7 mitai apie naujagimius, kuriais vis dar tiki lietuviai

 (8)
Vaikų auklėjimas ir auginimas šiandien skiriasi nuo to, kurį žinojo mūsų močiutės. Taip, meilės vaikui reikia visais laikais vienodai, tačiau kasdienėje vaiko priežiūroje yra nemažai pasikeitimų. Jūsų dėmesiui – 7 dažniausi mitai apie naujagimius.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1 mitas: naujagimiai visada miega

Daugeliui atrodo, kad naujagimis – žmogus be charakterio, be norų ir be įpročių. Vieninteliai jo užsiėmimai – valgyti ir miegoti. Teisybė – naujagimiai mėgsta miegoti, daugelis iš tiesų miega po 20 valandų per parą, tačiau mažyliai turi charakterį ir temperamentą. Tarp jų yra tokių, kurie nuo pirmų mėnesių mėgsta ne tik miegoti, bet ir pabendrauti, pažaisti. Tokiu atveju nemanykite, kad jie serga. Mažylis gerai valgo, linksmas, bendraujantis, bet miega mažiau nei 20 valandų per parą? Toks charakteris.

2 mitas: naujagimį reikia šiltai rengti

Deja, mažylis negali išeiti į balkoną ir nuspręsti, kaip apsirengti. Taigi tėvams tenka spėlioti, kuo jį aprengti. Kažkodėl jie sugalvoja aprengti vaiką šilčiau, juo labiau, kad jo nosis ir pėdutės dažnai būna vėsios. Iš tiesų mažylio rengimo formulė paprasta – vienu sluoksniu drabužių daugiau nei suaugusiam. O patikrinti, ar jam šalta, galima palietus kaklą iš nugaros pusės. Jei kaklas šaltas, vaikui šalta, jei drėgnas ir šiltas – mažyliui per karšta. O sveikatai pavojingiau, jei per karšta.

3 mitas: naujagimiai visada verkia

Vienas iš baisiausių mitų, kuris dar vaikui negimus kelia būsimiems tėvams siaubą. Jie iš anksto bijo, kad gimus mažyliui namuose nebebus tylos. Iš karto pasakysime – naujagimio elgesyje nėra žodžio „visada". Jis negali visada verkti, visada juoktis, visada miegoti. Vaikas dažniausiai verkia dėl penkių priežasčių: nori valgyti, nori gerti, nori miegoti, jam ką nors skauda ar... tiesiog šiaip. Jei mažyliui viskas gerai, jis bus linksmas.

7 mitai apie naujagimius, kuriais vis dar tiki lietuviai
© Shutterstock nuotr.

4 mitas: naujagimis nieko nemato ir negirdi

Tai jauni tėvai, išvarginti naujų pareigų, pasikeitusio režimo, sunkiai mato, girdi ir suvokia informaciją. O mažylis puikiai girdi, dar būdamas mamos pilve atskiria ne tik žodžius, bet ir intonaciją, kokia jie sakomi. Atėjus į pasaulį šis gebėjimas niekur nedingsta. Tik garsas pasidaro stiprokas.

Gimdoje mažylis būna užsimerkęs, tad po gimimo jam reikia laiko, kad įprastų prie besikeičiančių paveikslėlių. Iš pradžių jis mato ryškias dėmes, bet laikui bėgant atsiranda kontūrai, o dar po kurio laiko jis kuo ryškiausiai mato viską aplink save.

5 mitas: jeigu vaikas žagsi, vadinasi, jam šalta

Iš pradžių pasiaiškinkime, nuo ko kyla žagsulys. Tai nevalingas diafragmos susitraukimas, kuri sukelia sudirgusi pilvaplėvė ar skrandis. Kartais žagsėjimas gali atsirasti dėl šalčio, bet ne visada. Dažniausiai tai reakcija į godų krūties žindimą, kai priryjama oro ar persivalgoma. Pilnas skrandis spaudžia diafragmą, nervų galūnės dirginamos, diafragma ima susitraukinėti, plaučiai ima orą, todėl ir atsiranda specifinis garsas. Tad jei mažylis žagsi, panešiokite jį stačiomis, o po maitinimo palaikykite, kad atsirūgtų.

7 mitai apie naujagimius, kuriais vis dar tiki lietuviai
© Shutterstock nuotr.

6 mitas: vandenį prausimui reikia virinti

Šis mitas atėjo iš labai senų laikų. Anksčiau vandenį semdavo iš šulinio ar upės, bet dabar nebėra reikalo virinti vandenį. Juk neprausiame naujagimių neaišku kokiu kūdros vandeniu!.. Tik jei ant kūnelio yra kokia nors žaizda, reikia stengtis, kad ant jos nepatektų vandens.

7 mitas: odos paraudimai – norma

Paraudimai negali būti norma. Tai mažylio reakcija į nuolatinį dirgiklį. Jei atsirado paraudimų, reikia išsiaiškinti, kokia to priežastis. Ar patalpoje pakanka šviežio oro, ar vaikas neprakaituoja per daug prirengtas, ar teisingai mažylis maudomas, ar nėra alerginių reakcijų. Jei paraudimai neišnyksta, būtinai pasikonsultuokite su vaikų gydytoju.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.