Žindymo problemų patiriančioms moterims – gera žinia

 (12)
Vaikų ligoninės vaikų ligų gydytoja Audronė Mulevičienė - šiuo metu vienintelė Lietuvoje vaikų ligų gydytoja, turinti Tarptautinės egzaminuotojų tarybos pripažinto laktacijos konsultanto sertifikatą.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ši specializacija yra vienodas daugelio šalių pripažintas standartas, o šie specialistai yra gydytojų ir slaugytojų komandos nariai, dirbantys ir ligoninėse, ir pirminės sveikatos priežiūros įstaigose.

Šiandien 101 šalyje yra 27 450 žindymo specialistų, kurie teikia paramą ir pagalbą žindančioms šeimoms. Tarptautinio egzaminuotojų tarybos pripažinto laktacijos konsultanto vardas kiekvieną iš jų įpareigoja laikytis profesinės etikos kodekso ir nepriimti jokios paramos bet kokia forma iš kūdikių mišinių ar dirbtinio kūdikių maitinimo priemonių gamintojų ar platintojų. Tai leidžia sukurti žindymui palankią aplinką ir ginti, skatinti bei palaikyti natūralų kūdikių maitinimą.

Žindymo specialistas padeda mamoms nuo pat pirmųjų vaiko gyvenimo dienų: įvertina, ar mažylis teisingai apžioja krūtį, ar žinda efektyviai, ar yra žindomas pagal poreikį, stebi, kaip auga jo svoris. Jei iškyla tam tikrų sunkumų, pataria, kaip juos išspręsti ir išsaugoti natūralų maitinimą, o esant reikalui nusiunčia konsultacijų pas specialistus, pavyzdžiui, veido ir žandikaulių chirurgui dėl įtariamo per trumpo liežuvio ar lūpos pasaitėlio, alergologui dėl įtariamų alerginių ligų ir pan.

Pasak vaikų ligų gydytojos A. Mulevičienės, Lietuvoje motinos ir vaiko sveikata rūpinasi akušeris, akušeris-ginekologas, bendruomenės slaugytoja, šeimos gydytojas, tačiau dar nerengiami tokie specialistai, kurie turėtų daugiadalykį požiūrį į žindymą, profesionaliai įvertintų, kaip vyksta laktacija, žindymas, kada norma tampa nebe norma, ar patartų, kaip žindyti kūdikį su specialiais poreikiais, pavyzdžiui, turintį Dauno sindromą. Neretai šeimos, negavusios tinkamos pagalbos ir palaikymo, nutraukia natūralų maitinimą, nors moksliniais tyrimais jau seniai įrodyta, jog žindymas - tai vaiko ir motinos sveikatos pagrindas.

Šiuo metu Vaikų ligoninės Vaikų konsultacijų poliklinikoje jau dirba vaikų ligų gydytoja, žindymo specialistė, kuri konsultuoja kūdikius bei mažus vaikus ir teikia pagalbą, kai:

- kūdikis netinkamai apžioja krūtį;

- kūdikis neefektyviai žinda;

- kūdikis turi specialiųjų poreikių (įgimtų anomalijų, genetinių ligų ir pan.);

- kūdikis atsisako krūties, žinda neramiai arba nesitraukia nuo krūties, pažindęs išlieka neramus;

- kūdikį reikia sugrąžinti nuo buteliuko prie krūties;

- kūdikis nepakankamai priauga svorio.

Jei šeimos gydytojas ar pediatras pastebi žindymo problemą, bet dėl laiko stokos negali mamos tinkamai konsultuoti ir stebėti, turi galimybę duoti siuntimą vaikų ligų gydytojo, žindymo specialisto, konsultacijai gauti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius

Kaip suteikti kūdikiui komfortą per vasaros karščius
Ar laiką leidžiate lauke ar viduje, vasarą nėra lengva kūdikiui suteikti saugumą ir komfortą.