Pasaulio nepakeičiau, bet tėvų požiūrį - taip žindymo istorijų konkursas

 (11)
Dviejų vaikučių Ugnės pasakojimas apie tai, kaip jai sekėsi žindyti abu vaikučius. Kaip sako ji pati, pasaulio nepakeitė, bet tėvų požiūrį - tikrai taip!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Esu dar jauna, dabar jau dviejų berniukų mama Ugnė.

Man 26 metai, prieš 3 mėnesius pagimdžiau antrąjį sūnų. Ir su jo maitinimu jokių rūpesčių ir problemų neturiu, nes suprantu, koks turtas ir stebuklas yra mamos pienas. O supratimas atėjo auginant ir maitinant pirmąjį sūnelį...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokio amžiaus vaikas labiausiai pavydi brolio ar sesės?
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą?

Pastojau būdama 20-ies metų, neplanuotai. Storėjau ir pati nesupratau, ar laukiu kūdikio, ar ne; kas tai per "daiktas", ką su juo veikti... Artėjant gimdymui mąsčiau, kad pagimdysiu, ir tėvystės atostogų eis vyras, o aš galėsiu tęsti mokslus (atseit, pieną nusitraukinėsiu, o vyras juo maitins kūdikį).

Tačiau man gimdyti pačiai neleido, padarė cezario pjūvio operaciją.

Ligoninėje personalas aktyviai stengėsi padėti išmokti žindyti, vaikutis, atrodo, nemokėjo žįsti, jam reikėjo padėti, o aš nemokėjau.

Seselės mane bardavo, kad užuot skaičiusi meilės romanus palatoje, mokyčiausi gyventi su vaiku. Tada pirmą kartą, paskaitėlėje išgirdau, kad PSO rekomenduoja kūdikį žindyti savo pienu bent iki pusės, o geriausia ir ilgiau, iki metų.

Taigi, tapau gudri, ir, kai išleisdamos iš ligoninės akušerės manęs paklausė kiek minimaliai privaloma maitinti vaikelį, atsakiau - iki pusės metų. O mintyse galvojau: "vis tiek man nepaaiškinsit".

Grįžom namo, krūtinė kietėjo, pieno buvo daug, jeigu vaikas miegodavo ilgiau nei įprastai, pienas ir pats bėgdavo laisvai. Čiulptuko nenaudojom, mažylis ir nusiramindavo, ir užmigdavo prie krūties. Apsisprendžiau imti akademines atostogas, nes visiškai nerealiai skambėjo mintis "nusitraukinėti pieną ir tęsti mokslus".

Taip pat supratau, kad tokio mažo žmogelio nesugebėsiu palikti visai dienai, jis juk nuo manęs priklausomas.

Po mėnesio buvo nugraužti speneliai - teko naudoti antspenius, o žindyti su jais buvo nepatogu. Per parą, maitinant su antspeniais, padėtis truputį pagerėjo ir iškart juos mečiau šalin.

Artėjo šeštasis sūnaus mėnuo, o aš nė nesusimąstydavau, kad galėčiau nemaitinti.

Susidūriau su vyresniųjų (tėvų ir senelių) pašaipomis, esą kodėl dar maitinu, kam to reikia.

Atsakydavau, kad taip patogiau. Taip augant sveikam ir stipriam sulaukėm ir metų, ir beveik pusantrų, kol pienas natūraliai sūneliui tapo nebereikalingas.

Sulaukus antrojo sūnelio, rūpesčių nebeliko, nes jau turiu patirties - pieno kiekis susireguliavo greitai, speneliai sveiki, suvokimas apie maitinimą pasikeitė. Dabar manau, kad svarbiausia NORĖTI MAITINTI, o tada viskas pavyks.

Bet labiausiai mane džiugina pasikeitęs artimiausių aplinkinių požiūris į natūralų kūdikio žindymą. Šį kartą niekas neklausia, kodėl maitinu, net tėtė pradėjo galvoti apie žindymo naudą, o mama suprato, kad senosios rekomendacijos, apribojusios žindymą pagal poreikį, buvo niekam tikusios ir kėlė mamoms stresą.

Nors pasaulio nepakeičiau, bet bent jau savo vaikus auginau ir tebeauginu natūraliai maitindama ir mylėdama, o savo tėvus, tyliai ir kantriai, perviliojau į savo pusę.

Ugnė

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.