Žindymas per daug idealizuojamas istorijų konkursas

 (24)
Irma prisistačiusi mama pasakoja dvi savo žindymo istorijas. Kandus stilius ir taiklios įžvalgos - verta paskaityti!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sveiki, pradėsiu nuo to, kad esu dviejų dukrų mama.

Vyresnėlę pati maitinau dvi savaites, kol išsigandęs dėl tolimesnės mano psichinės sveikatos vyras nupirko adaptuoto pieno mišinio, liaudyje meiliai vadinamo mišinuku. Man tai buvo didžiulis įžeidimas - aš savo vaiko kaip broilerio „kombikormu" nešersiu ir taškas!

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tiesa ir mitai apie seksą po gimdymo
Ką apie vaiką pasako jo Zodiako ženklas? Žuvys

Pakvipo skyrybomis, ir kvepėjo ilgokai, kol netekusi kantrybės (maitindavau kone 10-15 minučių intervalu) drebančiomis rankomis pasigaminau minimalią mišinuko dozę. Suvalgė. Miega. Nerėkia! Jau pusė valandos! Dar kvėpuoja, viskas gerai... Efektas truko ištisas tris valandas, neturėjau ką veikti, todėl slampinėjau iš kampo į kampą nepamiršdama pasitikrinti, ar mano aniuolėlis dar gyvas.

Eksperimentą pakartojau dar kartą.

Ir dar kartą. Tada prisiminiau, kad turiu Dievo dovaną - krūtis (kibernetinėje erdvėje labiau paplitęs (.)(.) simbolis). Tačiau koks buvo smūgis, kai šios dovanos pirmagimė jau nebenorėjo. Spjovė lauk ir žviegė lyg ten actas, o ne pienas būtų. Labai išgyvenau ir jaučiausi nevisavertė - juk KITOS tai gali, o aš ne. Vadinasi, aš esu nevykėlė, kad negaliu maitinti savo vaiko...

Istorija pasikartojo po ketverių metų.

Tik šįkart buvau įsitikinusi, kad man pavyks. Apsišarvavau kantrybe ir laukiau, kol praeis užkeiktasis mėnuo, ir pieno gamyba susireguliuos. Man taip sakė gimdymo namų personalas, draugė ir dar mamyčių forumuose taip rašė. Labai norėjosi vieno - be niekieno pagalbos nueiti į tualetą, atsigerti, pavalgyti, nusiprausti ar susišukuoti. Arba bent jau be klykiančio vaiko palydos. Šį periodą pavadinčiau nuolatiniu „kabėjimu ant (.)".

Bet sukandusi dantis raminausi - juk tai skatina laktaciją. Paniką dėl pieno trūkumo šiek tiek numalšino vizitas pas gydytoją. Po dviejų savaičių dukra priaugo 400 g, dar po dviejų - 900. Obetačiau, norėjosi, kad pats procesas būtų sklandesnis.

Po taip lauktojo mėnesio niekas nepasikeitė.

Tada jau griebiausi sėkmingojo veiksmų plano - mišinuko. Na, ne visai sėkmingo, tiesą pasakius - visiškai nesėkmingo, nes mažoji pasirodė ne iš kelmo spirta ir tos silikoninės (.) butaforijos nepripažino.

Pabandžiau tiesiog įšvirkšti tiesiai į burną (kol rėkia išsižiojusi), o rezultatas - atpylė fontanu. Gėriau laktaciją skatinančias arbatas, netgi pasirašiau nepigiam (.)(.) masažui, bet rodos, niekas nesikeitė.

Vienos supermamytės įkalbėta pabandžiau pieną nusitraukti. Išėjo 50 ml. Nežinau, tai daug ar mažai, bet tas faktas, kad aš jo dukrai niekaip nebesugirdysiu, tėškė į realybę - mergytė visą dieną pražviegė alkana: jai to kiekio labai ir trūko. Ir vėl paeksperimentavau su buteliuku - efektas toks pats, kaip ir su mišinuku - sąžiningai atpylė visą pieną.

Mažajai tuoj du mėnesiai, o aš kantriai tebemaitinu. Pieno pakanka, bet maitinti tenka dažnai, o ir nusistovėjusios dienotvarkės nėra. Guodžia tai, kad maitinimų nelydi graudžios mažosios ašaros ir riksmai. Manau, kad su savo užsispyrimu pasieksiu savo ir galėsiu sakyti, kad maitinau PATI. Kita vertus, kitos išeities ir neturiu.

Pabaigai norėčiau reziumuoti, kad medikų ir supermamyčių daromas spaudimas nėra adekvatus. Kiekvienas atvejis yra individualus ir kryptingas poveikis maitinti gali sukelti nemenkos žalos. Maitinimas per daug idealizuojamas praleidžiant minusus, kurie išties dažnai nusveria natūralaus maitinimo pliusus.

Natūralaus maitinimo alternatyvos yra tiesiog nepriimtinos, o nepakantumas mamoms, kurios pačios nemaitina, yra ganėtinai didelis. O pradedančioms maitinti mamytėms norėčiau patarti, kad nebijotų sunkumų (jų tikrai bus), o ištikus krizei, nebijotų primaitinti (turiu omenyje, primaitinimą su protu). Patikėkit, nieko neatsitiks - ir avis bus sveika, ir vilkas sotus. T. y. - ir vaikas sotus, ir mama nepervargusi.

Irma G.

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną
Susilaukusios kūdikio mamos stengiasi, kad namai būtų kuo švaresni, nors kartais iš nuovargio ir linksta kojos... Ar verta lakstyti paskui kiekvieną dulkelę? O gal sterilūs namai kenkia kūdikio sveikatai?

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje
Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas