Žindžiau iš karto du! žindymo istorijų konkursas

 (5)
Lina savo pienu maitino ne vieną, o iš karto du vaikučius. Todėll jos patirtis - ypatinga.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su vyru planavome pirmąjį vaikelį. Valio... Pavyko iš pirmo karto!

Tai patvirtino ir nėštumo testas, ir gydytoja. Taigi, prasidėjo informacijos rinkimas apie viską, ko reikėtų ir, galbūt, ko nereikėtų žinoti apie vaikų auginimą. Ypač daug dėmesio skyriau informacijai apie žindymą, nes labai norėjau, kad mano vaikelis būtent taip maitintųsi pirmosiomis savo gyvenimo dienomis ir vėliau.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Išgirsk, ką tau nori pasakyti vaikų neturinti draugė

Po kurio laiko sužinojau, kad laukiuosi dviejų mažų žmogučių.

Buvome tikrai dar labiau laimingesni, bet, turbūt, ir dar labiau išsigandę, nes neturėjome patirties auginant vieną vaikutį, o čia jų bus du iš karto. Nuo tada ir pradėjau domėtis dvynių auginimu ir ypač jų žindymu . Ieškojau informacijos internete, nes knygose jos nebuvo tiek daug. Žiūrėjau įvairius filmukus, kaip, kokiomis pozicijomis geriausia žindyti ir taip toliau...

Pagaliau sulaukėme dviejų sveikų, gražių sūnelių.

Pamenu pirmas dvi paras, turbūt, nemiegojau, vis glaudžiau vaikučius prie savęs, vis duodavau žįsti, kad kuo greičiau atsirastų pieno. Bet turėjau plokščius spenelius, todėl buvo labai sunku ir man dar nieko nemokančiai, ir vaikučiams, nes jie vis nepagriebdavo spenelio, kad galėtų pradėti žįsti. Po trijų ar keturių dienų krūtinė ohoho kiek turėjo pieno, tik dar buvo vis sunku jį ištraukti ir ją skaudėjo. Tai aš rankomis ją vis masažavau ir nusitraukinėjau. Būdavo, ir ašaros išriedėta...

Labai bijojau visokių sukietėjimų, uždegimų.

Ir labai norėjau, kad vaikai gautų mamos pieno. Po to sesutė atnešė gaubtelius speneliams. Juos nešiojau visada, kai nemaitindavau, nes jie suformuodavo didesnį spenelį.

Taip pat įsigijau maitinimo pagalvę, kuri man su dviem vaikais labai padėjo, nes galėjau vaikus maitinti abudu iš karto. Labai padėjo sesutė, kuri atėjusi aplankyti vaikučių į namus labai parėmė psichologiškai, nes buvo tiek daug klausimų, baimių ir nežinomybės. Taip pat pasakė, kad maždaug kas dvi savaites vaikai bus irzlesni, kadangi jiems vadinamos „increasing days", kai reikia duoti žįsti ilgiau, dažniau, ir taip pradeda gamintis daugiau pieno.

Taip pat priminė, kad jeigu jaučiu, jog pieno yra mažai, tiesiog pasėdėti užsimerkus ir atsipalaiduoti bent 15 min, jei nėra galimybės ilgiau pamiegoti.

Patarimas buvo nenusitraukinėti pieno, kadangi tai išderina visą pieno gamybą. Taip pat ligoninėje buvo žindymo specialistų, kuriems galėjau skambinti ar juos aplankyti, bet kada, kai tik turėjau klausimų.  Manau, jog tikrai nesumeluosiu, kad prireikė maždaug mėnesio, kol išmokau tinkamai maitinti vaikučius, be visų baimių ir skausmų.

Visi patarimai man tikrai labai daug padėjo.

Nes po gimdymo dar nesusitvarkius hormonams, tikrai ne kartą norėjau pasiduoti, dažnai ir ašaros byrėdavo. Nes ir skaudėjo, ir nemokėjau. Labai padėjo vyras, kuris ne tik pirmą mėnesį vis paduodavo mažiukus ant maitinimo pagalvės, bet ir pabūdavo su vaikučiais tada aš galėdavau pamiegoti ir taip turėti daugiau pieno. Labai padėjo patys vaikučiai, kurie buvo ramūs.

Labiausiai, manau, padėjo didžiulis noras maitinti. Ir labai džiaugiuosi, jog nepasidaviau ir išmaitinau vaikučius 8 mėnesius, nes po to jie patys daugiau nebenorėjo mano pieno, todėl labai nenoriai atsisveikinau su šiuo motinystės etapu.

P.S. Kartais, norėdama labiau pailsėti naktį, duodavau vaikams mišinuko prieš miegą, nes tada vaikučiai geriau miegodavo. Per 6 mėn. sunaudojome tik vieną dėžutę mišinuko.

Maždaug nuo 5 mėnesio vis dažniau vaikus reikėdavo maitinti po vieną, nes manau, jog jie pradėjo jausti konkurenciją vienas kitam, ir kai norėdavau žindyti abu kartu, jie tiesiog verkdavo, muistydavosi ir nežįsdavo, o maitinami po vieną puikiausiai žįsdavo.

Lina

Rugpjūčio 1-7 dienomis minima Tarptautinė žindymo savaitė. Šių metų šūkis: „Žindymo parama: arčiau mamų“. Jeigu ir jūs susidūrėte su žindymo sunkumais, kuriuos įveikėte, laukiame Jūsų pasakojimų el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Dalinkimės patirtimi ir įkvėpkime viena kitą! Istorijų konkurso sąlygas rasite čia.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai (3)

Rudens gėrybės kūdikiui iš daržo: 2 paprasti receptai
Auksinis ruduo turtingas įvairiausiomis daržovėmis. Šis sezonas – idealus laikas savo vaikams pagaminti natūralių, vitaminingų ir spalvingų tyrelių bei užkandžių.

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?

Kaip teisingai derinti žindymą ir maitinimą iš buteliuko?
Kūdikį galima žindyti, galima maitinti iš buteliuko, o galima rinktis abiejų šių mitybos būdų derinimą.

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį

Gydytoja pataria, kaip žindyti sergantį kūdikį
Gydytoja neonatologė dr. Eglė Markūnienė atsako į aktualius klausimus apie sergančio kūdikio žindymą.

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai (40)

Kaip atrodo rūkančių nėščiųjų kūdikiai
Iš vienos pažįstamos teko girdėti, kad gydytojai nėštumo metu jai leido rūkyti. Esą kelios cigaretės per dieną padarys mažiau žalos, nei nuolatinis organizmo stresas, kurį jis patiria metus rūkyti. Tiesą sakant, sunku patikėti, kad atsirastų nors vienas profesionalus medikas, kuris drįstų viešai pasakyti, kad rūkymas ir nėštumas – suderinami dalykai.

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais (16)

Naudinga informacija tėvams, kurie maitina vaikus mišinukais
Nors žindymo nauda yra neginčijama, mišinukai kūdikiams šiandien pasiekė itin aukštus standartus, o jų vartojimas tapo paprastesnis nei bet kada anksčiau.

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą (2)

Ką svarbu žinoti apie pleiskanų luobą
Ne vieno gimusio kūdikio tėvai susiduria su problema – ką daryti su pleiskanų luobu ant mažylio galvos? Išklausykime gydytojos patarimų.

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas

Kad žindyti būtų lengviau, išbandykite skirtingas pozas
Kad žindymas būtų sklandus, patartina jam ruoštis iš anksto – kaupiant naudingas žinias ir įgūdžius.