Vaikystė be čiulptukų Žindymo istorijų konkursas

 (5)
Rugpjūčio pirmąją savaitę minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis "Žindymo parama: arčiau mamų". Kviečiame dalintis savo žindymo patirtimi ir įkvėpti mamas ieškoti sprendimų susidūrus su sunkumais. Publikuojame trijų vaikų mamos Jūratės istoriją.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Esu trijų vaikų mama ir visus vaikus maitinau daugiau kaip metus.

Sūnų maitinau iki 1 m. 6 mėn., o dukras iki 1 m. 4 mėn. Manau, kad mamos pienas yra pats geriausias vaikui, ir man nesvarbu buvo, kai sakydavo, jog darau nuodėmę taip ilgai maitindama vaikus.

Po cezario pjūvio žindymas nebuvo sklandus

Pirmasis sūnus gimė po cezario pjūvio operacijos, su juo turėjau daugiausia problemų dėl maitinimo. Visų pirma, po operacijos kurį laiką jis buvo naujagimių skyriuje, kur jį maitino mišinėliais ir iš buteliuko.

TAIP PAT SKAITYKITE:
6 kilogramų naujagimę mama pagimdė pati
Išgirsk, ką tau nori pasakyti vaikų neturinti draugė

Aš turėjau pieno daug, rodos, galėjau išmaitinti du vaikus, bet kai atnešė mano mažylį, prasidėjo problemos: vaikas neima krūties, nes jau priprato prie buteliuko ir čiulptuko. Kiek bandau, tiek spjauna lauk. Verkiu, nes jau pradėjo skaudėti krūtinę, vaikas verkia, nes nori valgyti... Seselė bando padėti, bet jis neima krūtinės, ir viskas.

Pirmasis maitinimas su pientraukiu

Tada man pasiūlė nusitraukti pieną pientraukiu ir duoti iš buteliuko. Neturėjau kur dingti, juk reikėjo vaiką pamaitinti. Nusitraukus pieną ir vaikas buvo sotus, ir man gerai, nes nebeskaudėjo.

Paskui man seselė papasakojo savo istoriją, kad ji 7 mėnesius taip su pientraukiu nutraukinėjo pieną ir maitino savo vaikelį.

Kadangi aš buvau jauna ir tikrai nenorėjau tiek vargti, nutariau pasistengti, kad vaikas išmoktų pats paimti krūtį. Po pusdienio pastangų pavyko išmokinti. Tada buvau laiminga!

Čiulptukai - nereikalingas daiktas mūsų namuose

Aišku, vėliau buvo visko -  ir spenelius žindymo pradžioje skaudėjo, bet juk šiais laikais yra priemonių, ir tai galima išgydyti. Beje, kai sūnus išmoko normaliai valgyti iš krūties, jam nereikėjo čiulptuko, taip ir užaugo be jo.

Kai gimė dukros, aš jau turėjau patirties ir nebeturėjau tokių problemų. Mano visiems trims vaikams nereikėjo čiulptukų, jie užaugo sveiki ir laimingi. Ir dar vienas svarbus dalykas: džiaugiausi, kad man nereikėdavo naktimis keltis daryti mišinėlių.

Yra ir kitaip galvojančių mamų

Pažįstu vieną mamą, kuri turėjo pieno ir galėjo maitinti vaiką, bet jos principai neleido žindyti. Ji sakė, esą krūtinė ištįs, skaudės nukramtytus spenelius...

Jai susidarė krūties uždegimas, teko operuoti, žodžiu, turėjo daugiau problemų, negu būtų jų turėjusi žindydama. Aš nesuprantu tokių mamų. Kodėl jos gimdo ir, turėdamos savo pieno, nemaitina? Negali iškęsti trumpo skausmo, kai speneliai sutrūkinėja? Man atrodo, gimdymo skausmas didesnis negu šis, o be to, dabar yra visokių priemonių nuo spenelių sutrūkinėjimų.

Taigi, mamos, jei tik turit pieno, drąsiai maitinkite savo vaikučius, nes jiems nieko nėra geriau, kaip mamos pienas ir prisiglaudimas prie savo mamos.

Jūratė

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų“. Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną
Susilaukusios kūdikio mamos stengiasi, kad namai būtų kuo švaresni, nors kartais iš nuovargio ir linksta kojos... Ar verta lakstyti paskui kiekvieną dulkelę? O gal sterilūs namai kenkia kūdikio sveikatai?

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje
Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas