Pirmą kartą Lietuvoje kūdikiui diafragmos išvarža išoperuota modernesniu būdu

Vaikų ligoninės Santariškėse vaikų chirurgas Arūnas Strumila pirmą kartą Lietuvoje, operuodamas kūdikį, gimusį su diafragmos išvarža, pritaikė minimaliai invazinį metodą - torakoskopiją.
© DELFI / Valdas Kopūstas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kūdikis gimė turėdamas įgimtą diafragmos išvaržą - gana retą defektą, pasitaikantį vienam iš 2-3 tūkstančių naujagimių.

„Tai sunki patologija, kurios sunkumas priklauso nuo diafragmos defekto dydžio ir kartu esančių kitų įgimtų patologijų, - teigia vaikų chirurgas Arūnas Strumila. - Per diafragmoje esantį defektą pilvo ertmės organai įsiveržia į krūtinės ląstą, spaudžia plautį ir pasunkina kvėpavimą".

TAIP PAT SAITYKITE:
25 priežastys turėti daugiau vaikų
Kaip būsimo vaiko lytį išduoda mamos krūtinė?

Šiam mažajam pacientui diafragmos išvarža diagnozuota Vaikų ligoninės Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje.

Vaikų chirurgai, įvertinę kūdikio amžių ir sveikatos būklę, nusprendė operuoti naujesne, pažangesne metodika. Įprastai kūdikių diafragmos išvaržos operuojamos atvirai, taikant laparotomiją. Operacijos metu daromas apie 10 cm odos pjūvis po kairiuoju šonkaulių lanku, iš krūtinės pilvo organai grąžinami į pilvo ertmę ir defektas susiuvamas.

Pirmą kartą Lietuvoje kūdikiui diafragmos išvarža išoperuota modernesniu būdu
Vaikų ligoninės nuotraukoje: vaikų chirurgas Arūnas Strumila operacijos metu.
© Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip teigia kūdikį operavęs vaikų chirurgas A. Strumila, taikant pažangesnį mažai invazinį metodą, visos reikalingos chirurginės manipuliacijos atliekamos per tris mažus 3 mm skersmens pjūvius. Operacijos trukmė neviršija valandos, metodas labai saugus pacientui. Po torakoskopinės operacijos daug mažiau skauda, greičiau atsigaunama po operacijos, nelieka didelio rando.

Vaikų chirurgai džiaugiasi, kad operacija praėjo sklandžiai ir dėl kruopštaus, profesionalaus Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus specialistų darbo kūdikis po paros jau buvo perkeltas į skyrių. Šiuo metu jis jau sveiksta ir yra grįžęs namo.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną
Susilaukusios kūdikio mamos stengiasi, kad namai būtų kuo švaresni, nors kartais iš nuovargio ir linksta kojos... Ar verta lakstyti paskui kiekvieną dulkelę? O gal sterilūs namai kenkia kūdikio sveikatai?

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje
Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas