Žindymas per daug idealizuojamas istorijų konkursas

 (24)
Irma prisistačiusi mama pasakoja dvi savo žindymo istorijas. Kandus stilius ir taiklios įžvalgos - verta paskaityti!
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Sveiki, pradėsiu nuo to, kad esu dviejų dukrų mama.

Vyresnėlę pati maitinau dvi savaites, kol išsigandęs dėl tolimesnės mano psichinės sveikatos vyras nupirko adaptuoto pieno mišinio, liaudyje meiliai vadinamo mišinuku. Man tai buvo didžiulis įžeidimas - aš savo vaiko kaip broilerio „kombikormu" nešersiu ir taškas!

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tiesa ir mitai apie seksą po gimdymo
Ką apie vaiką pasako jo Zodiako ženklas? Žuvys

Pakvipo skyrybomis, ir kvepėjo ilgokai, kol netekusi kantrybės (maitindavau kone 10-15 minučių intervalu) drebančiomis rankomis pasigaminau minimalią mišinuko dozę. Suvalgė. Miega. Nerėkia! Jau pusė valandos! Dar kvėpuoja, viskas gerai... Efektas truko ištisas tris valandas, neturėjau ką veikti, todėl slampinėjau iš kampo į kampą nepamiršdama pasitikrinti, ar mano aniuolėlis dar gyvas.

Eksperimentą pakartojau dar kartą.

Ir dar kartą. Tada prisiminiau, kad turiu Dievo dovaną - krūtis (kibernetinėje erdvėje labiau paplitęs (.)(.) simbolis). Tačiau koks buvo smūgis, kai šios dovanos pirmagimė jau nebenorėjo. Spjovė lauk ir žviegė lyg ten actas, o ne pienas būtų. Labai išgyvenau ir jaučiausi nevisavertė - juk KITOS tai gali, o aš ne. Vadinasi, aš esu nevykėlė, kad negaliu maitinti savo vaiko...

Istorija pasikartojo po ketverių metų.

Tik šįkart buvau įsitikinusi, kad man pavyks. Apsišarvavau kantrybe ir laukiau, kol praeis užkeiktasis mėnuo, ir pieno gamyba susireguliuos. Man taip sakė gimdymo namų personalas, draugė ir dar mamyčių forumuose taip rašė. Labai norėjosi vieno - be niekieno pagalbos nueiti į tualetą, atsigerti, pavalgyti, nusiprausti ar susišukuoti. Arba bent jau be klykiančio vaiko palydos. Šį periodą pavadinčiau nuolatiniu „kabėjimu ant (.)".

Bet sukandusi dantis raminausi - juk tai skatina laktaciją. Paniką dėl pieno trūkumo šiek tiek numalšino vizitas pas gydytoją. Po dviejų savaičių dukra priaugo 400 g, dar po dviejų - 900. Obetačiau, norėjosi, kad pats procesas būtų sklandesnis.

Po taip lauktojo mėnesio niekas nepasikeitė.

Tada jau griebiausi sėkmingojo veiksmų plano - mišinuko. Na, ne visai sėkmingo, tiesą pasakius - visiškai nesėkmingo, nes mažoji pasirodė ne iš kelmo spirta ir tos silikoninės (.) butaforijos nepripažino.

Pabandžiau tiesiog įšvirkšti tiesiai į burną (kol rėkia išsižiojusi), o rezultatas - atpylė fontanu. Gėriau laktaciją skatinančias arbatas, netgi pasirašiau nepigiam (.)(.) masažui, bet rodos, niekas nesikeitė.

Vienos supermamytės įkalbėta pabandžiau pieną nusitraukti. Išėjo 50 ml. Nežinau, tai daug ar mažai, bet tas faktas, kad aš jo dukrai niekaip nebesugirdysiu, tėškė į realybę - mergytė visą dieną pražviegė alkana: jai to kiekio labai ir trūko. Ir vėl paeksperimentavau su buteliuku - efektas toks pats, kaip ir su mišinuku - sąžiningai atpylė visą pieną.

Mažajai tuoj du mėnesiai, o aš kantriai tebemaitinu. Pieno pakanka, bet maitinti tenka dažnai, o ir nusistovėjusios dienotvarkės nėra. Guodžia tai, kad maitinimų nelydi graudžios mažosios ašaros ir riksmai. Manau, kad su savo užsispyrimu pasieksiu savo ir galėsiu sakyti, kad maitinau PATI. Kita vertus, kitos išeities ir neturiu.

Pabaigai norėčiau reziumuoti, kad medikų ir supermamyčių daromas spaudimas nėra adekvatus. Kiekvienas atvejis yra individualus ir kryptingas poveikis maitinti gali sukelti nemenkos žalos. Maitinimas per daug idealizuojamas praleidžiant minusus, kurie išties dažnai nusveria natūralaus maitinimo pliusus.

Natūralaus maitinimo alternatyvos yra tiesiog nepriimtinos, o nepakantumas mamoms, kurios pačios nemaitina, yra ganėtinai didelis. O pradedančioms maitinti mamytėms norėčiau patarti, kad nebijotų sunkumų (jų tikrai bus), o ištikus krizei, nebijotų primaitinti (turiu omenyje, primaitinimą su protu). Patikėkit, nieko neatsitiks - ir avis bus sveika, ir vilkas sotus. T. y. - ir vaikas sotus, ir mama nepervargusi.

Irma G.

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius
Ar laiką leidžiate lauke ar viduje, vasarą nėra lengva kūdikiui suteikti saugumą ir komfortą.

Kodėl žindymas gali tapti varginančia patirtimi: specialistės komentaras (34)

Kodėl žindymas gali tapti varginančia patirtimi: specialistės komentaras
Žindymo nauda kūdikiui – neginčijama, tačiau dažnai nutylima, kaip tai gali būti nelengva mamai.

Gydytojos patarimai, kad žindymas po gimdymo būtų sklandus (9)

Gydytojos patarimai, kad žindymas po gimdymo būtų sklandus
Mamos pienas – tobuliausias maistas kūdikiui, o natūralaus maitinimo nauda neabejoja niekas.