Ar ką tik gimę vaikai jaučia skausmą?

 (7)
Vis dar labai paplitę kraujo mėginiai ir kitos skausmingos intervencijos į naujagimių organizmus netaikant jokių skausmo malšinimo priemonių. Tyrimas, kurio metu buvo surinkti trylikos šalių duomenys, atskleidė, kad kaip tik patiems mažiausiems atliekant skausmingas procedūras taikoma mažiausiai priemonių nuo skausmo.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Medicininės intervencijos be skausmo terapijos

Kraujo ėmimas iš kulno, injekcijos į veną, kvėpavimo takų išsiurbimas, kvėpavimo vamzdelių įvedimas - su visu tuo susiduria dar nė mėnesio neturintys kūdikiai, kurie dėl tam tikrų priežasčių prižiūrimi medikų ligoninėje. Paskaičiuota, kad per dieną jie kankinami panašiais būdais iki septyniolikos kartų ir jokių priemonių nuo skausmo nesiimama. Bent jau taip tvirtina Portugalijos mokslininkas, peržiūrėjęs aštuoniolika tyrimų, kuriuose dalyvavo 3156 kūdikiai iki vieno mėnesio, gydyti pediatrijos ar kūdikių intensyvios terapijos skyriuose.

Ypač skriaudžiami patys mažiausieji

Pasirodo, labiausiai skausmo valdymo priemonių stinga gydant pačius silpniausius vaikučius: neišnešiotus kūdikius, naujagimius, kuriems palaikomas kvėpavimas, taip pat sunkiai sergančius vaikus. Kitaip tariant tuos, kurie priversti susidurti su didžiausiu intervencijų skaičiumi.

Yra veiksmingų priemonių nuo skausmo

Kyla klausimas, kodėl tokių intervencijų metu beveik nesiimama jokių priemonių nuo skausmo? Ypač atsižvelgiant į tai, kad kūdikių atveju yra veiksmingų nemedikamentinių skausmo mažinimo strategijų.

Pavyzdžiui, nuo skausmo padėti gali cukraus tirpale pamirkytas žindukas, paduotas kūdikiui likus dviem minutėms iki kraujo ėmimo procedūros. Arba tos pačios procedūros metu kūdikio maitinimas krūtimi, tvirtas suvystymas į rankšluostį ar artimas kontaktas su mama.

Kai kurios šalys tai daro

Žinoma, kūdikio maitinimas krūtimi ar tvirtas suvystymas ne visada įmanomi ligoninėse. Tačiau bent jau šis tas šia kryptimi gali būti nuveikta. Šia prasme pirmauja Šveicarija. Šioje šalyje visi neišnešioti kūdikiai invazinių procedūrų metu gauna vienokias ar kitokias priemones nuo skausmo. Mažiausieji raminami ir Olandijoje - čia jiems duodami žindukai, cukraus tirpalas ar taikomos kitos priemonės.

Mažyliai skausmą jaučia lygiai taip pat kaip ir suaugusieji

Ekspertai mano, kad vaisiai nuo 24 nėštumo savaitės turi galimybę jausti skausmą. Be to, nereikia pamiršti, kad jeigu medicininės intervencijos metu skauda suaugusiam žmogui, lygiai taip pat skauda ir naujagimiui. Dėl neuroninių struktūrų nebrandumo tas skausmas gali būti dar intensyvesnis. Tad atėjo metas tai įsisąmoninti ir imtis reikiamų priemonių.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.