Teismas mamai uždraudė žindyti dukrytę

 (76)
Žindyti draudžiama! Tuoj pat ajunkyti! Taip skamba viena teismo nutartis, kurią turi vykdyti Džesika, jauna mama iš Pensilvanijos (JAV).
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žindyti planavo ilgai

Džesika augina dešimties mėnesių dukrytę Jasminą, kurią sėkmingai maitina krūtimi ir norėtų tą daryti dar ilgai. Moteris tiki, kad mamos pienas yra tinkamiausias maistas jos mažylei, kuri auga sveika, guvi ir protinga mergaitė. Tačiau Džesikai teks atsisakyti savo svajonės ilgai maitinti mažylę - teismas jai liepė atjunkyti dukterį.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Gimdymo namuose sukeistų kūdikių drama
Liga, kurios tėvai nepastebi, o vaikas skausmą kęs visą gyvenimą

Džesika Moser (Jessica Moser) - vieniša mama, jos dukrytės tėtis gyvena atskirai. Ir būtent jis yra priežastis, dėl ko teismas pasiūlė moteriai liautis žindyti.

Po skyrybų tėtis pareiškė norą matytis su dukrele, ir dabar planuoja ją pasiimti visam savaitgaliui. Džesika tam neprieštarautų, jei mažylė būtų bent kiek labiau savarankiška ir nevalgytų jos pieno. Tačiau kol kas dešimties mėnesių mergaitė visiškai priklausoma nuo mamos - ji mamos pieno skanauja kada tik panorėjusi.

Teismo argumentas, jog vaikas gali valgyti ne tik mamos pieno

Tačiau teismas nusprendė, kad tėtis turi teisę matytis su dukterimi, ir kaip rašoma nutartyje „10 mėnesių vaikas yra pakankamai didelis, kad galėtų valgyti ir kito maisto, ne tik mamos pieno, jam galima duoti pieno mišinukų". Todėl mamai rekomenduojama žindymą nutraukti.

Tačiau Džesika nesutinka su tokiu sprendimu ir nenori Jasminai duoti mišinuko. Ji argumentuoja, kad prie mamos krūties pripratusi mažylė, kaip ir daugelis jos bendraamžių, boikotuoja buteliuką, nenori ir nemoka iš jo gerti. Tačiau paklusdama teismui vieniša mama sako nusileisianti, nors ir nenoromis. „Jaučiuosi nusivylusi ir niekaip negali sustoti verkusi", - prisipažino jauna mama.

Priminsime, kad Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja iki šešių mėnesių kūdikius išimtinai maitinti mamos pienu (neduodant nieko kito), taip pat pasisako, kad vaikai būtų žindomi bent iki dviejų metų.

Įdomu, kuo gi baigsis ši istorija... O kaip manote jūs, ar turi teismas teisę įsakyti mamai liautis žindyti?

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?