10 daiktų, kurių tikrai nereikia naujagimiui

 (41)
Perkant kūdikiui kraitelį, visada išlieka rizika prisipirkti per daug. Kai kurie daiktai, nors ir gerai išreklamuoti, naujagimiui tikrai nereikalingi. Kokie? Mūsų subjektyvus žvilgsnis į juos.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pintas lopšys. O taip, jis labai gražus. Gal todėl jį dažnai naudoja reklamos kūrėjai, į tokį dailų lopšelį paguldydami ne mažiau dailų vaikelį. Tačiau tokie lopšiai kainuoja tikrai nemažai, o tarnauja labai trumpai. Jau 4 mėnesių kūdikis mokosi vartytis ir palikti jį lopšyje vieną nebūtų gera mintis. Puikiai išsiversite su kūdikių lovele, kuri tarnaus nuo gimimo iki tol, kol vaikas joje tilps.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip aš gimdžiau vandenyje Vilniaus Gimdymo namuose
Gimdyme dalyvavęs Andrius - atvirai apie savo įspūdžius
Gimus vaikui moteriai neberūpi jos išvaizda?

Servetėlių šildytuvas. Ko gero, vienas keisčiausių kada nors sukurtų dalykėlių vaikams. Esu įsitikinusi, kad urvinių žmonių kūdikiai išgyvendavo be jo. Ak, tiesa.... urviniai žmonės išnyko! Tad galbūt mums jo reikia?.. Tai gana maloni smulkmena, tačiau tai tikrai nėra būtinybė.

Kūdikio maniežas. Tikrai liūdna stebėti, kai jaunos šeimos, turinčios mažai pinigų, visai be reikalo jaudinasi dėl vaikiškų maniežų. Kam jie? Kelionėms! O kiek jų planuojate pirmą kūdikio gyvenimo mėnesį? Kai kurie žmonės migdo kūdikį savo lovoje, kiti - jam skirtoje lovelėje. Tačiau maniežas tikrai nėra pirmo būtinumo daiktas, kurį turėtumėte įsigyti naujagimiui.

Šiukšlių dėžė sauskelnėms. Sauskelnės vis tiek dvokia, net toje dėžėje. Jei naudojate vienkartines sauskelnes, meskite jas į paprastą šiukšlių dėžę, juk kūdikių išmatos nesmirda taip baisiai. Jei naudojate vystyklus, tuomet jums tikrai reikia specialios dėžės (talpos) jiems, tačiau tam puikiai tiks paprastas didelis plastikinis kibiras. Jį galite įsigyti visai nebrangiai arba pasinaudokite sena dėže nuo buitinės chemijos.

Sūpynės, šokliukai, kėdutės ir kiti panašūs daiktai. Žinoma, neįmanoma visą dieną išlaikyti kūdikio ant rankų, tad puiku turėti ką nors, kur galėtumėte trumpam padėti vaiką. Tiesiog supraskite, kad jums tikrai nereikia jų visų. Be to, ne visiems vaikams jie patinka. Vienas vaikas labai mėgsta sūpynes, tačiau kitas gali žviegti kaip skerdžiamas, vos prie jų prineštas. Tad tai nėra universalus visiems vaikams patinkantis pasirinkimas. Dažnai jau paaugusių vaikų tėvai nori (drįsčiau net teigti, kad desperatiškai) atiduoti šiuos daiktus, kad namuose atlaisvintų šiek tiek erdvės. Jei gausite juos nemokamai, tada nesijausite taip blogai, jei jų niekada nepanaudosite.

Brangūs pientraukiai. Pientraukis yra būtinybė, jei labai anksti grįžtate į darbą ir planuojate toliau kūdikį maitinti savo pienu. Tačiau jie tikrai nebūtini visoms mamoms, nors juos būtent taip ir reklamuoja. Krūtimi maitinančiai mamai pientraukio nereikia, nebent ji susiduria su specifinėmis žindymo problemomis, ir įsigyti pientraukį jai rekomenduoja specialistai. Tačiau ir tokiu atveju užteks paprasčiausio rankinio pientraukio, nebūtina pirkti paties brangiausio ir „išmaniausio". Prieš perkant išvis patartina išbandyti jį (gal turi draugė, kuri gali paskolinti?), nes ne visi pientraukiai tinka ir patinka mamoms.

Kūdikių batai. Pripažinkime - kūdikiai nevaikšto. Tai nutinka šiek tiek vėliau, tad iki to laiko jiems nereikia daugybės batų. O ar žinote didelę paslaptį apie kūdikių batus? Kūdikių batai nesilaiko ant kūdikių kojų. Jie negali vaikščioti, tačiau jau sulaukę trijų savaičių gali juos nusispardyti.

Suderintas vaikų kambarys. Reklamos kataloguose ir didelėse vaikiškų prekių parduotuvėse greičiausiai esate matę tobulų vaiko kambarių, kuriuose stovi prie sienų spalvos derančios lovytės, lopšeliai, paklodės, lempos, kilimai. Vos tik gimę kūdikiai mato, tačiau tik apie 30 centimetrų atstumu. Jiems tikrai nesvarbu, ar tapetai dera prie pagalvės užvalkalo.

Kūdikio monitorius. Kitaip dar vadinamas mobiliąja aukle. Tai toks įrenginys, kuris garsu arba vaizdu fiksuoja, ar vaikas miega, ar jau pabudo. Jį naudoti gal ir galima tada, kai gyvenate 15 kambarių bute ir pamirštate, kuriame kambaryje paguldėte pietų miego mažylį. Standartiniuose mūsų butuose toks prietaisas kažin ar reikalingas.

Čiulptukas. Tai nėra būtinas naujagimio priežiūros atributas, ypač, jeigu esate nusiteikusi ilgai ir sėkmingai žindyti mažylį. Čiulptuko apskritai nepatartina duoti mažesniam nei 6 savaičių kūdikiui.

P.S. Visai gali būti, kad kai kurie iš šių daiktų jums buvo naudingi. Pabrėžiame, kad tai subjektyvus žvilgsnis į kūdikio kraitelį. Jis parašytas remiantis principu "Kam pirkti tai, be ko gali kuo puikiausiai apsieiti".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių (69)

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių
Vieni vardai „ateina" greitai, vos pažvelgus į gimusio mažylio akis, kitus tėvai nešiojasi širdyje daug metų, o būna ir taip, kad ilgą laiką „nelimpa" nė vienas... Ar renkant vardą svarbus tik jo skambesys?

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas? (12)

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas?
Tai, kokią akių spalvą paveldės vaikas, priklauso nuo įvairių veiksnių. Svarbiausia taisyklė: akių spalvą nulemia paveldėti tėvų genai.

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis (11)

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis
„O kas bus, jei man gimdymo namuose sukeis kūdikius ir aš neatpažinsiu savojo?“ – kartais nerimauja būsimosios mamos. Nuogąstauti neverta, tai neįmanoma. Šiandien beveik neabejojama, kad gimęs naujagimis... pažįsta savo mamą ir tėtį.

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę (50)

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę
Racionalistai, be abejonės, pasakys, kad vardas - tai tik skambus raidžių derinys. Nepaisant to, socialinė vardo reikšmė išties didelė - jis gali atskleisti žmogaus tautybę, kilmę ar net tikėjimą.

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius (18)

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius
Kai kurie vardai primena geografinius vietovardžius – miestus, upes ar šalis. Jūsų dėmesiui – 10 ir Lietuvoje sutinkamų tokių vardų.

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja? (1)

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja?
Apie 80 procentų naujagimių daugiau ar mažiau pageltonuoja. Ką svarbu žinoti apie naujagimių geltą, pasakoja dr. Eglė Markūnienė, šeimos klinikos "Sveika pradžia" gydytoja neonatologė.

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas
Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas. Iniciatyvą palaiko ir žinomos Lietuvos šeimos.

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai (158)

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai
Kokiais vardais gimusius vaikus dažniausiai pavadina šiandieniniai tėvai? Paaiškėjo 2016 metų pirmojo pusmečio populiariausiųjų vardų statistika.