Vaikystė be čiulptukų Žindymo istorijų konkursas

 (5)
Rugpjūčio pirmąją savaitę minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis "Žindymo parama: arčiau mamų". Kviečiame dalintis savo žindymo patirtimi ir įkvėpti mamas ieškoti sprendimų susidūrus su sunkumais. Publikuojame trijų vaikų mamos Jūratės istoriją.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Esu trijų vaikų mama ir visus vaikus maitinau daugiau kaip metus.

Sūnų maitinau iki 1 m. 6 mėn., o dukras iki 1 m. 4 mėn. Manau, kad mamos pienas yra pats geriausias vaikui, ir man nesvarbu buvo, kai sakydavo, jog darau nuodėmę taip ilgai maitindama vaikus.

Po cezario pjūvio žindymas nebuvo sklandus

Pirmasis sūnus gimė po cezario pjūvio operacijos, su juo turėjau daugiausia problemų dėl maitinimo. Visų pirma, po operacijos kurį laiką jis buvo naujagimių skyriuje, kur jį maitino mišinėliais ir iš buteliuko.

TAIP PAT SKAITYKITE:
6 kilogramų naujagimę mama pagimdė pati
Išgirsk, ką tau nori pasakyti vaikų neturinti draugė

Aš turėjau pieno daug, rodos, galėjau išmaitinti du vaikus, bet kai atnešė mano mažylį, prasidėjo problemos: vaikas neima krūties, nes jau priprato prie buteliuko ir čiulptuko. Kiek bandau, tiek spjauna lauk. Verkiu, nes jau pradėjo skaudėti krūtinę, vaikas verkia, nes nori valgyti... Seselė bando padėti, bet jis neima krūtinės, ir viskas.

Pirmasis maitinimas su pientraukiu

Tada man pasiūlė nusitraukti pieną pientraukiu ir duoti iš buteliuko. Neturėjau kur dingti, juk reikėjo vaiką pamaitinti. Nusitraukus pieną ir vaikas buvo sotus, ir man gerai, nes nebeskaudėjo.

Paskui man seselė papasakojo savo istoriją, kad ji 7 mėnesius taip su pientraukiu nutraukinėjo pieną ir maitino savo vaikelį.

Kadangi aš buvau jauna ir tikrai nenorėjau tiek vargti, nutariau pasistengti, kad vaikas išmoktų pats paimti krūtį. Po pusdienio pastangų pavyko išmokinti. Tada buvau laiminga!

Čiulptukai - nereikalingas daiktas mūsų namuose

Aišku, vėliau buvo visko -  ir spenelius žindymo pradžioje skaudėjo, bet juk šiais laikais yra priemonių, ir tai galima išgydyti. Beje, kai sūnus išmoko normaliai valgyti iš krūties, jam nereikėjo čiulptuko, taip ir užaugo be jo.

Kai gimė dukros, aš jau turėjau patirties ir nebeturėjau tokių problemų. Mano visiems trims vaikams nereikėjo čiulptukų, jie užaugo sveiki ir laimingi. Ir dar vienas svarbus dalykas: džiaugiausi, kad man nereikėdavo naktimis keltis daryti mišinėlių.

Yra ir kitaip galvojančių mamų

Pažįstu vieną mamą, kuri turėjo pieno ir galėjo maitinti vaiką, bet jos principai neleido žindyti. Ji sakė, esą krūtinė ištįs, skaudės nukramtytus spenelius...

Jai susidarė krūties uždegimas, teko operuoti, žodžiu, turėjo daugiau problemų, negu būtų jų turėjusi žindydama. Aš nesuprantu tokių mamų. Kodėl jos gimdo ir, turėdamos savo pieno, nemaitina? Negali iškęsti trumpo skausmo, kai speneliai sutrūkinėja? Man atrodo, gimdymo skausmas didesnis negu šis, o be to, dabar yra visokių priemonių nuo spenelių sutrūkinėjimų.

Taigi, mamos, jei tik turit pieno, drąsiai maitinkite savo vaikučius, nes jiems nieko nėra geriau, kaip mamos pienas ir prisiglaudimas prie savo mamos.

Jūratė

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų“. Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius
Ar laiką leidžiate lauke ar viduje, vasarą nėra lengva kūdikiui suteikti saugumą ir komfortą.