Tetulytės ir bobulytės žino geriau? Žindymo istorijų konkursas

 (2)
Kai lankiau nėščiųjų kursus, ten man užstrigo vadovės pasakyti žodžiai: "Kiek ilgai maitinsite, priklauso nuo jūsų minčių ir nusiteikimo". Ir aš nusiteikiau, kad iki metų tikrai išmaitinsiu.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Taip ir buvo, maitinau iki metų ir trijų savaičių.

Už maitinimą krūtimi, manau, nieko geriau ir negali būti, kokia tai nauda vaikui ir taip visos žinome... Man buvo labai patogu: nei mišinukų ruošti nereikėjo, nei kur išvykus juos pasišildyti, o dar finansiškai  kaip pigu išeina! Bet, kad pirmas mėnuo bus man toks sunkus ir fiziškai, ir morališkai, tikrai netikėjau...

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kokia mama esate? 5 mamų tipai, sužinok savąjį
Pradedame naują projektą, kuriame patarsime šeimoms, pirmą kartą išleidžiančioms vaiką į lopšelį darželį

Buvo susipynusios dvi bėdos: vaikas ilgai žįsdavo ir mažai miegodavo.

Atrodo, tik gimęs vaikas turi tik miegoti ir valgyti, o maniškis dienos metu nemiegodavo! Pasnausdavo ir vėl gyvas. Prieš gimstant vaikui ruošiausi, kad kai jis miegos, miegosiu ir aš su juo, bet idilė greit baigėsi, o dar ta pogimdyvinė depresija... Nepamiegojusi žindau iki 2 valandų kas kartą. Tiek užtrukdavo mano vienas maitinimas.

Kaip dabar jau aišku, vaikas nemokėjo žįsti, todėl taip ilgai užtrukdavo, kol pasisotindavo. Bet kokį spaudimą man reikėjo atlaikyti iš tetulyčių, bobulyčių! Visos man tvirtindavo, kad vaikas neprivalgo, kad mano pienas liesas, kad turiu duoti mišinuko. Nė viena nepagalvojo, kad jis paprasčiausiai nemoka žįsti.

"Paklausyk mūsų su patirtimi ir duok mišinuko!", - sakė man viena tokia.

Atsilaikiau ir maitinau tiek ilgai, kiek reikėjo.

Po mėnesio ėjom pas gydytoją, ir mano vaikas (kuris neprivalgydavo, kitų manymu) priaugo 1200 g! Kai aš tų tetulyčių ir bobulyčių pradėjau klausti, kaip neprivalgydamas jis tiek priaugo, visos tylėjo. Todėl džiaugiuosi, kad padėjo vyras atsilaikyti prieš jas, ir tęsiau žindymą toliau sėkmingai.

Vaikas užaugo be čiulptuko, be buteliuko su žinduku, nepripažino gumos, mieliau buvo mamos krūtinė. Išmaitinau vaiką be jokių didelių bėdų, uždegimų, net spenelius buvo vos, vos apkramtęs (svarbiausia - mokėti paduoti vaikui krūtį taisyklingai nuo pat pradžių).

 Džiaugiuosi sėkmingu žindymu, kai turėsiu kitą vaiką, be jokių kalbų, maitinsiu jį taip pat. O kitoms mamytėms siūlau mažiau klausyti visų tetulyčių ir bobulyčių, kurios žino „geriau". Kiekviena mama žino, kas geriausia jos vaikui!

Simona

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.