Astrologė atskleidžia, kokie vardai neša sėkmę, o kokių geriau neduoti vaikams

 (42)
„Kiekvienas vaikas gimdamas „atsineša" ir savo vardą, tad tėvų užduotis - įdėmiai įsižiūrėti į naujagimį ir mintyse paklausti: „Koks tavo vardas"?, - sako astrologė Saulė. Interviu su astrologe apie tai, kaip išrinkti vaikui vardą ir kokių klaidų nedaryti.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Straipsnio konsultantė – astrologė Saulė Jonaitytė.

Yra daugybė liudijimų, kad jautrūs tėvai kaip tik taip sužinojo savo vaiko vardą. Aš irgi tai patyriau, - atvirai sako astrologė Saulė. - Buvau tvirtai nusprendusi savo sūnų pavadinti Vincentu, savo mėgstamo dailininko Vincento van Gogho garbei. Tačiau kai pirmąkart pamačiau savo sūnų, intuicija pakuždėjo, kad šis vardas niekaip „nelimpa". Pavadinome jį Kasparu vieno trijų Biblijos karalių garbei. Tuomet su astrologija dar neturėjau nieko bendra. Tačiau dabar suprantu, kad šis vardas gana tiksliai atspindi sūnaus energetiką.

TAIP PAT SKAITYKITE:
4 klausimai apie žindymą: atsako gydytojas
Firminiai Eglės kibinai: gaminame žingsnis po žingsnio

Tėvams patariu rinkti vaikus nesidairant į madas, tradicijas, tendencijas ar sezoninį bendrą žvaigždžių išsidėstymą. Astrologas tegali paaiškinti, kokias gimimo žvaigždžių energijas, tai yra kokius charakterio bruožus, sąmonės akcentus sustiprins ar susilpnins vardas.

Labai dažnai tėvai vardą parenka skubotai, atmestinai ir jis neatspindi vaiko. Tačiau vėliau aplinkiniai žmonės natūraliai ir intuityviai pradeda vaiką vadinti jo „atsineštu" vardu. Ar pastebėjote, kad gerai pažįstamą žmogų greitakalbe pavadiname vis kitu vardu? Jis yra tikresnis nei pase.

Aš pagal pasą esu Renata, mama pavadino mane romano „Ko skambina varpai" herojės vardu. Šis vardas reiškė buvimą antraeilėse pozicijose, pasidavimą stipresniems, o aš su juo vis likdavau antra per įvairius konkursus ir net meilė nesisekdavo. Tačiau žmonės nuo mažens mane vadino Saule, Saulyte, Auksele. Pasirinkusi astrologės profesiją pasivadinau Saule ir tarsi grįžau į save, nes šis vardas atspindi vidinę mano tapatybę. Prieš rinkdami savo naujagimiui vardą gerai į jį įsižiūrėkite ir pajusite, kuo jis vardu".

Ar išties ilgas vardas vaikui geriau? Sakoma, kad žmogus, turintis ilgą vardą, yra stipresnis dvasia.

Senais nueinančiais laikais, kai laikas tekėjo ramiai, o bendraujama buvo lėtokai ir su atida, ilgesnis vardas išties galėjo  sulaukti daugiau pagarbos, savitai tai sustiprindavo žmogaus energines galias. Greičio ir žaibiškos žinių sklaidos laikais, priešingai, sunkus ilgas vardas apsunkina bendravimą, kelia aplinkos susierzinimą, mat spausdinant reikia surinkti daugiau ženklų, tokio vardo parašymas IT laikmenose daugiau kainuoja. Dauguma ilgų vardų savininkų, kad nebūtų kliuviniai, plėtodami aktyvius socialinius ryšius suaugę vardus trumpina.

Ar gerai vaikui duoti du vardus, kaip dabar yra madinga?

Tikrai ne visada. Astrologijoje vardas parenkamas pagal Ascendento ženklo valdančiąją planetą, arba pagal vyraujančią energetiką planetų sankaupas ženkle. Tarkime, Liūto ženklui netiks egzotiški, užsieniniai,  itin populiarūs vardai, mat kiekvienas Liūtas nori būti originalus, bet ir bijo patyčių dėl įmantraus, juokingo vardo.

Jei horoskope ryškūs Dvynių pradas (Ascendentas, daug planetų), dvigubi, net trigubi vardai sveikintini, pabrėžia įvairovę ir dvilypumą. O štai tipiniam Skorpionui dvigubi vardai pavojingi, mat atkreipia į jį nereikalingą dėmesį, o šis ženklas mėgsta maskuotis.

Kaip vaikui parinkti tokį vardą, kad jis pritrauktų sėkmę?

Vertindami kitą žmogų pasąmoningai pridedame jam ir papildomų reikšmių, susijusių su jo vardu. Taip  tarsi pridedame jam papildomų bruožų.  Renkantis vardą ypač svarbu žinoti jo reikšmę. Justina – tai teisinga, Liucija – šviesa, o Kamilė – tai Ramunė. Sąveikaudami su kitais tas vardų reikšmes irgi pabrėžiame.

Duodant vaikui krikščionišką vardą neprošal pasidomėti to šventojo gyvenimu, jo darbais. Dvasiškai vaikas visada su juo turės ryšį, nevalingai trauks to šventojo kelias.

Archaiški lietuviški vardai budina mumyse pagonišką dvasią, o ji karinga, tiesmuka. Užtat karališki (Vytautas, Birutė, Mangirdas) mus daro kilnius.

Prasminga pavadinti vaiką gerbiamo, daug pasiekusio giminaičio, šviesulio vardu. Visuotina pagarba ir jį pasąmoningai vers lygiuotis į aukščiausius laimėjimus.

Ypač gražu ir teisinga, kai tėvai įamžina per vaiko vardą savo meilės akimirką: Nida, Jūra, Liepa, Rytas. Vaikas visada yra susietas su meilės akimirka, o meilė visur ir visada yra stipriausia apsauga.

Nepaprastai svarbūs sudurtiniai tautiniai vardai Visgirdas, Tautvydas, Milvydė, Rimvydas ir pan. Globaliame pasaulyje jie sergsti mūsų etnosą nuo išnykimo, neša gyvąją lietuvybės dvasios ugnį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.