Žindyti bet kokia kaina istorijų konkursas

 (2)
Mano mažylei šiuo metu 10 mėnesių, ir ji vis dar valgo mamos pieną. Deja, pradžia, kaip ir daugeliui jaunų mamų, nebuvo tokia tobula.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gimdymas truko apie 18 valandų.

Tad po daugiau nei paros nemigos lengviau atsipūčiau, kai man ant krūtinės paguldė dukrytę. Deja, gimdykloje niekas net nesiruošė glausti jos prie krūties, tuo metu net nesugalvojau paklausti, kodėl. Į palatą mane išvežė vieną, vyras palydėjo, o dukrą išnešė tyrimams, nes nesutapo kraujo grupė ir grėsė gelta.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Rugsėjo antrąją ne visi tėvai galės lydėti vaikus į mokyklą
Paskaičiuokime, kiek jums kainuos auginti šuniuką

Vaikutį atnešė daugiau nei po 2 val. ir priglaudė prie krūties.

Po pusvalandžio atėjo ir išnešė vaiką. Pirmą parą maitinimas taip ir vyko: atneša, „įdeda spenelį" ir išeina, po pusvalandžio ateina pasiimti vaiko. Pirmas kelias paras pienelio gausiai nebuvo, bet kol prie krūties dukra, tol džiaugiausi. Deja, pamainos keičiasi...

Šeštadienio naktį (aš pagimdžiau penktadienį dieną) budėjo piktoji sesutė, kuri vis niurnėjo, kad jai vienai labai daug darbo, nes ką tik viena pagimdė, ir jai reikia mažylį apiplaut, ir dar man kūdikį „nešiot"...

Sako, nusitrauk pieno ir aš naktį sumaitinsiu.

Jai gal tai ir buvo paprastas dalykas, deja, ne man... Nei mokėjau, nei žinojau, kaip tai daryti rankomis. Pamenu, bandau traukti, nieko nesigauna, ašaros rieda kaip pupos, nes netaisyklingai suėmus ir skauda, ir pikta, kad nesugebu atlikti elementaraus veiksmo. Tada man pareiškė, kad nieko tokio, naktį duos mišinuko.

Sakau, tai jūs mane pakelkit, aš jau ateisiu pati į palatą, kur mažutė „po lempom". Nors mąsčiau, kaip tai turėtų atrodyti, nes per gimdymą kirpo, siuvo, bet dėl savo vaiko viską norėjosi padaryt.

Kai ryte pasikeitus pamainai man atnešė dukrą kita slaugytoja, ji paklausė, kodėl maitino mažytę mišinuku, ar aš pieno neturiu? Labai pykau, bet padaryti neturėjau ką.

Kitas dienas, atrodo, viskas klostėsi gerai, tačiau vienos krūties spenelį skaudėjo vis labiau. Vyras pripirko tepalų, kompresų, deja, niekas negelbėjo. Grįžom namo, ir viskas tik blogiau. Skambinu gydytojai, sakau ką daryti, o ji man: „mamos pienas - geriausias vaistas". Bandžiau prašyti kitų mamų pagalbos, deja, niekas nepadėjo.

Užsispyrimas žindyti buvo didelis.

Kenčiau, kol po 1,5 mėn. ryžausi panaudoti antspenius. Pamenu, užsidedu, mažylė apžiojo, galvoju, kaip gerai, neskauda. Bet viskas tuo ir baigėsi, daugiau su antspeniais mažoji dama nesiruošė žįsti. Išbandžiau ir pientraukį, bet jis negelbėjo...

Taip kankinausi daugiau nei du mėnesius, tepdama vis kitokius tepalus. Kol kažkokiu stebuklingu būdu, nes kitaip nežinau kaip pavadinti, viskas susitvarkė ir užgijo. Tada supratau, kad nelaimės po vieną nevaikšto. Ištino krūtis, sukilo temperatūra. Bandžiau dėti kopūstą, bet buvo per vėlu ir negelbėjo. Nuvažiavau pas gydytoją, kuri diagnozavo uždegimą ir skyrė antibiotikų.

Po to karto neturiu jokių bėdų dėl žindymo, džiaugiuosi, kad rankų nenuleidau. Jei dabar atsukčiau laiką atgal, tai nežinau, ar vis dar būčiau tokia ryžtinga žindyti bet kokia kaina...

Viktorija

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų". Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.