Atlygis už kūdikį: ką lietuvės gauna dovanų iš vyrų po gimdymo? Apklausa

 (89)
Dovana iš vyro už pagimdytą kūdikį – tai atgyvena, vis dar populiaru ar tik Holivudo filmų fantazija? Gimdymas yra sunkus darbas ir galbūt norisi, kad už jį būtų atsidėkota. Tačiau dažnas šiuolaikinis tėtis svariai prisideda prie kūdikio priežiūros ir net nepagalvoja, kad už bendrą vaiką turėtų atsilyginti. Ko tikisi pačios moterys? Penkios mamos dalijasi savo patirtimi ir nuomone.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Agota, vieno vaikučio mama:

„Dovanas mėgstu gauti ir būčiau apsidžiaugusi, pavyzdžiui, papuošalais, tačiau realybėje negavau nė gėlės žiedo. Kita vertus, pagimdžius dukrą nelabai apie tai pagalvojau ir tikrai nepykau ant savo vyro. Kur kas svarbiau buvo, kad jis visą laiką buvo su manimi ir padėjo: dalyvavo gimdyme, o paskui kartu prižiūrėjo ir rūpinosi kūdikiu.

Tik jau praėjus beveik metams, kilo mintis paklausti, kodėl jis man nieko nepadovanojo. Vyras sakė, kad tuo metu jam galva buvo užimta nauju mūsų šeimos nariu ir kaip labiau man padėti. Manau, kad gal geriau jau vyras keliasi naktimis nuraminti mūsų bendrą vaiką, keičia sauskelnes, verda košes, nei dovanoja prabangias dovanas, o visi auginimo rūpesčiai gultų tik ant mano pečių.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mano skirtingi gimdymai: natūralus ir su nejautra
Princas atsakė į klausimą, ar jo žmona laukiasi kūdikio

Andželika, dviejų vaikų mama:

„Dar prieš gimdymą su vyru esame diskutavę apie dovanas už vaikus. Abu sutarėme, kad iš esmės gėlių visiškai pakanka, o kažkokių brangių daiktų tikrai nereikia. Juk šeima, pinigai ir vaikai bendri. Svarbu dėmesys ir maloni smulkmena, o ne parodomasis šou. 

Tad pagimdžius tiek vieną dukrytę, tiek kitą gavau po gražią gėlių puokštę. Nepažįstu nė vienos draugės, kuri už vaiką būtu gavusi kažką daugiau nei gėles. Tik vienai sutapus jos gimtadieniui ir gimdymui vyras padovanojo dailų žiedą su brangakmeniu.“ 

Margarita, trijų vaikų mama:

„Net neabejoju, kad vyras už padovanotą kūdikį turėtų atsidėkoti. Neprivalo, žinoma, tačiau jei jis myli savo moterį ir kartu planavo vaiką, laukė jo, o ypač, jei dalyvavo gimdyme ir matė, kaip vaikas ateina į pasaulį, jis norės atsidėkoti. Tiek už vaiką, tiek už pastangas jo laukiant ir gimdant. 

Mano vyras kiekvienąkart man dovanojo gėlių ir čekį kosmetikos parduotuvėje ar kvepalus. Džiaugiausi - moteriškos dovanos visada malonios. Ar galėjo būti dovanos didesnės? Žinoma! Jei leistų vyro piniginė, būčiau buvusi laiminga ir už vertingesnį papuošalą, ir už kelialapį vasaros kelionei su kūdikiu (tegul ir prie lietuviškos jūros) ir už automobilį. 

Jei vyras nieko man neįteiktų, būtų skaudu, liūdėčiau. Tačiau neskubėkime tokių vyrų teisti - jei jūsų neapipylė dovanomis, tai dar nereiškia, kad šis vyras bus prastas tėvas.“

<span style="color: #ff0000;">Atlygis už kūdikį:</span> ką lietuvės gauna dovanų iš vyrų po gimdymo? <sup style="color: #ff0000;">Apklausa</sup>
Kalbintų mamų nuomone, gauti dovanėlę iš vyro svarbu, tačiau dar smagiau jausti jo pagalbą, rūpestį gimdymo metu ir po jo.
© Fotolia nuotr.

Ramunė, vieno vaikučio mama:

„Vyro brolis savo žmonai po gimdymo padovanojo didžiulę puokštę gėlių, o maniškis man nieko. Tiesą sakant dėl to labai nusivyliau. Paskui net priekaištavau jam. Kažkaip norėjosi, kad vyras įvertintų mano „darbą“. Aišku, jis dalyvavo gimdyme ir paskui padėjo, bet gimdžiau ir nėščia buvau tai aš.“

Rima, dviejų vaikų mama:

„Vyras dirba ne Lietuvoje ir grįžta porai savaičių kas du mėnesius. Abu vaikus gimdžiau kai jo nebuvo šalia. Kitą dieną gaudavau puokštę gėlių, o jam grįžus dovanų. Pirmą kartą perlų auskarus su deimantų akutėmis, o antrą kartą – apyrankę. Manau, jis jautėsi kažkiek kaltas, kad tokiomis svarbiomis akimirkomis nebuvo šalia. 

Kartais nekenčiu jo darbo, nes net ne per visas šventes būna namuose. Aišku, dovanos malonu, bet labiau norėtųsi, kad vaikų tėtis būtų dažniau kartu.“ 

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.