9 klausimai apie bambą, kurie jums rūpi

 (1)
Kada nukrenta virkštelės likutis, kaip atpažinti pirmuosius uždegimo požymius? Šiuos ir kitus bambutės priežiūros aspektus aptariame straipsnyje.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Ką būtina žinoti apie naujagimio bambutės priežiūrą

Bambutė kiekvienai mamai kelia ypatingus jausmus. Visapusiškai apsaugotas kūdikis šioje vietoje atrodo ypač pažeidžiamu. Kad bambutė gytų sėkmingai, būtina ja tinkamai rūpintis. Jaunai mamai čia padėti gali pirmosiomis dienomis užsukantis medicinos personalas, tačiau ir patys tėvai turi turėti pakankamai žinių apie bambutės priežiūrą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Paliekamas darželyje vaikas rėkia: ką patars psichologė?
Agnė savo nėštumą įamžino originaliai: pamatykite patys

Kodėl likusi bambagyslė užspaudžiama?

Visi gerai išsivystę žinduoliai turi bambagyslę, dar vadinamą virkštele, o vėliau bambą. Gyvūnijos pasaulyje virkštelę dažniausiai nukanda ar nuplėšia mama. Jos likutis nudžiūva ir paprasčiausiai nukrenta. Panašiai yra ir su žmonėmis, skirtumas tik tas, kad po kūdikio gimimo virkštelė šiais laikais dažniausiai užspaudžiama specialiu plastikiniu spaustuku. Tai daroma siekiant užkirsti kelią kraujo tekėjimui.

Kada nukrenta bambagyslės likutis?

Dauguma atvejų likusi virkštelės dalis nukrenta per pirmas dešimt mažylio gyvenimo dienų. Kai kurie kūdikiai netenka jos jau po dviejų ar trijų dienų. Taip pat normalu, jei likusi bambagyslės dalis laikosi dvylika ar net keturiolika dienų.

Į ką būtina atkreipti dėmesį?

Svarbiausia, bamba turi būti laikoma sausai. Jeigu iš bambos ilgą laiką išsiskiria kraujas ar žaizdos sekretas, gali kilti uždegimas. Taip pat svarbu saugoti, kad į neužgijusią bambutę nepatektų šlapimo (per labai permirkusias sauskelnes). Kad to išvengtumėte, ties bambute sauskelnes atlenkite - taip žaizda išvengs galimo kontakto su šlapimu, taip pat gaus daugiau oro ir greičiau gis. Kartais siekiant užtikrinti žaizdos sausumą dedamas bambos tvarstis, tačiau dažniausiai ji paliekama atvira, kad gautų kuo daugiau oro.

Ar naujagimis jaučia bambagyslės skausmą?

Ne, bambagyslėje nėra nervų, todėl mažylis jokio skausmo nejaučia. Vis dėlto kai kurie vaikai tvarkant bambutę pradeda verkti. Gali būti, kad jiems paprasčiausiai nemalonu, kai liečiama oda aplink bambagyslę.

Kada naujagimį būtina vežti pas gydytoją?

Jeigu išryškėja uždegimo požymiai, nedelsdami kreipkitės į medikus. Prie šių požymių priskiriamas odos aplink bambutę paraudimas, kraujo ar net pūlių išsiskyrimas iš bambutės, temperatūros pakilimas. Į gydytojus kreiptis būtina ir tuomet, jeigu bambutė paburksta. Tai gali būti bambos išvaržos požymis.

Ką daryti, kai bambagyslės galiukas nukris?

Nukritus bambagyslės galiukui iš bambutės gali pasirodyti šiek tiek išskyrų. Tai žaizdos sekrecija, kuri kartais gali būti su kraujo priemaišomis. Suprantama, kad tai gali versti jus nerimauti, tačiau dažniausiai tai nekelia jokio pavojaus. Vis dėlto, jeigu neramu, pasitarkite su medikais. Jie kontroliuos situaciją ir prireikus paskirs gydymą.

Kas yra bambagyslės granuloma?

Granuloma susiformuoja tada, kai kyla bambutės uždegimas - gali atsirasti mazginis audinių darinys. Dažniausiai su šia problema susidorojama pasitelkus homeopatines priemones. Jeigu darinys vistiek negyja, gydytojas gali patepti jį specialiu tepalu.

Kaip prižiūrėti užgijusią bambutę?

Bamba yra ir liks jautri vieta, kurios priežiūros ir vėliau apleisti negalima. Po maudynių galite pirštais bambutę atsargiai praskleisti ir gerai nusausinti. Stebėkite, kad bambutė būtų kuo sausesnė, kad ten nepatektų nešvarumai.

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?