10 daiktų, kurių tikrai nereikia naujagimiui

 (41)
Perkant kūdikiui kraitelį, visada išlieka rizika prisipirkti per daug. Kai kurie daiktai, nors ir gerai išreklamuoti, naujagimiui tikrai nereikalingi. Kokie? Mūsų subjektyvus žvilgsnis į juos.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pintas lopšys. O taip, jis labai gražus. Gal todėl jį dažnai naudoja reklamos kūrėjai, į tokį dailų lopšelį paguldydami ne mažiau dailų vaikelį. Tačiau tokie lopšiai kainuoja tikrai nemažai, o tarnauja labai trumpai. Jau 4 mėnesių kūdikis mokosi vartytis ir palikti jį lopšyje vieną nebūtų gera mintis. Puikiai išsiversite su kūdikių lovele, kuri tarnaus nuo gimimo iki tol, kol vaikas joje tilps.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip aš gimdžiau vandenyje Vilniaus Gimdymo namuose
Gimdyme dalyvavęs Andrius - atvirai apie savo įspūdžius
Gimus vaikui moteriai neberūpi jos išvaizda?

Servetėlių šildytuvas. Ko gero, vienas keisčiausių kada nors sukurtų dalykėlių vaikams. Esu įsitikinusi, kad urvinių žmonių kūdikiai išgyvendavo be jo. Ak, tiesa.... urviniai žmonės išnyko! Tad galbūt mums jo reikia?.. Tai gana maloni smulkmena, tačiau tai tikrai nėra būtinybė.

Kūdikio maniežas. Tikrai liūdna stebėti, kai jaunos šeimos, turinčios mažai pinigų, visai be reikalo jaudinasi dėl vaikiškų maniežų. Kam jie? Kelionėms! O kiek jų planuojate pirmą kūdikio gyvenimo mėnesį? Kai kurie žmonės migdo kūdikį savo lovoje, kiti - jam skirtoje lovelėje. Tačiau maniežas tikrai nėra pirmo būtinumo daiktas, kurį turėtumėte įsigyti naujagimiui.

Šiukšlių dėžė sauskelnėms. Sauskelnės vis tiek dvokia, net toje dėžėje. Jei naudojate vienkartines sauskelnes, meskite jas į paprastą šiukšlių dėžę, juk kūdikių išmatos nesmirda taip baisiai. Jei naudojate vystyklus, tuomet jums tikrai reikia specialios dėžės (talpos) jiems, tačiau tam puikiai tiks paprastas didelis plastikinis kibiras. Jį galite įsigyti visai nebrangiai arba pasinaudokite sena dėže nuo buitinės chemijos.

Sūpynės, šokliukai, kėdutės ir kiti panašūs daiktai. Žinoma, neįmanoma visą dieną išlaikyti kūdikio ant rankų, tad puiku turėti ką nors, kur galėtumėte trumpam padėti vaiką. Tiesiog supraskite, kad jums tikrai nereikia jų visų. Be to, ne visiems vaikams jie patinka. Vienas vaikas labai mėgsta sūpynes, tačiau kitas gali žviegti kaip skerdžiamas, vos prie jų prineštas. Tad tai nėra universalus visiems vaikams patinkantis pasirinkimas. Dažnai jau paaugusių vaikų tėvai nori (drįsčiau net teigti, kad desperatiškai) atiduoti šiuos daiktus, kad namuose atlaisvintų šiek tiek erdvės. Jei gausite juos nemokamai, tada nesijausite taip blogai, jei jų niekada nepanaudosite.

Brangūs pientraukiai. Pientraukis yra būtinybė, jei labai anksti grįžtate į darbą ir planuojate toliau kūdikį maitinti savo pienu. Tačiau jie tikrai nebūtini visoms mamoms, nors juos būtent taip ir reklamuoja. Krūtimi maitinančiai mamai pientraukio nereikia, nebent ji susiduria su specifinėmis žindymo problemomis, ir įsigyti pientraukį jai rekomenduoja specialistai. Tačiau ir tokiu atveju užteks paprasčiausio rankinio pientraukio, nebūtina pirkti paties brangiausio ir „išmaniausio". Prieš perkant išvis patartina išbandyti jį (gal turi draugė, kuri gali paskolinti?), nes ne visi pientraukiai tinka ir patinka mamoms.

Kūdikių batai. Pripažinkime - kūdikiai nevaikšto. Tai nutinka šiek tiek vėliau, tad iki to laiko jiems nereikia daugybės batų. O ar žinote didelę paslaptį apie kūdikių batus? Kūdikių batai nesilaiko ant kūdikių kojų. Jie negali vaikščioti, tačiau jau sulaukę trijų savaičių gali juos nusispardyti.

Suderintas vaikų kambarys. Reklamos kataloguose ir didelėse vaikiškų prekių parduotuvėse greičiausiai esate matę tobulų vaiko kambarių, kuriuose stovi prie sienų spalvos derančios lovytės, lopšeliai, paklodės, lempos, kilimai. Vos tik gimę kūdikiai mato, tačiau tik apie 30 centimetrų atstumu. Jiems tikrai nesvarbu, ar tapetai dera prie pagalvės užvalkalo.

Kūdikio monitorius. Kitaip dar vadinamas mobiliąja aukle. Tai toks įrenginys, kuris garsu arba vaizdu fiksuoja, ar vaikas miega, ar jau pabudo. Jį naudoti gal ir galima tada, kai gyvenate 15 kambarių bute ir pamirštate, kuriame kambaryje paguldėte pietų miego mažylį. Standartiniuose mūsų butuose toks prietaisas kažin ar reikalingas.

Čiulptukas. Tai nėra būtinas naujagimio priežiūros atributas, ypač, jeigu esate nusiteikusi ilgai ir sėkmingai žindyti mažylį. Čiulptuko apskritai nepatartina duoti mažesniam nei 6 savaičių kūdikiui.

P.S. Visai gali būti, kad kai kurie iš šių daiktų jums buvo naudingi. Pabrėžiame, kad tai subjektyvus žvilgsnis į kūdikio kraitelį. Jis parašytas remiantis principu "Kam pirkti tai, be ko gali kuo puikiausiai apsieiti".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.