Žindžiau iš karto du! žindymo istorijų konkursas

 (5)
Lina savo pienu maitino ne vieną, o iš karto du vaikučius. Todėll jos patirtis - ypatinga.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su vyru planavome pirmąjį vaikelį. Valio... Pavyko iš pirmo karto!

Tai patvirtino ir nėštumo testas, ir gydytoja. Taigi, prasidėjo informacijos rinkimas apie viską, ko reikėtų ir, galbūt, ko nereikėtų žinoti apie vaikų auginimą. Ypač daug dėmesio skyriau informacijai apie žindymą, nes labai norėjau, kad mano vaikelis būtent taip maitintųsi pirmosiomis savo gyvenimo dienomis ir vėliau.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Išgirsk, ką tau nori pasakyti vaikų neturinti draugė

Po kurio laiko sužinojau, kad laukiuosi dviejų mažų žmogučių.

Buvome tikrai dar labiau laimingesni, bet, turbūt, ir dar labiau išsigandę, nes neturėjome patirties auginant vieną vaikutį, o čia jų bus du iš karto. Nuo tada ir pradėjau domėtis dvynių auginimu ir ypač jų žindymu . Ieškojau informacijos internete, nes knygose jos nebuvo tiek daug. Žiūrėjau įvairius filmukus, kaip, kokiomis pozicijomis geriausia žindyti ir taip toliau...

Pagaliau sulaukėme dviejų sveikų, gražių sūnelių.

Pamenu pirmas dvi paras, turbūt, nemiegojau, vis glaudžiau vaikučius prie savęs, vis duodavau žįsti, kad kuo greičiau atsirastų pieno. Bet turėjau plokščius spenelius, todėl buvo labai sunku ir man dar nieko nemokančiai, ir vaikučiams, nes jie vis nepagriebdavo spenelio, kad galėtų pradėti žįsti. Po trijų ar keturių dienų krūtinė ohoho kiek turėjo pieno, tik dar buvo vis sunku jį ištraukti ir ją skaudėjo. Tai aš rankomis ją vis masažavau ir nusitraukinėjau. Būdavo, ir ašaros išriedėta...

Labai bijojau visokių sukietėjimų, uždegimų.

Ir labai norėjau, kad vaikai gautų mamos pieno. Po to sesutė atnešė gaubtelius speneliams. Juos nešiojau visada, kai nemaitindavau, nes jie suformuodavo didesnį spenelį.

Taip pat įsigijau maitinimo pagalvę, kuri man su dviem vaikais labai padėjo, nes galėjau vaikus maitinti abudu iš karto. Labai padėjo sesutė, kuri atėjusi aplankyti vaikučių į namus labai parėmė psichologiškai, nes buvo tiek daug klausimų, baimių ir nežinomybės. Taip pat pasakė, kad maždaug kas dvi savaites vaikai bus irzlesni, kadangi jiems vadinamos „increasing days", kai reikia duoti žįsti ilgiau, dažniau, ir taip pradeda gamintis daugiau pieno.

Taip pat priminė, kad jeigu jaučiu, jog pieno yra mažai, tiesiog pasėdėti užsimerkus ir atsipalaiduoti bent 15 min, jei nėra galimybės ilgiau pamiegoti.

Patarimas buvo nenusitraukinėti pieno, kadangi tai išderina visą pieno gamybą. Taip pat ligoninėje buvo žindymo specialistų, kuriems galėjau skambinti ar juos aplankyti, bet kada, kai tik turėjau klausimų.  Manau, jog tikrai nesumeluosiu, kad prireikė maždaug mėnesio, kol išmokau tinkamai maitinti vaikučius, be visų baimių ir skausmų.

Visi patarimai man tikrai labai daug padėjo.

Nes po gimdymo dar nesusitvarkius hormonams, tikrai ne kartą norėjau pasiduoti, dažnai ir ašaros byrėdavo. Nes ir skaudėjo, ir nemokėjau. Labai padėjo vyras, kuris ne tik pirmą mėnesį vis paduodavo mažiukus ant maitinimo pagalvės, bet ir pabūdavo su vaikučiais tada aš galėdavau pamiegoti ir taip turėti daugiau pieno. Labai padėjo patys vaikučiai, kurie buvo ramūs.

Labiausiai, manau, padėjo didžiulis noras maitinti. Ir labai džiaugiuosi, jog nepasidaviau ir išmaitinau vaikučius 8 mėnesius, nes po to jie patys daugiau nebenorėjo mano pieno, todėl labai nenoriai atsisveikinau su šiuo motinystės etapu.

P.S. Kartais, norėdama labiau pailsėti naktį, duodavau vaikams mišinuko prieš miegą, nes tada vaikučiai geriau miegodavo. Per 6 mėn. sunaudojome tik vieną dėžutę mišinuko.

Maždaug nuo 5 mėnesio vis dažniau vaikus reikėdavo maitinti po vieną, nes manau, jog jie pradėjo jausti konkurenciją vienas kitam, ir kai norėdavau žindyti abu kartu, jie tiesiog verkdavo, muistydavosi ir nežįsdavo, o maitinami po vieną puikiausiai žįsdavo.

Lina

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų“. Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną

Kodėl gimus vaikui kenksminga yra valyti namus du kartus per dieną
Susilaukusios kūdikio mamos stengiasi, kad namai būtų kuo švaresni, nors kartais iš nuovargio ir linksta kojos... Ar verta lakstyti paskui kiekvieną dulkelę? O gal sterilūs namai kenkia kūdikio sveikatai?

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje

Pristatomos naujausios žindymo rekomendacijos Lietuvoje
Žindymo skatinimo komitetas parengė informacinį lankstinuką „Sėkmingo žindymo žingsneliai", kurį rekomenduoja įteikti kiekvienai iš gimdymo stacionaro išvykstančiai mamai.

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas