnelį...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokio amžiaus vaikas labiausiai pavydi brolio ar sesės?
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą?

Pastojau būdama 20-ies metų, neplanuotai. Storėjau ir pati nesupratau, ar laukiu kūdikio, ar ne; kas tai per "daiktas", ką su juo veikti... Artėjant gimdymui mąsčiau, kad pagimdysiu, ir tėvystės atostogų eis vyras, o aš galėsiu tęsti mokslus (atseit, pieną nusitraukinėsiu, o vyras juo maitins kūdikį).

Tačiau man gimdyti pačiai neleido, padarė cezario pjūvio operaciją.

Ligoninėje personalas aktyviai stengėsi padėti išmokti žindyti, vaikutis, atrodo, nemokėjo žįsti, jam reikėjo padėti, o aš nemokėjau.

Seselės mane bardavo, kad užuot skaičiusi meilės romanus palatoje, mokyčiausi gyventi su vaiku. Tada pirmą kartą, paskaitėlėje išgirdau, kad PSO rekomenduoja kūdikį žindyti savo pienu bent iki pusės, o geriausia ir ilgiau, iki metų.

Taigi, tapau gudri, ir, kai išleisdamos iš ligoninės akušerės manęs paklausė kiek minimaliai privaloma maitinti vaikelį, atsakiau - iki pusės metų. O mintyse galvojau: "vis tiek man nepaaiškinsit".

Grįžom namo, krūtinė kietėjo, pieno buvo daug, jeigu vaikas miegodavo ilgiau nei įprastai, pienas ir pats bėgdavo laisvai. Čiulptuko nenaudojom, mažylis ir nusiramindavo, ir užmigdavo prie krūties. Apsisprendžiau imti akademines atostogas, nes visiškai nerealiai skambėjo mintis "nusitraukinėti pieną ir tęsti mokslus".

Taip pat supratau, kad tokio mažo žmogelio nesugebėsiu palikti visai dienai, jis juk nuo manęs priklausomas.

Po mėnesio buvo nugraužti speneliai - teko naudoti antspenius, o žindyti su jais buvo nepatogu. Per parą, maitinant su antspeniais, padėtis truputį pagerėjo ir iškart juos mečiau šalin.

Artėjo šeštasis sūnaus mėnuo, o aš nė nesusimąstydavau, kad galėčiau nemaitinti.

Susidūriau su vyresniųjų (tėvų ir senelių) pašaipomis, esą kodėl dar maitinu, kam to reikia.

Atsakydavau, kad taip patogiau. Taip augant sveikam ir stipriam sulaukėm ir metų, ir beveik pusantrų, kol pienas natūraliai sūneliui tapo nebereikalingas.

Sulaukus antrojo sūnelio, rūpesčių nebeliko, nes jau turiu patirties - pieno kiekis susireguliavo greitai, speneliai sveiki, suvokimas apie maitinimą pasikeitė. Dabar manau, kad svarbiausia NORĖTI MAITINTI, o tada viskas pavyks.

Bet labiausiai mane džiugina pasikeitęs artimiausių aplinkinių požiūris į natūralų kūdikio žindymą. Šį kartą niekas neklausia, kodėl maitinu, net tėtė pradėjo galvoti apie žindymo naudą, o mama suprato, kad senosios rekomendacijos, apribojusios žindymą pagal poreikį, buvo niekam tikusios ir kėlė mamoms stresą.

Nors pasaulio nepakeičiau, bet bent jau savo vaikus auginau ir tebeauginu natūraliai maitindama ir mylėdama, o savo tėvus, tyliai ir kantriai, perviliojau į savo pusę.

Ugnė

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?