10 daiktų, kurių tikrai nereikia naujagimiui

 (41)
Perkant kūdikiui kraitelį, visada išlieka rizika prisipirkti per daug. Kai kurie daiktai, nors ir gerai išreklamuoti, naujagimiui tikrai nereikalingi. Kokie? Mūsų subjektyvus žvilgsnis į juos.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pintas lopšys. O taip, jis labai gražus. Gal todėl jį dažnai naudoja reklamos kūrėjai, į tokį dailų lopšelį paguldydami ne mažiau dailų vaikelį. Tačiau tokie lopšiai kainuoja tikrai nemažai, o tarnauja labai trumpai. Jau 4 mėnesių kūdikis mokosi vartytis ir palikti jį lopšyje vieną nebūtų gera mintis. Puikiai išsiversite su kūdikių lovele, kuri tarnaus nuo gimimo iki tol, kol vaikas joje tilps.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kaip aš gimdžiau vandenyje Vilniaus Gimdymo namuose
Gimdyme dalyvavęs Andrius - atvirai apie savo įspūdžius
Gimus vaikui moteriai neberūpi jos išvaizda?

Servetėlių šildytuvas. Ko gero, vienas keisčiausių kada nors sukurtų dalykėlių vaikams. Esu įsitikinusi, kad urvinių žmonių kūdikiai išgyvendavo be jo. Ak, tiesa.... urviniai žmonės išnyko! Tad galbūt mums jo reikia?.. Tai gana maloni smulkmena, tačiau tai tikrai nėra būtinybė.

Kūdikio maniežas. Tikrai liūdna stebėti, kai jaunos šeimos, turinčios mažai pinigų, visai be reikalo jaudinasi dėl vaikiškų maniežų. Kam jie? Kelionėms! O kiek jų planuojate pirmą kūdikio gyvenimo mėnesį? Kai kurie žmonės migdo kūdikį savo lovoje, kiti - jam skirtoje lovelėje. Tačiau maniežas tikrai nėra pirmo būtinumo daiktas, kurį turėtumėte įsigyti naujagimiui.

Šiukšlių dėžė sauskelnėms. Sauskelnės vis tiek dvokia, net toje dėžėje. Jei naudojate vienkartines sauskelnes, meskite jas į paprastą šiukšlių dėžę, juk kūdikių išmatos nesmirda taip baisiai. Jei naudojate vystyklus, tuomet jums tikrai reikia specialios dėžės (talpos) jiems, tačiau tam puikiai tiks paprastas didelis plastikinis kibiras. Jį galite įsigyti visai nebrangiai arba pasinaudokite sena dėže nuo buitinės chemijos.

Sūpynės, šokliukai, kėdutės ir kiti panašūs daiktai. Žinoma, neįmanoma visą dieną išlaikyti kūdikio ant rankų, tad puiku turėti ką nors, kur galėtumėte trumpam padėti vaiką. Tiesiog supraskite, kad jums tikrai nereikia jų visų. Be to, ne visiems vaikams jie patinka. Vienas vaikas labai mėgsta sūpynes, tačiau kitas gali žviegti kaip skerdžiamas, vos prie jų prineštas. Tad tai nėra universalus visiems vaikams patinkantis pasirinkimas. Dažnai jau paaugusių vaikų tėvai nori (drįsčiau net teigti, kad desperatiškai) atiduoti šiuos daiktus, kad namuose atlaisvintų šiek tiek erdvės. Jei gausite juos nemokamai, tada nesijausite taip blogai, jei jų niekada nepanaudosite.

Brangūs pientraukiai. Pientraukis yra būtinybė, jei labai anksti grįžtate į darbą ir planuojate toliau kūdikį maitinti savo pienu. Tačiau jie tikrai nebūtini visoms mamoms, nors juos būtent taip ir reklamuoja. Krūtimi maitinančiai mamai pientraukio nereikia, nebent ji susiduria su specifinėmis žindymo problemomis, ir įsigyti pientraukį jai rekomenduoja specialistai. Tačiau ir tokiu atveju užteks paprasčiausio rankinio pientraukio, nebūtina pirkti paties brangiausio ir „išmaniausio". Prieš perkant išvis patartina išbandyti jį (gal turi draugė, kuri gali paskolinti?), nes ne visi pientraukiai tinka ir patinka mamoms.

Kūdikių batai. Pripažinkime - kūdikiai nevaikšto. Tai nutinka šiek tiek vėliau, tad iki to laiko jiems nereikia daugybės batų. O ar žinote didelę paslaptį apie kūdikių batus? Kūdikių batai nesilaiko ant kūdikių kojų. Jie negali vaikščioti, tačiau jau sulaukę trijų savaičių gali juos nusispardyti.

Suderintas vaikų kambarys. Reklamos kataloguose ir didelėse vaikiškų prekių parduotuvėse greičiausiai esate matę tobulų vaiko kambarių, kuriuose stovi prie sienų spalvos derančios lovytės, lopšeliai, paklodės, lempos, kilimai. Vos tik gimę kūdikiai mato, tačiau tik apie 30 centimetrų atstumu. Jiems tikrai nesvarbu, ar tapetai dera prie pagalvės užvalkalo.

Kūdikio monitorius. Kitaip dar vadinamas mobiliąja aukle. Tai toks įrenginys, kuris garsu arba vaizdu fiksuoja, ar vaikas miega, ar jau pabudo. Jį naudoti gal ir galima tada, kai gyvenate 15 kambarių bute ir pamirštate, kuriame kambaryje paguldėte pietų miego mažylį. Standartiniuose mūsų butuose toks prietaisas kažin ar reikalingas.

Čiulptukas. Tai nėra būtinas naujagimio priežiūros atributas, ypač, jeigu esate nusiteikusi ilgai ir sėkmingai žindyti mažylį. Čiulptuko apskritai nepatartina duoti mažesniam nei 6 savaičių kūdikiui.

P.S. Visai gali būti, kad kai kurie iš šių daiktų jums buvo naudingi. Pabrėžiame, kad tai subjektyvus žvilgsnis į kūdikio kraitelį. Jis parašytas remiantis principu "Kam pirkti tai, be ko gali kuo puikiausiai apsieiti".

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Populiariausi vaikų vardai Danijoje: kai kurie patiks ir lietuviams

Populiariausi vaikų vardai Danijoje: kai kurie patiks ir lietuviams
Populiariausių vardų mados keičiasi gana palengva.

5 svarbūs patarimai neseniai pagimdžiusioms moterims

5 svarbūs patarimai neseniai pagimdžiusioms moterims
Po gimdymo, ypač, jei tai pirmas vaikelis, pirmaisiais mėnesiais nelengva išlikti ramiai ir racionaliai. Tačiau pabandyti verta. Siūlome keletą patarimų, kurie padės išlikti ramioms ir lengviau apsiprasti su naujomis mamos pareigomis.

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena

Paskelbus populiariausius berniukų ir mergaičių vardus – netikėta staigmena
Kiekvieną pusmetį atnaujinami populiariausių naujagimių vardų dešimtukai šįkart pažėrė nemažai staigmenų.

Vaiko susilaukę šiauliečiai gaus 300 eurų vertės naujagimio kraitelį (3)

Vaiko susilaukę šiauliečiai gaus 300 eurų vertės naujagimio kraitelį
Šiaulių miesto savivaldybė praneša, kad nuo liepos mėnesio bus dovanojami kraiteliai Šiaulių naujagimiams.

Ar gali stiprus kūdikio verksmas pakenkti jo bambutei

Ar gali stiprus kūdikio verksmas pakenkti jo bambutei
Ką svarbu žinoti apie bambos išvaržą? Iki kada ji išnyksta savaime, o kada jau reikia operuoti?

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti
Išrinkti vardą, kuris vaiką lydės visą gyvenimą, - labai sunki užduotis. Straipsnio konsultantė – parapsichologė Lietuvos ezoterikų konfederacijos prezidentė ezoterikos dr. Elona Eleonora Petkelienė.

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą
Kaune vykusiame seminare „Saugi naujagimio fotosesija“ LSMU ligoninės Kauno klinikų Naujagimių intensyvios terapijos skyriaus gydytoja neonatologė Eglė Lysovienė kartu su daugiau nei 30 naujagimių fotografių iš visos Lietuvos diskutavo apie kūdikių saugumą ir komfortą fotosesijų metu.

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30
Retų ligų gydytojai sieks, kad visuotinio naujagimių tikrinimo sąrašas būtų išplėstas.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą
Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.