7 mitai apie naujagimius, kuriais vis dar tiki lietuviai

 (8)
Vaikų auklėjimas ir auginimas šiandien skiriasi nuo to, kurį žinojo mūsų močiutės. Taip, meilės vaikui reikia visais laikais vienodai, tačiau kasdienėje vaiko priežiūroje yra nemažai pasikeitimų. Jūsų dėmesiui – 7 dažniausi mitai apie naujagimius.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1 mitas: naujagimiai visada miega

Daugeliui atrodo, kad naujagimis – žmogus be charakterio, be norų ir be įpročių. Vieninteliai jo užsiėmimai – valgyti ir miegoti. Teisybė – naujagimiai mėgsta miegoti, daugelis iš tiesų miega po 20 valandų per parą, tačiau mažyliai turi charakterį ir temperamentą. Tarp jų yra tokių, kurie nuo pirmų mėnesių mėgsta ne tik miegoti, bet ir pabendrauti, pažaisti. Tokiu atveju nemanykite, kad jie serga. Mažylis gerai valgo, linksmas, bendraujantis, bet miega mažiau nei 20 valandų per parą? Toks charakteris.

2 mitas: naujagimį reikia šiltai rengti

Deja, mažylis negali išeiti į balkoną ir nuspręsti, kaip apsirengti. Taigi tėvams tenka spėlioti, kuo jį aprengti. Kažkodėl jie sugalvoja aprengti vaiką šilčiau, juo labiau, kad jo nosis ir pėdutės dažnai būna vėsios. Iš tiesų mažylio rengimo formulė paprasta – vienu sluoksniu drabužių daugiau nei suaugusiam. O patikrinti, ar jam šalta, galima palietus kaklą iš nugaros pusės. Jei kaklas šaltas, vaikui šalta, jei drėgnas ir šiltas – mažyliui per karšta. O sveikatai pavojingiau, jei per karšta.

3 mitas: naujagimiai visada verkia

Vienas iš baisiausių mitų, kuris dar vaikui negimus kelia būsimiems tėvams siaubą. Jie iš anksto bijo, kad gimus mažyliui namuose nebebus tylos. Iš karto pasakysime – naujagimio elgesyje nėra žodžio „visada". Jis negali visada verkti, visada juoktis, visada miegoti. Vaikas dažniausiai verkia dėl penkių priežasčių: nori valgyti, nori gerti, nori miegoti, jam ką nors skauda ar... tiesiog šiaip. Jei mažyliui viskas gerai, jis bus linksmas.

7 mitai apie naujagimius, kuriais vis dar tiki lietuviai
© Shutterstock nuotr.

4 mitas: naujagimis nieko nemato ir negirdi

Tai jauni tėvai, išvarginti naujų pareigų, pasikeitusio režimo, sunkiai mato, girdi ir suvokia informaciją. O mažylis puikiai girdi, dar būdamas mamos pilve atskiria ne tik žodžius, bet ir intonaciją, kokia jie sakomi. Atėjus į pasaulį šis gebėjimas niekur nedingsta. Tik garsas pasidaro stiprokas.

Gimdoje mažylis būna užsimerkęs, tad po gimimo jam reikia laiko, kad įprastų prie besikeičiančių paveikslėlių. Iš pradžių jis mato ryškias dėmes, bet laikui bėgant atsiranda kontūrai, o dar po kurio laiko jis kuo ryškiausiai mato viską aplink save.

5 mitas: jeigu vaikas žagsi, vadinasi, jam šalta

Iš pradžių pasiaiškinkime, nuo ko kyla žagsulys. Tai nevalingas diafragmos susitraukimas, kuri sukelia sudirgusi pilvaplėvė ar skrandis. Kartais žagsėjimas gali atsirasti dėl šalčio, bet ne visada. Dažniausiai tai reakcija į godų krūties žindimą, kai priryjama oro ar persivalgoma. Pilnas skrandis spaudžia diafragmą, nervų galūnės dirginamos, diafragma ima susitraukinėti, plaučiai ima orą, todėl ir atsiranda specifinis garsas. Tad jei mažylis žagsi, panešiokite jį stačiomis, o po maitinimo palaikykite, kad atsirūgtų.

7 mitai apie naujagimius, kuriais vis dar tiki lietuviai
© Shutterstock nuotr.

6 mitas: vandenį prausimui reikia virinti

Šis mitas atėjo iš labai senų laikų. Anksčiau vandenį semdavo iš šulinio ar upės, bet dabar nebėra reikalo virinti vandenį. Juk neprausiame naujagimių neaišku kokiu kūdros vandeniu!.. Tik jei ant kūnelio yra kokia nors žaizda, reikia stengtis, kad ant jos nepatektų vandens.

7 mitas: odos paraudimai – norma

Paraudimai negali būti norma. Tai mažylio reakcija į nuolatinį dirgiklį. Jei atsirado paraudimų, reikia išsiaiškinti, kokia to priežastis. Ar patalpoje pakanka šviežio oro, ar vaikas neprakaituoja per daug prirengtas, ar teisingai mažylis maudomas, ar nėra alerginių reakcijų. Jei paraudimai neišnyksta, būtinai pasikonsultuokite su vaikų gydytoju.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.