9 klausimai apie bambą, kurie jums rūpi

 (1)
Kada nukrenta virkštelės likutis, kaip atpažinti pirmuosius uždegimo požymius? Šiuos ir kitus bambutės priežiūros aspektus aptariame straipsnyje.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Ką būtina žinoti apie naujagimio bambutės priežiūrą

Bambutė kiekvienai mamai kelia ypatingus jausmus. Visapusiškai apsaugotas kūdikis šioje vietoje atrodo ypač pažeidžiamu. Kad bambutė gytų sėkmingai, būtina ja tinkamai rūpintis. Jaunai mamai čia padėti gali pirmosiomis dienomis užsukantis medicinos personalas, tačiau ir patys tėvai turi turėti pakankamai žinių apie bambutės priežiūrą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Paliekamas darželyje vaikas rėkia: ką patars psichologė?
Agnė savo nėštumą įamžino originaliai: pamatykite patys

Kodėl likusi bambagyslė užspaudžiama?

Visi gerai išsivystę žinduoliai turi bambagyslę, dar vadinamą virkštele, o vėliau bambą. Gyvūnijos pasaulyje virkštelę dažniausiai nukanda ar nuplėšia mama. Jos likutis nudžiūva ir paprasčiausiai nukrenta. Panašiai yra ir su žmonėmis, skirtumas tik tas, kad po kūdikio gimimo virkštelė šiais laikais dažniausiai užspaudžiama specialiu plastikiniu spaustuku. Tai daroma siekiant užkirsti kelią kraujo tekėjimui.

Kada nukrenta bambagyslės likutis?

Dauguma atvejų likusi virkštelės dalis nukrenta per pirmas dešimt mažylio gyvenimo dienų. Kai kurie kūdikiai netenka jos jau po dviejų ar trijų dienų. Taip pat normalu, jei likusi bambagyslės dalis laikosi dvylika ar net keturiolika dienų.

Į ką būtina atkreipti dėmesį?

Svarbiausia, bamba turi būti laikoma sausai. Jeigu iš bambos ilgą laiką išsiskiria kraujas ar žaizdos sekretas, gali kilti uždegimas. Taip pat svarbu saugoti, kad į neužgijusią bambutę nepatektų šlapimo (per labai permirkusias sauskelnes). Kad to išvengtumėte, ties bambute sauskelnes atlenkite - taip žaizda išvengs galimo kontakto su šlapimu, taip pat gaus daugiau oro ir greičiau gis. Kartais siekiant užtikrinti žaizdos sausumą dedamas bambos tvarstis, tačiau dažniausiai ji paliekama atvira, kad gautų kuo daugiau oro.

Ar naujagimis jaučia bambagyslės skausmą?

Ne, bambagyslėje nėra nervų, todėl mažylis jokio skausmo nejaučia. Vis dėlto kai kurie vaikai tvarkant bambutę pradeda verkti. Gali būti, kad jiems paprasčiausiai nemalonu, kai liečiama oda aplink bambagyslę.

Kada naujagimį būtina vežti pas gydytoją?

Jeigu išryškėja uždegimo požymiai, nedelsdami kreipkitės į medikus. Prie šių požymių priskiriamas odos aplink bambutę paraudimas, kraujo ar net pūlių išsiskyrimas iš bambutės, temperatūros pakilimas. Į gydytojus kreiptis būtina ir tuomet, jeigu bambutė paburksta. Tai gali būti bambos išvaržos požymis.

Ką daryti, kai bambagyslės galiukas nukris?

Nukritus bambagyslės galiukui iš bambutės gali pasirodyti šiek tiek išskyrų. Tai žaizdos sekrecija, kuri kartais gali būti su kraujo priemaišomis. Suprantama, kad tai gali versti jus nerimauti, tačiau dažniausiai tai nekelia jokio pavojaus. Vis dėlto, jeigu neramu, pasitarkite su medikais. Jie kontroliuos situaciją ir prireikus paskirs gydymą.

Kas yra bambagyslės granuloma?

Granuloma susiformuoja tada, kai kyla bambutės uždegimas - gali atsirasti mazginis audinių darinys. Dažniausiai su šia problema susidorojama pasitelkus homeopatines priemones. Jeigu darinys vistiek negyja, gydytojas gali patepti jį specialiu tepalu.

Kaip prižiūrėti užgijusią bambutę?

Bamba yra ir liks jautri vieta, kurios priežiūros ir vėliau apleisti negalima. Po maudynių galite pirštais bambutę atsargiai praskleisti ir gerai nusausinti. Stebėkite, kad bambutė būtų kuo sausesnė, kad ten nepatektų nešvarumai.

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti
Išrinkti vardą, kuris vaiką lydės visą gyvenimą, - labai sunki užduotis. Straipsnio konsultantė – parapsichologė Lietuvos ezoterikų konfederacijos prezidentė ezoterikos dr. Elona Eleonora Petkelienė.

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą
Kaune vykusiame seminare „Saugi naujagimio fotosesija“ LSMU ligoninės Kauno klinikų Naujagimių intensyvios terapijos skyriaus gydytoja neonatologė Eglė Lysovienė kartu su daugiau nei 30 naujagimių fotografių iš visos Lietuvos diskutavo apie kūdikių saugumą ir komfortą fotosesijų metu.

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30
Retų ligų gydytojai sieks, kad visuotinio naujagimių tikrinimo sąrašas būtų išplėstas.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą
Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

Horoskopas vaikui: puiki idėja ar pinigų išmetimas į balą? (7)

Horoskopas vaikui: puiki idėja ar pinigų išmetimas į balą?
Niekada nesate turėję asmeninio horoskopo ir svarstote, gal verta jį užsakyti savo vaikui? Interviu su astrologe padės suprasti, kokia informacija pateikiama vaiko horoskope.