Atlygis už kūdikį: ką lietuvės gauna dovanų iš vyrų po gimdymo? Apklausa

 (89)
Dovana iš vyro už pagimdytą kūdikį – tai atgyvena, vis dar populiaru ar tik Holivudo filmų fantazija? Gimdymas yra sunkus darbas ir galbūt norisi, kad už jį būtų atsidėkota. Tačiau dažnas šiuolaikinis tėtis svariai prisideda prie kūdikio priežiūros ir net nepagalvoja, kad už bendrą vaiką turėtų atsilyginti. Ko tikisi pačios moterys? Penkios mamos dalijasi savo patirtimi ir nuomone.
<span style="color: #ff0000;">Atlygis už kūdikį:</span> ką lietuvės gauna dovanų iš vyrų po gimdymo? <sup style="color: #ff0000;">Apklausa</sup>
© Shutterstock nuotr.

Agota, vieno vaikučio mama:

„Dovanas mėgstu gauti ir būčiau apsidžiaugusi, pavyzdžiui, papuošalais, tačiau realybėje negavau nė gėlės žiedo. Kita vertus, pagimdžius dukrą nelabai apie tai pagalvojau ir tikrai nepykau ant savo vyro. Kur kas svarbiau buvo, kad jis visą laiką buvo su manimi ir padėjo: dalyvavo gimdyme, o paskui kartu prižiūrėjo ir rūpinosi kūdikiu.

Tik jau praėjus beveik metams, kilo mintis paklausti, kodėl jis man nieko nepadovanojo. Vyras sakė, kad tuo metu jam galva buvo užimta nauju mūsų šeimos nariu ir kaip labiau man padėti. Manau, kad gal geriau jau vyras keliasi naktimis nuraminti mūsų bendrą vaiką, keičia sauskelnes, verda košes, nei dovanoja prabangias dovanas, o visi auginimo rūpesčiai gultų tik ant mano pečių.“

TAIP PAT SKAITYKITE:
Mano skirtingi gimdymai: natūralus ir su nejautra
Princas atsakė į klausimą, ar jo žmona laukiasi kūdikio

Andželika, dviejų vaikų mama:

„Dar prieš gimdymą su vyru esame diskutavę apie dovanas už vaikus. Abu sutarėme, kad iš esmės gėlių visiškai pakanka, o kažkokių brangių daiktų tikrai nereikia. Juk šeima, pinigai ir vaikai bendri. Svarbu dėmesys ir maloni smulkmena, o ne parodomasis šou. 

Tad pagimdžius tiek vieną dukrytę, tiek kitą gavau po gražią gėlių puokštę. Nepažįstu nė vienos draugės, kuri už vaiką būtu gavusi kažką daugiau nei gėles. Tik vienai sutapus jos gimtadieniui ir gimdymui vyras padovanojo dailų žiedą su brangakmeniu.“ 

Margarita, trijų vaikų mama:

„Net neabejoju, kad vyras už padovanotą kūdikį turėtų atsidėkoti. Neprivalo, žinoma, tačiau jei jis myli savo moterį ir kartu planavo vaiką, laukė jo, o ypač, jei dalyvavo gimdyme ir matė, kaip vaikas ateina į pasaulį, jis norės atsidėkoti. Tiek už vaiką, tiek už pastangas jo laukiant ir gimdant. 

Mano vyras kiekvienąkart man dovanojo gėlių ir čekį kosmetikos parduotuvėje ar kvepalus. Džiaugiausi - moteriškos dovanos visada malonios. Ar galėjo būti dovanos didesnės? Žinoma! Jei leistų vyro piniginė, būčiau buvusi laiminga ir už vertingesnį papuošalą, ir už kelialapį vasaros kelionei su kūdikiu (tegul ir prie lietuviškos jūros) ir už automobilį. 

Jei vyras nieko man neįteiktų, būtų skaudu, liūdėčiau. Tačiau neskubėkime tokių vyrų teisti - jei jūsų neapipylė dovanomis, tai dar nereiškia, kad šis vyras bus prastas tėvas.“

<span style="color: #ff0000;">Atlygis už kūdikį:</span> ką lietuvės gauna dovanų iš vyrų po gimdymo? <sup style="color: #ff0000;">Apklausa</sup>
Kalbintų mamų nuomone, gauti dovanėlę iš vyro svarbu, tačiau dar smagiau jausti jo pagalbą, rūpestį gimdymo metu ir po jo.
© Fotolia nuotr.

Ramunė, vieno vaikučio mama:

„Vyro brolis savo žmonai po gimdymo padovanojo didžiulę puokštę gėlių, o maniškis man nieko. Tiesą sakant dėl to labai nusivyliau. Paskui net priekaištavau jam. Kažkaip norėjosi, kad vyras įvertintų mano „darbą“. Aišku, jis dalyvavo gimdyme ir paskui padėjo, bet gimdžiau ir nėščia buvau tai aš.“

Rima, dviejų vaikų mama:

„Vyras dirba ne Lietuvoje ir grįžta porai savaičių kas du mėnesius. Abu vaikus gimdžiau kai jo nebuvo šalia. Kitą dieną gaudavau puokštę gėlių, o jam grįžus dovanų. Pirmą kartą perlų auskarus su deimantų akutėmis, o antrą kartą – apyrankę. Manau, jis jautėsi kažkiek kaltas, kad tokiomis svarbiomis akimirkomis nebuvo šalia. 

Kartais nekenčiu jo darbo, nes net ne per visas šventes būna namuose. Aišku, dovanos malonu, bet labiau norėtųsi, kad vaikų tėtis būtų dažniau kartu.“ 

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių (69)

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių
Vieni vardai „ateina" greitai, vos pažvelgus į gimusio mažylio akis, kitus tėvai nešiojasi širdyje daug metų, o būna ir taip, kad ilgą laiką „nelimpa" nė vienas... Ar renkant vardą svarbus tik jo skambesys?

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas? (12)

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas?
Tai, kokią akių spalvą paveldės vaikas, priklauso nuo įvairių veiksnių. Svarbiausia taisyklė: akių spalvą nulemia paveldėti tėvų genai.

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis (11)

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis
„O kas bus, jei man gimdymo namuose sukeis kūdikius ir aš neatpažinsiu savojo?“ – kartais nerimauja būsimosios mamos. Nuogąstauti neverta, tai neįmanoma. Šiandien beveik neabejojama, kad gimęs naujagimis... pažįsta savo mamą ir tėtį.

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę (50)

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę
Racionalistai, be abejonės, pasakys, kad vardas - tai tik skambus raidžių derinys. Nepaisant to, socialinė vardo reikšmė išties didelė - jis gali atskleisti žmogaus tautybę, kilmę ar net tikėjimą.

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius (18)

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius
Kai kurie vardai primena geografinius vietovardžius – miestus, upes ar šalis. Jūsų dėmesiui – 10 ir Lietuvoje sutinkamų tokių vardų.

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja? (1)

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja?
Apie 80 procentų naujagimių daugiau ar mažiau pageltonuoja. Ką svarbu žinoti apie naujagimių geltą, pasakoja dr. Eglė Markūnienė, šeimos klinikos "Sveika pradžia" gydytoja neonatologė.

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas
Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas. Iniciatyvą palaiko ir žinomos Lietuvos šeimos.

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai (158)

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai
Kokiais vardais gimusius vaikus dažniausiai pavadina šiandieniniai tėvai? Paaiškėjo 2016 metų pirmojo pusmečio populiariausiųjų vardų statistika.

Ar žinote, kuo kvepia ką tik gimęs vaikas (17)

Ar žinote, kuo kvepia ką tik gimęs vaikas
Įdomus tyrimas, kurio metu paaiškėjo, jog naujagimių skleidžiamas kvapas turi ypatingų galių.